Vegetariánství - přistoupíte?

Od: Datum: 03.12.13 00:08 odpovědí: 80 změna: 03.12.13 19:52

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, zdali jste uvažovali na přestup na vegetariánskou stravu nebo v nejlepším případě na veganskou? To utrpení zvířat mi dělá zle, maso mi smrdí a je to jak kočka na talíři a jsem za to ráda..vzdáte se kvuli utrpení jiných masa? Myslím že v dneší době normální vzdělaný člověk přece nemusí vraždit aby se najedl, no ne? A nevymlouvejte se na bílkoviny..ty jsou i v Robi a Tofu :))

__________Kdyby jatka měly stěny ze skla, každý by byl vegetarián___________

A já bych posílala děti na exkurzi na jatka už na základce..protože teť jen to vidí jak je to super a zdravé a normální tak jak je učí rodiče ale co to způsobuje těm zvířatům vůbec neví..a někdy ani neví, že maso je kus zvířete..


avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Stačilo!
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.13 00:24
 
avatar

Už je to tu zase *bzum* Pro mě za mě si jezte třeba slámu, ale nemyslím, že je pr oněkoho přínosné navážet se do jiných kvůli tomu, že jí maso.

BTW - ono stejné téma tu nedávno proběhlo, býložravci jsou zřejmě dost militantní :

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.12.13 00:25
 
avatar
ono ani zabiti kralika na zahrade neni nejkrasnejsi pohled a presto chutna skvele
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.12.13 00:56
 
avatar

Nevím, jestli se mám opakovat. Nechci být nezdvořilý, ale začínám mít pocit, že nedostatek základních živin u vegetariánů má negativní vliv i na jejich mentalitu. I když, těžko říct co je v tomto případě příčina a co důsledek.

Takže jen stručně - vezmněme si klasického býložravce, třeba krávu. Její vnitřní orgány se od našich zásadně liší. Aby získala z energeticky nedostatečné trávy dost živin, musí žrát + žvýkat doslova celý den. Máte na to čas? Naproti tomu klasický masožravec, třeba lev, se nažere jednou za týden během chvilky. Nikdo dnes nemá čas jíst celý den. Proto je konzumace živočišných produktů zcela nevyhnutelná v případě, že nechceme skončit jako průsvitné, vyzáblé, nemocné a unavené trosky.

Vegetarián vidí z jeho pohledu nechutná jatka, já vidím zvířata, která se jen díky masožravcům narodila a mohla žít. Btw. navrhuji, abyste přestala jíst i rostliny. To jsou také živé organizmy a Vy je klidně zabijete! Třeba takové obilí - snaží se vytvořit semena aby se mohlo rozmnožit a potom přijde vegetarián a sprostě je rozemele, zabije a zničí. A co takový salát - v poklidu roste na zahrádce a potom ho někdo vytrhne a sežere. To se mu určitě taky nelíbí. Určitě řve bolestí, ale to vegetarián neslyší. A to že z něj neteče krev to ještě neznamená, že nic nevnímá a necítí.

Vaše argumenty jsou prostě zcela nesmyslné. Na vesnicích jsou zabíjačky zcela běžnou součástí života pro děti již od mala a nevšiml jsem si, že by z nich vznikali vegetariáni.

Btw. když Vám maso smrdí, pravděpodobně ho neumíte správně připravit :)

Ohodnoceno: 6x
 
Od: kami95
Datum: 03.12.13 14:05
 

Rostliny nejsou živé, tedy jsou, ale nemají takový mozek nebo shluk buňěk, kterým by přemýšlely..biologie asi nedostatečná, co? :D

Datum: 03.12.13 18:19
 
avatar

Vy jste se někdy nějaké rostliny ptala, jestli jí bolí, když jí trháte? Že jste si tak jistá.

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 18:26
 

Tohle jsou klasický řeči "rádoby natruc vegetariánům" - trapné - ale zkuste se přes to dostat a zamyslet se, jestli toho masa nejíte zbytečně příliš.

 
Datum: 03.12.13 18:28
 
avatar

Nejím. Masa na talíři není nikdy dost. I když se přiznám, že tu zeleninu tam mívám taky.

