Máte rádi vietnamce?

Od: Datum: 23.11.13 13:36 odpovědí: 111 změna: 21.03.17 18:39

Já ne, protože mi dosud nikdo nevypočítal, jak to, že je ty jejich krámky uživí. Čecha to neuživí, vietnamce (prý) ano. Pokud jde jen o to, navozit zboží a stoupnout si k pokladně, proč tolik nezaměstnaných? Možná by se měla otázka přesunout do rubriky matematika.

A prosím, neunavujte zde stále omýlanými frázemi buď o šikovnosti nebo naopak o neplacení daní. Spočtěte to.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.11.13 13:41
avatar

Dobrý den, Vietnamce neřeším, protože jim nezávidím. A na nezaměstnanost nemůže mít jejich snažení a houževnatost asi žádný podstatný vliv. Zdravím!

doplněno 23.11.13 14:12:

Ještě drobná, ale možná zásadní poznámka - Vietnamci by nemohli "bohatnout", kdyby u nich "hrdí" Češi nic nekupovali. Takže, je to jejich obchodní šikovnost a naše touha po levném zboží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: otto9*
Datum: 28.12.13 13:32

Dobrý den. Pocházím ze severu čech a za prací dojíždím do pohraničí. Zde houževnatí vietnamští prodejci vysedávají ve svých vymrzlých obchodech nemajíce odbyt. Slabá tržba je určitě trápí, ale nemá žádný vliv na chod prodejen, které jsou od někud dotované. Takto dotovaným a přemnoženým prodejnám však místní obchodníci nemohou konkurovat a proto krachují.

O obchodní šikovnosti bych nemluvil. Naopak je to velká drzost s jakou Vám prodají vybrané zboží s vědomím, že jsou nepostižitelní. Pančované nápoje české i zahraniční výroby a hřebíky místo cigaret zabalené v krabičkách s originálnímy kolky. Znám i případ, kdy prodejce vyhodil zákazníka jen proto, že chtěl převážit krájený salám.

Vietnamci jsou snaživí všude tam, kde se dá něco prodat a jen hlupák se u nich spálí dvakrát. Bohužel, poctivý prodejci, u kterých se mohlo nakupovat v teple, řídily se zákonem na ochranu spotřebitele a přesto vyžili z tržby, jsou dnes díky nim bez práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.13 13:45
avatar

Trošku xenofob, co? Upřimně řečeno, nemám s Vietnamci jediný problém. Jsou slušní, nedělají problémy, nejsou agresivní. Při vší úctě - co je Vám po tom, jak se živí? Nemyslím, že by byl nějaký zásadní rozdíl daný tím, jestli je to cizinec, nebo není, i mezi rodilými Čechy je spousta lidí, jejichž způsob obživy je přinejmenším prapodivný. Myslím, že pánové lobbysté a podobní ,,političtí podnikatelé ´´ jsou podstatně větší parazité společnosti, než cizinci. A to už nemluvím o ,,utiskovaných menšinách ´´, kteří si udělali byznys ze sociálních dávek.

http://www.novinky.cz/domaci/…eli-opustit-mestske-byty.html

Ohodnoceno: 3x
 
Od: janamala
Datum: 23.11.13 17:43

Tak zde se pletete. Díky danovým únikům jim již patří velké části měst a lukrativních budov. Jednal jsem o pronájmu se třema větnamcama. A všichni chtěli 15 000kč na ruku a 5000kč na fa. Takže jen na DPH bych přišel každý měsíc 3150Kč ... atd. Jeden kolega na toto kývl a po půl roce ho normálně větnamec z obchodu vyhodil (dal mu týden na vystěhování. Jinak by se obchodu mohlo něco stát... do měsíce tam byla herna.

Ano nemám je ráda. U nás na dědině mají již dvě večerky kde prodávají zboží z kauflandu a teska. Na pozdrav nikdo neodpovídá, furt tam řve jejich filmy... v podstatě tam už radši nechodím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.11.13 13:59

Tento národ ve většině nemá nikoho za hranicemi svého smrádečku rád. A oni nás vesele předbíhají. Nikdo vám to počítat nebude, můžete sám, nejlépe, když si obchod pořídíte a budete ovšem jako oni, skromní, krmit se čím oni ..Pokud máte na mysli hrazení daní, podejte podnět úřadům. Začněte ve stánku a můžete mít i i kamenný obchod při své píli od rána do večera. On totiž nemá každý i jen tu odvahu si stoupnout za pult jako svobodná osoba, sám ze sebe. I tady je to vidět, jen se ptají ale sami zajít na úřad a jednat ...Jen se křičí, že je nikdo nezaměstná, ano, není proč. Já jim to nezávidím, každý máme možnost. Ano, jsou šikovnější, flexibilnější, už jen to odstěhování se sem.

doplněno 23.11.13 17:52:

Mimochodem, u nás byli už za komuny ve fabrice, žili z rýže, kuřat a šili rifle. Jak to, že uměli sehnat látku a naši ... ne? Jen do zajebaného Tuzexu? Proč jsem na ně v r.1963 sháněl bony a pak i kupoval od veklsáků?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: claire*
Datum: 23.11.13 14:01

Všiml jste si otevírací doby těch krámků? Vietnamci pracují od nevidím do nevidím, kolikrát sedm dní v týdnu. Patrně nejsou nároční na množství volného času a nepěstují si drahé koníčky - pokud vůbec nějaké mají a stíhají. Tato menšina mi nějak nevadí. Pracují a posílají děti do škol, dokonce jsou z nich úspěšní, pozorní a šikovní žáci. Samozřejmě, že slýcháme i o Vietnamcích, kteří pěstují a prodávají drogy, ale pak jsou tu tisíce těch tichých, kteří si v poklidu sedí za pokladnou ve své večerce, která je denně otevřená více než 12 hodin.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 23.11.13 15:05

patrně je to pračka na kačky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ramona
Datum: 21.12.13 01:33

No tak to v každém případě ... nesouhlasím,aby za své kriminální činy seděli v českých věznicích...1 vězenˇprý stojí 1000 kč na den prohlásil v Máte slovo šéf věznic = nebudu je živit v y h o s t i t ...!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.13 14:02
avatar
Já jsem si hlavně všimla, že jejich krámky jsou otevřené sedm dní v týdnu od časného rána, do večera nebo i do noci a to i o víkendech. Často tam mají s sebou i rodinu a TV a v krámku téměř bydlí..
Tolik času v práci většina Čechů trávit nebude. Jejich krámky jsou otevřené ve všední dny od devíti do šesti odpoledne - tedy v době, kdy jsme všichni v práci a když přijedu vlakem z práce, tak uz žádný obchod otevřený nestihnu (až na vietnamce). A pak se všichni diví, proč nemají tržbu. V sobotu otevřou do deseti dopoledne a hotovo..
Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 23.11.13 15:03

na to Ti tu nikdo neodpoví, jen ti, co u nich nakupují, nebo je obdivují. já sám jsem u nich nikdy nic nekoupil a odpověď na otázku, jak vydělají, je pro mě a asi i pro ostatní neznámá. jak vidět, zatím Ti nikdo neodpověděl přímo.

doplněno 23.11.13 15:12:

nakonec i část odpovědi by se dala nalézt v tržnici SAPPA Libuš.

doplněno 23.11.13 16:29:

určitě je zde někdo, kdo tam chodí nakupovat. dokáže ten někdo napsat, o kolik jsou dražší než třeba v Tescu (nakupují i tam), ať zjistíme, jakou mají marži. pak vezmeme nájem (tady u nás min.20tis), energie, režii, pojištění a spočítáme, kolik musí udělat denně tržbu, aby se uživili, byť jen jeden, i když jich tam někdy dělá více.

