Proč KDÚ-ČSL

Od: Datum: 28.10.13 15:33 odpovědí: 62 změna: 02.11.13 14:06
avatar

Ahoj -

je po volbách - opět nikdo nevyhrál - ale je zajímavé, že ať jsou výsledky jakékoliv, vždy se do vlády dostane KDÚ-ČSL, kterou chce jen mizivé procento voličů. Tato strana vždy pak nakonec politiku ovládne a nadělá nejvíce potíží.

Neměl by se volební systém konečně nějak změnit? anebo je to ve světě normální?

Jen se ptám, do politiky moc nevidím - a možná spíše bohudík, nežli bohužel, protože by se mi pak třeba ježily vlasy hrůzou, co všechno se ve jménu "národa" děje a co voliči nemají v žádném případě možnost ovlivnit, kdyby se "na hlavu stavěli".

Pod tímto dojmem se mi jakákoliv rozumná diktatura zdá dost přijatelná. No - nenadávejte a pokud Vám otázka nepřipadá až tak moc dementní, děkuju za odpověď. Marcela.

doplněno 28.10.13 16:31:

- NECHCI přispívat na církve - ! - můžu s tím jako občan a volič něco dělat -?

- pokud dnes před každým supermarketem žebrají "dobrodinci" o příspěvek na nevidoucí, anebo jakkoliv postižené děti - není to spíše problém, který by měly řešit právě "lidumilné" církve, anebo humánní vláda, která se stará podle volebního programu o blaho občanů-?

Jak je možné, že se na postižené děti musí vybírat příspěvky prostřednictvím TV NOVA sbíráním plastových víček, atp. Přitom se na aktivity vládnoucích stran, jejich potřeby a záliby utrácejí miliardy- Komunisti byli ve srovnání s nimi "hovňouskové".


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jendad
Datum: 28.10.13 15:41

Je to strana ,která se muže programově přiklonit jak nalevo , tak napravo .Voliči jí to nebudou zazlívat , protože je to naboženská strana. Takže i když udělá jakýkoliv kopanec vždy ji budou pobožní lidi volit (agitace v kostele)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 28.10.13 15:43
avatar

Copak dementni...Ty se fakt nudis, vid?

Ja bych 6,8% nenazyval jako mizive. Kdyby byla takovato pravdepodobnost vyhry ve sportce, urcite bych si sel vsadit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.10.13 15:54
avatar

pro "axus"

- v tomto případě se fakt nenudím. Proč tedy ne koalice ČSSD, ANO a KSČM? - to jsou přece strany, které u voličů zvítězily, ne?

- omlouvám se, ale pokud jsou někde zapojeny církve, tak vidím červeně, - tak jako asi Vy, při slově komunisti. Pokud mne vidíte jako dementa, anebo ještě něco horšího - je to Váš problém - mně je to jedno a možná máte pravdu. Hezký den.Marcela.

Od: axus®
Datum: 28.10.13 16:25
avatar

Ja Vas, pani Marcelo, jako dementa nevidim. To Vy ho cpete na kazdy konec Vasich otazek.

Pravda je takova, ze nezvitezil nikdo. Nekdo dostal vic a nekdo min. Nikdo ale dostatek. Aby ted mohl nekdo neco prosadit a sestavit vladu, musi jit chte nechte do koalice s nekym dalsim. A tedy ukazat rit svym volicum. Ostatne jako pokazde.

Mimochodem CSSD ten zadek na sve volice vystrcila hned druhy den po volbach.

A jde pouze o to, kdo s kym tu koalici vytvori. KDU-CSL je stredova strana, ktera se lehko kousek prehoupne na jednu nebo druhou stranu. Jeji vyber programu to umoznuje, aniz by sve volice jakkoliv popudila.

Pokud ji tedy nekdo s nabidkou koalice oslovi je pravdepodobne (prave diky jejimu programu, ktery je slucitelny s levym i pravym stredem), ze nabidku prijme.

Nikdo nejde do politiky (ted myslim stranu, nikoliv jednotlivce), aby stal mimo, ale aby se zucastnil aktivne rozhodovani.

ps. Pri debate o komunistech nevidim cervene (rudě?). Pouze zcela jasne vydim ty rudé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 28.10.13 15:54

Dobrý den,

diktatura je nesmysl a kdo po ní volá je blázen. Pokud jde o ČR, problém je, že koalice se nedají poskládat, protože se kandidující strany ve volbách vymezují jedna proti druhé, nikoli programem, ale nadávkami. No a nakonec jediná možná koalice ČSSD + ANO + KDU je ohrožena tím, že vítězové voleb (ČSSD) se momentálně rozpadávají.