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 18:41
 

Tak pak mi bude potěšením, až za Vás budu platit v rámci zdravotního pojištění po infarktu, nebo jiných srdečních chorobách :)

Nikdy v historii člověka se nejedlo maso každý den. ;)

 
Od: axus®
Datum: 03.12.13 01:07
 
avatar

No jo, to nesmis jist kocky. To vi kazdy, ze smrdi. Hlavne stary kocouri, to je puch, kdyz se to vari, to by jeden zvracel. A ani po trech hodinach v papinaku se to neda poradne zvejkat.

Ale porad lepsi, nez psi mleko. To by ani pes nepil. Cerstve chutna stejne jako by bylo prosle.

 
Od: kami95
Datum: 03.12.13 14:06
 

Jaký je rozdíl mezi psem a králíkem? To že jsme naučení že pes je miláček a králík jídlo? Jaký je rozdíl mezi psím mlékem a jiným? To že jsme tak naučeni?

Od: axus®
Datum: 03.12.13 19:05
 
avatar

Rozdil neni vubec zadny.

Je kralik jako domaci mazlicek a je kralik jako uzitkove zvire.

Stejne tak pes.

Napr. takova Korea. Oproti bezne rozsirenemu nazoru neni pravda, ze by zdlabli kdejakeho psa.

Stejne jako my maji plemena sluzebni, domaci mazlicky a pak i plemena jatecni.

Je to zvire vyslechtene k danemu uzitku.

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 19:07
 

no a zachvíli člověk, že? "Vyšlechtěn" na zblajznutí.. Snad se Vám poštěstí, že Vás jednou poraz a sní. - přání každého jatečního zvířete.

 
Od: axus®
Datum: 03.12.13 19:20
 
avatar

Pekne veci mi prejete, jen co je pravda.

 
Datum: 03.12.13 01:12
 
avatar

Krav je víc než lidí - kdyby je lidi nejedli = nepotřebovali je rozmnožovat, tak by jich tolik nebylo.

Víc mě štve, když se kvůli novému poli musí vykácet kus lesa/pralesa - jo, jenže to už vegetarián (a přívrženci všech "bio"paliv a podobně) nevidí... A přitom v důsledku kácení lesů umírá mnohem víc zvířat (ba dokonce vymírají i poddruhy a druhy)...

Což neznamá, že souhlasím s chováním zvířat v malých klecích, bez přístupu světla atd.

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 17:13
 

NO ehm - zrovna ty Vaše pole a vykácení pralesů a lesů vytváří, aby se vyprodukovalo dost plodin pro jateční zvířata, jen zlomek jde do výroby pro lidi, trochu si o tom zjistěte ;)

 
Od: rv
Datum: 03.12.13 01:41
 

Souhlasím s vámi, že děti dnes neví nic o tom, kde se bere maso a podobně. Dříve byly často svědkem vraždy králíka, slepice, nebo jiného nevinného tvora a vegetariáni z nich nevyrostli. Myslím, že pokud bychom s touto stránkou života děti včas seznamovali, vegetariánů by ubylo.

 
Datum: 03.12.13 13:59
 

Ahoj rv. Já bych si dovolil trošku nesouhlasit. Zvířata a podobná havěť se nevraždí, ale USMRCUJE. A má to svá pravidla, jak se to má dělat.

 
Datum: 03.12.13 07:29
 
avatar

Kami, já jsem hluboce přesvědčená, že největší chybu děláte v tom, že o všem tak strašně přemýšlíte a pak si vytvoříte problém. Já dokonce mám pocit, že když problém nemáte, že děláte všechno pro to, abyste si ho vytvořila, nafoukla a konečně byla šťastná, protože zase můžete být v klidu nešťastná, zoufalá. Nenaučila jste se být osudu vděčná za to, že jste se narodila, že jste na světě a můžete si užívat všeho, co vám život nabízí. Radovat se z maličkostí a z úspěchů. Neúspěchy a trápení co nejdříve nechat za sebou. Na světě jsme jen chvilku. Nepromrhejte těch pár let takovýma a jinýma číčovinama, jaké vymýšlíte a jaké přitahujete svým chováním. Žádné Stokholmské syndromy, vegetariánství, vyrábění z prdu vzducholoď! *bum* Upravte se, narovnejte se, usmějte se a vykročte vstříc příjemnému, co pro vás život přichystal a užijte si to.*slunce*

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 18:47
 

Dobrý den, obvykle Vám fandím, ale chov jatečních zvířat není číčovina - opravdu ne. Vím, že máte ráda zvířata - ale nepochopím, proč jen nějaká.