doplněno 24.11.13 13:21:

nakonec, není lepší chodit do práce na osm hodin za 15 tis. netto, než makat 16 hodin v krámku za podle mne stejné peníze, pokud nepojedu levou? když bdu v práci 16 hodin denně, tak budu mít dva platy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 23.11.13 15:36
avatar

PRD ,,pračka na kačky,,! To by těch ,,praček,,muselo být u nás mraky a kde by tolik ,,kaček,,asi sehnali? Už vidím,jak si VY otevřete obchod potravin a budete tam sedět od 5-22 hod. denně ! Jsou úslužní,skromní a spousta z nich posílá peníze do Vietnamu,kde ještě z toho mála,co zde vydělají podporují početné příbuzenstvo aby tam nehladověli ! Nemám mezi nimi žádné známé,nezastávám se jich,ale jen málo Čechů by pracovalo tak,tvrdě,jako oni.Jsou mezi nimi samozřejmě výjimky-pěstírny marihuany,obchod s falešnými značkami zboží,ale tyto případy jsou i mezi ,,našinci,,a mnohem více! Byli jsme na výletě v Českém Krumlově.Vraceli jsme se večer do pensionu a v malém krámku potravin ve 22.30 ještě otevřeno a jak jsme byli rádi,že si můžeme koupit za normální peníz minerálku,sušenky a dokonce čersvé pečivo z večerního rozvozu! A pracovní doba? Do 21.30.Prostě jak zákazníci nakupují,tak se nezavírá! Mnozí by se mohli od nich učit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mech
Datum: 23.11.13 15:46

U NáS uznaná NÁRODNÍ MENŠINA co se za 30LET NEbyla SCHOPNÁ naučit pořádně pár slov česky a jen pošilhává jak si NEpracovně přijít k BOHATSTVÍ , mě dávno přestala ZAJÍMAT/ M

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.13 16:15
avatar
Mechu, zkoušel jste někdy číst jejich písmo, mluvit jejich jazykem? Zřejmě Vám to nedělá problém. Je to přece tak podobné!
Zkuste se zaměřit na vlastní, mateřský jazyk, nejste v něm právě nejlepší... Nechce se mi vyhledávat Vaše další příspěvky pro příklady...
Menšina to zřejmě bude národnostní, a mnohé děti těch, co sem před 30 lety došli, Vás klidně mohou ve více věcech strčit do kapsy. Třeba i v tom písemném projevu. A také zřejmě v toleranci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.13 18:07
avatar

Predpokladam, ze mas na mysli Romy, protoze Vietnamci makaj o 106...a ze se nenaucili poradne mluvit? Ti co to potrebuji mluvi cesky vyborne, ostatnim staci tech par frazi...stejne jako Cechum v zahranici, pokud travi zivot u mycky a volny cas mezi krajany...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ramona
Datum: 21.12.13 01:36

...tak to právě neměla ... jsme tu doma my

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.13 16:08
avatar

Čecha jejich obchod doopravdy neuživí. Nedá se srovnat to, čemu se říká uživit. Všimla jsem si, když jsem brzy ráno přišla do večerky a pan majitel měl pootevřené dveře do skladu, ten člověk tam měl rozrstlanou postel. On v tom skladu žije! Většinou v bytě žije několik rodin. Koukněte se na ně, mají stále stejné oblečení, žádné módní doplňky, žádné boty z Obuvi. Všechno jen z vietnamského obchodu, dovezené kdoví odkud. Žádné auto, žádné šperky, žádná kosmetika. *sok* Komu z našich lidí by se takhle líbilo žít? Kdo z našich lidí tomuhle říká uživit se? Je nesmírně zajímavé, jak někdo dovede ukázat na pracovitého chudáka a nevidí všechny ty podvody lobistů, poradců, politiků. Jen pro ilustraci: Procházela jsem dlouhou chodbou mezi ordinacemi ve fakultní nemocnici v Porubě. Dveře byly do čekáren otevřené a v každé čekárně byla veliká, tmavá obrazovka televizoru. Kolik těch přístrojů v baráku vůbec je? K čemu tam jsou? Ikdyby byly v provozu?! Kolik tohle stálo peněz? Kdo nechal někoho, za podíl, tohle objednat, koupit? Kolik na tom kdo vydělat? Jo a před tím, než byly televizory, byly v čekárnách stojany a v nich veliké pet kontejnery s vodou. Kde jsou dnes? Kdo a z čeho tohle všecko financoval? S myšlenkou na pacienta? Fakt? *sok* Korupce! Tomuhle a podobným záležitostem, např. tunel Blanka, se říká korupce! Ne tomu, že někdo dá někomu čokoládu nebo kafe. Tam je problém. Ne ve Vietnamcích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.11.13 16:09
avatar

"zvidalek", ta otázka má dvě části: Máte rádi vietnamce a jak to vidíte s podnikáním vietnamců? Vietnamec je člověk, a proto, když se mu něco venku přihodí, zavolám sanitku, čili poskytnu první pomoc, jako člověk člověku. A podnikání vietnamců je věc druhá. Mezi nimi existuje hierarchie, kterou dodržují, někteří jsou postaveni výš, jiní níže, říkají si bratři a sestry a nenechají se padnout, ale myslím, že si dokáží mezi sebou i ublížit. Dnes už mnozí mají domy za miliony, staví si novostavby a už nebývají tak ochotní, ale docela se chovají nadřazeně.

doplněno 23.11.13 16:14:

Ještě doplním. Oblékaní chodí dobře a stále v novém, nákupní vozíky mívají plné až přeplněné, klidně vemou nové tričko a vytřou s ním podlahu a pak vyhodí, nejsou doma příliš čistotní, nejsou ani příliš pracovití, proto mají obchody, tam naše prodavačky, kterým umí pěkně poručit. sami stojí jen u kasy a berou peníze.


doplněno 03.02.17 16:03:

Komunita Vietnamců v Česku se dále uzavírá a stává se státem ve státě...*sok*

Vietnamci se díky svým podnikatelským aktivitám stávají státem ve státě, říká vědec na základě výzkumu...*klik*

https://www.novinky.cz/domaci…stava-se-statem-ve-state.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sunny333*
Datum: 24.11.13 13:23

Asi není dobré zevšeobecňovat. "Mí" Vietnamci pracují ve svém obchůdku sami a je vždy čisťounký a dobře zásobený a oni tam pracují sami a jsou vždy velmi příjemní. Jestli mají i doma hezky uklizeno, to opravdu netuším a nevím odkud máte informace Vy. Ale přiznám se, že i já občas (třeba v době závěrky) nemám doma perfektně naklizeno.

To, co vydělají jim nezávidím. jsou to opravdu těžce vydřené peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.13 16:44
avatar

Jako první mně napadlo odpověď z jednoho starého vtipu. Ano mám ale kapr je kapr. Patrně, ač to popírám, budu asi tak trochu rasista, každý ať se snaží tam odkud pochází ale pokud se tu chovají slušně a respektují pravidla naši země tak mi žádní cizinci zde žijící, podnikající a platící daně nevadí. Jsou šikovní až moc, potřebujete-li cokoli rychle to vyrobí (bez značky) a to, že to ukradli je netíží, jak je vidět tak když už nejde tržnice a "značkové" zboží umí se přeorientovat třeba na marjánku. Ovšem moje sestra na malé vesničce jásá, co tam má obchůdek vietnamec, mají čerstvé pečivo bez objednání a i v neděli. Pokud něco dojde, sedne to auta a bleskurychle doveze z města.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.13 17:43
avatar

Asi to nebudou pračky na peníze. U nás ve městě se začínají chytat i jiné národy. Makedonec koupil opuštěný stánek. Nastěhoval se do něj a od rána do večera s úsměvem prodává vynikající zmrzlinu. Přes zimu se přeorientuje na pizzu a hambáče a asi se má dobře, protože ostatní stánky mění majitele jako já ponožky. To samé nějaký Řek či kdo to je. Otevřel si obchůdek s Gyrosem a spol. Vidím ho tam ve 23 hodin, v poledne i ve 4 ráno. Taky když se mladí vracejí z flámů, dávají mu pěkně utržit. Takže to není o národnosti, ale o pracovitosti a to Vietnamcům nikdo vzít nemůže že pracovití jsou.

