Lidé nad 60 v ČR - nárok na práci

Od: Datum: 20.10.13 00:21 odpovědí: 37 změna: 23.10.13 17:19

Lidé nad 60 let nemají v tomto z.kurveném státě nárok na práci. " Víte, nemůžeme to veřejně napsat, ale Vaše rodné číslo neodpovídá našim představám " Tuhle odpověď dostanete ve všech firmách, ústní formou. Jste bez jakékoliv podpory, protože žijete u své 90 let staré matky a společně vám vychází životní minimum. Že jste oba marodi a za léky dáte každý okolo 1 tis. Kč měsíčně, nikoho nezajímá. Stát ihned přebírá funkci supa. Pokud skonáte, stát si uleví. Buďto "skapete" na nemoc, hladem, nebo i zmrznutím. Jediné, poslední řešení je předčasný důchod. Sice člověk ztratí pár tisíc, ale dostane alespoň něco. I toto je jeden ze způsobů, jak omr.dat lidi o výši důchodu. Už nikdo při dosažení důch. věku vám důchod nezvedne na částku, která odpovídá skutečnému nároku důchodu. Před pár lety to bylo možné, dnes za vlády zlodějů to již nelze. Neodvratně se blíží doba Jánošíkova, kdy odkloněné peníze bude třeba přerozdělit, nebo alespoň vrátit tam, kam a komu patřily. A to ještě ti dacani nedovolí si do datumu nároku na starobní důchod přivydělat alespoň to, co ztrácíte. Za komančů byli fronty u obchodů se zeleninou, dnes jsou fronty u kontejnerů s odpadky. Sociální nůžky se stále rozevírají.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.10.13 01:26
avatar

Dobrý den, Váš názor je "zajímavý" a kdyby byl napsán i slušně, tak bych se nad ním snad i zamyslel.

Ale, protože je z toho cítit jen plivání špíny za použití sprostých slov a není to dotaz, tak to beru, jako Váš výplod a úlevu. Snad Vám to pomohlo se z toho takto vypsat a je již lépe na duši. Zdravím!

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 20.10.13 06:18
avatar

Nevím, kdy budete mít nárok na starobní důchod, ale jistě už Vám mnoho nezbývá. Nejvýše tak 2 roky. V těchto letech se práce hledá obtížně, to přiznávám.

Ale: Vaše 90 letá maminka má určitě nárok na příspěvek na péči o osobu blízkou. Netvrďte mi, že ve svých letech si dojde nakoupit, uvaří si, vykoupe se, uklidí, vypere, vyžehlí, umyje podlahu...To je hloupost. Proto si můžete zažádat /a myslím si, že jste si už určitě zažádali/ o ten příspěvek. Má 4 stupně: 1/ 800 Kč měsíčně, 2/ 4.000 Kč, 3/ 8.000 Kč a 4/ 12.000 Kč. Musí si zažádat maminka, je to pak zasílané na ni. Přijde vám domů komise a zhodnotí, které úkony si paní ještě dokáže udělat a které už ne, podle toho se odvíjí ta výše. Pokud by došlo ke zhoršení situace, podáte si návrh a komise situaci bude znovu hodnotit.

Tato částka ale není určená jen pro Vás, i když se o maminku staráte. Z ní se platí i různé jiné věci, které paní usnadní život - masáže, dovoz obědů či nákupů, pojízdná zdravotní služba apod.

A tak nebuďte kyselý, maminka tu dneska je a zítra tu být nemusí, tak si jí užijte, dokud to jde. Sama pečuji o skoro 89 letou tchyni a jsem ráda za každý den, kdy se usměje na svět bezzubými dásněmi /zuby ztratila/. A taky mám ještě skoro 1,5 roku do důchodu. Co naděláme. Je to náš úděl a naše poslání. Nejhorší na tom všem je, že nikdo z nás neví, jak dopadneme my a proto bychom se měli chovat tak, jak bychom si přáli, aby se jednou někdo choval k nám. Jo jo. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: radil*
Datum: 21.10.13 18:57

