Brigáda, jak si vydělat

Od: Datum: 29.12.13 21:17 odpovědí: 4 změna: 01.01.14 12:21

Dobrý den,

na internetu už jsem si podobné otázky hledala, ale stejně pořád nevím. Jde o to, že na brigádu můžu až od 15-ti let. Mě je teprve 12. Dočetla jsem se, že si můžu ,,přivydělat" venčením psa nebo někomu pomáhat na zahradě. Ale přece, kdo by mi jen tak svěřil psa nebo mi prostě věřil, že nic neprovedu, nedej Bože neukradnu. Což bych samozřejmě nikdy neudělala. Proto bych Vás chtěla požádat o radu, co bych tedy měla udělat. Nechci pořád jenom získávat peníze od rodičů.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.13 21:36

Nejenže až od 15 let, navíc musíš mít ukončenu povinnou školní docházku. První brigádu můžeš získat až od 1. července 2016 (?) - po ukončení ZŠ. Do té doby jen to, co sama uvádíš, sběr apod.

Od: jm*
Datum: 29.12.13 21:49

Ahoj, v tomto věku brigádu legální (na dohodu o PPČ) neseženeš. Viděl bych to právě v tom, venčení psů apd, jak jsi psala. Zkus se zeptat po známých, příbuzných, zda nepotřebují s něčím pomoci.V těch 15 ti je to již lepší, můžeš třeba roznášet noviny. Je od tebe hezké, že se k tomu stavíš tak, že nechceš jen peníze získávat od rodičů . Já jsem zastánce toho, že v takovémto věku si máš ještě užívat ,, dětsví,, chodit ven s kamarády, do kina apd. Ještě nějaký ten rok, dva počkej, poté vyhlídky na brigádu budou aktuálnější.

Omlouvám se za tykání, ale vzhledem k tvému věku mi to přišlo adekvátní

Měj se hezky.

Od: buss®
Datum: 29.12.13 22:23

Můžeš mnoho, dokonce i výdělečnou činnost..., otázka co umíš. Dítě může vykonávat pouze uměleckou, kulturní, sportovní a reklamní činnost (dále jen "činnost dítěte") pro právnickou nebo fyzickou osobu ..., Závislá práce je zakázána.

Od: st3l4
Datum: 01.01.14 12:21

Děkuji Vám všem, trošku jsem se ,,svěřila" kamarádce, a ona říkala, že by o někom, kdo potřebuje venčit psy věděla. Takže to vypadá nadějně. Tak ještě jednou díky, a to tykání, myslím, že nevadí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.