Placení alimentů státem

Od: Datum: 12.12.13 12:08 odpovědí: 76 změna: 22.01.16 11:43
avatar

Co říkáte na návrh /zřejmně bude i platit/ toho, že stát zaplatí matkám alimenty které otcové dluží a pak to na nich budou vymáhat? Já s tím absolutně nesouhlasím a dost mě to nadzvihlo.

Z pohledu matky je to výborná zpráva. Nebude nikoho muset honit a dávat k soudu. Prostě jí to zaplatí stát a ona bude v pohodě. Ale z pohledu daňového poplatníka je to naprosto prodělečné. Všechny dlužné alimenty stejně stát od neplatičů nevymůže /řekl bych možná že většinu/ a když to vezmu logicky, je to volba matky aby si našla takového partnera, aby na něj byl spoleh. Pokud se vyspí s darebákem, tak holt by za to měla i pykat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.13 12:11
avatar

No máte pravdu, taky se mi to nelíbí. Ale s vaší poslední větou nelze souhlasit. Ne každý se v den svatby/vyspání/seznámení projeví jako darebák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 12:13
avatar

Jenže život není spravedlivý a když se spletu, ať trpím. To máte jako s nemocemi. Za léčení stát i jednotlivec zaplatí dost. A je jedno, jestli žijete zdravě, nebo naopak.

Od: hudzimir
Datum: 12.12.13 12:26

Už to vidím, jak to budou černoušci zase zneužívat :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 12.12.13 12:37
avatar

To si pis.

To bude rozvodova smrst. Kazdy fotrik najednou bude milionar co nema problem platit alimenty v desitkach tisic a za mesic se po nem slehne zeme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 23:31
avatar

To je vtzv. sociální politika - solidarita. Nikdy nevíte, kdy ji sám budete potřebovat. A když ne, jedině pro Vás dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 12:25
avatar

to já zas naprosto souhlasím neb si myslím že stát má na dlužníky větší páky než taková svobodná mladá matka bez peněz a zkušeností

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 12:38
avatar

Ještě minulý týden bych to viděla jako vy, dnes se mi tento návrh moc líbí. Prosím, jak se pozná, že ten druhý partner není darebák a že když se roky chová zodpovědně, nepříjde den kdy mu hrábne? Jak to ta žena (nebo muž) mají zjistit, za co má ten druhý, nic netušící pykat? Za co mají trpět ty nic netušící děti? Nebojte se, i tento již rozkradený stát to zcela jistě nepoloží ale ty děti budou mít z čeho žít.

doplněno 12.12.13 15:26:

Ringo, nevíte co vás může už zítra potkat a jak pak budete vděčný za zákon, co umožní vašim dětem mít co jíst. Já si vážně nemyslela, že toto někdy napíši, ano, i já bych řekla, uměl sis nadělat děti, tak plať a ty jsi byla hloupá, žes nepoznala s kym ty děti máš. Proč bych měla doplácet na tvojí hloupost a dávat ze svých daní. Jenže, když rok z někym žijete, pak teprve založíte rodinu a po dalších třech letech bezproblému splácíte hypotéku na byt a ještě dost ušetříte, dohodnete se s partnerem, že si můžete dovolit druhé dítě a dál jde život bez problémů. Druhé dítě čekáte s člověkem co je milující otec a manžel a jednoho dne, po roce známosti a 4 letech manželství naprosto pohodového, dozvíte, že ten člověk je hazardní hráč a bez vašeho vědomí nadělal dluhy, nezbývá než zažádat o rozvod a vyživovací povinnost na děti. V tuto chvíli již víte, že on alimenty platit nebude a děkujete, za zákon co řekne, alimenty bude platit stát. Stát musí mít povinnost ochránit ty, co za nic nemohou a pak ať třeba otce-dlužníka nechá zavřít do kamenolomu a přinutí platit. Ne do kriminálu kde to má jako hotýlek a my všichni mu ho platíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 13:03
avatar

Jak za to může nevinné dítě, když mu rodiče někdo zabije při autonehodě? Skončí v děcáku na zbytek života. Jak za to může, že je postižené? Že se tak narodilo, nebo časem dostalo hnusnou nemoc? Jak jsem psal. Život není spravedlivý a já ze svých daní nezvládnu srovnat všechny křivdy. Kdo si udělá dítě, tak ať si ho živí!