Zatímco : http://www.novinky.cz/domaci/…eli-opustit-mestske-byty.html

Navíc ti mladí Vietnamci jsou nejlepší na škole. Chovají se slušně a i se dokážou hezky obléci do drahého a moderního. Z těch budou dobří Češi!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sunny333*
Datum: 24.11.13 13:13

Máte pravdu. Teď jsem psala příspěvek o dvou různých zkušenostech s Vietnamci. Mladí manželé na okraji Prahy si sami pronajali obchůdek od MČ a pracují tam sami dva od rána do večera (a dokonce paní se vrátila za dva měsíce po narození dcerky alespoň na "špičku" a maličkou vozila s sebou). Všichni v okolí je mají rádi, protože jsou slušní a ochotní. Jejich maličká už mluví a to stejně dobře vietnamsky i česky. I když již v Praze nebydlím, vždycky k nim do obchůdku ráda zajdu, když jedu k dceři.

Jen přes ulici se pokoušel "podnikat" ve svém RD jeden pán. Otevřeno od 11 do 18 hod. Zboží cca o 10 - 20% dražší než u Vietnamců (jinak by se mu to prý nevyplatilo). Rohlíky od předchozího dne namíchané mezi čerstvé byly samozřejmostí. Zkrachoval a viní z toho Vietnamce :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 23.11.13 18:38

Je to tak, jak napsal někdo výše. Jsou v krámě od nevidím do nevidím. Máme tu v Jablonci jeden krám, který mají češi, a který vyrábí na počkání špičkové obl. housky. Ale co je to platné, když otevírá v osm, zavíračku má v 17hod ale už ve čtyři si tam nic nekoupíte, protože nemají. Když mi dojde pití, nebo nějakému kuřákovi cigareety, tak vím, že k těm vietnamcům do večerky se můžu vypravit klidně v devět večer. Vím, že si koupím stejné zboží jako v Kaufu, jen dražší, ale nemusím tahat auto, a jezdit přes půl města, a to nemluvě o tom, že když si dá člověk pivo, tak to auto padá.
Zatím se čechům nechce makat, tak jako musejí vietnamci. Jiná věc je, že často jejich večerky a ani zisky vůbec nepatří těm obyčejným prodavačům. Ale lidem o jednu až dvě úrovně výše.
Abych nebyl jednostranný, je jasné, že nákupní cena zboží, za kterou ji má ten vietnamec, tak o ní se může čechovi jen zdát. Celá komunita těží ze svých kontaktů doma. Ale to je problém státu, že si nedovede vybrat clo, nikoliv vietnamců.
A co se týče jich osobně? Nevadí mi. Nedělají bordel, nepřepadávají obyčejné lidi. Když je pozdravím, tak odpovědí. A jejich děti, které vychodily české školy, by jste často od českých dětí nepoznali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zvidalek*
Datum: 23.11.13 19:45

V pořádku, já nezávidím. (Není co). Jen pořád nikdo nechcete udělat kalkul. Jsem v krámě 12 hodin denně, za den prodám deset flašek rumu se ziskem a 20 Kč, 1000 rohlíků a 20 halířů, deset krabiček cigaret atd atd. Mám krám 50 metrů od Kauflandu, 100 m od Penny.(u nás) Barák vlastní Vietnamec (možná boss), má dodávku za 400 000. Kolik asi projde denně lidí? V zimě asi netopím a živím celou rodinu (pět lidí). Celý den sedím u pokladny, kde si hraju s počítačem. Tady by nudou umřel asi i Čech.

Diskuze se přesouvá do oddělení matematiky.

doplněno 23.11.13 19:47:

To tu není žádný vysokoškolák, který by to dokázal namodelovat?

Od: zabu
Datum: 24.11.13 13:34

A co chcete modelovat? V tom baráku má prodejnu? Je tedy ve vlastním, neplatí žádný nájem. Elektrika ho stojí tak asi tisícovku až patnáct set měsíčně(mrazáky a chladící pulty, osvětlení, pokladna). Něco málo na režii(úklid, balící materiál, dovoz zbož). No a teď si vemte příjmy. Když prodá denně za tisíc kč tržby, má asi 500kč zisku(hrubého). x30 dní má 15000. Něco z toho (možná) zaplatí státu. A zbytek je jeho. To nejsou žádné tajnosti.
On má jediný problém, udělat těch tisic korun denně tržby. A to starými rohlíky namíchanými mezi čerstvými, jak tu někdo psal, neuděláte,. Lidi u Vás jednoduše přestanou, a to bez výstrahy, nakupovat. Prostě a jednoduše příště nepříjdou. Není žádný "ty ty ty, tys mi prodal tvrdý rohlíky příště nepřijdu". Ostatně obchodník, který neví co s tvrdými rohlíky, a snaží se je takto prodat, je diletant a ne obchodník.
Ten vietnamec té tržbě dokáže podřídit vše, včetně otevírací doby. Na rozdíl od spousty jiných.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakanas
Datum: 20.12.13 20:02

AAA podnikatel... hmm

Tak první věc je sociální a zdravotní to je asi 4000Kč na osobu. To že v baráku i bydlí neznamená že nemusí platit nájem. Nebo do něho musel investovat i několik milionů a ty jen tak někde nenašel.

Elektrika pod 2000Kč nejde spíš až k 5000Kč za malou prodejnu s chladákama.

Ze všeho prvně zaplatí 21% dph a z toho co mu zbyte by měl zaplatit okolo myslím 16%.

Víte o tom že existuje i třeba silniční dan? takových chutovek je víc... Takže na první a blbý pohled se to může zdát tak jak .

a mát z 1000Kč 500Kč zisk no to je utopie... pokud tedy zrovna neprodává trávu, tam to bude asi víc.

Po odečtení dph má z té 1000kč 825Kč, z toho odečte ten zbytek nákladů a z toho co zbyde odečte 37% (daně) a rozhodně mu nezbyde 500

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 21.12.13 15:20

Jak to mají se sociálním nevím, zdravotní si platit musí.
Pokud je ve vlastním, nájem neplatí. Může být v nájmu, ale nikdy ne dlouho, ve "zlodějském" českém, na kterém chce majitel zbohatnout.
Elektrika: jeden chlaďák spotřeba za cca 250kč/měs. Změřeno. Kolik by jich musel mít aby zaplatil 5000kč jak píšete?
Proč by musel platit DPH? Jako neplátce daně? Takový obrat ve večerce nemá, aby ji musel platit.
Daň z příjmu, zaplatí paušálem 60%.
Silniční daň neplatí, protože se mu nevyplatí dodávku mít v účetnictví. A často ji ani nemá, mají totiž vlastní systém zásobování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.13 21:49
avatar

Kterýho Vietnamce myslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 24.11.13 00:02

Z vlastní zkušenosti např. z velkotržnice v Lipencích nebo z makra jsou to daleko lepší obchodníci, než my. Všechno přehrabou, zkontrolují a ještě smlouvají o každou korunu. Některý Český obchodník podle mé zkušenosti jde spíše bez zájmu o kvalitu nebo cenu, popadne zboží a říká si, dám přirážku on to někdo zaplatí. ( Typicky nedokážu si představit, proč někdo nakupuje kořalku třeba ve Svingu nebo ve Stele, kde stoji o minimálně o 20 proc. víc než v Ratiu. Buď neumí počítat a nebo je mu to jedno.) To si myslím, že právě Vietnamci mají právě toto vše propočítané. A proto dokáží podle mého názoru prosperovat. (A o daních se nebavím - ty dokážou zlikvidovat i schopného poctivého podnikatele)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.13 06:53

Neviditelná ruka z principu moc nefunguje, takže těžko může konkurovat organizovanému zločinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.13 06:59
avatar

Bydlím na vesnici, kde není vůbec nic. Jen autobusová čekárna a poštovní schránka.