Já chci jen reagovat na babkuzov - Jak jsi přišla na to, že je to hloupost? Mojí babičce je 91, žije sama v garsonce, vaří si, pere si, uklízí, autobusem jezdí do města na nákupy a ještě před dvěma lety zkoušela jezdit na kole. Pravda je, že to zrovna nedopadlo, nepřekonala už strach se na to posadit, ale snaha byla. Jinak vaří a peče i pro návštěvy a jelikož je v činžáku pro důchodce, kam jezdí doktorka a pečovatelka, které ona nepotřebuje, tak si dělaj s ostatníma babkama pikniky. Takže nevidím důvod tvrdit, že v 90ti se o sebe někdo neumí postarat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 06:27

Byl jsem ve stejné situaci,ale práci jsem si našel.Nebylo to v místě,nebylo to v mé profesi a neodpovídalo to mému vzdělání. Ale práci jsem měl.Dělník na horských penzionech a ne manažer .Tím nechci říkat,že je to dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 20.10.13 07:27
Odkud jste? práci bych teď před vánoci na pár hodin denně měl.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 15:20

Děkuji. Jste vstřícný. Bohužel jsem svoji situaci začal řešit v jiné zemi. Takže doufám, že alespoň tady budu moci nabýt sebvědomí, že jsem ještě potřebný a že o mne někdo stojí. S tím souvisí i příslušná odměna za moji práci. Maminku má momentálně v péči další moje rodina. Všude je vysoká nezaměstnanost, ale v žádném státě vám neřeknou, že vaše rodné číslo je překážkou. V ČR mají přednost ve firmách rodinní příslušníci, kamarádi, známí a kamarádi známých. Taky kolikrát o obchodech, kde je to do očí bijící, vidíte " profesionalitu" obsluhy. Za prvé ani nevíte kdo je vlastně číšník, servírka či prodavač. Když se na něco zeptáte, dostanete odpověď, že neví, že jsou jen na výpomoc z rodiny. Kdo je servírka zjistíte až když do éteru zavoláte, kde je obsluha. Pak se někdo mezi hosty zvedne a zeptá se vás, co chcete. Takový člověk je opravdu přínosem pro firmu, která musí zákonitě vzkvétat. Jenže takový člověk je si jist, že má definitivu /dokud majitel nezkrachuje/. A žádný profík ho nikdy nemůže nahradit, protože ho rodinka mezi sebe nepustí. Jen tak, pro ty "rádce" tady, jednu nedávnou zkušenost. Franto, nepotřebuješ někoho do stánku na městských slavnostech. Známe se a víš, že jsem se obchodem zabýval desetiletí i jako vedoucí velkoprodejny. Jo, to vím, že jsi ve fochu machr. Ale já potřebuji mládé, "prsaté" holky, které mi budou zákazníky přitahovat. Ty, skoro dědek, ty nachmelené zákazníky určitě tak nebudeš přitahovat. A to, že holka nemá praxi? Nevadí. I to je jeden z jasných příkladů, že rodné číslo je pro zaměstnavatele překážkou...

Od: vlasatec*
Datum: 20.10.13 22:57
Když jste tak chytrej a je všechno všude tak hrozně špatně, proč si nezaložíte vlastní firmu a nezamestnavate tam ty správné lidí? Co vám brání? Nechte prosím zaměstnavatele na pokoji, svou to svobodní lidé a budou si zaměstnávat koho chtějí oni ne co jim nějaký ublížený pán bude nakazovat...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 08:00
avatar

Souhlasím s Baboujagou. Jenom doplním, ať maminka zažádá o příspěvek na péči a Vy se stanete HLAVNÍ pečující osobou a jste tzv. ,,státní pojištěnec,, a doba se Vám POČÍTÁ do náhradní doby pro důchodové pojištění, zdravotní poj. Vám platí též stát. Využijte toho, a práci si raději nehledejte.

doplněno 20.10.13 08:05:

Nemám vlastní zkušenosti, ale určitě by měli poradit ostatní rádcové, a vůbec, proč Vám to na sociálce a na úřadě práce nenabídli? Je to řešení a nějaký sociální pracovník by to mohl navrhnout. Ale jsem asi naivní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 16:40

