Stáž a Úp

Od: Datum: 22.01.14 21:57 odpovědí: 12 změna: 23.01.14 11:23

Volali mně z úřadu práce, že pro mě mají nabídku na stáž, bez rozmyšlení jsem řekla, že zájem nemám, jelikož jsem o takové možnosti ani zatím nepřemýšlela, ani jsem nevěděla, že úřad práce může stáž nabízet, pracovnice úřadu se semnou jen rozloučila a byl konec hovoru. Teď mě to, ale hlodá, můžu stáže odmítat, když mi je nabízejí? Nemůžou mě vyřadit? Děkuju za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 22.01.14 22:12

V tomto případě myslím, že ne. Jiné by bylo, kdyby jste třeba odmítla zaměstnání, které Vám UP zprostředkoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 22.01.14 22:17

Myslím, že byla chyba, že jste neprojevila zájem. Protože o stáže zájem je. Prý 1/4 stážistů je nabídnuto pak ve fy zaměstnání. Je to výhodné jak pro vás tak pro zaměstnavatele. Vy se něco přiučíte a on si má možnost vybrat ze zájemců. Vyřadit vás z ÚP z důvodu odmítnutí myslím nemohou, ale zkuste jim ještě zavolat, že to na vás bylo rychlé , že jste nevěděla o co jde; atd.. a že jste změnila názor.

http://www.stazevefirmach.cz/…skove-centrum/tiskove-zpravy/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: werus
Datum: 22.01.14 22:27

Ano, až jsem si o tom trochu početla, tak si taky myslím, že bych toho měla využít, no vyřadit mě snad nebudou chtít, snad by se mě zprostředkovatelka o tom i v telefonu zmínila, že jsem něco porušila..

Datum: 23.01.14 06:42
avatar

ÚP jistě rozmýšlí u každého jednotlivce, zda by byl schopen stáž zvládnout. Jaké má rozumové schopnosti, dosavadní povolání a zda by mu to mohlo zvýšit šanci na práci. Proto, když jste byla vybrána, měla jste mít radost.

Udělala jste, podle mě, chybu. Stejně, když jste bez práce, sedíte doma, takhle byste se dostala znovu mezi lidi, něco okoukla a něčemu se přiučila. To není nikdy na škodu a nikdy nevíte, kdy se Vám to může hodit.

S tím vyřazením z evidence nevím, ale na ÚP si mohou říct - bylo nabídnuto, neprojevila zájem, o práci zájem tedy nemá...Není to dobré, odmítat, dneska se může stát leccos. Být Vámi, zkusila bych to. Hlavu Vám nikde neutrhnou. Já naopak o něco podobného prosila /rekvalifikace/, když jsem byla bez práce. Bylo mi ale řečeno, že už jsem ve věku, kdy bych to, co do mě ÚP vloží, uplatnila jsem krátkou dobu. Bylo mi přes 50 a tudíž mi kulantně naznačili, že jsem už stará na nějakou rekvalifikaci.

Někdy to člověka posune o hodně dál. Známá byla celý život soustružnice. Podnik zeštíhloval a ty starší propustil. Udělala si prostřednictvím ÚP rekvalifikaci na pedikérku. Zpočátku musela investovat /zařízení, pronájem.../ ale dneska má rozsáhlou klientelu, dělá dobře, dojíždí za špatně pohyblivými lidmi i do bytů. A je za vodou.

Takže pokaždé opravdu stojí za to, vyzkoušet všechno, co se Vám nabízí. Jistě byste to v budoucnu zúročila. Takhle sedíte doma a neuděláte pro sebe nic, co by Vám pomohlo sehnat práci. Je to škoda. Jaga.

doplněno 23.01.14 06:47:

Asi nejhloupější jednání bylo to, že jste BEZ ROZMÝŠLENÍ ŘEKLA, ŽE NEMÁTE ZÁJEM. To byla velká chyba, měla jste si ponechat třeba 3 dny na rozmyšlenou, s tím, že se poradíte doma, či případně s někým známým, kdo něco podobného dělal, k čemu mu to bylo, zda toho využívá v práci. Pro nic za nic by Vám stáž nenabízeli, asi Vás vytipovali jako vhodného adepta. Odmítnutím bez rozmyslu jste si mohla uškodit. To uvidíte sama. Přeji, aby to dobře dopadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: werus
Datum: 23.01.14 09:41

ANo souhlasím s vámi, že to byla chyba, nečekala jsem vůbec že mi volají z úp, byla jsem zaskočená..v té chvíli jsem ani nevěděla na co se ptát, jsem na úp teprve chvíli a možnost jít na stáž mě nenapadla..

Od: fido*
Datum: 23.01.14 10:23

směl bych se zeptat o jakou stáž se jednalo? Trochu to nechápu. Máte třeba nějaké zkušenosti s prací která třeba se podobá práci na UP? UP nabízí volná místa, ale že by sám oslovoval uchazeče to je divné když má na každé místo desítky zájemců s plnou kvalifikací.

Jediné co mne napadá, zda Vám volal UP jako takový nebo konkrétně Vám přidělená pracovnice, která Vás má v evidenci. Pak bych to chápal, že se jí něco objevilo a nabídla Vám to.

Jediné co je divné, že stáže nejsou asi jako výkon povolání.

Můžete to trochu objasnit? celkem mne to zaujalo. Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: werus
Datum: 23.01.14 10:39

Volal mě UP jako takový, myslela jsem si, ale že přímo pracovnice, ke které chodím, vše je ale vysvětleno a už mi přišla i pozvánka na výběrové řízení a příští týden se mám na místo, kde se stáž bude uskutečňovat, dostavit. ..Děkuju všem, co na mou otázku odpověděli.

Od: werus
Datum: 23.01.14 10:46

Ještě doplním, že nemyslím stáž přímo na úřadě práce, ale oni mně nabídli stáž na jednom konkrétním místě...Až teď jsem pochopila, co vám nebylo jasné..

Od: naoko
Datum: 23.01.14 10:49

Je to novinka, od června lňského roku. Moc lidí asi o tom zatím neví, proto byla i tazatelka překvapená, když jí ÚP zavolal.

Tady je odkaz, nahoře jsem dala jiný. Další povídání najdete jistě sám, stačí zadat Stáže od UP. Je to financováno z fon dů EU, myslím, že je to dobrá věc. Určitě to někomu pomůže najít místo, jistěže ne všem, ale i tak dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 23.01.14 10:50
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fido*
Datum: 23.01.14 10:53

naoko:

děkuji za připomenutí. Už mi to došlo. A máte pravdu.

nevíte existuje web kde se stáže nabízí?

Člověk už je bez práce neštěstný a pak už je protivný ( jako já )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 23.01.14 11:23

Tak to nevím, ale tady je FAQ http://www.stazevefirmach.cz/faq/faq.html

V oddíli D je odkaz na šablony stáží, ale chce to registraci. Zkuste to. Nevím co se tam pak po registraci objeví. Jinak asi přehled stáží by měl mít každý ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.