V sousední střediskové obci /cca 1,5 km daleko/ byla jen Jednota. Po - Pá od 7,15 do 17 a So 7,30 -10,30 A konec. Jako každé normální ženské se mi už za život stalo, že jsem při vaření přišla na to, že něco nutně potřebuju a ono mi to schází. Tak jsem lítala po vsi po známých a skuhrala: Nemáš, prosím Tě citrón /kvasnice, zakysanou smetanu, tymián...,/ Hned po neděli Ti to vrátím.

Asi před půlrokem otevřela vietnamská rodina v té sousední obci veliký obchod z bývalé hospody a kina. Vedle obchodu mají hned i byt. Otevřeno každý den i o svátcích od 7 ráno do 19 večer. Nekupuji tam pravidelně, mají přece jen poněkud vyšší ceny, ale když mi skutečně něco chybí, už nelítám po ostatních hospodyňkách, sednu na motorku a dojedu si to koupit. Mají i takové speciality, jako třeba syrový zázvor, či černý kořen. /uvítala jsem při manželově silném kašli/.

Takže celkově: nevyhledávám a nedělám tam veliké nákupy. Ale když je nouze nejvyšší...tak jsem ráda, že tam jsou. A že mají pořád otevřeno. Češi by to nedělali. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sunny333*
Datum: 24.11.13 12:56

Odpovím Vám. Jak které.

Když jsem ještě bydlela v Praze, byl v naší ulici maličký krámek, který provozovali manželé - Vietnamci. Měla jsem je ráda a obdivovala pro jejich pracovitost. V jejich krámku bylo vše a ceny přijatelné (sice vyšší než v řetězcích, ale pár kroků od domu a otevřeno 7-21 hod. 7 dnů v týdnu). Neměli žádného zaměstnance, vše obstarávali sami. Objednávky pečiva, nákupy v Makru, nákupy u pěstitelů.. tak, aby byli schopni udržet dobré ceny. Byli vždy příjemní, usměvaví.. a když neměli nějaké zboží, které zákazník chtěl, řekli: "zítra" a druhý den bylo... třeba granule pro kočky.

A teď otázka pro Vás: kdo z těch nezaměstnaných našinců by tohle byl ochotný dělat?

Opačný vztah mám k Vietnamcům, kteří v Nymburce provozují obchod Šipka. Paní majitelka sedí v kase, je nepříjemná a na prodejně maká pět důchodkyň bez smlouvy za 40,- Kč/hod. Bohužel, žádná kontrola nepřijde... a nebo jestli přišla, pak to neřešila :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hogreta*
Datum: 26.11.13 23:24

Oni toho dělají víc, než jen si stoupnou k pokladně a navozí zboží. Oni jsou podnikatelé. Pro to zboží často jezdí docela daleko, když ví, že se jim to vyplatí (nemají problém pro výhodné zboží zajet do Maďarska, Polska a to i několikrát za měsíc). Mají mezi sebou vazby, přes které si zjišťují, kolik kde zrovna co stojí. Přemýšlejí nad tím, pořád počítají. Přes týden prodávají v kamenném obchodě, ale oni jako rodina nemají třeba jen jeden krámek, ale mají je dva. Nepotřebují moc prodavaček (většinou mají maximálně dvě, které tam ale nebývají celé dny), protože jim pomáhají v obchodě jejich děti, synovci a tak - prostě za jídlo, bez finanční odměny. Také často mají ještě stánky na burze (tržnici), kde prodávají o víkendu a po večerech (znám takové Vietnamce, kteří o víkendu vstávají o pů čtvrté, od půl paté prodávají na burze, v půl sedmé odjíždějí z burzy, v sedm otvírají obchod, ve dvanáct zavírají obchod, odjíždějí na burzu a tak prodávají do večera). Někteří tam prodávají ve velkém svým krajanům, kteří to pak prodávají v kamenných obchodech.

Proč to nedělají všichni? Protože ne každý umí podnikat. Ne každý chce podnikat. Ne každý vydrží pracovat sedm dní v týdnu, 12h denně, včetně svátků a bez jediné dovolené. Ne každý dokáže pracovat v "nevyhovujících podmínkách". My Češi si rádi na práci stěžujeme a v některých ohledech jsme "vybíraví". "To je moc těžké, to dělat nebudu, to taky dělat nebudu, protože nejsem uklizečka, to dělat nebudu, protože tohle nemám ve smlouvě, tohle taky dělat nebudu...). Vietnamec udělá všechno. Ve svém obchodě dělá prodavače, pokladního, opraváře, uklízeče, dovažeče zboží, instalatéra i malíře. A to samé dělá celá jeho rodina, které za to samozřejmě neplatí. Když je zima v práci Čechovi, tak si zanadává, že je zima a že se v tom nedá pracovat dokud někdo nevytopí. Zapne topení na plné pecky. Vietnamec taky zanadává na zimu, ale místo toho, aby zapnul topení, si obleče dvě bundy. My uvažujeme úplně jinak - méně ekonomicky. Ušetřit se opravdu dá i na teplé vodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 27.11.13 18:44

a proč nevidím Vietnamce dělat něco jiného než ve kšeftu. na stavbě, ve skladu atd. klidně může makat 24 hodin, když je tak makavej a když bude mít cca. kilo na hodinu, tak má 2400 denně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 27.11.13 20:44

Možná proto, že má v tom kšeftě víc než na stavbě. Proč by se snažil dělat něco jiného než umí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 27.11.13 21:09

reálně pochybuji o tom, že si poctivě vydělá víc

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 27.11.13 22:04

olaf:

už tě někdy vietnamec v obchodě ošidil? Náši obchodníci se o to snaží často.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 28.11.13 18:30

neošidil, nikdy jsem tam nebyl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hogreta*
Datum: 27.11.13 23:55

Nezlob se na mě, ale takovéhle otázky jsou bezpředmětné a naprosto nelogické:-D. Proč ty neděláš ve skladu? Protože k tomu máš asi nějaký důvod. Asi nebudeš dělat něco, co nechceš, když navíc víš, že když budeš dělat to, co umíš, vyděláš si víc.

Pojem "poctivá práce" je dost relativní, což?

Ono většina lidí má vždycky plnou hubu keců, ale pak skutek utek. Stěžují si, jak si ti Vietnamci vydělají hrozně moc peněz a že jsou to všechno nepoctivé peníze a jak nám ti Vietnamci berou práci a jak se máme špatně... Ale když někdo namítne, že přece může dělat to samé, tak už mu to tolik nevoní. Nikdo nikomu podnikat nebrání, takže brečet, že někdo jiný to podniká, je hloupé. Když budeš chtít, můžeš přece taky.