Stát nemá naprosto žádné páky! Zrovna tak jako kradou podnikatelé /většina/, neodvádějí daně a falšují danová přiznání, budou to dělat i dlužníci alimentů. Český člověk je na tohle hrozně vynalézavý.

Od: romidek
Datum: 19.11.14 13:27

Ale o tom to právě je! Jsou věci, které nelze zvrátit, smrt rodičů při autonehodě nezvrátíte, ale taky to dítě nenecháte stát na ulici umřít hlady, stát se snaží (nebo by měl) se postarat, i ten děcák, jak vy píšete, je pro mnohé vlastně záchranou. A kdyby se stát snažil ještě víc a nedělal zbytečné překážky, bylo by i méně dětí v děcáku, protože by měly rodiny. Podle toho co píšete by to mělo být tak, že rodiče zemřou, nechme pojít jejich děti na ulici, přece je nebudeme živit ze svých daní, život je holt krutý, tak nad tím jen pokrčme rameny a pojďme dál a každý se starejme jen o ten svůj píseček? To by byl hodně smutný svět. Nemyslete si, taky mě štve když stát podporuje nefachčenka, kteří se mají líp než těžce pracující. Ale tohle je trochu o nečem jiném... Státní peníze mají sloužit mimo jiného i potřebným. Daleko více peněz, než kolik by se takto vyplatilo dětem, se v tomto státě rozkrade apod. - to by se mělo řešit především!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: perrymason
Datum: 12.12.13 16:50

A co když se ozve třeba takový klub tělesně postižených v čele s Václavem Krásou, že by vlastně nebylo od věci, aby stát podobně vyplácel obtížně vymahatelné dluhy tělesně postiženým? Copak nechápete jak jsou podobné zákony nesystematické, nebezpečné a jak pokřivují základní pravidla zodpovědné, reálné společnosti? Na to aby měla matka a její dítě co jíst je tu její rodina a baterie sociálních dávek ze kterých se vyžít dá. Počkejme si ale na konkrétnější znění zákona...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 13:18
avatar

Je to zcela absurdní..

To už by pak mohl stát platit za dlužníky jejich faktury...To zase jistě uvítají podnikatelé, kteří jsou v situaci věřitelů..

A stát se pak "pokusí" dlužnou částku u dlužníka vymáhat..

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 12.12.13 13:35

"Stát" ani já nesouložil, nepočal...! A jde to z daní občanů (kolik jich nás už odírá). Kde je osobní odpovědnost? Solidarita musí někde končit, tady je přesolidarizováno, dotace a j. "Stát " si neumí ohlídat jiné věci, proč by měl tady plnit za jiného? Jedině pak pracovní tábor. Ale.. jak donutit někoho pracovat, že?

doplněno 12.12.13 16:29:

Noo, kdo chce někomu něco rozdávat, mělo by na to být spec konto a ten dobrotivý stát to jistě spravedlivě rozdá a nic si z toho necucne. To samé pobyt v nemocnici aj. ..., ne léčení! Jak se říká... z cizího krev neteče. Ovšem lid jen frflá a někomu to pochopitelně vyhovuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kami95
Datum: 12.12.13 14:42

Dítě za rodiče nemůže, takže je dost škoda aby strádalo proto, že jeho otec na něj neplatí..myslím si, že je to dobrý nápad, že to bude těm matkám dávat stát a pak to vymáhat..pokud nemáte děti asi nevíte, jak je to těžké když jste v těžké finanční situaci a čekáte na každou korunu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 14:52
avatar

Ale jo, já vás chápu, ale proč já, který mám vše v pořádku a vše řádně platím mám doplácet například na vaše dítě? Jak k tomu přijdu? Já mám taky děti a ty se taky chtějí mít dobře!

Datum: 12.12.13 14:59
avatar

No samozřejmě...

Pořád slyšíme "stát to zajistí...stát to zaplatí..stát by měl"..

Ale kdepak asi ten stát na to vezme? Co je to vlastně stát?

Jasně..zvýšíme daně..o 10%...o 20...40..60 a pak už lidé nebudou mít výplatu vůbec žádnou, protože stát ví nejlépe co s jejich penězi udělat.

Kde bude hranice kde to skončí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 15:58
avatar

To je přece staré: stát jsme my.