David

doplněno 28.10.13 16:41:

Jako důchodkyně stejně na církev nepřispíváte, tak proč šíříte takovou nenávist. Navíc to nejste a nebudete Vy, kdo o tom všem bude sám rozhodovat. Zvolila jste stranu, která má v programu zrušení restitucí. Ostatní voliči toto téma také zvážili. Výsledek voleb v tomto smyslu musíme respektovat všichni včetně Vás.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.11.13 13:35
avatar

Jen poznamenám (doplním), že zrušení restitucí je technicky nesmysl, nanejvýš nějaké krácení, odložení plateb atd., a i to by naráželo na již uzavřené smlouvy a případně i na žaloby, a strany, které to mají v programu, to dobře vědí a hrají na nejnižší lidské pudy (pokud se mýlím a oni to nevědí, je to ještě horší, protože by to znamenalo, že ty strany jsou složeny (nebo mají ve vedení) nekompetentí osoby (snad jedině krom komunistů, ti by si s tím poradit dokázali, mají v tom směru své zkušenosti).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.13 15:57
avatar

Nejsem volič KDU-ČSL, ale teď se budu této strany zastávat.

Mizivé procento - cokoli nad 5 % není mizivé procento.

Vyrozuměla jsem, že jste od Sokolova. Tam je tato strana slabá, ale na opačné straně reoubliky je velmi silná, má mnoho úspěšných starostů, mnoho voličů. A výsledná procenta se počítají z celé země.

Vždy se dostane do vlády - jestli to nebude tím, že se jedná o stranu tzv. středu. Při vytváření kolalic, a my víme z minulosti i současnosti, že vytváření koalice je a bude opravdu problém, je prostě pro nejsilnější stranu, která je vytvořením vládní koalice pověřená, přijatelným partnerem. Někdo to označí, že se lidovci do vlády cpou. Jenže pravda je ta, že je musí nejprve někdo oslovit, vyzvat, přizvat. Lidovci mohou přijmout, nebo mohou odmítnout. Těžko říct, jaké koalice by se v minulosti a možná i nyní bez lidovců vytvořily, jestli by vydržely a pracovaly lépe...?

A je snad logické, že ať už zvítězí pravicová nebo levicová strana, tak se po potencionálních koaličních partnerech rozhlíží na té pomyslné čáře vedoucí zprava doleva nejprve kolem sebe. Letos jsme věděli, že ČSSD bude hledat partnera u KSČM. Nevyšlo to, poslanců je málo. Tak soc. demokratům nezbývá než se dívat na druhou stranu. Kdo všechno tam je, víme.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vlasatec*
Datum: 28.10.13 15:59
Protože tam vždycky musí být někdo kdo bude hájit zájmy "církví" proto se raději rozdělili na top09 a kdu aby to měli pojištěný. Stačí se podívat jak jejich představit se v sobotu večer v debatě za církevní restituce bil. Kalousek prosadil, kdu bude hájit. Je to parádně promyšlený...
Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 28.10.13 16:21
avatar

Marcelko, že ty zase sedíš u té bedny? Víš, že já si dnes stačila ušít nové záclony, na které jsem si včera koupila látku v Ikea. A mám z nich velkou radost, až budou viset dám foto. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.13 16:52
avatar

pro "pt"

- ahoj Pavlínko - samozřejmě, že sedím u bedny - Poradna mne, dalo by se říct, vrátila do života, protože se se mnou doma nikdo nebaví - jenom ty kočky - a docela jsem tedy společenskou rubriku a volnou diskusi uvítala.

Mám sice "úžasného" partnera, ale on má svou představu o klidu a rodinném životě - a já nakonec taky. Takhle mi to vyhovuje - a na internetu si pokecám ráda. Hlavně tam najdu i jiné názory, nežli má moje okolí a to mne zajímá. Přeju hodně radosti s novými záclonami - jsi šikulka. Marcela.