Ono "vietnamské zboží" prodávají také Češi. Dokonce bych i řekla, že i polovinu "vietnamského zboží" prodávají Češi. A ti se taky mají dobře, taky vydělávají. Mají totiž tu výhodu, že si můžou cenu zvednout i několikanásobně, protože jsou pro zákazníky důvěryhodní pouze svou barvou pleti. Spousta Čechů od Vietnamců vykupuje ve velkém a pak to prodává. Takže v soudech bych byla opatrná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 28.11.13 18:34

no vidíš, jak nic nevíš. já zrovna ve skladu dělám a hodně dlouho. dělal jsem i na stavbě, v potravinářství, v obchodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hogreta*
Datum: 28.11.13 21:24

Nó dobře, tak proč jsi třeba nedělal uklízeče? Kdybys uklízel 24h denně, taky by sis vydělal hodně.

Tady přece nejde o to konkrétní zaměstnání. Prostě každý dělá to, co chce dělat, k čemu má předpoklady a to, co si vybere. Ptát se na to, proč si někdo nevybral práci ve skladu nemá smysl. Prostě nevybral. Vybral si něco jiného, kde si vydělá víc. Na tom nevidím nic nepochopitelného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 28.11.13 19:10
avatar

"hogreto", přece jen k vůli tomu, že máte známost s vietnamcem se všichni ostatní neposadí na zadek. Každý má své zkušenosti, svůj názor, svůj pohled na věc. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hogreta*
Datum: 28.11.13 21:21

Já někde psala, že se má někdo posadit na zadek? Napsala jsem to tak, jak to je. Napsala jsem, co opravdu dělají, napsala jsem odpověď na otázku.

Nebo se vám nelíbilo, že jsem napsala, že v jejich podmínkách by žádný Čech pravděpodobně pracovat nechtěl, že většinou mají tihle lidé jen plnou hubu keců? A co? Vždyť je to pravda. Já bych taky v takových podmínkách pracovat nechtěla. Ale alespoň to přiznám a nefňukám nad tím, že někdo jiný "to a to" a tamten "tamto" a tamten "támleto". Ať si každý dělá, co uzná za vhodné - každý svého štěstí strůjce. Každý si nese následky sám. Pokud je na mě nějaký prodavač třeba drzý, tak do toho obchodu už prostě příště nejdu. A je mi úplně jedno, jestli je to Čech, Vietnamec a nebo třeba Nigerejec.

Nechápu, proč se to snažíte otočit proti mě. Já nic o tom, že "já chodím s vietnamcem, takže jsou to ti nejúúúžasnější lidé na světě a nedělají nikdy nic špatného" nenapsala, protože si to ani nemyslím. Pouze jsem napsala odpověď na otázku. A to se podle mě na tomto serveru chce, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 20.12.13 10:49
avatar

Svou podrážděností sama otáčíte vše proti sobě. Jen dejte o sobě vědět za 40 let. To já už tady dávno nebudu, ale Vy se možná přijdete yplakat. Mějte se. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hogreta*
Datum: 22.12.13 12:52

Jakou podrážděností? Pouze odpovídám. A vysvětluju, proč mám takový názor, jaký mám. O co vám jde?

To vy tady píšete příspěvky o tom, jak jste znalá, jak všechny ty Vietnamce znáte (utírají tričkama podlahu, říkají si bratro a sestro, atd.), přitom ale to, co říkáte, je naprosto irelevantní a z 80% to vůbec není pravda. Sama chcete, aby se z toho, jak ty Vietnamce znáte, posadili lidé na zadek. Ostatní vám to žerou i s navijákem, protože Vietnamce znají pouze z obchodu. Já vám to rozhodně nežeru.

Možná by nebylo špatné uvést to na pravou míru. Říct, že si říkají bratro a sestro je sice pěkné, ale ono je to v úplně jiném kontextu, než to my Češi (kvůli minulého režimu) vnímáme. Oni si říkají taky "babičko", "dědečku", "strýčku", "tetičko", "vnoučku", "synovče",... Bratře a sestro si říkají jenom tehdy, pokud jsou stejně staří. A je to v úplně jiném kontextu. Stejně tak s tím tričkem:-D. To jste prosimvás viděla kde, že vytírají novým tričkem? Já to neviděla nikde. A to se vsadím, že jsem navštívila a navštěvuju mnohem víc vietnamských domácností, než vy. Podle toho, co píšete, to vypadá, že jste znala jednoho jediného Vietnamce a podle něho posuzujete 80 000 000 jiných Vietnamců. To je dost špatný přístup.

Tady o můj vztah vůbec nejde. Jestli to vydrží nebo ne, to je naše věc. Netýká se to tématu. I kdybychom spolu nakonec nezůstali, tak to nemění nic na tom, že píšete o věcech, o kterých očividně vůbec nic nevíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 22.12.13 13:13
avatar

Pro pravdu se každý zlobí, viďte? Hlavně, že vy znáte ty milióny vietnamců. Je to Váš život, děleje si co chcete a nehádejte se. Každý napsal svůj názor, svoje zkušenosti. Nemáte žádné právo mně fatanicky vnucovat svůj pohled na věc. Hezké Vánoce. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hogreta*
Datum: 23.12.13 00:04

Co na to říct, no... Milá paní, třikrát se zhluboka nadechněte, třikrát vydechněte, a pak si přečtěte moje příspěvky znova. Možná zjistíte, že v tom žádná zloba není, spíš naopak. Byla v tom pouze snaha odpovědět na otázku, danou věc vysvětlit a ukázat, jak je to doopravdy. Nejsem člověk, co by se takhle snadno rozlobil - na to už jsem viděla spoustu opravdu zlých věcí, než abych se zlobila jen kvůli nějakému rýpalovi. To jen vy vidíte věci tam, kde nejsou. S tím se žije poměrně těžko. Já pouze argumentovala - a vyvrátila jsem to, co jste napsala vy. A vy nemůžete svoje slova nijak podpořit, takže jen kopete kolem sebe a vytahujete věci, které s danou věcí vůbec nesovisí. Víte to vy, vím to já a vidí to všichni okolo. Vaše falešné přání hezkých Vánoc si můžete nechat od cesty, já i vy moc dobře víme, že jste to napsala jen proto, abyste ukázala, jak "jste nad věcí" a abyste měla falešný pocit, že jste v této diskuzi měla poslední slovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 22.12.13 13:16

hogreta:

než vést diskusi s pt, je užitečnější vrzat brankou :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 22.12.13 13:22
avatar

"bmbx", vy jste vyhledavač sporů, to se o Vás ví a využijete každou příležitost, je to Vaším nedoceněným sebevědomm, či co? Už jste dostal upozornění od admina a vidím, že je to marné. Nic nepíšete k tématu, jen hledáte spojence pro hádky a spory. No třeba jste ho našel. Tím končím a Vymůžete dát průchod svým ubohostem, jao vždy. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 22.12.13 13:30
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.13 13:34
avatar

Ach jo.

doplněno 22.12.13 13:34:

Vztaženo na celé vlákno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hogreta*
Datum: 22.12.13 23:53

Jo, tak k tomuto poznání jsem právě také došla.