Zase takový trotl nejsem. Maminka má přiznaných osm set. Dostává je. Žádala o zvýšení, ale bohužel. Vlastně, škoda mluvit o sociálním. V rodině námi ze sociálního úřadu vyléčili těžce nemocného, který měl definitívu /písemně/ do konce života, že je a bude díky tělesnému poškození v té nejtěžší skupině. A ejhle. Za Drábka se najednou papírově vyléčil. Co to je za mafii v tomto státě? Nejsou peníze? Ale jsou a miliardy. Jenže odkoloněné na osobních účtech vládnoucí mafie. Žádné volby, ale občanská válka by rychle vyřešila tento stav. Totiž vyvolení nemají z ničeho a nikoho strach a žádný respekt. V tomto státě je úplně jedno kdo bude u moci. Všichni tam jdou především si nahrabat. Kolik komančů naskákalo do různých stran. Stali se politickými turisty. Je to úplně jedno, jestli je vlezený darebák a zloděj v ČSSD nebo KSČM, ODS či TOPO9. Aby se udržel, bude přeskakovat i ze senátu do parlamentu. Třeba jako bývalý, přihlouplý odborář a nefachčenko z hodonínska. Hlavně aby to nějak dotáhl do důchodu, že? S těmito větrnými mlýny a darebáky nelze zákonně bojovat. Tam je prohra obyčejných lidí předem daná. ... někdo mohl ze sociálního navrhnout, informovat o právech a možnostech? Tak to by si okamžitě ten pracovník vyřkl svůj ortel. Přece slyšíme, že neznalost zákona neomlouvá. A nikdo není povinnen vás o něčem informovat.

Od: buss
Datum: 20.10.13 08:29

Ano, vězte že v této republičce není z ústavy nárok na práci Už není povinnost pracovat, ve prospěch celku. Vy jste prověřil všechny firmy tady? Člověk se napřed musí postarat sám o sebe a ne dejte, dejte. I v tom je ta svoboda, která vám za komuny chyběla. Důchod je solidarita, stačí si spočítat na kolik let stačí odvody. Je tu kupa cizinců a ještě ochotní pracovat za minimum, včetně našich a na ruku! Ale na druhé straně už dnes nikdo nebrání si vydělat do aleluja. Děte do politiky a můžete to změnit.

doplněno 20.10.13 10:58:

Pohanko, to je neschopnost lidí to řešit. Stát, systém, zatím jsou přece konkrétní lidi, kteří byli (některými občany) zvoleni. Že si neumíme vládnout se táhne hstorií.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.10.13 10:00
avatar

To není svoboda, ale chyby systému, nepořádek, lajdáctví, podrazy, bordel, neschopnost vlády, zadlužení, nevymahatelnost daní, úplatky, lži, podvody, špatných uzákoněných zákonů, špatné práce úředníků, že zde pracuje plno cizinců načerno a plno českých lidí na černo, neodvádění daní do systému. Ta nabídka práce pak chybí pro českého pracujícího. Nesvalujte chybu na staršího člověka před důchodem. Nic proti Vašemu příspěvku, ale proti nepořádku ve vedení naší republiky a okrádání obyčejných lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 09:44
avatar

Čest práci soudruhu.

Víš co asi znamená přísloví Mladí ležáci, staří žebráci?

Si pamatuji, jak můj děda vždycky nadával, když si tvoji soudruzi v televizi stěžovali, jak se za krize kolem roku 1930 špatně žilo pracujícímu lidu.

Hloupost. Špatně se žilo těm nekvalifikovaným. Kdo kvalifikaci měl, te se uživil vždy. A to platí i dnes.

Holt chce to na sobě trvale pracovat, mít solidní kvalifikaci a tu si stále doplňovat a rozšiřovat.

No a na závěr, celý ten státní důchodový systém se zvrhnul ve chvíli, kdy se státní aparát nacpal do rodin, mezi generace. Důchodové pojištění totiž není žádné pojištění, ale důchodová daň. Za socialismu nikdo neživil svoje penzionované rodiče, pokud jim sám něco nedával. Svět totiž fungoval jinak. Stát ti strhl procenta ze mzdy a těmi strženými procenty ze mzdy jsi živil státní důchodový systém, který důchody vyplácel. Bylo úplně jedno, kolik korun jsi do tohohle systému nanosil ty, protože z tvých peněz se důchod tvých rodičů nepočítal. A všimni si, relikty tohoto systému přetrvávají dodnes.

