Povinná platba TV pro všechny

Od: Datum: 26.01.14 19:33 odpovědí: 13 změna: 26.01.14 21:36

Poslouchali jste zprávy TV Prima, jak tam jakýsik ... z RRTV prohlašuje že by měli poplatek hradit všichni, i když přijímač nemají? Tady nás bude odrbávat kdekdo. Třeba na nemovitost nic nedají, ale daň platit to jo a strkat do ní prachy, platit DPH. Co vy na to?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 26.01.14 19:37

No upřímně.zkuste založit anketu, nevím jak to tu funguje, kolik domácností ten rozhlasový přijímač opravdu nemá?

doplněno 26.01.14 19:49:

omlouvam se, prehledla jsem , že v nazvu mate TV ,omlouvám se, no tak to věřím, že těch je víc...

Datum: 26.01.14 19:40

Já mám jediný rozhlasový přijímač v autě a to jen proto, že auta bez rádia neexistují, a pokud si ho výjimečně zapnu, tak určitě ne na ČRo.

Od: dexx®
Datum: 26.01.14 19:38

Nejlepší je, že platíš za přístroj i kdyby jsi neměl signál ČT. Já na ní vůbec nekoukám ( mám radši dokumentární TV ) a musím platit taky. A to ani nevím kdo a co se z mých peněz platí. Je to sprostý vydírání.

Datum: 26.01.14 19:38

Nejrozumnější řešení je zrušit veřejnoprávní televizi - resp. udělat z ní komerční, a tím zrušit i tuto nesmyslnou daň (nazývanou poplatkem).

doplněno 26.01.14 19:47:

@ra252: a chleba s máslem není chleba :)

Komerční televize není televize.

A co jako? Silnice platí i ti, kteří nemají ani koloběžku.

Datum: 26.01.14 19:46

Silnice platíme všechny, poplatek dostává jedna televize z desítek (stovek), ketré můžeme přijímat. To je, jako bys měl speciální poplatek na silnici z Tvarožné Lhoty do Hroznové Lhoty (ty vesnice opravdu existují :) ) i když žiješ v Liberci.

Datum: 26.01.14 19:48

Ona ta televize je taky jediná.

Ostatní jsou jen prodavači komerčních lží. A mimochodem - jsou ještě dražší.

Datum: 26.01.14 19:57

To ra252 : Tazatel se ptal, musí li platit TV poplatky, i když nemá televizor. Pokud jsem dobře informován, tak musí. Myslím, že Vaše odpověď je špatná, protože televize není jediná, je jich poměrně dost, přičemž však z poplatků má prospěch jen ta veřejnoprávní. To že ostatná jsou dražší - možná, ale nežijí z mých poplatků, pokud si najdou sponzora, tak je to čistě jejich věc. A prodavači komerčních lží - nevím proč ve mě tato věta evokuje jména jako Husák,Štrougal, Kapek a pod. Podle mě si televize stran ohýbání pravdy dle potřeby nemají vůbec co vyčítat.

Datum: 26.01.14 20:07

Tazatel se na nic neptal. Prodavačem komerčních lží nazývám prodavače reklamy. A to jsou všechny tzv. "komerční televize". Živí prodáváním reklamy. A protože ani český divák nevydrží sledovat nonstop dámské vložky, tampony, rytmickou stolici, plivání zkrvavených zubů, dámy nosící v kabelce pětilitrové balení pracího prostředku apod. - musí se občas proložit nějakou levnou telenovelou nebo na zpravodajství si hrajícími lovy na senzace a citejčky. A za tyto "televize" platí každý, kdo si koupí třeba zubní pastu. I hluchý a slepý.

Od: vis*
Datum: 26.01.14 20:02

Veřejnoprávní TV v této podobě, jakou představuje ČT, bych bez pardonu zrušil. Zaujaté zpravodajství, nekonečné dokumenty o holé kosti. Na to mám přispívat? Ne.

Datum: 26.01.14 21:34

Poplatek v nové podobě navrhl poslanec za TOP09, tedy Kalouskovec, tak se není čemu divit.

Datum: 26.01.14 21:36

U nás se NEMUSÍ zatím platit za TV pokud ji opravdu nemám (tedy přístroj pro sledování TV pořadů nebo pc a internet)Teda pkd se to nezměnilo s novým zákoníkem!

Já osobně sleduji převážně jen dva pořady pravidelně-autosalon na primě a pak občasně Top Gear. a to lze i na internetu.Veřejno právní rozhlas (ČRo se všemi odnožemi ) a ČT včetně odnoží bych zrušil!

doplněno 26.01.14 21:40:

To Buss- o té dani z nemovitosti jsem také uvažoval k čemu je vlastně dobrá a proč se platí.Na nic jsem mimo odírání lidí nepřišel-když se to vezme kolem a kolem tak já zdědím dům po rodičích,kteří jej měli po svých rodičích atd-každý rok za to nějakou sumu + občas při výměně generací dědickou či darovací daň (dědicka na nemovitost se letos poprvé nebude platit,alespoň něco!)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.