No nic, tak se mějte, já jdu jdu najít nějakou branku:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 28.11.13 00:09
avatar

Už nadpis je podle mne zavádějící.
Nemůžu říct, že mám v vietnamce rád, protože slovní obrat "mít rád" si rezervuji pro daleko důležitější příležitosti, používám ho pro konkrétní osobu a ne pro jakékoli etnikum. Mám "nějak" rád své kamarády, svého šéfa, výčepáka v mé hospůdce...
A co se týká "vietnamských" obchodů a obchodníků - jsem za ně rád, nabízejí zboží, které je pro mne přijatelné - v kombinaci ceny a kvality. Oceňuji jejich snahu, pracovní úsilí, snahu vyjít zákazníkovi vstříc, i jejich skromnost.
Někdy mi vadí jejich neznalost češtiny - nebo spíše neochota se ji naučit - pak si podobný minimarket dám na svůj osobní "blacklist" a chodím jinam - vždyť máme demokracii...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara111*
Datum: 29.11.13 00:28

Ja znam vietmance, kteri vetsinou ziji ve skladu s detmi a jsou cely den v obchode. Znam i spinave obchody s proslym zbozim a naopak i prosperujici s cistym obchudkem a plno cerstve zeleniny atd. Je pravda, ze tyto obchody co znam v Pze zavazi dalsi vietnamci a maji plno alkoholu, vseho mozneho a prevazne dovazeji z Polska. Najem neni vzdy 20 tisic. Znam vietnamce co maji najem 8 tisic za par metru a pak v centru co plati 15 tisic. Dane jim zarizuji jejich lidi, vietmanci co zde ziji nekolik let a mluvi plynule cesky. Dan plati minimalni. Take znam bosse vietmance co ma 10 obchodu a vietmance pracuji jen za to, ze tam maji jidlo a nocleh a nemaji zadnou mzdu. Jinak me parkrat vietmanec okradl. Jelikoz pocitam dobre sem tam si pridal 10 kc navic. Je to opravdu individualni. Znam take cinskou restauraci kam jsem chodila par let na nudle a pracovalo tam 5 lidi rodina a plat byl kolem 5000 mesicne plus garzonka zdarma kde vsichni spali...zda mluvili pravdu tot otazka...tak a uz vic nevim :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 19.12.13 23:21

Tak slyšela jsem, že mají nějakého hlavního zastupitele, který je dosti movitý a od něj si půjčí, aby to tam mohli vůbec otevřít, a pak to splácí..oblečení kupují tam od nich v přepočtu na naše za pár korun, a za kolik ty šmejdíky prodávají tady, to vidíš..ale to jsem jen slyšela nevím jestli je to pravda takto..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: killvietcong
Datum: 20.12.13 09:38

Vietnamci u nás jsou jako Američani v Afghánistánu. Hovno dělají a mají sušný peníz. Vietnamci k nám přijeli, aby nás převychovali, jako většinu států. Američani se snaží převychovat Afghánce.

Přijeli sem i kvůli jiným kšeftům, než je oblečení, prodávání potravin atp. Zjištují, jak to zde v "ČR" funguje a hlavně berou lidi na orgány. Vietnamci nejsou zase tak milí a neagresivní, jak se zdá. Mám totiž známého "Vietnamce", či co to je za svinstvo ale ten je pracovitý a nepodvádí a tak tak v ČR uživí svojí rodinu. Prý pracoval v jednom vietnamském textilu se svýma známýma v ČR, a ti si vytipovávali lidi, které seberou na orgány. Říkal, že už tam nechtěl nikdy být a odešel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 11:07

Pominu-li vyhýbání se placení daní, je to především proto, že Vietnamec bude stát u té kasy od rána do večera a svátek nesvátek. Na to se vám našinec vykašle. 8 hodin a padla, nezájem, trhněte si.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 20.12.13 11:12
avatar

Ano, bude stát jenom u té kasy, protože kdyby měl dělat ty hodiny na stavbě, tak už je dávno plonk. U nich jsou vždy na prvním místě peníze, pak dlouho nic a zase jen peníze. Výhoda je, že drží pohromadě, pomáhají si, nenechají se padnout, ale dokáží se i nenávidět až k smrti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakanas
Datum: 20.12.13 19:42
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.13 15:21
avatar

Ahoj -

mám moc ráda Vietnamce, jsou slušní, pracovití a HEZCÍ . Nedělají problémy a myslím, že nekradou. Můj švagr, který s nimi podniká, má jen ty nejlepší zkušenosti.

Díky Vietnamcům se mohou i ne moc majetní lidé slušně obléknout - aniž by museli vybírat popelnice, nebo nakupovat na "blešákách". No, můj názor. Zdravím. Marcela

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.13 16:23
avatar

Culda, že jo?! Furt lepší vietnamský obchod, než sekáč! Smradlavý! *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.13 17:13
avatar

Ahoj "babkazov"

- nadáváte mi, anebo se mnou souhlasíte? - Na "blešákách" potkávám i elegantní dámy, nejenom ztroskotance ! A pokud se umíte dívat bez předsudků - tak si občas vyberete i slušné věci. Blešáky jsou navíc docela zábavné - my jezdíme hlavně do Německa - ale i ve Varech to ujde.Je to pro nás vždy spíš zábava - rozhodně lepší, nežli zlodějské předváděcí akce ! - jenom si tu klobásu a kafe musíme si holt koupit sami. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.13 19:03

Kdyby Vietnamci nekradli, nemuseli by nemajetní vybírat popelnice.

Takhle je to správně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.13 00:16
avatar

Tomu snad sám nevěříte - anebo mi to rozumně vysvětlete, přiznám se, že do této problematiky nejsem až tak moc zasvěcená,

doplněno 23.12.13 17:41:

jenom ještě otázka - myslíte, že Vietnamci (a vůbec někdo jiný ) může krást ještě více, nežli naše dosavadní "vlády" už ca 25 let?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.13 20:00

Jistě a to řádově.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nordicpride
Datum: 25.12.13 14:43
U nás zkrachoval obchod, za celé roky jsem tam byl jednou, chtěl jsem si koupit nealko pivo - nebylo :( Prodejní doba končila v 16:00, když se lidé začali vracet z práce, bylo již zavřeno, sobota, neděle, svátky - zavřeno :(
Pak začal v krámku prodávat Vietnamec - otevíral pozdě, věčně zavřeno, o krámek se příliš nestaral. Po pár měsících skončil.
Před dvěma měsíci začala v krámku prodávat vietnamská rodina, otevřeno do 19:00 včetně sobot, nedělí a některých svátků. Zboží, které chci koupit mají. V průběhu dvou měsíců jsem u nich byl nakoupit již několikrát. S paní, která v krámku prodává, vždy prohodím pár slov a zatímco povídáme, vždy se mezitím protočilo pár zákazníků. Nevidím důvod, proč by je krámek neměl uživit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrzout
Datum: 06.06.14 07:28

Vadí mi všichni co chtějí zabrat českou republiku tato zem patří čechům tak proč přenechávat naši zem někomu jinému. Stát s.re na čechy a potporuje vietnamce ale vietnamci utrácí doma ve vietnamu takže de ekonomika do pr... .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.14 08:12
avatar

Mrzoute, když republika patří Čechům, pročpak kupujete zahraniční výrobky? Všechny ty značky elektrotechniky, oblečení, obuvi, bytového vybavení, aut? Proč si i myslíte, že české výrobky jsou z českých surovin, z českých komponentů? Tohle, co píšete, to není láska k vlasti, vlastenectví. Na to, o čem píšete, na to je mnoho názvů. Jeden horší, než druhý. :( A vy sám, vy víte odkud přišli vaši předkové?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrzout
Datum: 06.06.14 16:57

A tak necháme naši republiku vietnamcum oni jsou pracovitější oni to tady zvládnou lépe. My jsme líná verbeš. takhle se ti to líbí víc? Mojí předci jsou hlavně Slovani, germáni a kelti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.14 00:01
avatar

Ti Keltové by k Vám seděli - česky Vám to moc nejde, že ...

