Neschválený rozpočet USA. Jaký to je problém?

Od: Datum: 01.10.13 19:26 odpovědí: 9 změna: 02.10.13 08:48

Ahoj. Ve zprávách se zmínili, že v USA nebyl senátory schválen rozpočet na rok 2014. Je to nějaký státnětechnický problém, nebo jen zpovikované politikum senátorů?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gallilelogandal
Datum: 01.10.13 20:12

Problém ameriky je v tom, že žijí na dluh. Je to jedna z nejzadluženějších zemí na světě a stále funguje, stále se dolar drží...zvláštní že? Ještě tak pět let zpět bylo nemyslitelné aby se na veřejnost dostala informace, že si amerika tiskne peníze, aniž by je něčím kryla...asi půl roku tomu, už to na plnou hubu vyžvanili do světa (asi už zjistili, že to stejně všichni ví, tak nač tajit). Problém je v tom, že jejich národní banku či federálni či jak se nazývá vlastní soukromník. Tady je další otázka na snadě...jak muže civil, soukromník vlastnit státní banku!?

Otázka taky, jak to, že amerika stále žije a nepotřebuje miliardové půjčky od jiných zemí, jako např. Řecko (mimochodem mají řekové pod sebou nerostné suroviny)...

Jak to že světové burzy nereagují na fakt že peníze v americe nejsou ničím ale vůbec ničím kryty? Je to proto, protože penize obecně ve většině zemí nejsou ničím kryty? Dalo by se říci, ano... ono totiž ta tisícikoruna kterou máte v peněžence, má takovou hodnotu jen proto, že tomu VY, JÁ, MY, ONI... věříme. Jinak měna není kryta vůbec zlatem... (kdysi na bankovkách ještě v 80 letech bylo...že je kryto zlatem).

Otázka zní, co toto způsobí v Americe? To záleží jak se rozhodnou ti pánové nahoře...jaky vydají pokyn pro burzy atd... Podle mě, teď nebude nic. Prostě zredukují parazitující nepotřebné funkce/odbory a začnou s dalšími opatřeními

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.13 22:29

Nestane se nic. Dolary se tisknou podle potřeby více než 30 let a tato skutečnost je poměrně dlouho velmi dobře známa (rozhodně déle než 5 let).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.13 08:48
avatar

Abych pravdu rekl, nevim, jestli neco z toho co pisete, je pravda.
Napriklad penize byli v USA kryty zlatem maximalne do roku 1933, od te doby nejsou de fakto kryty nicim. Nejpozdeji po valce od zlateho standardu odstoupily snad vsechny staty sveta.
Federalni banku nevlastni soukromnik. Je to proste instituce kterou ridi nekolik dalsich instituci, bank a komisi. Hadam, ze jen prostrednictvim akcii bude mit stovky tisic vlastniku.
Otazka, proc nikdo nereaguje na to, ze dolary nejsou nicim kryty postrada smysl. Snad zadne penize na svete nejsou nicim kryty.

doplněno 02.10.13 08:49:

Reagoval jsem na prispevek uzivatele gallilelogandal

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 01.10.13 20:34

Dobrý den, je to jen vyhrocený boj mezi demokraty a republikány, kdy nikdo nechce ustoupit. Nebude to mít žádné dlouhodobé následky, jen krátkodobá vnitroamerická politická krize. Je také možné, že je záměrně vyvolána, aby na tom někteří hráči na trhu vydělali, až se začne vše vracet do normálu.

David

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.13 21:19
Oni totiž podle všeho také dost spoléhali na to, že přepadnou Sýrii a měli slíbeno, že za to dostanou od šejků slušně zaplaceno. Je to dost nechutná informace, kterou naše hlavní média raději "ohleduplně" zamlčela. Zatím z toho sešlo, tak uvidíme co bude dál.
http://www.washingtonpost.com…f-e012-476c-876e-2467ba30e5e3
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.13 21:22

Americký dluh názorně


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.13 21:23
avatar

Amíci tisknou o život papírky :( Problém nastane až třeba taková Čína apod. bude chtít dluh vrátit v jiné podobě než ty bezcené zelené toaletní papírky. Další velká rána by pro USA byla kdyby se dolar nestal nadále no1. , ale o vše se postará CIA a válečná tažení proti nevhodným americkým zájmům.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 01.10.13 22:24

On už to jeden zkusil. Je to opět jedna z informací, o které naše média "cudně" mlčí. A to Irák v čele se Husajnem. Který plánoval, že nebude svoji naftu prodávat za dolary ale za eura. Jak dopadli po operaci pouštní bouře všichni víte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.13 22:31

Je to pouze problém mezi levičáky a pravičáky. Levice udělá trochu bububu a pár naschválů pravici, pak stáhne ocas a nakonec se domluví.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.