Ty podmínky, za kterých stát vyplatí matce alimenty za dlužícího otce, by měly být zkonstruované tak, aby zbytek národa neměl pocit, že to platí ze svého (i když nejspíš bude). Matce zaplatit, aby dítě neumřelo hladem, a otce zavřít, dokud si dluh u státu neodpracuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 12.12.13 16:11

Jako, ze ho jeste za penize vsech ubytujeme v kriminale? Nikdy jsem moc nepochopil smysl vezeni pro dluzniky alimentu. Nic vychovnyho se tam nedozvi a dluh tak taky tezko splati.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 21:17
avatar

Prostě by nedostal jídlo nebo deku, dokud by si na to nevydělal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 12.12.13 21:34

Ne ze bych byl nejakej fanatickej zastance lidskych prav, ale vrahy a zlodeje vykrmovat v kriminalu a neplatice alimentu tyrat ve vezeni hlady a zimou? To uz trochu prehanite ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.13 17:19
avatar

Samozřejmě ani vrazi a zloději by neměli jídlo a teplo, kdyby si na to nevydělali, vy nedovtipný k2, ale řeč byla o neplatičích :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 13.12.13 17:26

Takze jste zastancem muceni veznu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.13 18:32
avatar

Ale já opravdu nechápu, o jakém mučení mluvíte. Vy snad máte jídlo a teplo zadarmo? Já ne, musím za to platit, takže musím i pracovat, a práci (aspoň většinou teda) nepovažuji za mučení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 12.12.13 15:54

...že to bude těm matkám dávat stát...

Stat nic "ze sveho" nikomu davat nemuze, pouze dava penize jinych lidi. Situace, kdy matka pracuje, aby z dani "zaplatila alimenty sama sobe", popripade pokud ji alimenty otec ditete plati, ale jen taktak vyjde s penezi, tak pracuje, aby mohla platit alimenty sousedce, je mirne receno absurdni...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 15:58

Ano, jsou mezi námi i jedinci s antisociální poruchou osobnosti. Jako @ringo například.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 16:07
avatar

Ha ha... co je na tom antisociálního, že chci aby se nejdřív každý postaral sám o sebe a teprve když to nejde, ať pomůže okolí, potažmo stát?

doplněno 12.12.13 16:09:

Ať stát rovnou vydá zákony, jak to z těch chlapů vymlátit a nemusí to řešit sám. Nabírat na to další placené síly, platit agendu za vymáhání atd. Copak stát má lepší možnosti než soud či exekutor?

Datum: 12.12.13 18:32

Nejen antisociální, ale i úplně hloupý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 19:49
avatar

A věříte, že od vás mi to naprosto nevadí? Většinou totiž potrefená husa nejvíc kejhá. Pokud se vám uleví, napište ještě něco hezkého o mně. Mě to neurazí a vám to psychicky pomůže - anonymně si kopnout.

Datum: 12.12.13 19:56

Nekopu, jen konstatuji. Komické módní rádobypravičácké žvásty mne vždy pobaví. Ještě něco přidejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 20:00
avatar

No levice tu už pár let vládla a jak to dopadlo. Dejme tedy děti na hromady do ústavů a ať mají vše stejné. To by bylo spravedlivé. A oblékl bych je do uniforem. Nejlépe modrých, aby si časem zvykly rychleji na montérky. A my ostatní budeme mít víc času na práci a budeme řádně plnit plán. Tak by se vám to líbilo?

Datum: 12.12.13 20:04

Tupolhálka považujete za levici?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 20:09
avatar

Vláda po roce 89 není ani levá, ani pravá, ale vláda zlodějů. Mimochodem jsme už mimo mísu...

Datum: 12.12.13 20:21

takže zpátky - "Ha ha... co je na tom antisociálního, že chci aby se nejdřív každý postaral sám o sebe a teprve když to nejde, ať pomůže okolí, potažmo stát? "

Proč se věřitelé obracejí na stát, aby z dlužníka pro ně vymohl dluh?

Proč se na stát obracejí firmy, aby z jiných vymohly dluhy za dodané zboží?

Proč si lépe nevybírají, s kým obchodují?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 16:10
avatar

Výživné je přece pro dítě a né pro matku.

doplněno 12.12.13 16:22:

souhlasím s @lidus

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 20:02
avatar

A co takhle zaplatit sociálně slabším lepší jídlo dětem, kroužky, hračky, pobyt u moře. Je to přece pro děti a nemůžou za své rodiče. Chudáčci si to zaslouží a stát na ně sere!

