Projekt-Almanach Lumír

Od: Datum: 12.01.14 16:03 odpovědí: 3 změna: 06.02.14 18:45

Dobrý den, dělám do školy projekt, který se opírá o Almanach Lumír. Bohužel o něm nemůžu zjisit nic víc, než to, že neměl moc velký význam, byl napsán Lumírovci v období sporů Lumírovců a Ruchovců. Na googlu mi to hledá jen nějaký časopis Lumír a almanach Ruch. Děkuji, kdyby někdo věděl více.. hezký den.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.14 21:31
avatar

Chce to hledat v knihovnách - Národní knihovně nebo knihovně UK. Řekl bych, že almanachem je myšlen právě onen časopis Lumír a to jeho 3. etapa od roku 1873. Ale to jen hádám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 07:05

Ahoj, pobavily mě tvoje vědomosti ! O Almanachu Lumír nic nezjistíš ! Lumír byl časopis, který vydávala partička, jejíchž členové byli Vrchlický, Zeyer a další. Uznávali určité literární směry pro západní. Kdežto Ruchovci, to zas byla partička, která vydávala občasník Almanach Ruch. A snažili se orientovat na východ. Takže si to najdi na netu Ruchovci a Lumírovci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tralala
Datum: 06.02.14 18:45

Těší mě, že tě pobavili mé znalosti. Českou literaturu nesnáším a Shakespeara apod. ovládám celkem obstojně. Každopádně díky, už to mám. Almanach Lumír obsahoval všechny svazky stejnojmeného časopisu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.