Od: pt®
Datum: 28.10.13 17:01
avatar

Culdíku, tak nebudu rušit, koukej se. V půl šesté jsou na Čt 24 zrávy a na Čt 1 bude pohádka, tak máš výběr. Já jdu dělat štrůdl, mám ještě pár jablíček a bude i s tvarohem. Tak ahoj. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rnk*
Datum: 28.10.13 16:34

Nechápu co sledujete takovým nenávistným a lživým dotazem. Největší problémy v politice nastaly v právě minulém volebním období a to ve sněmovně KDU-ČSL vůbec nebyla! Možná právě proto, že tam nebyla to tak dopadlo!

doplněno 28.10.13 16:53:

Pokud nechcete přispívat na církve, tak obhajujte církevní restituce. Protože to je jejich smysl. Díky restitucím stát postupně přestane na církve přispívat.

Právě toto bylo motivem nekatolických církví, proč se nakonec nechali katolíky přesvědčit a restituce jim svými hlasy schválily. Dnes už mnohé chápou, že bylo velkou chybou přijmout za to od katolíků podíl z restitucí.

Mimochodem KDU-ČSL nehájí zájmy církví, ale jen církve jedné - Katolické.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: naoko
Datum: 28.10.13 16:42

Nebyla, protože věděla, že nemá šanci kvůli svému požadavku církevních restitucí. Tak se členové částečně rychle přeskupili do vzniklé TOP09 a restituce se podařilo prosadit. V KDU- ČSL jsou , byli a budou mazaní jak opice . Kam vítr tam plášť.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volickducsl
Datum: 28.10.13 16:59

Naprostá blbost! V době minulých voleb nebyly restituce vůbec předmětem volebního boje a téměř se o nich nemluvilo. Důvody proč KDU tenkrát propadla jsou úplně jiné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: makatonagano
Datum: 29.10.13 12:38

větší blbost si vypotit nedokázal? Lidi zas tak blbí nejsou a pamatují si a z důvodu restitucí to nebylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.13 17:13
avatar

pro "rnk"

- pokud se Vám můj příspěvek zdál nenávistný - omlouvám se, ale i když jsem byla vychovávána v katolické rodině a musela jsem chodit každou neděli do kostela - už jako dítě jsem prostě "nemohla" věřit. Nedokážu to nějak vysvětlt !

V církvích jsem prostě vždy viděla ZLOČINCE - srovnatelné s Hitlerem, nebo Stalinem, atp. - s tím rozdílem, že ony zde vládly nesrovnatelně déle, ale stejně krutě.

Prostě bláboly o Bohu nedokážu "skousnout" , ať dělám, co chci. Ještě jednou se omlouvám. Marcela.

Od: rnk*
Datum: 28.10.13 17:44

Je mi velmi líto, že jste byla nucena chodit do kostela. Já bych to také nenesl dobře. Mě nikdo nikam chodit nikdy nenutil.

V katolickém kostele byste se s Bohem stejně nemohla setkat. Jsem přesvědčen, že jste skutečnou víru nepoznala a z toho pramení vaše pocity.

Boha musí hledat každý sám. Je to každého svobodná volba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 28.10.13 16:51
Mimo jiné trochu nechápu proč raději nejdou s okamurou, stačí aby mu schválili to referendum a na všechno ostatní pak od něj hlasy mít bude...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: axus®
Datum: 28.10.13 17:01
avatar

No ja doufam, ze to referendum neprojde, i kdyz ted je to takovy modni Evropsky trend. Ale to uz sem nepatri.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.10.13 09:41
avatar

axusi, nepatří to sem, ale já se zeptám. Příklad, prosadíme jako zfanatizovaní laici referendu o zániku armády, nebo zrušení politických stran. Takže parlament pak bude muset takové referendu vypsat?

To se mi také nelíbí..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volickducsl
Datum: 28.10.13 16:56

KDU je typickou stranou středu, pro kterou není velký problém sestavit koalici jak s pravicovými tak i levicovými stranami. Tak jak je to běžné všude jinde na světě. Hledat za tím cokoliv jiného je spekulace a fabulace.