Datum: 12.12.13 20:22
avatar

Ringo za tu vládu zlodějů

*palec*
a váš další příspěvek o sponzorování sociálně slabých se v tomto státě už děje, neustále se vybírá na nějakou charitu, tu je ve zprávách rodina co jim voda vzala dům, tu zase invalida co nemá na vozík a td. A dáváme rádi, říkáme si chudák, sice mám sama málo ale aspoň 100kč pošlu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: perrymason
Datum: 12.12.13 16:30

Naprosto souhlasím. Je třeba si ale zvykat na to, že máme u moci socany. Doporučil bych Vám, rychle se adaptovat na podobné paskvilní výplodky _ na další čtyři léta. Osvojit si dechová cvičení a formulky, například, jako z jednoho béčkového filmu: "usá ... usá..usá”. Darmošlapvé nebo logicky nenárokové osoby a skupiny osob, budou mít hej, podnikatelé, co to všechno vlastně platí ouvej. Co je podstatnější, utěšeně poroste státní dluh. Jsem věru zvědav, kam bude politicky tato země směřovat a jak do toho všeho bude promlouvat například p. Bavič a jeho fofr parta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 22:08
avatar
Socani ještě nezacali vládnout a uz je máte v hubě... Přitom hlavní vinici vám unikají...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.12.13 17:38

Vy češi jste divnej národ :-D

Když se tunelujou miliardy, jste v klidu. Když Langer zruší hospodářskou kriminálku, aby to všechno neměl kdo vyšetřovat, jste v klidu. Jakmile se stát snaží pomoci dětem co jim tátové neplatí na životní potřeby - je najednou humbuk. Jděte do pr...

Nikdo z vás si ani nedokáže představit co se kolem toho děje, kolik matek se stará a dožene to až k soudu a stejně mají smůlu nebo se to tahne dlouho - a dítě musí mít co jíst, musí mí co na sebe a musí bydlet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 12.12.13 18:02
avatar

A ty ses kterej, kdyz ne Cech?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.12.13 18:07

To je snad jedno, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 16:38
avatar

Bmbx - *palec**palec*. Holt jsme takoví národ, co si pořád jen stěžuje, prdel od piva nezvedne, aby s tím něco udělal. Pak ať to vypadá, jak to vypadá, když nejsme ochotní cokoli dělat. Všude jinde to jde, jen tady ne.

A děti by si to zasloužily, jen co je pravda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.12.13 19:19
avatar

Já jsem pro, aby nevymahatelné placení výživného platil na děti stát. Nevím, proč by se měla zřizovat celá agenda, jak takové "tatínky" potrestat. Stát má páky na takové chlápky. Klidně bych je nechala o víkendech uklízet město a zadarmo, ať každý vidí, jací jsou to tatínkové, nebo sebrat řidičák, nebo jinou výhodu. A u toho plození jsou vždy dva a nakonec se většinou stará matka, tatínek nic, tak co. Nebo byste raději,aby ho dal na špalek a ufiknout? -pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 12.12.13 19:41

nebo sebrat řidičák, nebo jinou výhodu

Proc je ridicak vyhoda? RP je pouze "doklad o dosazenem vzdelani"-tedy jakysi doklad zpusobilosti ridit vozidlo, obdobne jako maturitni vysvedceni, vyucni list nebo VS diplom. Jeho zabavovani neplaticum alimentu povazuji za jednu z nejvetsich feministickych zrudnosti posvecenou timto statem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.12.13 19:45

S tím přišel Kubera a pak vznikají takové absurdity, že vezmou řidičák řidiči z povolání a nemůže pracovat - pak nemá peníze ani pro sebe, natož aby platil alimenty - prostě kocourkov kam člověk dohlédne :-D :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 12.12.13 19:51

To je prave tim mysleni mnoha lidi, ze ridicak je jakasi vysada propujcena statem obcanum, takze mi ho muze stat kdykoliv zase vzit. Pouzit stejnou logiku na zabavovani vyucnich listu remeslnikum nebo VS diplomu doktorum, to by bylo najednou kecu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 20:01
avatar

