Práce za 70tis - cokoliv, kdekoliv

Od: Datum: 26.12.13 22:32 odpovědí: 26 změna: 28.12.13 21:54

Je mi jedno kam, nezáleží co budu dělat, ale chtěl bych vydělávat min. 70 tis. měsíčně. Je mi 20, času mám dost, pojedu kamkoliv, budu tam dělat cokoliv. Kam mám jet? Co tam mám dělat? Jsem elektrikář, v ČR jsem bez práce, protože nemám praxi, anglicky se učím intenzivně každý den. Všude je moc lidí, nikde na světě nečekají nikoho bez praxe, takže obor je mi k ničemu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 26.12.13 22:38
avatar

Nezlobte se, dvacetiletý elektrikář bez praxe (snad aspoň vyučený), který chce aspoň 70k...
Bez urážky: jestli vypadáte k světu a je Vám jedno co budete dělat, tak asi jedině ve výrobě gay pornofilmů.
Jinak se asi budete muset smířit s tím, že budete získávat elektro praxi za menší peníze...
...anebo vyhrát ve sportce...
...jen můj názor...

doplněno 26.12.13 22:56:

Uško, tak promiňte, já to tak nemyslel *hi*
;)

doplněno 26.12.13 23:25:

... ještě doplním, v rozumných firmách si vždy vychovávali své vlastní odborníky, i když tito učedníci nejdřív (třeba v elektro) sekali šlice a poté tahali a sádrovali kabely a krabičky. Věřte, že někde to tak funguje dodnes, ale jde spíš o získání té praxe než o výdělek, který si představujete. Těch 70k má spíš majitel zavedené firmičky než řadový sekáč a sádrovač. Takže s Vašimi finančními představami asi v elektrikařině v ČR opravdu nemáte šanci... *nevi*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 26.12.13 22:39

Hele, přibrzděte. Nevím jestli s pitím nebo s požadavky. Kdybych věděla, kde mám 70 tis/měs, tak tam jedu taky a to určitě nebudu sama.

Elektrikář bez praxe. Mám tomu rozumět tak, že jste vyučený a dva roky sedíte doma? Proč nemáte praxi? Co proto děláte? Mohl jste začít podnikat nebo v blízké el firmě třeba nepravidelně za minimální plat na výpomoc atd. To byste musel chtít. Počkejte si na ostatní rady, jsem zvědavá kam vás ostatní pošlou.

doplněno 26.12.13 22:42:

hop - opět o vteřinu rychlejší

*plac*
Ohodnoceno: 2x
 
Od: v8e39*
Datum: 26.12.13 23:16

Mám maturitu, ale elektrikáře bez praxe opravdu nikdo nechce, a nikdo mi ji ani nechce poskytnout...proč by to dělal, pro dobrý pocit, že někomu pomohl? Firmy dnes potřebují zkušené elektrikáře, kteří pracují samostatně a ne mladýho člověka bez praxe, kterýmu musí stát za zadkem a říkat mu co dělat, po dobu aspon 1 roku. Co proto dělám? Napsal jsem všem elektrikářským firmám z olomouckého, zlínského a moravskosle. kraje a ani jedna odpověd, telefonoval jsem, protože jsem myslel, že emaily se hodně ignorují, potom jsem začel obcházet i osobně. Později jsem začel psát i do jiných krajů po celé čr, že bych se třeba i přestěhoval a nic. Nevím co víc bych měl udělat. Vysoká škola? Na to nemám, a když vidím čerstvé vysokoškolačky co se perou o místo v samoobsluze u nás v obci... tak si myslím, že bych na tom byl stejně.

Těch 70 tisíc je je tak, orientačně. Chtěl jsem říct, že bych rád vydělával víc.

Když jsem napsal, že jsem elektrikář, chtěl jsem se vyvarovat odpovědím jako: záleží co umím a co můžeš nabídnout.

Rozhodně jsem nemyslel, že bych rád vydělával tolik peněz jako elektrikář a v ČR. Psal jsem pojedu kamkoliv a budu dělat cokoliv a taky že se učím anglicky, tudíž i do zahraničí.

Myslel jsem práce typu: natěrač stožárů VVN, ropné plošiny, výstavby a rekonstrukce vysílačů, nebezpečné rybaření. Práce, které v 90.letech začli dělat východoevropani - nebezpečné nebo fyzicky hodně náročné, dobře ohodnocené. Že v ČR jako elektrikář bez praxe nevydělám je mi jasný, nejsem padlý na hlavu.