 
Datum: 03.12.13 08:31
 
avatar

Jsem městský člověk a zabít zvíře taky nedokážu (jednou jsem musel praštit kapra a dodnes na to nechci myslet). Nicméně tvrdím, že masa není nikdy na stole dost. Já osobně ho můžu jíst denně, jen občas prostřídám třeba bramborákem, nebo smaženým květákem a podobně. S přibývajícím věkem sice přibývá i různých drobných zdravotních problémů, ty ale s konzumací masa nesouvisí a vzhledem k mému věku jsou spíš zanedbatelné. Trávicí trakt mám naprosto v pořádku. Nehodlám na svých stravovacích zvyklostech nic měnit. Pokud Vám vyhovuje cpát do sebe seno, je to Vaše věc, případné následky ve vyšším věku jdou na vaše konto. Jen se mě nesnažte přesvědčit, že jen a jen ten Váš názor je ten správný. Není.

doplněno 03.12.13 08:36:

Maso smrdí *sok*? Jak komu. Snad neznám krásnější vůni, než vůni pečeného masa *frajer* .

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 10:13
 

ano maso smrdí - po hnilobě a mrtvole - zkuste si představit mtvolu člověka na silnici - jak vám ho naservírují jako kańoura. Mňamka.

 
Datum: 03.12.13 11:20
 
avatar

Samozřejmě, hnijící maso smrdí. To ale nikdo nejí. A už jste někdy cítila, jak dokáže smrdět třeba shnilá kedlubna, nebo brambory? Vy jíte shnilou zeleninu?

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 11:28
 

jak můžete srovnávat živýho, zabitýho tvora se zeleninou? :D

to je jen pozérstvý, vím, že jsou zelenožrouti otravní, ale prostě mám pocit, že víme, to co Vy ani raději vědět nechcete.. Sladká nevědomost - máte štěstí. ;)

 
Datum: 03.12.13 11:41
 
avatar

Já? To Vy přirovnáváte zápach hnijícího masa s vůní čerstvého sena. Čerstvé maso nesmrdí, stejně tak, jako nesmrdí čerstvá zelenina. Shnilé maso naopak smrdí, stejně jako smrdí shnilá zelenina. Srovnávejte srovnatelné.

Víte, jak trpí taková antilopa, když jí lev prokousne hřbet a v podstatě ještě za živa jí začne trhat vnitřnosti? Zkuste ho taky přesvědčit, že by měl radši žrát mrkev.

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 11:45
 

No ale Vy nejste lev, že ano? Měl by jste být rozumný člověk, a přesto je Vám lhostejné, jak zvíře trpí.

 
Datum: 03.12.13 11:56
 
avatar

Ne, lev nejsem. Jsem člověk a jako takový jsem se narodil jako všežravec. Takže žrát jen zeleninu je pro člověka proti přírodě. Není mi jedno, že zvířata trpí, mělo by se dbát na to, aby trpěla co nejméně. V tom s Vámi souhlasím. Uznávám, že při průmyslovém zpracování se na to často zapomíná, ale to je jiná otázka. To, že se zvířaty někdo zachází hrubě nemá nic společného s tím, že je člověk od přírody uzpůsobený na konzumaci masa i kytiček.

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 12:03
 

Souhlasím.

 
Datum: 03.12.13 14:07
 

A zase doplním. Při lovu lva na antilopu, příroda zařídila to, že to lovené zvíře se v okamžiku sražení dostává do takového psychického stavu, kdy je vzniklou situací ovlivněn prách bolesti a po pár minutách je udušeno, nebo mu je prokousnut krk. Příroda to má tak vymyšleno a je to tak správně. Tak by bylo vhodné malino, ubrat na blábolení nesmyslů. Určitě by napomohlo sledování tv ZOOMu.