Spousta lidí hned mluví o Kocourkovu, aniž by si ověřili podrobnosti. Exekuční řád totiž stanoví, že exekutor zruší exekuční příkaz pozastavením řidičského oprávnění prokáže-li povinný, že k uspokojování základních životních potřeb svých a osob, ke kterým má vyživovací povinnost, nezbytně potřebuje své řidičské oprávnění Týká se to zejména řidičů z povolání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.12.13 21:35

bruno2:

to je asi jen teorie, jako všechno kolem exekutorů :-D

Měl si někdy něco s exekutory? Já ve svém nejbližším okolí a jen zírám co jsou to za prasata. Pokud vím tak už nějaký řidič z povolání už to odnesl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 23:46
avatar

Pokud vím, tak vyjímky pro odebrání ŘP pro neplacení alimentů jsou právě řidiči, které to živí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 13.12.13 18:55
avatar

Dobře, vybral jste. necháme řidičák, necháme výhody, dokonce necháme i ten titul, ale jinak ho dát na špalek a ufiknout. :D Jéjda, to by všichni začali platit bez problémů. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.12.13 19:51

Stát má kulové a ne páky, tak jak to, že to z nich ty soudy státu! neumí vyrazit? Pak se to naučí? Klidně je nechte co chcete, ale až se změní ústava.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 22:14
avatar
Já uz se ani nedivím, proč lidi nedrží při sobě nebo nejdou alespoň jeden x za čtyři roky k volbám. Pak by nebyly takové otázky ohledně "haléřů", když oknem mizí miliardy! Jak se ti pak líbí, když se sem hrnou ze Slovenska haldy "Romů", protože tam jim sociální dávky odebrali?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 22:39

Já jsem pro. Pobývám casto ve Svedsku a tady je to normální standartní postup. Zena kdyz zustane sama, má starostí dost. Kdo byl nekdy u soudu a soudil se o neco, ví, ze rok, dva, tri není zadna dlouhá doba. Soudci jsou placeni z nasich daní, to Vám nevadí? A jsou dobre placeni. Jsou to státní zamestnaci, tak at delaji neco uzitecného. Lepsí nez alimenty je sirotcí duchod, ale to maji matky samozivitelky sve byvale muze pozabijet, aby melo dite co jíst?! To, ze nekteri rozkradli miliardy, okradli stát a tedy nás vsechny, to Vám nevadí?! Já myslím, ze kdyz státní uradové pohnou svým pozadím, tak muzou tuhle praci (vymahani alimentu) zvladnout. Nekdy si na uradech rikam, co tam vlastne ti lide delaji, za co jsou placeni?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 12.12.13 22:53

Soudci jsou placeni z nasich daní, to Vám nevadí?
A kdo jiny by je mel platit, mafie?

To, ze nekteri rozkradli miliardy, okradli stát a tedy nás vsechny, to Vám nevadì?!
Vadi, ale co to ma splecnyho se sponzoringem alimentu z dani?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 23:39

Nekdy mam ten dojem, ze jsou opravdu soudci placeni jeste i z jinych zdroju, protoze nad nekterymi rozsudky zustava rozum stát.

Ti co okradli stát jsme zasponzorovali my vsichni ostatní. Vetsina zasponzoruje jednotivce miliardare a stát neudela nic nebo vydá smesny rozsudek. Tady ma stát moznost pomoci a pak si dluznou castku vymoci. Jestlize je to problem pro stát, jak to má tedy udelat sama zena s ditetem, popr. s detmi. Deti potrebuji jist, bydlet, chodit do skoly jeste nez zena neco vymuze. Kdo nebyl u ceskeho soudu, nemuze pochopit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.13 22:59

no, tak já bych začala od konce.

PROČ stát NEVYMŮŽE dlužné alimenty? jak je možné, že stát TOLERUJE nebo minimálně NEDOKÁŽE postihovat práci na černo nebo zatajování příjmů? proč mají rodiče s dětmi pykat kvůli NESCHOPNOSTI STÁTU? jak je možné, že stát klidně STRPÍ, aby si lidi dělali z rozsudků dobrý den a klidně si dovolili ho nerespektovat? jako osobně bych taky dala přednost tomu, aby stát fungoval tak, jak má... ale když už je stát neschopnej, tak celkem nemám nic proti tomu, pokud se bude snažit svoji neschopnost aspoň trochu zmírnit na sociálně potřebných.