Dnes je ale jiná doba, na pozici jednoho dělníka na ropné plošině se hlásí cca 1000 lidí, už dávno neplatí, že když je práce náročná, je dobře ohodnocená - všude je moc lidí a jsou schopní dělat tyto práce i za minimum, jenom aby něco měli.

Myslel jsem, nějaké nápady, kde by to co jsem psal mohlo ještě fungovat - těžké nebezpečné práce jsou dobře ohodnocené.

Od: kami95
Datum: 26.12.13 23:38

Tak v tom případě jedině majtel nějaké firmy, pokud chceš tady v česku..jinak opravdu jen ten prostitut..tolik nevydělá ze slušných lidí střední třídy v čr snad nikdo..nebo to pak zkusit jinde..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 23:19
avatar

V tom pripade muzes zkusit jit na lod, zkus www.eures.eu, eventuelne primu firmy ktere rekrutuji na plosiny a podobne. Anglicky mluvis a ubyva lidi kteri chteji delat cokoliv...vikingrivercruises.com...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 28.12.13 12:00

S timhle bych si dovolil nesouhlasit. O plosiny je naopak strasne velky zajem a dokonce previs je tak velky, ze kdo nema certifikaty, nema prakticky sanci se tam propobojovat, pokud nema na plosine znaleho nebo nema nejakou kvalifikaci, ktere aktualne na plosine potrebuji. Jen tak nekoho bez kvalifikace a certifikatu (bezpecnost prace, prvni pomoc atd.) moc sanci nema.

Stejne je to s vyletnimi lodemi (o tech ricnich vyletnich ledich toho moc nevim), ale zaoceanske "parniky" jsou plne zoufalcu, kteri pracuji od nevidim do nedivim za velice mizerny plat mezi Filipincema, Polakama a dalsima podobnyma. Tech, kteri maji na lodi slusnejsi praci a solidnejsi penize udajne moc neni a skoro se o nich nepise, takze jich asi opravdu musi byt minimalne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.13 21:43
avatar

Mám maturitu, ale elektrikáře bez praxe opravdu nikdo nechce, a nikdo mi ji ani nechce poskytnout...proč by to dělal, pro dobrý pocit, že někomu pomohl?

Nedávno měly GES a GME na webech, že shání prodavače. Chtěli jen maturitu, praxe nutná nebyla...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fhjuzr
Datum: 26.12.13 22:42

Mě by zajímalo jak jste došel k té sumě 70k Kč? Proč ne třeba 36 nebo 163?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: v8e39*
Datum: 26.12.13 23:17

to byl jenom příkald, tak třeba 100, stačilo by i 60

Datum: 26.12.13 22:43
avatar

Vrať se nohama na zem a potom teprve začni hledat ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: v8e39*
Datum: 26.12.13 23:18

moje chyba, měl jsem prvně napsat, co mám na mysli. Opravdu jsem nemyslel vydělávat tolik peněz jako elektrikář v česku a ve 20.

Od: foo*
Datum: 26.12.13 22:43

je mi 21, jsem vyučenej spojař s nástavbou elektrikáře, praxe 2 roky a nechytam se nikde v oboru ani když si řeknu minimální plat.. vyhlášku od §5 do §7 mam a i tak nic

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 26.12.13 22:43

Napadá mě snad jen, že můžete jít dělat prostituta..jinak tyto prachy s tímto oborem v těchto letech asi těžko..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.13 22:52
avatar

pohadku ti tu psat nebudem , zkus odjet do prahy , nebo brna a hledat ve velkych firmach , nic jineho ti nezbyva a ze zacatku budes rad i za 15tisic :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: v8e39*
Datum: 26.12.13 23:20

Do Prahy nebo do Brna? Tam je situace stejná, malé firmy krachují a velké propouští. Po elektrikářích je poptávka, ale po těch co něco umí.