Máš ale jistotu, jsi na tom ještě dobře. Těch, co tenhle státní důchodový účet živí, těch ubývá a ubývá. Naproti tomu důchodců přibývá a přibývá. Tak nefňuč a buď rád za to, co máš. Dnešní dvacátníci až třicátníci pravděpodobně nedostanou už vůbec nic.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.13 10:10
avatar

Chápu, že jste bohovsky najedovaný, ale takovýma řečma nic nezměníte, dokonce se vám ani neuleví. A až budete v důchodu, dostanete + - 11.000 Kč, za SIPO dáte 6.500, za dopravu, doktory, léky, mobil nějakých 1.200,- a budete stále poslouchat, jak byste měl kvalitně jíst, často jíst ryby, mléčné výrobky, potravinové doplňky a vitamíny, používat kvalitní drogistické potřeby, mít kožené boty a nekupovat ve slevách. A mít ulitou nějakou zásobu, kdyby se doma něco nenapravitelně porouchalo. A všichni budou říkat, jak důchodci překážejí, jak jsou na obtíž! *zed* Vítejte v klubu!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: davidp*
Datum: 20.10.13 10:25

Svůj příspěvek jste mohl formulovat slušněji. Místo toho jste spíše ztrapnil sám sebe, než abyste přiměl ostatní k zamyšlení. Ani se nedivím, že člověka s takovou zatrpklou povahou nikde nechtějí.

David

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.10.13 11:40

Vidíte, přece to zabralo. Kdybych nepoužil sem-tam vulgarizmu, nikdo by ani nereagoval.

Datum: 20.10.13 11:55
avatar

Až Vás budou několik roku o omítat ta jsem zvědavý jak budete veselý a milí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 14:50

Ne, to nepochopí nikdo, kdo to nezažije. A to podotýkám, že nejsem na tom tak špatně se vzděláním a vědomostmi. Co teprve ti, kteří neměli ten dar a mají pouze pomocné školy a základní vzdělání? Taky jsem znal jednu pani Judr., které pracovala na ÚP a dostala dva roky před důchodem padáka. Před tím měla takové nesmyslné řeči, že kdo chce najde si práci a pod. A najednou byla jednou z nás a je v pr...Jediné co dokázala, tak navštívit známou lékařku a hodit se marodem, co nejdéle. Všichni se hrnuli, že ji zaměstnají. Ani uklizečku jí nedali. Takže takové rádce co tady čtu mám v oblibě.

Od: zabu
Datum: 20.10.13 13:08

Vítejte v kapitalismu. Máme co jsme si vyzvonili klíčema v r.1989. Patří nám to. Komunisti nám to říkali, a nikdo jim nevěřil. Tak to tu máme se vším všudy. A líp už bylo. Už bude jenom hůř.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 20.10.13 14:36
avatar

"zabu", už jsem se jednou ptala. Proč se tedy tak lehce vzdali? https://www.poradte.cz/volna-…oslo-k-sametove-revoluci.html - Mimo to, tady žádný kapitalismus nevidím, to je zřejmě nějaký zvláštní druh kapitalismu - http://www.novinky.cz/ekonomi…jvice-ohrozene-otroctvim.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 14:53
avatar

Tak mě je určitě mnohem lépe než před listopadem, tak mluvte jen za sebe!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 15:04
avatar

Jo jo 80% odečtu nákladu z dani a na zbytek prací otázka ,,Potřebujete účet"?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 17:16
avatar
Ringo tys tomu teda nasadil korunu!
doplněno 20.10.13 22:46: Tys to napsal tím stylem, ze na ostatních ti nezáleží, hlavně ze tobě to sype. Ale tak to není. Pokud se nebudou mít všichni dobře, nebude nikdy v tomto státě vysoká životní úroveň. Zatím jen "horních" vyvolených bohatne na úkor druhých a to je špatně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 17:21
avatar

Proč? Píšu pravdu. Makám a mám se dobře. Na důchod našetřeno, do ciziny několikrát ročně a hlavně: Můžu mluvit a psát co si myslím. Takže pohoda. A co znám důchodce, tak se mají všichni líp než já!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 17:33