nevím, jaké jsou momentálně projednávané podmínky pro státní alimenty, ale není to myšlenka nijak nová. už tu kdysi byla a ty tehdejší navrhované podmínky mi nepřipadaly až tak špatné. nevzmínám si na detaily, ale aby rodič měl nárok na alimenty od státu, bylo potřeba splnit několik podmínek - tuším tam tehdy byl braný ohled na sociální situaci žadatele, rozhodně měl povinnost si dlužné výživné vymáhat sám (stát by ho hradil teprve ve stadiu, kdy už by byl podaný návrh na exekuci) a navíc tam byl limit na vyplácenou částku. a ono konečně by to ani nemuselo být až tak drahé, protože pokud je člověk sociální potřebný, tak tak jako tak pobírá nějakou sociální dávku nebo dávku v hmotné nouzi a obzvlášť dávky v hmotné nouzi znamenají, že čím vyšší příjem, tím nižší dávka. tady by hmotnou nouzi nebo její část nahradilo výživné, které by pak stát vymáhal po druhém z rodičů, mezitím co sociální dávky po něm vymáhat nemůže. a pokud by už exekuce byla rozeběhnutá, tak by ani to vymáhání stát nemuselo nic stát, protože exekuci by si tak jako tak vyběhal rodič žádající o alimenty, akorát od exekutora by pak vymožné peníze šly (částečně) na účet státu. no, pokud by ovšem nějaké vymožné peníze byly, protože to už se vracíme zpátky k neschopnosti státu zajistit řádný výkon práva *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.13 16:45
avatar

lesi *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xgirl
Datum: 16.01.14 12:10

Mě zase dokáže nadzvednout tento stupidní názor ! Každá samoživitelka si neudělala dítě tak, že se na diskotéce vyspala s neznámým mužem! A upřímně, všem ženám s tímto názorem bych to přála zažít! Tu bezmoc, kdy i přesto, že máte slušné zaměstnání a děláte co můžete, tak nemáte na to, abyste dopřála dítěti kvaitní jídlo, dostatek oblečení, zájmový kroužek nebo třeba koupila kolo. Ale kdo nezažil, těžko pochopí! Já byla s manželem 13 let, dítě jsme si pořizovali po společném rozhodnutí a nikdy bych neřekla, že nás pak opustí. Pět let platil alimenty, sice někdy se zpožděním, ale platil, ale posledních pět měsíců jsem od něj nedostala ani korunu, nepomáhají výhružky, nekomunikuje, nebere si malou na víkendy.. a co s ním? Stát má určitě lepší prostředky pro vymáhání, ale neplatič se matce svého dítěte akorát vysměje.

Víc už nemá cenu to komentovat, protože ubožáci zůstanou ubožáky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 16:33

V tom případě by měl stát dávat peníze všem, kterým někdo něco dluží, ne? Podnikatelům v druhotné platební neschopnosti, nestátním bankám, atd. Mám trochu pochopní pro lidi v nouzi. Život není peříčko, ale dávat jim peníze, které jsou určeny pro blaho všech, to také není správné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 19:07

... Podnikatelům v druhotné platební neschopnosti, nestátním bankám ...

A on jim snad nedává? Kolik stamiliard dal bankám, kolik desítek miliard dluhů vůči státu odpustil Kalousek podnikatelům?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 16:44
avatar

To víte, nejchytřejší jsou ti, co o tom vědí prd. Samoživitelky znám tři, jedné se partner zabil, druhou opustil po krásném pětiletém vztahu v momentě, kdy mu sdělila, že je těhotná. Třetí opustil muž dva roky po svatbě s ročním miminem, zjistil, prý, že se ještě nechce vázat (přitom s dítětem souhlasil). Ten jediný se k placení nemá a řeší se to soudně.

Ale všechny jsou to podle Ringa husy, co si udělaly děcko s blbcem, takže jim to asi patří *ee*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 19:19
avatar

To jsem neřekl, ale jsou zodpovědné za výběr svého partnera.

Datum: 17.01.14 19:28

Ano, je to jejich chyba. Jeho chyba je ovšem řádově větší.

Klasická úvaha dnešního asociála.