Ale když vono se dá tak kráááásně nadávat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 28.10.13 20:22

Já myslím, že problém není ani ve volebním systému, ani v procentech které strany dostaly, ani v jejich množství. Největším problémem stran, je jejich neschopnost se domluvit, neschopnost kompromisu. Nakopal bych za to, ty staré strany do zadele skoro všechny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 29.10.13 12:12

KDU-ČSL má silnou základnu voličů na Moravě...Také si myslím, že církve v ČR a dobročinnost - se nekoná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.13 22:16
avatar
Teda vy se mi líbíte ==V církvích jsem prostě vždy viděla
ZLOČINCE - srovnatelné s
Hitlerem, nebo Stalinem,== Víte že Stalin a Hitler byli stejní parchanti, čímž připouštíte že socialismus a fašismus jsou stejné zlořády, ale vůbec vám to nevadí v tom, jít volit komunisty. Neobhajuju KDÚ. . jejich politika - půjdem s každým jen když budem u koryta , je normální politická prostituce. Ale jim to nevadí. Zajdou do kostela, vyzpovídají se a nemusí se pak trápit výčitkama svědomí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 17:03
avatar

pro "totak"

- děkuju za odpověď - naprosto s Vámi souhlasím - ale myslím, že dnešní komunisti nejsou ani zdaleka to, co "stalinští komunisti" v letech 50-tých. Dnes přece není návrat do 50-80-tých let politicky, ani společensky vůbec možný - ! - a nechápu, jak je to možné v případě církví - jejichž vliv je stále nepřekonatelný. - Nenávidím jakoukoliv ideologii, která činí z člověka "blbce" a fanatickou loutku.

- jen bych chtěla alespoň jednou vyzkoušet, jak by si moderní komunisti vedli ve vládě, (když všichni už zklamali- !) - asi se toho nedožiju, ale myslím, že k tomu stejně za čas dojde, tak jako došlo k pádu "komunismu" v SSSR a v celém tzv. socialistickém bloku v letech 80-tých, což si nikdo nezasvěcený nedokázal tenkrát ani moc představit.

Škoda, že už se toho nedožiju - je to záležitost několika generací.Možná je pro většinu lidí řešením zatím jenom ten "Bůh". Marcela.

doplněno 31.10.13 13:56:

pro "milancukrar"

- děkuju za odpověď a "sprdunk" - pořád chci slyšet jiné názory, nežli má moje okolí - tak je tady tedy slyším. Určitě se nad nimi zamyslím a přeju dobrý den.

Datum: 30.10.13 09:51
avatar

Marcelo, zdravím Vás..

...je po volbách - opět nikdo nevyhrál... mýlíte se, vítězů je více. Nebo jste si myslela, že některá strana nebo hnutí zvítězí nadpoloviční většinou?

...vždy se do vlády dostane KDÚ-ČSL, opět se mýlíte, tak to určitě není.. ...kterou chce jen mizivé procento voličů. Kolik je podle Vás mizivé číslo?

Tato strana vždy pak nakonec politiku ovládne a nadělá nejvíce potíží... mýlíte se, nebo sdělte jaké potíže nadělala..

Neměl by se volební systém konečně nějak změnit...jak by se měl měnit a podle koho?
...do politiky moc nevidím... asi do politiky vidíte, když máte tolika přesvědčivých názorů. Já když nevidím do problému lékařství, tak se k tomu nevyjadřuji...

voliči nemají v žádném případě možnost ovlivnit... voliči právě ovlivnili výsledek voleb, kdo by to měl jiný udělat?

rozumná diktatura... rozumná diktatura? kdo rozhodne co je rozumné a co ne. Diktatura je nepřípustná. Příklad, když Vám sdělím, že nemáte přispívat do tématu politika, ale jen věcem kterým rozumíte, tak je to omezování a určitě byste a ostatní (právem) se mnou nesouhlasili.

NECHCI přispívat na církve... tak nepřispívejte...

přeji jen hezké dny..

doplněno 31.10.13 13:59:

Marcelo, hezký den.

"děkuju za odpověď a "sprdunk"" netuším o jakém sprdunku píšete, to bych si nikdy nedovolil, zvláště k ženám.

Nebo jsem někde jinde napsal něco nevhodného?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.13 15:11
avatar

NECHCI přispívat na církve... tak nepřispívejte...