Od: daniel27p*
Datum: 26.12.13 23:18

Ahoj,tak mi to nedí reagovat na ten tvůj dotaz.No pokus se tady zminuješ že ti je dvacet,a nemáš praxi..Tak ti tedy poradím,uč se anglicky a odjed ven.Jedině tam si vyděláš to blížeji k tomu,co tady popisuješ.Mě je 33 a už ve 23 letech jsem dělal v Irsku za 45ti-50 tis v čistém.Samozřejmě že když jsi nějaký ten rok vydržel,naučil jsi se řeč AJ a taky dostal nějaké reference...Pak jsem si dal voraz,a na základě referencí z Irska,jsem si vyřídil práci v Kanadě v Calgary jako beonář.A tam jsem těch 90-100 tis v hrubém měl.Podotknu že taky přesčasy..atd.Takže opět se mi zlešil ještě jazyk,a ted jsem doma,a přemýšlím,zda ještě mám jet ven.Nic mě tu nedrží,a už jsem zvyklej takto.Takže pokud chceš takové peníze,tady je těžko jako elektrikář vyděláš.Musel by jsi mít praxi,a to ještě jako OSVČ se hodně ohánět.Moje rada zní,nauč se základy alespon AJ.A zkus to přes nějakou agenturu,kde budeš mít práci jistou.Jet jako já na blint do Kanady do Calgary,s vědomím že přes net mi firma odepíše,a není to jisté...to je asi pro jiné nátury..ale já v to věřil,a vše vyšlo dobře.Takže na sobě makej,a vše půjde

Ohodnoceno: 0x
 
Od: v8e39*
Datum: 26.12.13 23:37

Díky za reakci. Učím se anglicky každý den, chtěl bych vyjet. Ale asi je špatná doba, jsetě před 10lety si myslím, že to šlo. Dnes je moc velká poptávka a malá nabídka. Anglie? stejná nezaměstnanost jako tady, tam asi nedostanu přednost před místním. Skandinávie - plno řeků, italů a španělů, nulová šance na nekvalifikovanou práci a pouze s angličtinou. S švédštinou, nebo němčinou se mi začínat nechce, než bych se dostal na úrověn dorozumnění bude trvat dlouho a všechno může být jinak. Do té doby můžou být tyto země tam, kde je těd španělsko. Do Austrálie se nedostanu. V USA není práce, v kanadě prý taky moc ne. Poslední možnost je Zéland na WHS, dost o tom čtu, ale i tam je problém sehnat práci mimo sezénu.

Od: daniel27p*
Datum: 27.12.13 00:17

Tak máš to čoveče nějak zmapované.No já ti řeknu,je ti 20 let...Ještě je tu možnost,a to.Se začít učit německy.Já když jsem letos přijel z Kanady,tak jsem hupl do Němčiny,a zkusil pracovat přes jednu firmu v Bavorsku,at si to zkusím na vlastní pěst,jak to tam funguje.Byl jsem tam měsíc,a jak pořádně nerozumíš,tak to je těžké.Ale vše se dá naučit.V Anglii je nezaměstnanost,ale třeba já mám skoro 5 let reference z Irska a Kanady,takže bych to zase viděl jinak.Než to vidíš ty.V U.K. pokud chceš dělat na stavbách,či být lépe placen než třeba při práci v mekáči,musíš mít v U.K tu safety kartu CSCS CARD a ten kurz si tam udělalt.Tak dá se to,akorát musíš umět lépe AJ,at si to můžeš vše přečíst,a naučit se. S tvým názorem,že je všude hodně lidí...To s tebou souhlasím,ale s tímhle myšlením,se taky nikam nedostaneš,protože kamkoli přijdeš,musíš se nějak prezentovat,at tu práci dostaneš.A pokud tam nebudeš,v tom danném státě,můžeš spekulovt tady z tepla domova,jak by tomu skutečně bylo.Řeknu ti,že ten kdo chce pracovat,a má zájem,ten se jentak domu šupem nevrátí.Tady doma se ten AJ pořádně nenaučíš.Musíš do reálného života,kde to vidíš v praxi,a hned to cvičíš.Prostě tak to je,ale základ ti tady samozřejmě pomůže.

Jinak si nemyslím,že Německo by se dostalo tam,kde je španělsko...Tak si zkus v Německu pracovat,a uvidíš tu produktivitu práce,co oni za ten den udělají.

Na WH se dá jet jak do Kanady,tak i na ten Zéland.V Kanadě se dá vydělat,ale to musíš taky mít štěstí,a udržet se v práci co nejdéle.Jinak průměr je v Calgary na dělníka cca.25 CAD/hod. Ten Nový Zéland,tam je to kolem 15-20 NZD/hod.Ale taky letenka stojí,a jiné věci...Ale zase se podíváš...