Taky jich spousty znám. Jsou na odpočinku od 50, někteří 55 let. Byli estébaci, vojáci, kontrarozvědka, policajti. Ano ti se mají mnohem lépe jako za komančů. Známý Policajt, můj spolužák ze střední školy pbírá od policie 24 tis./měs. Přestoupil včas z stb na kriminálku. No a může si vydělat neomezeně. Jen se směje, jak s nima kapitalismus zatočil. Jako bývalý hlídač v hlídací agentuře má dalších osm tisíc. Bývalí stbáci si založili hlídací agentury a tam se všichni bývalí kolegové nacpali. Takže ti věřím, že se máte dobře.

Datum: 20.10.13 17:38
avatar

To jste se moc netrefil. Tchýně dělala celý život uklízečku a šla do předčasného. Tchán hlídal lom. Mají 4+1 a nevědí co s penězi /když to přeženu/. Dávají vnoučatům dary na jaké já nemám. To samé moji rodiče. Otec každý měsíc kupuje zlatou minci a bydlí v okr. městě u náměstí. Pořád by mi jen cpal peníze. Od 40 je v invalidním důchodě a nikdy se neměl tak dobře jak teď. Nikdo z nás nikdy nebyl u komančů. Najděte si mé příspěvky kol politiky a pochopíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 18:01
avatar

V tom pripade jste dobre investoval, nebo jste rentier :) Pak jste ovsem musel mit "zaklad". Budiz Vam to prano. Ja duchodce nejsem, muj otec ano, cely zivot v dolech, pak kolbenka, a ted zije z ruky do huby..Nestezuje si, je hrdy, a tak se snazim (jsem jedinna dcera), mu vsechno co mi dal jako decku vracet aspon tim, ze vyvaruju a vozim dobrutky a tak, kdyz se tam jednou tydne stavim, dame si kavicku a on je stastny , mimochodem, taky kdysi sbiral mince :)...ja bych mela setrit na duchod, ale neni z ceho. Bohuzel. Kolikrat jsem premyslela, jak to udelat a co delat, abysme se meli lepe..no, nevim... A mimochodem, invalidni jsem nechtela, protoze by mi vzali vdovsky, ale ja chtela stejne zpet do prace, takze to nebylo az tak tezke rozhodovani. Ovsem nedej Boze, abych tam jednou v tom ID skoncila, budeme v pr**** :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 18:44

Taky jsem za hlubokého míru prováděl jednu z činností, normování práce. A tak jsem kápl na kamaráda a dokonce mého souseda , u kterého jsem dostal za úkol, vytvořit snímek pracovního dne. Nebylo mi to zrovna milé. Říkal jsem si, no musím trochu přivřít oči, je to řidič a " ten tvrdou práci má " a výdělky nic moc. Musím mít trochu sociální cítění. Byl si vědom toho, že jsme kamarádi, tak vůbec nebral na moji profesní přítomnost žádný zřetel. Konec šichty. Jen jsem zíral. To, co on jako normální, tuctový řidič Tatrovky vydělal na fuškách za den, to jsem měl já za měsíc. Bagroval se zrovna kalník/nádr na vodu/ v písku a ten písek se převážně vozil na další skládku, vzdálenou asi 15 km. Jenže on tu fůru stačil po cestě rozvézt stavebníkům. Práci jsem anuloval s tím, že jsem snímek ztratil a s ním jsem pracovně už nic nechtěl mít společné. Vykázal jsem si náhradní volno, které mi vzniklo v předešlém měsíci. Takže i takoví si spořili a mají z čeho dnes rozhazovat. Člověk by si řekl, chudák chlap. Celý den za volantem za pár korun. Myslím si, že ani tehdejší generání ředitel neměl tolik zaměsíc čistého, jako náš řidič .