Když nechci tak to mi ten podíl z cirkevních restitucí vrátí? Církevní restituce platíme snad všichni.Když mi vraceli pole louku les tak jsem žadne jiné peníze nedostal za krávy,koně a stroje co mi taky sebrali respektive ným rodičum.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 31.10.13 15:32

Restituce jsou právě konec přispívání na církve. Dnes jspou placeni všichni faráři ze státního rozpočtu, tedy vašich daní. Toto restitucemi končí. Bylo to zavedeno právě kvůli konfiskaci majetku státem. Je těžké to pochopit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.13 16:11
avatar

Toto chápu ale ještě se jim vyplácí peníze a ty odkud jsou? Nevrátil se jenom majetek.Jestli je ale k tomu i finanční vyrovnání tak by to měli dostat všichni kterým byl vracen majetek a ne jen církve,Tak že je to těžké pochopit.!?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 31.10.13 16:18

Peníze jsou za majetek, který stát nechce vrátit, protože ho např. hodlá dál užívat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 31.10.13 17:58

rnk: Už zase tenhle hloupej argument? Copak nevíte, že církvi zabavil téměř veškerý majetek už president Masaryk při první pozemkové reformě? Že církev v únoru 1948, což je rozhodné datum pro restituce, už měla téměř veškerý majetek jen ve správě, že jí tedy nepatřil?
Nevíte to, nebo to nechcete vědět, protože se Vám to hodí.
A to pomíjím, vše co se kolem této krádeže století událo letos a loni. Že např. v celém tom zákoně není nikde vyjmenován rozsah majetku, který se bude vracet nebo který bude nahrazován. Ano takto vágně se nás zavázali donedávna mocní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 31.10.13 18:27
avatar

Nevíte to, nebo to nechcete vědět, protože se Vám to hodí?

Precist si zneni zakona o majetkovem vyrovnani s cirkvemi. Vracet nebo financne nahrazovat se bude pouze majetkova ujma vznikla po 25.2.1948. Cirkve musi vlastnictvi k prislusnemu datu dolozit. Co bylo drive a co treba v te dobe zpravovali, to nikoho nezajima a nic z toho se vracet nebo finance nahrazovat nebude.

doplněno 31.10.13 18:30:

Nehlede na to, ze Prvni pozemkova reforma probihala za nahradu (krome v nahradovem zakone vyjmenovanych vyjimek, kterymi cirkve nebyli). Tedy pozemky zabavyli, vyplatili za ne ale tehdy financni nahradu.

K tomu pri revizi pozemkove reformy v roce 1948 uz ale nedoslo. Tam se to zabavilo bez dalsiho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 31.10.13 19:44

Nechapu jak mužete takhle lhat! Nebude vydan ani nahrazen penězi žádný majetek, který byl zabaven před komunistickým pučem. Prověřovat se takto budou všechny žádosti. Církve defato souhlasily se zajícem v pytli. Doložit to navíc musí církev. Je pravděpodobné, že bude vydáno méně majetku než se předpokládalo. A hlavně nebude vydám ani metr pozemku, který by tomuto nevyhověl. ČSSD před volbami o restitucích lhala a jak dopadla! A pak, že nemelou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hupcuk
Datum: 01.11.13 10:28

Pane ,,Hašku" Jak je tedy možné že majetek cirkve je už vyčíslen v Kč A peněžité náhrady v miliardách taky? Žádosti ještě nejsou na vše podáné,čili se ještě neví co čí je ale už víme kolik každý rok bude stát splácet.Nejvíce kdo v dějinách lhal byly církve čarodějnice,Hus,válečná tažení ve znamení kříže,... Co třeba nesmrtélný hřích Obžerství jak jsou bachratí,kolik chlapcu zneužili,kolik dětí splodili Komunisti jsou proti nim naprostí žabaři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 01.11.13 10:43

Nevím, kdo je Hašku, ale já na tohle reagovast nebudu. Jste zaslepen nenávistí a navíc nerozlišujete katolikou církev, jejíž skandály zmiňujete a církve jiné, které se bohužel do restitucí nechaly namočit také.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 10:58
avatar

Některé slušné církve restituci odmítli

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 11:02
avatar

Jirko, podle čeho se pozná, že jsou církve (ne)slušné.

