Jak ručně navlékáte nit a jehlu?

Od: Datum: 03.12.13 20:50 odpovědí: 18 změna: 04.12.13 19:26

Ahoj. Jak je to. Říká se prý, že je rozdíl, když navlíká nit do jehly chlap-kluk a holka-žena. Kdo jak? Jehlou na nit, a nit do jehly?

doplněno 03.12.13 20:56:

Tak děvčata! Očekáváme vaše odpovědi s jiným postupem. Přece nejsme holky. Sakra.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.13 20:52

nit do jehly

Datum: 03.12.13 20:52

Niť ustřihnu, oblíznu, zatočím a strkám niť do jehly. :)

Od: laik
Datum: 03.12.13 21:06

+1
Moc jsem toho v zivote nenasil, ale kdyz uz jsem nit do jehly navlikal, tak jsem to delal stejne. Vzdycky to ale byl boj, protoze mam velke necitlive prsty :) Rozhodne je to rychlejsi s navlikackem niti.
Datum: 03.12.13 21:16

No jo, jenže v sadě jehel bylo vždy tak 20 jehel a jen jeden navlíkáček. Jsem "maličko" bordelář, takže bez šance. Když je ouško větší, stačí niť ukousnout.

To je aspoň pořádný chlapácký téma. :)

Datum: 03.12.13 21:39
Jestli ztracis ta navlekaci ouska, tak ti asi nezbyva nic jineho, nez si koupit jehly pro slabozrake. *smich*
Datum: 03.12.13 21:41
Doplnim, ze jehlu drzim v leve ruce, nit v prave, strkam nit do jehly. Jsem pravak.
Od: hop®
Datum: 03.12.13 21:21

Tak jsem asi holka ! :-D
V levé ruce držím předem olíznutou a "zamotanou" nit a pravou se snažím "nasadit" jehlu.
P.S.: jsem pravák...

Datum: 03.12.13 21:35

To nemůže fungovat. To je jako oblékat si triko tak, že napřed prostrčíte hlavu a pak ruce. :)

Datum: 03.12.13 21:22

V levé ruce jehlu, v prave ruce nit. Maximálně třetím pokusem jsem tam .

Jsem pravák.

doplněno 03.12.13 21:25:

Hope, shodli jsem s v čase, v pravých a levých rukách, ale já nenasazuji jehlu, ale vsouvám niť.

Dobré odlehčující téma...

Datum: 03.12.13 22:27

Nit ale ustřihnu lehce na šikmo, ne kolmo. Nasliním konce palce a ukazováčku a zlehka zatočím, udělám šikovnou špičku, tak akorát. Nit strkám do jehly. Nemusí být ani velké ouško a vejde se. Pokud se strká nit do jehly, tak se lepší vidí, kam se strká. Naopak jsem ji také zkoušela, ale vždy jsem se vrátila k tomuto způsobu. Pokud se nezadaří po několikátém pokusu, je dobré nit znovu ustřihnout a udělat novou špičku.

Datum: 03.12.13 22:43

Protože jsem zapomněl, jak jsem to včera dělal, tak jsem to prubnul a dělám to : Levou nit do jehly v pravé. A proti něčemu světlému. Nit překousávám, sliním a hrnu. Po navlečení zásadně dvojmo a uzel mezi levým ukazovákem a palcem. Tak, jak to vlastně děláme my chlapi?

doplněno 03.12.13 22:49:

Jsem pravák, ale umím to i pravou do levé. Zvláštní, spoustu věcí dělám i na střídačku oběma rukama a stejně se nepovažuji za nějak extra šikovnýho.

Datum: 04.12.13 05:53

Kdo z vás miluje film Postřižiny stejně jako já, určitě ví, že:

Patetní navékač jehel má cenu tahitských perel...*smich*

Bez něj už nenavléknu, je to moc praktická a potřebná pomůcka. Jak tady už některý rádce psal, že s soupravě jehel je je jeden, tak poradím. V galanterii si můžete koupit samotných navlékačů kolik chcete, bez nějakých souprav jehel. Jeden stojí u nás 3 koruny.Tak jsem si jich koupila pět a mám na hodně dlouhou dobu zase pokoj. *:)* Jaga

Datum: 04.12.13 07:30

Včera jsem potřebovala bleskem opravit něco na šicím stroji. Spěchala jsem a jako na zlost se jehla domluvila s nití a že spolupracovat nebudou. Jehla že schová očko a nit se bude třepit, jako kdyby byla za to placená. Normálně to byl adrenalin! *uf* Vítězství bylo sladké! Ikdyž navlékání trvalo déle, než šití *zed*

Datum: 04.12.13 12:31

Trochu off topic, ale ne tak docela: místo šití (a tedy navlékání) občas používám technickou pásku nebo lepidlo na textil. (A když všechno selže, používám manželku *slunce* *kafe* )

Od: kami95
Datum: 04.12.13 14:38

Moc jsem nepochopila otázku, ale závidím vám vaše starosti..jinak nit do jehly a proti světlu..

Datum: 04.12.13 15:11

Napodobujete děvče uboze, no ale mužského byste snad ošidil. Jenom, propána, děcko, když chcete navléci nit, nedržte ji strnule a nesnažte se narazit na ni jehlu; držte jehlu a strkejte nit do ní; tak to dělají skoro všechny ženy, jenom muž to dělá obráceně.

Mark Twain, Dobrodružství Huckleberryho Finna, kapitola 11 (ale mám to pamatováka, co?)

Od: rafn
Datum: 04.12.13 16:15

1. Pekelně se soustředím apřesvědčím se, že nit je vhodná kvalitou a barvou. 2. Nasadím brýle, dohledám navlíkáček. Vezmu jej do pravé ruky a vsunu očko do ouška jehly. 3. A teď si jehlu možná přehodím do levé a nit vezmu do pravé a provléknu očkem - nebo nepřehodím a provlkám levou...myslím, že to střídám.

Datum: 04.12.13 19:26

Ahoj navlékači. A ať už to děláte jakkoliv. Kami95, moje starosti bych ti teda nepřál. To jsi si tu asi už všimla.

A chlapi po 15 hodině - fakt dobrý. Jethro, měl bych to znát, ale když je potřeba, nevzpomenu. Ještě, že tě máme. Díky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.