Navíc tady není řeč o nějakém ,,nechávání republiky´´ Vietnamcům. Možná časem zjistíte, komu naše politická špička nechává čím dál víc prostoru - a můžete si být jistý, že o Vietnamce až tak nejde.

http://zpravy.idnes.cz/stat-c…ium=richtext&utm_content=top6

http://lukaslhotan.blog.idnes…dzihad-ceskym-policistum.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrzout
Datum: 06.06.14 16:32

A tak necháme naši republiku vietnamcum oni jsou pracovitější oni to tady zvládnou lépe. My jsme líná verbeš. takhle se ti to líbí víc? Mojí předci jsou hlavně Slovani, germáni a kelti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.14 16:37

Pokud se neživí trestnou činností, pak nevadí.

Ale těch mnoho není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janncaanncca
Datum: 07.06.14 16:05

zvidalku...vis oni vietmanci nakupuji opravdu hodne levne ve svych velkoskladech kam se mnohdy ani cech nedostane...pak jsou tam napr od 7 ci 8h do 21 nekdy do 22 hodin...cesi otevrou v 9 a v 18h zavrou...

urcite se muze stat ze properou penize...vetsinou cinske restarace primo koupi, bezi dva roky a pak ji prodaji...jsou mesice prazdne ale pracuje tam cely rodina a nekdo je zivit musi

vis, nezavid jim...jsou to lide jako my a maji pravo zit tak jako kazdy jedinec...

kdyby jsi pracoval casem az vyrostes v cizi zemi a nekdo te urazel ze jsi zasr. cech? ze jim krades praci? myslim, ze by jsi z toho byl hodne smutny a utikal domu...

jsme tak vyspeli jak moc respektujeme prava druhych...

tak pocitam: denni cidty prijem 1000kc x 30 dni 30 tisic. Najem 5000 tisic, stocne elektrina (vetsinou je v obchodech zima a moc nesviti) 1500 kc, vetsinou i v obchodech spi...denni vydaje na jidlo: vetsinou jedi nudle a zeleninu, 3 clenna rodina 3000kc, prizna 10 tisic, dane 20% 2000 kc, zdravotni 2000 kc, mobil 500 zbyde mu: kolem 18 tisic

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.14 16:23

Ano, nakupují ve skladech, kam se nikdo jiný nedostane. A pokud se tam dostane policie, zavře jim ho a zboží zabaví. Hádejte proč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrzout
Datum: 07.06.14 20:55

1. pracovat 16 hod. deně je u nás zakázané. (bylo mi zakázáno chodit tolikrát na přesčas kvůli tomu)

2. Mě vadí jen ti co jsou u nás v republice změstnaní a ,že nenakupují naše zboží když už jsou tady. Proč si nemůže něco koupit v tom velkoskladě náš podnikatel?

3. Pracovat v jiné zemi nechci u nás se mi líbí, tobě ne?

4. "jsme tak vyspeli jak moc respektujeme prava druhych..." proč teda nerespektujou naše zákony.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hogreta*
Datum: 08.06.14 15:56

1. Oni jsou podnikatelé. Jako podnikatel si můžete pracovat klidně 24h denně a nikdo vám na to nemůže říct ani popel.

2. Oni jsou podnikatelé. Tedy to nejsou zaměstnanci. A když jsou tady, kupují naše zboží. Zkuste někdy zavítat do nějakého supermarketu nebo do obchodního centra, třeba. Nebo vy narážíte na to, že nosí oblečení ze svého vlastního obchodu? Tohle zboží je většinou dovezeno z Polska nebo Maďarska. Popřípadě z Číny. Takže co přesně znamená, že mají kupovat "naše zboží"? Zboží z Česka? No, kdybyste vy kupoval jen zboží z Česka, pravděpodobně umřete hlady a budete chodit s holou prdelí. Téměř všechno se k nám dováží, a je úplně jedno, jestli to prodává Vietnamec nebo Čech.

V jejich velkoskladě si může cokoli koupit i Čech, a taky, že to Češi hojně dělají. Zkuste se někdy přijít do takového velkoskladu podívat, taky zjistíte, že tam těch českých podnikatelů je taky docela dost. Čeští podnikatelé pak mají tu výhodu, že si cenu toho výrobku můžou dovolit i několikánásobně zvednout, protože ono stačí, že je "bílý" - a všichni vám podobní mu to žerou. Že si ve skutečnosti taky kupují zboží "od Vietnamců", ale ještě ke všemu s pořádnou přirážkou, to často ani netuší. Úplně jim stačí, že majitel obchodu je Čech - jako by to snad něco znamenalo...

3. Ať si každý pracuje, kde uzná za vhodné.

4. Irelevantní. Jedna bába povídala. Vietnamců tady je opravdu hodně, nemůžete říct, že všichni Vietnamci nerespektují zákony. Většina vietnamských podnikateů respektuje zákony tak, jako je respektují čeští podnikatelé. Nakolik naše zákony respektují čeští podnikatelé, to už je druhá věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 07.06.14 16:15
avatar

Mám je ráda nebo nemám? Já si myslím, že když jsou tedy tak pracovití,snaživí,poctiví,ochotní,,že by měli žít ve své vlasti a budovat svůj kapitalizmus,aby se tam taky měli všichni tak, jako jejich krajané u nás.Proč tady vlastně jsou.?Platí poctivě ze všeho daně jako my tady?Jak to, že já poctivě pracuju,platím daně a nemůžu si koupit např. dům v historické části Litomyšle za 4 mega jako ti Vietnamci, co tam skoupili pomalu celé náměstí.Může mi to někdo vysvětlit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.06.14 16:20

ivik:

protože nejsou jen pracovití, ale i hodně skromní, stačí jim málo a neprožerou většinu svých příjmů jako čecháčkové :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 07.06.14 16:23
avatar

Já svůj příjem neprožeru,na jídlo mi stačí cca 1800,- měsíčně,jsem taky hodně skromná...Tak já nevím,v čem to bude:((

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.06.14 16:27

Ale to už zde zaznělo několikrát, možná je to v neplacení daní, ale kdo z vás denně dokáže kmitat od nevidím do nevidím..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 07.06.14 16:29
avatar

Jestli sezení u stánku považujete za kmitání,tak já jsem asi blázen)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.06.14 17:32

Tak kdo z vás by dokázal sedět v obchodě 16 hodin denně a projedí rozhodně méně než 1800Kč měsíčně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.14 20:55

No, jestli tam sedí 16 hodin denně, tak by už na ty daně mohli vydělat, ne? Nebo říkáte "v obchodě" velkopěstírně konopí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.06.14 22:59

Ono je celkem jedno jestli si někdo myslí, že jsou to flákači nebo podvodníci, jejich mladá generace hravě strká do kapsy naše mladé v prospěchu, píli a houženatosti ve školách. Pokud to takhle půjde dál, tak příštím generacím čechů budou nejspíš šéfovat samí vietnamci

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.14 16:31

Ale pitomina. Většinu svých příjmů odevzdají svému mafiánskému vyděrači.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 07.06.14 16:36
avatar

A jsme u toho,ty domy kupují mafiáni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.14 16:41

Ano, klasika jako s Italy v Americe. Prostě komunita stojící mimo zákon má své vyděrače.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 07.06.14 17:14
avatar

Ani při veškeré skromnosti a poctivosti nenašetřím poctivě 4 mega na dům...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.14 09:32
avatar

Mohu se vrátit k povídání návštěvníka mrzouta? Když je republika česká a patří Čechům, poprosím ho, ať mi vyjmenuje několik továren, výroben, které dělají republice příjem a jsou ryze české! Ať mi vyjmenuje ryze české zboží na trhu! Přece plné sejfy bank určují, čí je země. Ne několik, oproti státnímu rozpočtu, peněz od Vietnamců. Ale na Vietnamce je vidět. Že?! Ty vidíme, nakupujeme u nich, klábosíme co asi mají na večeři, kolik vydělají, kolik pracují a kolik jich v jednom bytě bydlí. Koukáme jejich směrem a uniklo nám, že republiku už dávno rozprodali naši představitelé "cizákům". Kterým jsme za to vděční, protože dávají práci našim lidem a nesou zisky státu ve formě daní a odvodů. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 09:48

Díky Vietnamcům nechodím s holým zadkem.U nás totiž již nejsou normální obchody..Byly nejprve sekáče a teď Vietnamci. Klasické obchody zmizely,Není kde si koupit normální oděv a když se něco náhodou najde ,tak šílené ceny.