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 18:04
 

O lovu lva mluvi tazatel výše, chce to umět číst..:D U zvířat je naproso přirozené, že loví, ale loví zvířata, která jsou svobodná, a jen v takovém množství, které zvládnou pozřít. Očividně nemáte ani páru, jak se chovají zvířata na talíř, že? :D "Uberte páru" :D

 
Datum: 03.12.13 18:54
 
avatar

Nechci být za proroka ale vy milá "malino" dopadnete jako moje švagrová. Žádný s chlapů nebyl ochoten zobat zrní a poslouchat její kecy. Ale to by byl moc dlouhý příběh. Neberu vám to, že se chcete stravovat jako slepice, je to vaše volba, nenapadejte ale nás, co jim vepřové voní. Mimochodem na jatkách jsem byla a ne jednou.

 
Od: ria®
Datum: 03.12.13 19:23
 
avatar

Chlapa, kterému není lhostejné chování lidí ke zvířatům už mám ;) přeji pěkný večer.

 
Od: axus®
Datum: 03.12.13 19:26
 
avatar

Asi ses zapomela odhlasit.

 
Od: ria®
Datum: 03.12.13 19:28
 
avatar

Radíte tady samé voloviny, typu má mě rád- ráda, ale správná rada v případě nouze nepříjde..

Odcházím odtud :)

Mějte se krásně, žijte blaze.

doplněno 03.12.13 19:47:

Je mi 27 let, maso přes deset let nejím, a jsem krásná ženská ;) které nic nechybí.

nashledanou a děkuji za všechny odpovědi.

Petra

 
Od: axus®
Datum: 03.12.13 19:52
 
 

 

Datum: 03.12.13 08:42
 

Víte co? Já Vám nebudu brát Tofu a Vy nechte na pokoji můj steak... Domluveno?

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 10:14
 

Vůbec nechápu, proč jste raagoval, nikdo Vám nic nebral :D :D :D

 
Datum: 03.12.13 10:47
 

Jde o volnou diskuzi. Autorka dotazu se ptala, zda přistoupíme na vegetariánství. Já jsem odpověděl tak jak jsem odpověděl... tedy ať si nechá svoje tofu, já si nechám svoje maso. Co je Vám na tom nejasného?

 
Datum: 03.12.13 08:49
 
Kytky taky trhate a tim je vrazdite.
Budte vegetarianka, ale nevnucujte to jinym.
Maso obsahuje veci, ktere nanahradite.
 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 10:19
 

Jestli srovnáváte rostliny a živá zvířata, tak máte vážný problém - to si opravdu myslíte, že prase, kráva nepřemýšlí, viděl jste, jak je kráva nesmírně vyděšená pár sekund před tím, neží jí omráčí - z čeho se zachvilku, co už jí zvedají za zadnínohu na odkrvení dostane, a za živa jí podříznou a odkrví? To je v dnešní době tak příšerný, že nechápu, jak se to vůbec můž dít..

 
Datum: 03.12.13 09:33
 
avatar

Děkuji, nechci ale mohla bych vás pozvat na domácí zabíjačku.

 
Od: radil*
Datum: 03.12.13 09:49
 

Tak to je teda spravedlnost, vegetariánku pozveš na zabijačku a mě se ani nezmíníš. Přitom brzlík, jitrničky a tláča jsou takový labužnický třešničky - a voňavý, já bych ti i řezníka jistě pochválil )

 
Datum: 03.12.13 09:47
 
avatar
Také ne, děkuji. Každý si žijeme svůj život po svém, ještě že tak.
Nejíte maso, prostituce Vám přijde jako snadno vydělané peníze a trápíte se pro "přítele", který Vás opustil i když Vás ve vztahu týral.
Kdybyste přítele sekýrovala tak, jako rádce zde na poradně, kteří to s Vámi myslí dobře a byla jste radikální k němu i sobě stejně, tako tady k nám, pak máte zcela jistě po problémech.
 
