Jak najít chybu na wikipedii?

Od: Datum: 16.10.15 12:25 odpovědí: 4 změna: 16.10.15 17:59

Dobrý den,

ve škole jsme dostali úkol, že musíme najít a opravit nějakou chybu na wikipedii. Chci se zeptat, jestli mi neporadíte jakým systémem ji mám hledat a na co se případně nejvíce zaměřit. Můj názor je takový, že hledat chybu na wikipedii je docela složité, ikdyž tam určitě chyby jsou.

Zadání zní takto:

"Úkolem 1. cvičení je pouze opravit nebo doplnit libovolné heslo na wikipedii. Pro úpravu si nejdříve vytvořte na wikipedii uživatelský účet, jako uživatelské jméno uveďte skutečné jméno a příjmení. Provedenou změnu zaznamenejte a záznam nahrajte na moodle do neděle 18. října 2015. Podmínkou uznání cvičení je, že provedená změna skutečně zlepší úroveň wikipedie, tj. že nenahradíte chybu jinou chybou ... "

Děkuji za rady a informace :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.15 12:58

A co se místo hledání chyby soustředit na tu druhou možnos - doplnění určitého hesla?

IMHO je to mnohem jednodušší a snadno naleznete heslo u kterého je poznámka, že text je příliš stručný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 16.10.15 13:05

Opravoval jsem pouze jednou, dvakrát heslo v oboru, který znám. Takže doporučuju hledat v heslech podle vašich koníčků či předmětů ve škole. Ale pokud nic nenajdete, není problém doplnit odkaz, který nemá svůj popis. Stačí najít v libovolném heslu červený odkaz a napsat pár vět odjinud, případně vložit třeba z anglické verze obrázek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.15 17:33
avatar

No já ji nehledal ale přesto nalezl.Chyba v popisu citroenu BX a možná by se našla i u jiných citroenů s hydropneumatiku.Dost chyb by se tam asi našlo právě u aut-nepřesnosti u některých modelů s motorizací,popisem atd.Občas jsem na toto narazil!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomascoufal
Datum: 16.10.15 17:59

Děkuji, nakonec jsem se opravdu zaměřil na doplnění a do wikipedie jsem dodal inforamce o mém rodném městě. Využil jsem 2 starší knihy vydané "starousedlíky" se zajímavými informacemi a nakonec jsem u toho strávil docela dost času. Bavilo mě to

Ještě jednou děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.