Předtištěná výzva

Od: Datum: 07.12.15 13:31 odpovědí: 13 změna: 07.12.15 19:11
avatar

Určitě to znáte, celé dopoledne sedíte doma a při dochodu objevíte ve schránce "Výzvu k vyzvednutí zásilky", protože (cituji) "...přes veškerou snahu jsme Vás nezastihli..." Zvonek mám v pořádku, sluch zatím taky. Že nikdo nezvonil vím na 100%. Nu což, není to poprvé (a určitě ani naposled), už jsem na tohle jednání pošťáků (všeobecně) rezignoval. Dneska mě ale zarazilo, že jsou údaje na oné "Výzvě" vytisknuté jehličkovou tiskárnou! Nikdy jsem si nevšiml, že by pošťačka s sebou vláčela v brašně tiskárnu. Znamená to snad, že jsou tyhle výzvy tisknuté předem? Že tedy pošta automaticky předpokládá, že nebudu doma? Že než "zbytečně" zvonit, je jednodušší vhodit do schránky kus papíru, navíc s upozorněním, že se tímto považuje dopis s dodejkou, určený do vlastních rukou za doručený?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: strakatypes
Datum: 07.12.15 13:58

Ano, čárové kody rekomand nasnímá ráno doruč. do PC pod hlavičku svého doručovacího okrsku a zároveň před odchodem na pochůzku vytiskne ke všem rekomandům, nebo balíkům výzvy. Podívejte se prosím na záhlaví jestli tam je výzva/potvrzení. Pokud na Vás zazvoní, tak se na potvrzení dole do řádků podepíšete plus OP, nebo, pokud nezvoní jako ve vašem případě, nebo nezastihne, tak tuto výzvu vhazuje do schránky. Že nezvoní je chyba a pracovníci si tím zrychlují pochůzku.

Záleží, jak doručovatel pracuje kvalitně. Já jsem vždy zvonila a čekala a tím jsem chodila později, než kdo to flákal. Tím jsem si vysloužila, že jsem pomalá a když se rozhodovalo, kdo by mohl mít zrušený okrsek, padlo to na mě. Takže se jim nedivím. Doručovatelům se neustále přikládá a v normální pracovní době nelze stíhat, leda za cenu těchto a podobných praktik.

Když se podíváme volná pracovní místa u ČP, tak jenom v Praze jich nedávno bylo 60. Počítala jsem to. A to je prosím prý vysoká nezaměstnanost, ÚP registrují statisíce nezaměstnaných. O něčem to asi svědčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 16:14

V Praze není vysoká nezaměstnanost. A pochybuji o tom, že by někdo na takovou pracovní pozici a za takových podmínek dojížděl. Není divu, že mají 60 volných míst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 16:25
avatar

Aha. Takže bych to dotáhl k dokonalosti. Že by třeba odesílatel pomocí SMS informoval poštu, že má pro adresáta dopis (a zaplatil poště příslušné poštovné), pošta by obratem poslala SMS s informací, že si má adresát vyzvednout u odesílatele dopis, adresátovi. Adresát by nelenil a pro dopis by si k odesílateli osobně došel. Pošta by ušetřila za mzdy doručovatelům (nebyli by potřeba), a třeba v mém případě by to bylo i rychlejší, protože to mám k odesílateli blíž, než na poštu. *bzum*

Budu muset tenhle geniální nápad někde prosadit *smich*.

Od: strakatypes
Datum: 07.12.15 16:28

V tomto případě asi ano, ale mě by se od Prahy do Brna /třeba/ moc nechtělo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 17:57
avatar

Vánoční dárky jako každý rok kupuji na internetu a právě mi chodí hromada sms od české pošty - převzali jsme do přepravy zásilku... budeme doručovat zásilku... takže tvůj nápad je už v praxi. Ale papírové výzvy chodí stejně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 19:01
avatar

Ale to jste můj nápad špatně pochopil! Pošta by nic k přepravě nepřebírala. Pošta by mi jen poslala SMS (samozřejmě za úplatu) a já bych si pro zásilku dojel osobně přímo k odesílateli, který by mi zásilku osobně předal a za tuto službu samozřejmě poště zaplatil poštovné. *smich*

Datum: 07.12.15 15:39
avatar

A proto jsem si zřídil datovou schránku. Přijímám poštu v klidu a také v klidu odesílám a nemusím nikam lítat. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 16:08

Máte recht. A místo balíků dostanete datovou schránkou jejich fotku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 17:31
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 16:48
avatar

Nevím jak jinde, ale u nás je toto myslím běžná praxe. Pošťačka má v ruce štus těchto oznámení, a záleží asi na její "jak se mi teď chce", buďto zazvoním a budu se zdržovat, nebo hned to ozámení v rychlosti hodím do schránky. Myslím, že to celé jen o úspoře času. Když bude u dvaceti lidí tři minutky čekat než přijdou ke dveřím, než to převezmou, popř. odběhnou zpátky domů pro peníze, hned hodinka vyšetřená. Ale na druhou stranu se jim moc nedivím, ty svoje rajóny mají asi pěkně dlouhý, a ještě se tahat s takovou váhou, taky nic moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 07.12.15 17:10

Pokud u Vás chodí stálá doručovatelka, tak ví moc dobře, jestli je někdo doma pořád /důchodce, mateřská/, nebo jenom o dovolené, nemoci. Tam kde chodí lidi do práce, tak se skutečně nenamáhají ani zvonit a rovnou háží výzvu.

Též jsem se setkala, že tam kde bydlí atarý lidi a trvá jim to hodně dlouho, než přijdou, tak se jim také hodí výzva, což pokládám za hnusné, ale na jednu stranu se nedivím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 17:07
avatar

Znám to a vím, že to dělají úmyslně. Já jsem jednou čekala na balíček a věděla jsem, že má ten den přijít. Číhala jsem na pošťačku a načapala jsem ji přímo při činu. Házela papírek do schránky, vylítla jsem a chtěla balíček. Koukala jako puk, protože ho sebou ani neměla. Udělala jsem na poště rambajz *bum*, ale co bylo dál, stejně nevím. Vedoucí věděla, že si stěžují právem, tak mne jen nechala vynadávat, omluvila se a řekla nashledanou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 19:11
Nemáte dělat rambajz na pobočce, ale na vedení České pošty. Oni už se postarají o to, aby příslušné osoby dostaly kartáč. Můžete sice s doručovateli soucítit, nicméně si uvědomte, že platíte nemalé peníze za to, že zásilku adresátovi osobně doručí na určenou adresu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.