Podvedený si za podvod může sám, chodec přejetý na přechodu měl poznat, že mu řidič nehodlá dát přednost ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 19:35
avatar

Já už reagovat nechtěla ale musím. Ringo, můj zeť byl čtyři roky super manžel, super otec, uznávaný odborník ve svém oboru. Dnes je z něj super gembler, zadlužený kam oko dohlédne. Já si nemyslím, že si dcera vybrala před lety špatně. Dcera kamaráda má dnes už 14ti leté dítě s chlapem co měl jednu rodinu ve Španělsku a druhou v ČR, prasklo to po 12ti letech. To ty ženské přece vědět nemohly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lady1
Datum: 19.01.16 14:46

Podle mě,jak to tady vše čtu by se nejprve měla zase zvýšit věková hranice trestnosti za sex.Mít sex již v 15 letech se mi zdá moc brzy.Potom to tak vypadá,že jsou dívky ještě nezletilé,ale už těhotné a vše se potom hází na rodiče nebo na stát.

Vím,že se tato hranice snižovala hlavně kvůli cikánskému obyvatelstvu,ale podle mě to bylo špatně.

Já jsem si také vybrala špatně partnera.Myslela jsem když je o 10 let starší než já,že se na něho mohu spolehnout.Mýlila jsem se.opustil mě ,když jsem čekala naše druhé děcko.Celý život jsem se o děti starala potom sama.On platil minimální výživné,protože si udělal další dítě a založil další rodinu.Já jsem se uskrovňovala,abych dětem mohla dát najíst a aby jim nic nechybělo.Celý život jsem pracovala a nikdy jsem nečekala, že by mi stát na děti mimo pár korun dětského přídavku něco dal.Dnes si každý nadělá děti a státe starej se.Naše menšina je má dokonce jako zdroj obživy.Jak k tomu ale přijdou ti co řádně pracují,mají třeba jenom jedno děcko,protože mu chtějí zajistit slušnou budoucnost a tak si více dětí nedovolí aby na lehkomyslnost ostatních pořád dopláceli.

Vybrala sis špatného partnera,tak se starej sama.Já jsme dělala v životě kdejakou práci,abych děti uživila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 19.01.16 22:51

To je opravdu zajímavý příběh. To se vám teda partner pěkně pomstil.

Zajímalo by mě, jestli to jde i naopak. Že by žena měla dvě děti a nechala je mužovi, odešla by od nich pryč a založila novou rodinu a měla další děti. Potom by posílala těm prvním nějaké výživné odvislé od jejího příjmu.

V případě neopodstatněného výpadku výživného by prvnímu muži stát dorovnal výživné a ženu následně "dusil" vymáháním?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 19:46
avatar

... jistě, ale tady jde o děti z toho vztahu...

doplněno 17.01.14 19:48:

to bylo na Ringa - souhlasím, že ženy jsou zodpovědné za výběr partnera, ale tady jde o přežití děti z toho vztahu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 17.01.14 20:19

Co si myslím? Že je to hodně kontroverzní návrh, víceméně vyvolaný touhou po volebním vítězství a přitáhnutí voličů. Nemá žádný ekonomický rámec, nikdo neví kolik to bude stát.

Pokud stát má páky následně vymáhat výživné po nepatiči (je jedno jestli je to matka nebo otec), může už to samé dělat od samého začátku. . Není potřeba aby daňoví poplatníci, kteří jakž takž vyjdou a spoustu věcí sobě i svým dětem musí odřeknout, tak aby tito daňoví poplatníci ze svých daní přispívali na alimenty jiných.

Zákon o rodině i jiné zákony už tohle řeší, stačí jen opravdu chtít je naplňovat a netahat do toho daňové poplatníky.

Navíc pokud matka dětí pracuje a otec neplatí alimenty (nebo naopak aby to nebylo pořád jen o nezodpovědných otcích) , tak i ona (on) ze svých daní by pak sám sobě na své děti přispíval (a). Trochu zvrácené.

Také není jasné co stát bude dělat s neplatičema alimentů, pokud prokáží že nic nemají a jsou samá exekuce. A k tomu stačí maličkost, dnešní dlužníci už vědí jak v tom chodit. A to ani nemluvím o případném dědictví. Navíc takový neplatič by si pak vlastně nemohl najít dalšího partnera, protože jeho dluhy by padly i na hlavu jeho příští manželky a jejích dětí.

Je toho moc co je s tím populistickým návrhem svázáno a není to vůbec tak jednoduché jak si řada rodičů, kteří mají dítěe v péči představuje.

