Co dělat v důchodu?

Od: Datum: 14.11.13 15:33 odpovědí: 20 změna: 09.04.14 23:23

Dobrý den, má někdo nápad, co dělat vdůchodu. Máme domek bez zahrady, jenom malý dvůr.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 14.11.13 15:37

Jestli máte chuť, pořiďte si zahradu v blízkém okolí. Nebo nějaký koníček... Hlídat vnoučata...

Nebo domek prodejte a kupte jiný se zahradou a do smrti budete mít práce víc než dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.13 15:43
avatar

https://www.poradte.cz/volna-…ve-volnem-case-v-duchodu.html ;) Žádná sranda, fakt! Držím palec a přeji zdraví, zdraví, zdraví!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sari*
Datum: 14.11.13 15:47

Jé, tak to já se nemůžu dočkat, až v něm budu a mám asi milion plánů - přečíst knížky, na které teď bohužel nemám čas, pustit si filmy, které jsem si nahrála z televize a nestihla zhlédnout, setkávat se s přáteli, na které bohužel v pracovním kolotoči nemám tolik času, kolik bych si přála. Cestovat (ale na to asi nebudu mít:() Chodit do divadla a do kina nebo plavat nebo se jen tak procházet po okolí. Udělat si pořádek ve fotkách a učit se jazky, když bude zima na všechno ostatní. Rodiče si po odchodu do důchodu pořídili zahrádku a byli tam velice šťastní. Prostě dělat všechno na co teď nemám čas a hlavně dělat jenom to, co chci a ne co musím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sari*
Datum: 14.11.13 15:49

Samozřejmě studovat JAZYKY ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.13 16:11
avatar

Sari, jak dlouho ještě máte do důchodu? Je to smutné, ale hlava už není schopná pamatovat příliš nových věcí a já věřím, že si to vůbec nedovedete představit. Ani já jsem neuměla. *plac*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.13 16:01

Chodit do práce abyste v tomhle režimu neumřeli hlady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaja9
Datum: 14.11.13 16:24

Báječná otázka !

Jako vážně , bez ironie, protože odpovědí může být tolik !

Předpokládám, že když tuto otázku kladete, asi teď zrovna nemáte žádný koníček. Takže úkol č. 1: najít si ho! Co vás baví, o co se zajímáte? Co vás vzručuje, o čem byste se chtěl dozvědět více?

Příklady: Astronomie (nebo i astrologie), Dějiny, jazyky, letectví, železnice, atomová fyzika, bylinkářství, ..prostě co je vám blízké?

Máte počítač a internet což je super, takže pokud máte zájmovou oblast, na netu si k tomu najdete spoustu info, diskusní fóra, programy, hry. Kdo říká že hraní je jen pro mládež? Existuje takové množství různých budovatelský a profesionálních her, jako simulátory letadel, vlaků, můžete si postavit virtuální kolejiště pokud jste fanda do vláčků a chybí peníze na skutečné modely. Co 3D modelování? Už jste zkoušel Sketchup? geniálně jednoduchý pro tvordbu 3d modelů, co malování, pořiďtě si štětec, plátno a zkuste zda ve vás není talent. A co modelování nejen virtuální, ale i skutečné, papírové modely, plastikové, co vás napadne? Pořád nic? Knihy, četba knih, permanentku do knihovny a na večery i dlouhá odpoledne zábava, Pokud jste víc venkovní typ než domácí, pak rozhodně procházky, výlety. Nemusí to ani být nic drahého. Máte kompletně zmapované území kolem vašeho domova? Víte co je za kterým kopcem? Já nedávno vzal kolo, foťák a krok za krokem jsem zmapoval naší lokální železniční trať, fotil jsem značky, návěstidla, mosty, přejezdy, zastávky,.. I takové výlety lze dělat. Popř. Jestli vás chytne to modelování, můžete si obejít domy a stavby ve vašem okolí a postupně si je všechny vymodelovat.

Hudební nástroje, nechtěl jste se nikdy na nic naučit hrát? To vám zabere dost času a výsledek je k nezaplacení. Co najít kamarády ve svém okolí, stejné věkové kategorie, založit si klub, jednou týdně se scházet a vymýšlet společně co dělat.

Sbírka, sbíráte něco, nebo byste chtěl sbírat? To je úžasný koníček, kterému lidé většinou zcela propadnou a stává se to pak jejich vášní.