Není tu metráž,,,nic! Bez Vietnamců si už Čechy neumím představit.

To že mají jako prodejce čechy,je věc domluvy. My nejsme schopni takovou práci dělat. To jejich vstávání a celodenní práce!

My jsme líní ,,ano jsme. Nikdo koho jsem se ptala,by to nedělal.Vietnamci,,navíc ještě živí svou rodinu - rodiče ve Vitnamu,,je to jejich povinnost- Nejsou problémoví a ještě zaměstnají naše lidi...

doplněno 09.06.14 09:50:

doplním,,,také podobní jsou Poláci.. My nejsme schopni mít takové trhy jako ONI..Tak to řeším ,VIETNAMCI aPOLÁCI...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 09:56

Kdyby Češi porušovali zákony stejně jako Vietnamci, mohl byste nakupovat u Čechů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 10:49

Češi porušují vše...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 10:57

Kdyby Češi platili daně a pojistné jako Vietnamci, tak jsou dávno zavřené školy a nemocnice a silnice nerozeznáte od pole.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 09.06.14 13:00

ra252:

tebou zmiňované školy, nemocnice a silnice drží nad vodou svými daněmi řadoví zaměstnaci, ti jediní se poctivému placení daní nevyhnou :-D :-D :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 13:09

Naprostá většina Čechů jsou řadoví zaměstnanci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 09.06.14 17:26

No právě a mezi podnikateli nebude v poctivosti odvádění daní zásadní rozdíl ať je to Čech nebo Vietnamec. Takže nevidím důvod to vyčítat zrovna těm Vietnamcům, to zavání rasismem, xenofobii, nebo při nejmenší závistí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: todo
Datum: 10.06.14 07:17

Český obchodník více podvádět nemůže, protože je vázaný zákonem na ochranu spotřebitele. Za porušení tohoto

zákona nese plnou zodpovědnost a platí pokuty.U vietnamského překupníka stačí nahradit jméno provozovatele jménem jiným a pokuta se stává nevymahatelnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 07:43
avatar

Todo, tohle, co jste teď napsal, myslíte úplně vážně? No, nekecej! K čemu je potom ČOI? Když všichni vědí, že nesmí podvádět? Nepodvádějí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: todo
Datum: 10.06.14 06:43

Vaši Vietnamci prodejny s textilem nejdříve zlikvidovali tak jako textilní průmysl v čechách. Uvolněné prostory poté zabraly

a průmysl nahradili vlastním dovozem. Já tvrdím, že zloděj zaměstnává okradeného a Vás jako zákazníka udělal na sobě závislým. Pracovní dobu Vietnamcům určuje délka povolení k pobytu, kdy mají jedinečnou možnost přijít k penězům.

Tvrdit o nás,že jsme národ lenochů je dosti odvážné. Jsme zde doma a po pracovní době se věnujeme rodině. Kvůli rozmarům a bezohlednosti něterých lidí, žijících konzumním životem, nebudeme v práci trčet do půlnoci. Vietnamci neživí

rodinu ve Vetnamu. Jsou rádi, když dostají zaplaceno od svého bose a zbyde jim na letenku zpět. Doporučuji si něco přečíst o nadacích, které se starají o tyto odpadlíky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.14 22:19
avatar

Jasně, todo, krom uvedeného Vámi bych předpokládal, že Vietnamci mají také na svědomí záplavy v letech 97 a 02, stejně tak jako nedávné zemětřesení na Chebsku *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.14 10:23
avatar

todo, lovím v paměti jedno konkrétní město. Do r.1995 tam padla Karnola (výroba látek), Závody SKN (stuhy, primky), Strojosvit (výroba koželužských strojů) a to ještě pár Vietnamců pracovalo ve fabrikách. Ti Vietnamci, které v zájmu družby přivezli komanči. Ještě ani netušili, že existují velkosklady a tržnice. Nesvádějte neschopnost státu na pár šikmookých, pracovitých lidiček.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.07.14 13:02
avatar

Další článek:

http://www.novinky.cz/domaci/…-kupujicich-jeste-projde.html

"Drzost některých převážně asijských obchodníků s potravinami v centrech měst je bezmezná. Mnohdy nemají u prodávaného zboží cenovky nebo si za něj bez mrknutí oka účtují úplně jiné, extrémně vyšší ceny. Zkoušejí, co si kupující nechá líbit."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.07.14 13:16

pt:

to není drzost, v takovém případě lze bez problému smlouvat. To jen naši občané to kazí, nesmlouvají a Vietnamci si na to pomalu ale jistě zvykají. Kdyby to byli Arabové tak ti by vám bez smlouvání neprodali nic, protože je to uráží

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 19:15
avatar

To bych chtel s vietnamcema zkusit, smlouvat v obchode.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 14:42

Já jsem ráda,že tady jsou ,,jinak bych chodila s holým zadkem. Naše obchody zmizely ,,není kde koupit ani nitě a pod.Metrové zboží-látky také nejsou.

Vietnamce vidím pouze na burze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 18:37

když je porovnám s jinýma menšinama tak vietnamci mi opravdu nevadí,tečka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 19:17

Menšina mi nevadí žádná. Vadí mi zločinci. Ze všech menšin i většin.

Zvláštní ovšem je, že výskyt zločinců v menšinách je nadprůměrný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 13.07.14 21:05

nemám je rád. dnes mi před nosem vykoupili všechno pivo v Lidlu. max. nákup po čtyřech basách, tak se několikrát otočili a vykoupili všechno. kdyby se z něj měli posrat :-D

doplněno 13.07.14 21:06:

neposrou se. properou přes ten nákup prachy z jiných aktivit

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pt®
Datum: 21.03.17 17:04
avatar

článek:

chůva, "Dieu Vu Thi podle obžaloby napadla během deseti měsíců roku 2015 tři malé holčičky, které jí rodiče svěřili ke hlídání."

https://www.novinky.cz/krimi/…vezeni-chuva-vinu-popira.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.17 18:30
avatar

No na to, co je v tom článku máme i naše odborníky. Akorát že tehdy politicky a genderově nekorektní soudruzi dotyčnou celkem hbitě zhoupli. Někdy si říkám, že by neškodilo se k některým tradicím vrátit...

http://zpravy.idnes.cz/55-let…x?c=A160404_123116_domaci_cen

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.17 18:13
avatar

Neschopnost státu tkví v tom,že od běžných malých obchodníků požaduje placení daní a oni nakoupí zboží v akcích v Kauflandu,nebo Penny a a prodávají s přirážkou ve svýc krámech,zisk je samozřejmě nezdaněn.Za tyto daňové úniky by bílý obchodník proseděl roky,nebo dostal milionovou pokutu.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicka*
Datum: 21.03.17 18:39

To jim osobně falšujete daňová přiznání nebo jen hloupě plácáte?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.