Kolik utratíte za vánoční dárky

Od: Datum: 17.11.13 12:58 odpovědí: 5 změna: 28.11.13 23:18

při dnešním letmém nákupu v jednom z obchodních center, jsem opět žasl, jak lidé masově nakupují. dvě hodiny po otevření, už nebylo skoro kde zaparkovat. přitom skoro denně slýchám, jak je všechno v pr..., že nejsou peníze, práce atd.

moje otázka zní "kolik letos utratíte za vánoční dárky"?

odpovědi formou ankety, kdo se chce pochlubit, nebo naopak, tak se může rozepsat :-D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.13 13:02

Odhaduju to řádově na jednotky tisíc, ale nikdy jsem to nepočítal, takže skutečnost může být o dost jiná.

Datum: 17.11.13 13:18

No naštěstí nemusím počítat každou korunu, takže přehled nemám. Zhruba vím co komu chci koupit, ale finance neřeším. Důležité je udělat radost.

Datum: 17.11.13 13:30

Dobrý den,vánoční dárky nekupujeme už řadu let,ani Vánoce nijak neřešíme,na protest proti komercializaci tohoto kdysi pohodového svátku.Svým blízkým dávám dárky kdykoli během roku,prostě jen tak.Nepeču,nešílím s úklidem,jen malá výzdoba...Na "povinné"vánoční návštěvy chodím v lednu.Takže u nás je o vánocích opravdu pohoda,dobré víno a jídlo a nějaká ta pohádka.V supermarketu se každý rok bavím jak lidé šílí.*bzum*

doplněno 17.11.13 13:30:

...to jiné písmo je omylem...

Datum: 17.11.13 13:43

Nemá cenu se chlubit, za kolik nakoupím. Koupím tolik, co si mohu dovolit. A ne se zadlužit, nakoupit plno drahých darů a po Vánocích se pohádat. A splácet.

Jsou daleko důležitější věci v životě a nedají se koupit -láska, ohleduplnost, tolerance, pochopení, radost, něha, soucit...

Na Vánoce skutečně máme naklizeno, upečeno, uvařeno, ale s dárky to nepřeháníme. Vánoce jsou o něčem jiném, než haldě dárků.

Můj nejhezčí vánoční dárek byly v mých 10 letech brusle s hnědými bagánčaty /asi už po někom/, ale to byla radost. Na ledě jsem se měnila v Hanku Maškovou či Evu Romanovou. A k mým "volným jízdám" jsem si pobrukovala písničky Simonové a Chladila. Jen modřiny a boule po celém těle dávaly tušit, že jsem v tom krasobruslení ještě nedosáhla dokonalosti. Jednou jsem sebou řízla tak, že mě táta musel nést domů na zádech. *:D* Jaga.

Od: sara11
Datum: 28.11.13 23:18

ja neutratim rozhodne nic :) ok, tedy, maximalne do vyse 50 eur. Vanoce prece nejsou o tom "neco" koupit a musi to byt desne drahe aby se rozmazlene deti nezlobili na sve rodice :)) a osobne myslim, ze lide nakupuji predevsim z pujcek, protoze obchody jsou stale plne a nebo je tu dalsi moznost, ze nakupuji jen lidi co se maji celkem dobre, tech je ted dle statistik v Praze (CR) stale vice... a ty ostatni co nemaji penize nevidime, protoze sedi doma...a nebo...Je take mozne, ze obchodni dum nema parkovacich mist na kapacitu objektu :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.