Pokud nerad chodíte ven a navíc třeba ani není moc peněz nazbyt, s počítačem se fakt dá zabavit na spousty hodin, když si člověk najde způsob jak.

Pokud vůbec nemáte styl něčemu na delší dobu propadnout, dělejte nárazovky. Co vás zrovna napadne. Dnes vylézt tam na ten kopec. Zítra nakreslit obraz vašeho bytu, domu. Pozítří se celý den válet v posteli a další den se třeba naučit hrát poker.

Je tolik věcí a možností - a levných! další nápady: myslivost, vaření, psaní (napište knihu, založte si blog) , atd. Snad vám tato odpověď k něčemu dopomůže. Najít si zálibu není nic těžkého. Mějte se!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikitice*
Datum: 09.04.14 23:16

Dobrý den, mám oba rodiče v důchodu a zkouším hledat odpovědi na mé otázky ohledně našich resp. otce. Táhne mu pomalu na 70 let a nechce dělat nic. Je přitom poměrně zdráv, plný sil.. ale plný negativ. Také má počítač a internet... ale sedí u něj celý den a pak ještě u televize. Nechce ven ani.. sedí u televize a nadává na politiku... sedí u pc, nadává na politiku... sleduje dění na Ukrajině..nadává..píše všude dopisy, stížnosti... myslím jako politikům apod... nebo hraje hry tipu word of tank... takže celý den ve stresu...přitom mají barák, zahrádku... a on nechce jít ani tam.. přitom na baráku je tolik práce, ale nechce, nemá chuť... "ať už si to postaví někdo jinej, já se tu nadřel dost" "nechci, nejdu nikam... vláda, vláda... " nic..prázdno... maminka by jezdila i na kole, do lesa...na zahrádce..je plná chuti si ten život užít... jede třeba i na zahradu čech...hrnčířské trhy... tátu tam nedostane... "je´d si sama" a on sleduje počítač, TV celý den... drží se za srdce.. měl infarkt, dvojitý bypass... a tedˇ je na tom dobře..jako znovuzrozený, ale měl by mít pohyb atd.. nechce... je nějaká možnost vůbec ho vtáhnout do života znovu? ... mají kocourky, to se s nima i pomazlí...ale žije zprávama...nelíbí se mu nic kolem co se děje... na druhou stranu jsou na vesnici kde je klid, krásně... ale on se nedokáže uvolnit, nemyslet na to co se děje na Ukrajině...ve vládě, v politice... nebo že ho ve hře střelil tank :( Za pár let jim barák spadne na hlavu... ale on neodnese ani kýbl bordelu z půdy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.13 16:43
avatar

- co třeba chodit na Poradnu -?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.13 17:51
avatar

Mám půjčenou chalupu a jsem tam pečená vařená,už se těším do důchodu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.11.13 18:07
avatar

"jozef111", máte baráček, tak dohoníte všechny resty, co kolem údržby máte. Víte, co se říká: "Kdo má chalupu, ten prdelku v kalupu". Teď budete mít čas, vychytat všechny mouchy a baráček vylepšit. A na dvoře můžete mít sposty kontejnerů s kytkama i stromkama. Pokud to nehrozí, tak Vám už poradili ostatní. Hezky si volný šas užijte. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 14.11.13 20:37

Jak je to tak vidět na aktivních a na první pohled spokojených důchodcích: hlavně se hýbat, chodit pěšky, třeba dvakrát denně aspoň hodinová procházka nebo za nějakým cílem (nakoupit a pod.). A aktivita. Pak se dá sednout ke knížce a číst. A nebýt sám, kontakt s lidmi. Většina aktivních důchodců na posedávání ani nemá čas, jak to tak vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.13 15:46
avatar

pro "host"

- dobrá odpověď - ! - bezprostředně po nastoupení do důchodu jsem se jenom "válela" doma - a ztloustla jsem o ca 10kg, i když jsem se nějak zvlášť nepřejídala, ani jsem neměla deprese.

Byla jsem docela spokojená, dokud jsem se nezúčastnila setkání základky po 50-ti letech - kde jsem byla jednoznačně nejtlustší -! - No HOROR- ! Po tomto šoku jsem začala chodit ven, přestala večeřet - jenom rajčata, jablka, okurky, papriky, atd. - a těch 10 kg jsem zase shodila.