Přeji krásný dušičkový víkend.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 11:17
avatar

Které seberou majetek který jim nepatří.Děkuji za přání a přeji též jen pěkné vzpomínky na naše zesnulé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 01.11.13 11:03

už jsem to sám psal: konec financování církví státem byl motivem nekatolických církví, proč se nakonec (po 20 letech jednání!) nechali katolíky přesvědčit a restituce jim svými hlasy schválily. Dnes už mnohé chápou, že bylo velkou chybou přijmout za to od katolíků podíl z restitucí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 11:21
avatar

Bylo by zajimavé zjistit jakého vyznání nebo jaký zisk z toho do budoucna budou mít ti co pro restituce hlasovali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 01.11.13 11:31

Podle vaší logiky by slušní sportovci měli odmítnout veškeré dotace a peníze od státu, školy rovněž a vy pokud jste "slušný" v případě ztráty zaměstnání jistě odmítnete podporu v nezaměstnanosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 11:40
avatar

Sportovci ,školy,nezaměstnaný,nemocní i důchodci si na ty dotace vydělali vlastní prací Odvodem daní. Církve jak víme již před vznikem republiy majetek jen správovali.

doplněno 01.11.13 11:42:

http://www.vite-to.wbs.cz/Cirkevni-restituce.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 01.11.13 11:42

Takže podle vás věřící nesportovci daně neplatí... S takovým demagogem nemá cenu diskutovat.

Nepřeju si ze svých daní přispívat na sport.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 11:47
avatar

Kdo psal že věřicí nesportovci daně neplatí? Jste z toho volajaký zmetený

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 12:23
avatar

Problém je v tom, že "rozumná diktatura" je oxymóron.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 12:27
avatar

- NECHCI přispívat na církve - ! - můžu s tím jako občan a volič něco dělat -?

Jistě, podpořid církevní restituce a zastavit tak trvale státní příspěvky církvím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 12:57
avatar

Jestli,že se ruší příspěvky neziskovým organizacím proč je nezrušit i církvím.Faláři si mohou taky vydělávat a platit daně.Třeba,účetnictvím,právním poradenstvím,výukou ve školách, vzdělávací programy atd...Nakonec co je na tom špatného se živit rukama?

doplněno 01.11.13 13:03:

Nakonec kdo chce chodit do kostela nechť platí vstupné tak jak lidi co jdou do divadla,kina,fotbal... A z těc peněz se může třeba opravit kostel,zaplatit eletřina,voda.,ůklid...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 01.11.13 12:59

Ty jsi se asi zbláznil, viděl jsi někdy faráře dělat? Maximálně zneužívat chlapečky, ale za to mu těžko něco zaplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 13:42
avatar

Jen příklad: farář lechovické farnosti Marek "Orko" Vácha je mj. přednostou Ústavu etiky na 3. lékařské fakultě UK. To si myslím lze pokládat za práci (pokud tedy netrváte na tom, ýe práce jsou jen výkopy).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 13:57
avatar

To ho chválí je to jeden aspň odevzdá nějakou daň Co ti ostatní?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 01.11.13 14:13
avatar

Co cirkevni hospice, co radove sestry, ktere se staraji o stare a nemocne, co napriklad konkretne Diakonie Broumov?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 01.11.13 14:36

S nenávistnými členy sekty ateistů prostě nemá cenu diskutovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 15:27
avatar

Psal jsem o farářích a ne o řádových sestrách.Falář tam maximálně někoho postříká svěcenou vodou.Za svou těžkou práci dostávají plat od státu. Co mají s tím společného restituce? To teď jako když dostali ty restituce tak tam budou pracovat zadarmo? Já psal jen to že když se ruší neziskové organizace proč by si církve nemohli vydělávat také sami na sebe? A ne brát to co jim nepatří. Pán Ježíš byl chudý a pomáhal lidem dokonce se za jejich hříchy nechal ukřižovat. A co je ve Vatikánu zlata komu pomohli při povodních maximálně se pomodlili což je nic nestálo.Nejsem fanatik jen se snažím rozumně kolem sebe dívat. Fanatické je jen náboženství.Tak třeba Bůh stvořil Adama a Evu ti měli děti potud v pořádku ale jak jsme se tu objevili my? Bratr se sestrou to je přeci trestné,incest. Vymítání ďábla upalování za pravdu ale vesměs pro majetek který propadl cirkvi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 01.11.13 15:44

je vidět, že tomu opravdu, ale opravdu nerozumíte. Přikázání byly lidem dány až po rozmnožení lidstva. U přímých dětí Adama a Evy to přirozeně nešlo jinak. A myslíte, že Ježíš žil jen z holé vody a vzduchu? Nebo, že mezi kázáním a prováděním zázraků si vydělával jako tesař (což byl po otci a dělal to před svým veřejným působením)?