Datum: 03.12.13 10:31
 
avatar

Dokonale výstižná odpověď!

 
Datum: 03.12.13 09:52
 
Máš stoprocentní pravdu Kami. Ale proč zůstávat na půli cesty? Já být tebou, tak zahodím psychofarmaka (to testují na zvířatech) a uvařím si čaj z meduňky, vrátím příteli auto (díky nim již vymřelo tolik druhů) a chodím pěšky... Možná bych i zvážila jestli budu používat internet (výroba energie zvětšuje ozónovou díru)...
Proboha holka vzpamatuj se a místo stockholmského syndromu si prostuduj termín demagogie...
 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 10:01
 

Mě ani nejde o to nejíst maso, to si klidně jezte, ale jak Vám může být lhostejné to, jak se na jatkách - i během "chovu" chovají k živým tvorům - to nikdy v životě nepochopím a nikdy nebudu tenhle biznis podporovat.

 
Od: jezevecmoudry
Datum: 03.12.13 10:23
 

Ani omylem... a řeči o tom, že vzdělaný člověk nevraždí, aby se nejedl, fakt neberu. Mě vždycky vegani přišli trošku pošahaný. Ti, které jsem poznal, patřili obvykle do sorty "batikované hadry, dřevěné korálky, kristusky na nohou, smečka psů a joint". Nemám takový lidi rád...

 
Datum: 03.12.13 10:53
 
avatar

Svět nezměníte. Zkusila jste se někdy kouknout do kojeňáku, do děcáku? To vám nevadí? Lidi trpět můžou, ale zvířátka ne?

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 10:58
 

Upřímně - dlouho jsem se rozmýšlela, kam posílat měsíčně jitou částku - jestli do afriky - kde jsou chudinky děti hubeňoučké - ačkoliv rodiče jsou očividně vždy při síle si další,nové dítě udělat, pak z nich vyrostou silní teroristé, nebo na blízký východ? kde se asi brzy prolijí kyselinou navzájem? Posílám peníze těm, na který všichni ostatní prdí, jedí je a je jim jedno, jak se k nim lidi a kdokliv chová.

 
Od: k2
Datum: 03.12.13 11:01
 

No jiste, a nemci jsou vsichni nackove, americani hloupi hamburgerozrouti, rusove vypity hovada, rekove opaleni nemakacenkove...

 
Datum: 03.12.13 11:53
 
avatar

jestli do afriky - kde jsou chudinky děti hubeňoučké - ačkoliv rodiče jsou očividně vždy při síle si další,nové dítě udělat, pak z nich vyrostou silní teroristé, nebo na blízký východ? kde se asi brzy prolijí kyselinou navzájem?

Máš štěstí, že tu nikde není napsaný tvoje jméno/bydliště, protože za tenhle odstavec by sis zasloužila jednu po hubě... Dlouho mě nikdo nenaštval tolik jako tohle... *bzum*

 
Datum: 03.12.13 12:16
 

Tak, a teď bude konečně kami95 spokojená. Protože já mám ze všech jejích příspěvků pocit, že jejím cílem je především provokovat! *bzum*

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 12:18
 

Co je na tom - nejíst maso provokativního? Mnohdy se mi zdá,že Vy jste neuvěřitelně zarputilí a zlí? Jako bychom mi někomu ubližovali, někoho zabíjeli? To kvůli Vám je tohle všechno krveprolití.

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 12:19
 
 
Datum: 03.12.13 12:30
 
avatar

"Jako bychom my někomu ubližovali..."

Ubližujete sami sobě, jen si to ještě nepřipouštíte. Až na to přijdete, bude už asi pozdě.

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 12:31
 

:D myslíte, že hormonama dopovaný maso - vlastně zvířata, které krmí samy sebou - ve zbytcích jsou protřídní jídlo? :D Ale notak?

 
Datum: 03.12.13 18:01
 
avatar

Myslíte, že geneticky upravovaná zelenina je prvotřídní jídlo? Ale no tak!