Datum: 20.10.13 19:41
avatar

Žádný rentiér. Obyčejný kvalifikovaný dělník. A makám i svátky, noční atd. Takže hlavně všelijaké příplatky. Lidi prachy závidí, ale nakonec řeknou že by to nedělali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.13 19:42
avatar

To nebylo mysleno ve zlem... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrcolina*
Datum: 20.10.13 19:44

Máte moře zkušeností, tak proč hledáte práci? Proč nezačnete podnikat nebo živnostničit? Nebo jste dávno nezačal? Nemusíte přece o práci se svými zkušenostmi žebronit - buďte pánem sám sobě. Mojí mamince je asi tolik co Vám. Prodává kosmetiku jako OSVČ. Má kolem 15ti tisíc čistého - z této činnosti. Není to moře peněz ale při její skrovnosti je to víc, než by utratila.

To, co píšete, dává smysl. Má to hlavu a patu. Počínaje Drábkem, sociálním systémem a konče kdesi u nelehkého získávání prace, ať už je vám let kolik chce. Kapitalismus, třebaže náš pokřivený je dost o samostatnosti, schopnosti neustále se sám přizpůsobovat trhu práce, být invenční a inovativní, prostě kreativní vždy a všude. Když to zvládnete - a máte možná také trošku toho potřebného, pověstného štěstí = vyděláváte - když ne, tak se protloukáte nebo ve Vašem případě možná postačí, počkat si na důchod. Takový je život v kapitalismu a nejen v tom našem. Takový jsme si odcinkali na Václaváku. Máme to, co jsme chtěli nebo možná to, co si povětšinou zasloužíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 21.10.13 08:54

No, myslím že jsou lidé práce schopní leč bez nároku už od 50ti. Kapitalizmus máme a velmi dřevní. Všechno se přejmenovávalo na "Masarykovo", tak v té době asi tak pokračujeme. Proč netuším...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 21.10.13 21:19

Mám pocit, že už se rozdělujeme na ty, co si stěžují a na ty co jsou relativně spokojení. To je boj. Já se řadím (nebo se tomu alespoň snažím věřit) mezi ty relativně spokojené a proto stěžovatelům mohu odpovědět jen toto - zaměřte se na sebe - ostatní za to více méně nemohou. A hlavně - Učit se Učit se Učit se - to už říkal soudruh Lenin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.13 08:13
avatar

Pridala bych 3. skupinu...Ti, co opravdu ziji na prahu bidy a verte, ze jich je hodne. Zamerit se na sebe taky nekdy nejde jen tak...Snazim se spadat take do relativne spokojenych, coz je sice pozitivni, ale nekdy spadam do splinu ..

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.10.13 16:54
avatar

Nechci rejpat, jen se zeptám. Proč žije někdo na prahu bídy? Buď celý život nic moc nedělal a má proto malý důchod, nebo má drahý byt /nadstandart/, nebo měl v životě smůlu, je invalidní a dostává velmi malý ID. Čili většina případů si za to může sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hupcuk
Datum: 23.10.13 15:01

Ringo jak bys řešil drahý nadstardantní byt když o drahé byty neni zájem, Pro mladé je lepší si vzí hypotéku a postavit si.Tady u nás na Ostravsku je mračna volných drahých bytu od Bakaly.Jakou měrou může za to invalida že má malý důchod? Třeba I D od narozeni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.13 16:11
avatar

Prodal bych ho klidně pod cenou a koupil garsonku. Někdy méně je více. Však píšu že ID jsou výjimka. Za to nikdo nemůže. Někdo se narodí s nemocí, druhý v chudé rodině, třetí rovnou v kojeňáku. Takový je život. Tvrdý a nespravedlivý!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hupcuk
Datum: 23.10.13 17:19

Prodat pod cenou to by šlo ale co uděláš s platem za topení? Kdo ti koupí v podstatě vybydlený byt do kterého musí investovat a podívej se na ceny bytu. jsou to malé rozdíly v cenách velkých a malých.Tady se cena třípokojového bytu točí okolo 1 mega a další investice na rekonstrukci to je lepší si postavit své To samé je i garsonkou vybydlená tak za 600 000 Kč a kde vezmeš na rekonstrukci když ten svůj prodáš se slevou.Další byt 1+1 v osobním vlastnictví provoz asi 5000Kč a k tomu ti dají 2 000Kč platit do fondu oprav protože panelák zateplili,vyměnili okna a zrekonstruovali vchod a výtah. a babka 73 roku má 9 000Kč důchodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.