Ale nejdůležitější je chodit, chodit a zase chodit.! - a udržovat se v pohybu, a pokud na to máte - tak každý den pár minut cvičit - no a moc se necpat. S tím chozením na poradnu jsem si nedělala srandu - třeba zde nějakou inspiraci a možná i přátele najdete. Tak hezký důchod. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.13 15:53

Jste-li mladý a akticný důchodce a máte finanční zásoby a celý život jste toužil cestovat - vyjeďte někam. Později už na to nebudete - nebude již tak aktivní. Lázně, nějaká dovolená někde /vzpomínky na mládí?/.

Nakupujte jen na jeden den - čerstvé rohlíky mají co do sebe - navíc se vždy projdete.

Pokud žije zbytek rodiny poblíž, pozvěte je třeba jednou za týden na kafe (k večeru) nebo jen tak na pokec a nějakou hru (deskovka, karty, nebojte se i těch novějších - Bang!je z těch karetních super). A časme s ez toho stane tradice. Nebo pokud není rodina, tak nějaké kamarády, sousedy?

Pokud jste sám, nepořizovala bych si zvíře - je to sice skvělý společník, ale nevíte, kdy skončíte na delší dobu v nemocnici a do potom to zvířátko.

Jinak ideální je si vymyslet nějaký program, jinak dny budou dlouhé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.11.13 18:25

Podivuji se, že mohou existovat lidi, co nemají žádný, ale vůbec žádný koníček, zájmy a jen přežívají. Chodí třeba do práce až exnou. No ale i tací jsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.13 20:04
avatar

ahoj "buss"

- neodsuzujte - jsou i tací, pro které byla koníčkem právě práce - celý život jsem pracovala ve výzkumné laboratoři s přístroji a posléze i s jejich počítačovým vybavením. Moc mne to bavilo - teď mi zbyl už jenom ten počítač - ale nic moc - v laboratoři to bylo "o něčem" a neskonale zajímavější, protože to byla i tvůrčí práce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: buss
Datum: 15.11.13 20:11

Ale já píšu ..No ale i tací jsou. Myslet furt jen na práci, vstávat. uléhat ale budiž. A to ani kytičky, naprosto nic?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.13 18:34
avatar

Ahoj "buss"

- zatím se bavím nahráváním oblíbených filmů na video a jejich archivováním na DVD - ale k ničemu to není, jen mne to chvíli zabaví. Kytičky mi pořád "chcípají" - ale baví mne zvířata. I v těchto letech bych se asi cítila nejspokojenější někde v ZOO, kde bych se o ně mohla starat. Zatím chodím krmit kočky k popelnicím - a potřebné sbírám. Teď mám doma 3 kočky - ale jestli nás čeká krutá zima - možná mi přibydou další.

- jo - a víte, že se mi o práci často zdálo - ! - pak jsem přišla do laborky - a problém jsem na základě snu vyřešila. Bylo to fajn, nemyslete si - chodila jsem do práce i o svátcích, pokud mi bylo dovoleno - i na Silvestra. Pokud bych měla fantazii - tak bych taky psala - to je perfektní koníček - ale bohužel - kdyby se mi podařilo zúročit své "hororové sny" - tak by se mi třeba i zadařilo - ale poslední dobou se mi zdají jenom samé příjemné. Tak se mějte hezky. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.11.13 19:01

No tak přece něco je a ne jen práce. No pravda, DVD přibývá a copak s tím, není-li zájem vyhraněný. Ale nedávno bylo o takovém sběrateli v TV, už ale nevzpomínám, co to archivoval za žánr, někde z Moravy Kytičky chcípají, nečurají tam ty kočky? Tož si někde najít prostor a ZOO si pořídit vlastní, jsou takoví. No ale jak to pak živit, že. Nebo někde za zvířaty chodit, někomu pomáhat. Zahrádka ... To psaní není špatný nápad chce to zkusit, v podstatě o čemkoli, třeba popsat zajímavě svůj život, jsou tací a prodává se to. Dyť je tolik nepřeberných možností, čím se člověk může zabývat! Dívat se po okolí, hledat zajímavosti, co kdy kde bylo, dokumentovat, pak porovnávat, hodit to na int, někde popovídat. Jen si najít, co by bavilo.Laboratoř, chemie? Tož třeba doučovat děcka, kroužek, člověk si připadá mladší, neslyší jen stesky jaké existují nemoci. No snít se má...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.14 23:23
avatar

Proboha, tuhle otázku nechápu. Jsem v důchodu 5 let a ještě jsem neměl ani 5 minut volna! A to nemám žádná vnoučata.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.