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 18:06
 
 
Datum: 03.12.13 13:36
 
avatar

To jsou zase sektářský kecy. Maso se jedno odjakživa, od doby ledové, co pratonda vylezl z jeskyně. Žvásty, že všechno hrozné a krveprolití apod. je kvůli nám, tedy masožravcům, považuji za výplod chorého mozku. My ti nevnucujeme maso, proč ty nám vnucuješ svoje přesvědčení?

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 17:37
 

martí - jesltli dokážeš svými nechtíky a zoubky ulovit jakýkoliv zvíře a za živa ho naporcovat sníst, přiznám svou chybu.

 
Datum: 03.12.13 17:50
 
avatar

Člověk není primitivní tvor, a tak si dokáže vytvořit nástroje. A díky tomu, že máme nástroje, nepotřebujeme drápy a tesáky na to, abychom zvíře zabili a naporcovali.

Rozhodně nesouhlasím s větou Kdyby jatka měly stěny ze skla, každý by byl vegetarián. Na jatkách jsem už párkrát byl, můj otec pracuje ve vepříně, zabíjaček jsem pár už taky absolvoval - a maso miluju a nikdy bych se ho nevzdal ;)

Klidně si jezte kořínky, větvičky, listy, třeba i bláto, nebo co chcete, ale nesnažte se nám tady vnutit, že jen VY TO DĚLÁTE SPRÁVNĚ a my všichni ostatní, co máme maso téměř denně na talíři jsme špatní.

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 18:09
 

On je trochu rozdíl při zabijačkách, kdy je pašík poplácaný po zádech a praštěn mezi oči, a masovým vyvražděním při jatkách. Lidi jsou všežravci - ok - ale proč při tom musí ta zvířata - když už jsme tak vyspělí, v moderní době, tak trpět? jako by Vám to dělalo dobře. Tohle nepochopím. Všem je to jedno.

 
Od: kami95
Datum: 03.12.13 14:17
 

Malina je tady z vás asi nejnormálnější a konečně pochopila..tak hlavněže si umíte vyrobit led televize a mobily, ale jíst maso jak ve středověku..mimochodem..tam lidé tak vyspělí nebyli, takže ani jiné možnosti neměli, nedocházelo jim to..a ten lev? to je životní koloběh, on nepřemýšlí natolik, aby jedl mrkev..

Datum: 03.12.13 14:54
 
Holt někdo si okecá zabavený auto a někdo řízek... S tím asi nic nenaděláš, informace máme všichni stejné, jen postoj je jiný...
 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 12:21
 

:) hehe je to pravda

 
Od: kami95
Datum: 03.12.13 14:14
 

Užasně napsané..postiženým dětem o které by se měl postarat stát se přispívá, ale toulaví psi se třeba v Rusku zabijí..

Datum: 03.12.13 14:28
 

Ahoj provokatérko malino. Že nějaké finance posíláš zřejmě do útulků pro psy a kočky, za to tě chválím. Na tom není nic špatnýho. Dělám to také. Fajn. Za mlada jsem dělal na statku a dost často nás mladé poslal mechouš převážet různá hovězí zvířata, jak bylo potřeba. A taky se snima dalo zacházet slušně a bez bití. A taky jsem seřezal jednoho debila co bral na kravky kus hranolu. Asi si potřeboval něco dokazovat a vylévat si mindrák zrovna takhle. A že se dala starší kravka v pohodě odvést jen v ruce na řetězu. Jen stačilo jít před ní a brzdit ji poplácáním mezi očima. Jinak, k tvé otázce. Jsme tak nějak zařízeni jako všežravci. Tak správně máme jíst od každého trochu a nic moc neupřednostňovat. Kdo se chce stravovat s větším podílem masa, zeleniny nebo klíčků, je to jeho věc. Ale pak je to i jeho problém, když mu to nebude nakonec vyhovovat po zdravotní stránce. Tak asi. Ahoj.

 
Od: kami95
Datum: 03.12.13 18:33
 

A kde máš napsané nebo vědecky dokázané, že jsme všežravci? Věděcky je dokázané jen to, že bez masa můžeme v pohodě žít..

Od: bmbx®
Datum: 03.12.13 13:02
 

Můj sinovec je už delší dobu vegeterián, hlídá si nebezpečná "Ečka" a přitom vypadá jak reklama na smrt - hubený a bledý až zelený.