Pro ty co se těší mám špatnou zprávu. Max. příspěvek státu se uvežuje asi 1400 kč na dítě, tedy nejedná se o výši výživného, která byla otci (matce) určena.

Závěrem ještě dodám. Nikdo z nás nemá právo nahlížet do soukromí manželů (partnerů) a dívat se jak hospodaří a ev radit. Lidé se mění a tyto vztahy z různých důvodu končí rozchodem. Proč ale by měl daňový poplatník přispívat na něco, co nezavinil? Co nemohl ovlivnit? Každý jedinec, který se rozhodne přivést na svět dítě, musí v tu chvíli taky brát na vědomí, že se musí o dítě postarat a že na sebe oba zpolditelé berou obrovský závazek. Není podle mě možné, aby tuhle zodpovědnost přehodili na 5 mil pracujících.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.14 20:26
avatar

Díky naoko líp bych to nenapsal. Nějak už mi dochází chuť se o tom stále dokola dohadovat. Kdo chtěl, pochopil, kdo nechtěl stejně se přesvědčit nenechal. Je to jako hádka o politiku.

Od: pavlanemsakova
Datum: 25.02.15 12:23

Ne každý od začátku se její jako zmetek. Velké množství těchto dokonale lže, tváří se jako vzorný protěšek. Z počátku nemáte povinnosti a žije se podstatně snadněji než když jsou děti. Netvrdím, že by měl výživné hradit stát, ale určitě by se měl postarat aby otcové nebo matky měli povinnost na výživu dětí přispívat. Dlužníků výživného je stále více a vymožení je nemožné. Tvrdý postih by měl být ze strany státu již při prvním neplacení. Neplatiči vidí, že se nic neděje, tak proč by platili. Mé výživné na třináctiletého syna činí v současné době 0 Kč. Otec ukončil sám pracovní poměr, již dlouhou dobu se povaluje na úřadu práce a zcela jistě si přivydělává načerno. To bohužel nemohu dokázat. Zarazila mě totiž jeho výpověď, kde uvádí zaměstnavatele, zaměstnavatel se však uvádí, že u nich nepracoval.

Soud rozhodl, že žalovaný je chudák, (ačkoliv se do této situace dostal sám, placení výživného se vyhýbá, dlužná částka přesahuje můj celkový celoroční příjem) a tudíž výživné mu nemůže být stanoveno

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 18:12

Za vymahatelnost práva ručí stát. Pokud neplní své povinnosti včas, je normální, jde-li předběžné opatření k jeho tíži.
To, že zm.d, který se nepostará o své děti, neleží pod mostem bez ledviny - to není vina dítěte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 21.01.16 18:05

Opět házíte všechny a všechno do jednoho pytle. Otec nebo matka se mohou starat jak o život. Ten druhý se zblbne a chce rozvod. Platič alimentů má pak platit vše podle rozmarů toho druhého a když platič nedostane mzdu, přijde o práci atp., nemůže platit stanovené výživné. Co pak? Kde je vymahatelnost práva? Víte kde?

Nic není černobílé ale jídlo potřebuje každý. Ten kdo má platit má zdechnout? Asi ne. Pak má přijít stát a zaplatit. Za jiné platí po celý jejich život, přiděluje byty, platí energie a v diskuzi není taková negativní odezva jako v tomto případě. Zamyslete se, než uděláte krátký soud. Když se dostanete do obtíží, jistě by jste toto netvrdili.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 21.01.16 18:09

Co to melete proboha?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 23:29
avatar

Já s tím souhlasím. Když stát není schopen alimenty pro děti vymoci, tak ať je platí sám. Myslím, že vymahatelnost se rázem zlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 11:16
avatar

Ale nezlepší, nebuďte naivní. Budou tam sedět stále ti samí úředníčci, kterým je to šuma fuk.

Jak ale k tomu pak přijdou lidé, kteří platí daně a za ně se budou platit alimenty cizím dětem? Neřeknu solidarita v nezaměstnanosti, ve stáří a nemoci, ale v alimentech? A kde to skončí? Budu chtít stejný penál pro svoje dítě jaký má milionářův synek a stejné auto jako má soused...

Datum: 22.01.16 11:43
Přesně jam píše Ringo. To,ze si někdo nadela děti nebo nechá nadělat děti od zoufalcu co pak neplatí alimenty, je čistě jeho problém!
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.