A nač myslíte, že se v kostelech pořádají sbírky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 16:16
avatar

Proč by měl Ježíš pracovat? Nebo někoho žádat o potravu? Sám se uživil. Z vody udělal víno z drobečku a zbytku ryb od svých poutníku udělal tolik potravy že se všichni najedli a co zbylo dali ještě do mnoha nůší.Kostelní sbírky jsou dary od věřících nikoliv dar z Vatikánu od papeže.Bohužel taky jsem chodil do náboženství a kostela ale jen do té doby než jsem začal přemýšlet a srovnávat.Ten největší darebák podvodník se má mnohonásobně lépe než poctivý věřící který žije v bázni boží.Viz naše vláda.Proč se děti rodí postiženi těžkou nemocí nikomu přeci neublížili.Kněží zástupci boha na zemi sami nedodržují své zákony.Vyrostl jsem na vesnici kde našim sousedem byla fara.Děda byl kostelník matka uklízela v kostele.Nikdy jsem neviděl že by farář pomohl aspoň s kýblem vody.Co jsme si s farářema užili to by bylo na několik knih.Dokonce kamarádím s jedním nemanželským synem faráře.Faráře převeleli někam jinam a přišel nový co byl alkoholik atd...Možná je tu někdo z Mrákotína u Jihlavy a ten bude vědět o čem píši.

doplněno 01.11.13 16:20:

Vikipedie Bible (z řec. τὰ βιβλíα ta biblia knihy, svitky) je soubor knih, které křesťanství a judaismus považuje za posvátné a inspirované Bohem. Bible je označována též jako Písmo svaté (lat. Scriptura sacra nebo Scriptura sancta) nebo krátce jen Písmo, některé církve jej označují také jako Boží slovo. Lze se také setkat s označením Kniha knih.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 15:57
avatar

No ono Bibe není ani učebnice biologie, ani učebnice fuziky nebo historie. Nikdo (krom některých seht a exhradního Hájka) nebere Bibki doslova a v těchto zmyslech, tedy jako vědeckou učebnici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 01.11.13 16:24

Nikdy nebylo vyvráceno ani jediné slovo z Bible. Je to těžko uvěřitelné, to ano a věřit tomu nemusíte. my se v ráji bez vás obejdeme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 16:53
avatar

Asi tak neumřu do nebe se nedostanu a v pekle by se mne báli.A na víc jsem pokřtěn tak mi stačí se vyzpovídat odkázat chalupu církvi a bude mi odpuštěno. Každý věříci člověk katolík mohamedám bin ládin tvrdí,že ta jeho víra je ta pravá. Tak která je ta pravá?

doplněno 01.11.13 17:06:

http://www.zkracovatko.cz/aDpE0S

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: rnk*
Datum: 01.11.13 18:14

Tak to je právě velký omyl. Křest bez svobodného rozhodnutí je neplatný a vyzpovídat se nestačí. Hříchu je nutno litovat a opustit jej. Mnoho farářů skončí v pekle...

Majetku je nutno se zbavovat jen pokud jste ho ukradl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 13:41
avatar

Byl jsem taky u biřmování Tu chvíli než umřu své hříchy olituji.Kradený majetek po sv.spovědi a litování už by mi byl odpuštěn a darování chalupy církvi by mi usnadnilo cestu do nebe. V minulosti to tak kněží přeci praktikovali a ještě jsou tu odpustky třeba za pole. Mám to posichrovaný.

Komu ten ukradený majetek mám dát? Taky církvi?

doplněno 02.11.13 14:22:

No já ten majetek bral komunistum a tak jsem proti nim bojoval. V podstatě bych měl být v třetím odboji a dostávat odškodnění.Na farskou zahradu jsem chodil na třešně a jablka ale to nevím jak vrátit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 02.11.13 14:06

Ideálně vrátit okradenému.

doplněno 02.11.13 14:26:

Zeptejte se faráře, třeba bude požadovat nějakou protislužbu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 01.11.13 17:15

Ale ani dokázáno. Víra zůstane zase (jen?) vírou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.