Levice a pravice

Od: Datum: 17.10.13 16:30 odpovědí: 13 změna: 18.10.13 15:11
avatar

Dobrý den, jaká je prosím úloha státu ve společnosti podle levice a pravice? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.13 17:49
avatar

Levice se stará spíš o ty chudší občany, pravice naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.10.13 17:57

Ono to dnes není tak přesné dělení, překrývají se jak se jim to hodí. Pravice třeba zvyšovala daně. Obecně se levice postará o občana, zeptej se doma na komunisty, jak řídili život, povinnost pracovat, jedna strana, stát se staral o vše. Já jsem se učil, že stát je politická organizace hospodářsky vládnoucí třídy, která s jeho pomocí prosazuje své zájmy... Pročti si programy stran a srovnej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 17.10.13 19:38

Na rovinu řečeno , levice se zastává chudších a pravice bohatších (uspěšnějších) .V dnešním světě ,kdy budou vždy daně je to vidět třeba na Topolánkově batohu . Tam snížila pravice odvody zaměstnavatelum a zrušila progresi . To 80 % běžných lidí je nanic . Nejvíce to poznali korporace a horních pár % .Naopak zvedla DPH , a to postihuje chudé nejvíce(duchodce) .Takže pravice by chtěla co nejvíce snížit daně nejbohatším .To jsou klasicky korporátní daně , progrese ze mzdy , kapitálové daně , majetkové daně . A zvednout daně co bohatší nejméně platí .Klasicky spotřební daně nebo dan z hlavy , ruzné taxativní poplatky . Socialistická dan je třeba i procenta z majetku za dopravní přsetupek . Ted bylo v radiu , že v norsku zaplatil pokutu za překročení rychlosti přes 2 miliony korun (na naše) .Asi měl pán velky majetek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 19:33

Levice chce rovnost, ultralevice libovolnými prostředky.

Pravice chce nerovnost, ultrapravice libovolnými prostředky.

Obě k prosazování svých cílů používají stát, mají-li tu možnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 19:41
avatar

Ona by asi odpověď měla být, že úloha státu je podle pravice minimální a podle levice maximální (tedy zjednodušeně), ale znáte to, jjak píší ostatní, ona ta hranice je dnes často jen verbální atd.

Jinak Engels definoval stát jako organizované násilí vládnoucí třídy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 21:26

"úloha státu je podle pravice minimální a podle levice maximální" - tohle je jen nyní populární blábol. Přitom ve všech motlitebních knížkách levice se píše o likvidaci státu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 18.10.13 15:04

Státu má zaniknout, až budeme v komunismu. Tam bude všechno jiné. Každý bude pracovat dle svých možností a odměňován bude podle svých potřeb. Peníze nebudou, všeho bude dost. Zatím jsme pořád na začátku cesty, kde levice úlohu státu musí zvyšovat, protože jí to někteří lidé kazí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 15:11

A pravice snad k prosazení svých cílů nepoužívá služeb státu? Včetně těch tajných a ozbrojených?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 17.10.13 20:14

Najdete si na youtube prednasky Jana Kellera. Celkem pekne to v nich vysvetluje. A vysvetluje tam i jine detaily, jak funguje spolecnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 21:40

Idea levice je"každému podle jeho potřeb", kdežto idea pravice je" každému podle jeho zásluh". Stát, podle toho, kdo mu šéfuje, by měl tak jednotlivé idee podporovat. Ovšem vzhledem k tomu, že vláda i občané jsou nejednotní, tak se snaží uspokojit všechny. To ale v praxi není možné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 06:11

Opět to tu někdo motá.

Každému podle jeho zásluh - to je socialismus.

Každému podle jeho potřeb - to je komunismus.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 18.10.13 11:49

Dnes už máte všude jenom levici a ta tvrdí, že úloha státu má být velká nebo ještě větší než je teď. Vychází z toho, že stát ví lépe než vy, co potřebujete, dovede se o vás postarat lépe, než vy sám a ví nejlépe, jak utratit vaše peníze. K vítězství těchto myšlenek vedlo všeobecné rovné hlasovací právo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 12:11

Opět opakujete nesmysl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.