Jinak ted je program od německé vlády,pro účastníky od 18-35 let,který budou měsíc v německu studovat jazyk,plus dostanou dvouměsíční stáž od zaměstnavatele,dle oboru,jaký si zvolí.To vše je něemckou vláou placené,a zdarma.Dále pokud tě to bude bavit,umožní ti se v německu vyučit,pro danný obor co chceš dělat.No a jak se tam i vyučíš,a naučíš se ten NJ,tak máš práci jistou na celý život,protože o dobré fachmany je tam obrovský zájem.Kor ti,co se vyučili v Německu.Tak popřemýšlej...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 28.12.13 11:53
V te Kanade jsi delal na WH? Protoze jinak jsou Kanadani na tohle uplny hovada. Radeji daj plne pobytove vizum nevzdelanemu Pandzabcovi bez anglictiny nez vzdelanemu Evropanovi s dobrou anglictinou *sok* *zed*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 00:03
avatar
Plat a prijeti na misto opravdu zada praxi, je to ted tezky. Ale zkousej porad nekde se dostat aspon jako brigos na stavbu. Tam se zkusenou bandou pochytas dost finta budes vedet co a jak. A zkus odpovidat na inzeraty do nemecka ci holandska. Banda tam jezdi na stavby, je tam predak a ten se o vse stara, jedna s vedoucim a delaji elektro rozvody. Musis holt cekat a zkouset. Do zahranici sam az budes hodne toho umet ;) a hlavne kazda zeme ma sve vyhlasky ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 28.12.13 12:05
avatar

Tak s takovou jednou bandou poláků v Belgii je moc špatná zkušenost. Kolega od dcery z práce dělá rekonstrukci patrového RD a u Belgické firmy, která zaměstnává Poláky, si objednal nová plastová okna, venkovní žaluzie na elektriku a parapety. Hrůza, co udělali, ani jedno okno v RD nebylo v pořádku. Byla reklamace a všechny okna se musely "vybourat" a znovu usadit, ale to již za asistence belgičanů. Takže asi tak. Kdo chce jít pracovat na "západ" bez praxe, riskuje, že při neodborně odvedéné práci "letí". - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.13 23:06

Bud se hodne dobre ozenit nebo se dat na politiku.

doplněno 27.12.13 23:11:

To Nemecko neni vubec spatny napad. Nemcina zase tak slozita neni. Necha se naucit. Gramatika je trochu slozitejsi. Treba svedstina ma lehkou gramatiku, ale takovou vyslovnost, to se tezko uci. Ted ma napadlo, nedavno jsem videla na facebooku, ze by vzali do Svedska do party na stavebni prace. Ja se kouknu a kdyz to najdu, hodim Ti sem odkaz.

doplněno 27.12.13 23:34:

Ja na to nejsem schopna najit, nevim, kdy to tam bylo. Ja jsem na facebook tupa, jen se tam obcas koukam, ale nepisu. Dam aspon odkaz. Ani ten odkaz neumim zkopirovat. Na facebooku je Cesi a Slovaci ve Svedsku ( s carkama a hackama ) zkusit pohledat nebo se tam poptat. Ja bych rada pomohla, ale s facebookem neumim.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: buss
Datum: 27.12.13 23:14

Okamžitě tvrdě do politiky! vzdělání není třeba. Jako zaměstnanec není na takové prachy šance.

doplněno 28.12.13 21:48:

A co tak třeba pojišťováka a pod. a oblézat baráky, oslovovat lidi?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 28.12.13 12:20

Pravdu máš v tom, že téměř všude chtějí praxi. Ale najdou se i vyjímky. Ovšem v tvém případě nejde asi ani tak o nedostatek praxe ale o tvé přemrštěné dětinské požadavky. Vrať se do reality. Odjeď na Ukrajinu nebo do Moldávie asi tak na rok, dva máš přece času dost. Pak s vrať se a uvidíš , že i místa za 10 - 12 000 si budeš považovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: v8e39*
Datum: 28.12.13 21:29

Já si vážím i prací za 50kč/hod, co dělám brigády, když náhodou nějaké jsou. Nemusím ani jezdit na Ukrajinu. Jenom mi to nestačí a špatně snáším pocit, že bych takto měl žít dlouhodobě - chodit do práce, nakoupit jídlo, zaplatit bydlení a konec. Nekoupit si dohromady nic a jenom pozorovat jak se rok co rok zdražuje... Myslím si, že ta částka není přemrštěná na zahraničí - myslím anglicky mluvící země, ne východní evropu.

Datum: 28.12.13 21:54

Známej se nedávno vrátil z Austrálie, kde dělal různě jako automechanik cca 3 roky.

Vydělat hodně peněz na české poměry není problém, ale pokuď tam chceš žít trochu na úrovni, tak je z velké části zase utratíš.

Každá mince má totiž 2 strany a tam kde jsou vysoké výplaty je také drahý život.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.