Nejlepší bude vrátit se do jeskyně, zahodit počítač ze kterého píšeš a žrát trávu, spousta dnes běžných věcí kolem nás má stejně drastické důsledky na přírodu jako ta jatka...

 
Od: kami95
Datum: 03.12.13 18:35
 

Já jsem donedávna maso jedla, a vypadala jsem jak smrt taky..to není tím..

Od: farn
Datum: 03.12.13 13:42
 

Jsem pro šetřit zvířata, slepice, co jsou celý život v kleci...a necpat se masem a vejci přes míru ...když to někdo vydrží. Vegetariánskou jídelnu občas navštívím, ale na pořát to není, chce to cvičit od malička. A moc se mi líbí pozorovat volně se pasoucí stádo čehokoli, i když posledně se stádo malých býčku rozešlo podívat co za jogurt to baštím na hromadě klád...a to byl docela urychlený odsun potom.

 
Datum: 03.12.13 17:54
 
avatar
Jsem vegetarianka
casem se chystam na veganskou stravu-ale je k tomu potreba mit cas a byt pripraven...takze opravdu az casem...
 
Od: kami95
Datum: 03.12.13 18:35
 

Hlavně je to dost finančně náročné..

Od: buss
Datum: 03.12.13 18:29
 

NE, nemám důvod. Zjisti si, kdo se dožívá vyššího věku (ale ne z nedostatku). Vždy jim něco bude chybět a dohání to jinak..
Pošli děcka zpět, jak se lovil mamut.

 
Od: kami95
Datum: 03.12.13 18:34
 

Většina vrcholových sportovců maso nejí, i známí lidé u kterých by tě to vůbec nenapadlo..máš pocit, že to jde na nich vidět? :D

Od: buss
Datum: 03.12.13 19:12
 

Ani Ježíš nebyl vegetarián! Když ti chutná jakésik Robi a Tofa, tož se klidně láduj. Ale, udělej si anketu, oslov osmdesátilé a starší lidi, jak je to s jejich stravou. Pak se ozvi. Každému, co mu chutná, tak nepropaguj. Dostáváš se na úroveň náboženských náborářů. Bav se raději o sexu, to je zdravé.

 
Datum: 03.12.13 18:38
 
avatar

pro "kami 95"

- ahoj Kami - předem se omlouvám za tykání. Zde, na Poradně moc spřízněných duší nenajdete - zde jsou všichni masožravci, vegetariánům se posmívají a odsuzují je.

Byla jsem vychovaná taky jako masožravec, ale doteď nezapomenu na mé dětské utrpení při zabíjení mých oblíbených zvířat (králíci, slepice, kachny, kohouti, husy, kozy, atd..,). Ale rodiče byli naprosto normální - a zvířata zabíjeli humánně - tak jako ostatní lidé.

- no, nikdy na to nezapomenu - ale tenkrát mne nikdo nebral vážně.! Teď už dlouho let maso nejím - a pokud cítíš, to co já (představ si své oblíbené zvíře na pekáči) - tak Ti přeju hodně štěstí - a o vegetariánství si najdi řádné informace na internetu a u příslušných odborníků. Zdravím. Marcela.

 
Datum: 03.12.13 18:57
 
avatar

Ale, ale Marcelko, zase ta vaše líbivě vtíravá politika?

 
Od: malina*
Datum: 03.12.13 19:05
 

Očividně o moc "líbivou politiku" nejde ;)

 
Od: nameless*
Datum: 03.12.13 19:51
 

No, vadí mi, když mi někdo cpe vegetariánskou stravu (nejhůř veganskou) pod nos, ale zase v lecčem mají pravdu. Česká kuchyně je jedna z nejnezdravějších v Evropě a pokud se nepletu tak náš národ je nejvypasenější taktéž v Evropě. Myslím si, že je správné jíst maso pouze příležitostně (1-2krát týdně), ale vynechat ho úplně je taktéž špatné.

 
Od: bmbx®
Datum: 03.12.13 19:41
 

Kromě lidské závisti a hlouposti je dost příšerný i fanatismus :-D

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.