Jaký hudební nástroj je nejsnadnější?

Od: Datum: 10.09.13 18:09 odpovědí: 33 změna: 13.09.13 20:08

Potřebovala bych se co nejrychleji naučit hrát na nějaký hudební nástroj. Jaký je podle vás a vašich skušeností nejlehčí?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.13 18:20

Kytara. Během pár týdnů zvládneš základní tři čtyři akordy, se kterými si vystačíš na desítky písniček:)

Od: ben®
Datum: 10.09.13 18:31

Dobrý den, snad basová kytara - tvrdil to pan Šíp ve svém pořadu na ČT. Zdravím!

Datum: 10.09.13 18:39

Nejrychlej? Zvolila bych flétničku, tu zvládnou i malé děti. Ač jsem prošla "Liduškou" s akordeonem a zahraji i na piáno, na kytaru jsem se hrát nikdy nenaučila ono to snadno jen vypadá.

Datum: 10.09.13 18:53

Vozembouch... :D

Datum: 10.09.13 18:58

Triangl nebo činely... *smich*

Od: hm®
Datum: 10.09.13 19:24

Souhlasím s trianglem.

Od: xart®
Datum: 10.09.13 21:39

já bych ještě navrhl ozvučná dřívka *smich* :-D

Datum: 10.09.13 19:00
nejjednodussi je fletna.
Datum: 10.09.13 19:04

Tamburína

kaskaněty

Od: axus®
Datum: 10.09.13 19:05

Fanfrnoch, rumbakoule, tamburina.

doplněno 10.09.13 19:09:

Valcha, pistalka, rehtacka, kojenecke chrastitko.

Datum: 10.09.13 19:19

Nejlehčí? Hřeben, ten skoro nic neváží. Ale ke všem nástrojům potřebuješ mít nějaké předpoklady. Minimálně smysl pro rytmus a trošku hudební sluch. A pořádnou dávku odhodlanosti a trpělivosti. Co znamená "co nejrychleji"? Hodina, týden, rok?

Datum: 11.09.13 09:45

Hřeben je dobtý, je lehký, ale lépe zní kazoo (Tedy jako slovo kazoo, jako nástroj je to skoro totéž.)

Datum: 10.09.13 19:25

Nejsnadnější je asi hra na brumle nebo kazoo. Souhlasím ale s Ladinem, že málokdo může prohlásit, že už umí hrát na nějaký nástroj. Většina muzikantů cvičí a zdokonaluje se celý život.

Od: olaf71*
Datum: 10.09.13 19:46

bez trošky "hudebního sluchu" se nedá zahrát na nic

Od: rnk*
Datum: 10.09.13 21:11

Pro mne žádný, ale souhlasil bych s basovou kytarou. Někteří členové rockových kapel s ní vystačí po celou kariéru se třemi akordy.

Od: hop®
Datum: 10.09.13 21:21

Na baskytaru se nehrají akordy...

Datum: 10.09.13 21:56

A prave proto vystaci se tremi *smich* (ale je pravda, ze zkuseny basaci hraji i akordy)

Co je na basovce asi nejtezsi je umacknout ze zacatku struny. Hlavne pokud chceme pouzivat vsechny 4 prsty a ne hrat ukazovackovym stylem, tak se malicek dost nadre.

Datum: 10.09.13 21:52

Padlo tu již mnoho různých názorů, většinou jsou nabízeny různé "bicí" nástroje, ovšem u těch je důležitý nutný smysl pro rytmus, a to každý nemá, sám se podobných nástrojů bojím, protože když se člověk "uklepne" mimo rytmus, tak j to hodně slyšet!
Už zde také kolegové psali, že "naučit" se vlastně nelze, protože člověk se učí celý život, stále je co zdokonalovat...
Z těch jednodušších bych jmenoval třeba zobcovou flétnu, anebo mandolínu, na ty "čtyři" struny nejsou akordy k běžným písničkám složité, anebo klavír, který je muzikantsky logický a zároveň vidíme kam saháme...
Také ale jde i o to, jaký způsob hraní si představujete, jestli si chcete sama zahrát a k tomu zazpívat jednoduchou písničku, tak bych volil asi kytaru, flétna v tomto případě nevyhovuje a mandolína není ideální jako sólový nástroj, a klavír u táboráku by asi vypadal dost blbě... :-D

doplněno 10.09.13 22:08:

Anzi, nějak nechňápu ;)

doplněno 10.09.13 23:00:

Anzi, furt nic... *nevi*

Datum: 10.09.13 21:59
Mimo tema: Hop vyresil problem z nazvem smajlici po svem...
doplněno 10.09.13 22:17: Jakože neděláte *něco*...
Datum: 10.09.13 22:56

a já? Já jsem vás nenapadl ani jendoho, tak to je smutnéé, že by hrát na mě bylo tak složité?

Datum: 10.09.13 23:01

Kolik Vám je, možná bych si s Vámi "pohrál" :-D

Datum: 11.09.13 16:20

Taky nemůžu přijít na to, jak jsi to myslela. Pokud myslíš to *něco*, tak přece stačí napsat např.

1. *smich*
(jedničky si nevšímej)

a automaticky se to změní na *smich*.

Od: ria®
Datum: 10.09.13 23:31

Ukulele je zapeklitý nástroj, strašne jsem po něm toužila, ale doteď na něj umím jen pár akordů Je to malá mrška složitá :) ..

Ale naopak bych doporučila ty klávesy, taky jsem si udělala radost a koupila je, s notami jsem to vzdala hned, ale naspaměť podle youtube jsem se naučila asi 10 písní..- a myslím, že i docela složitých, od "Pro Elišku" po nějaké soundtrackové hity.. první den jsem kousek po kousku učila pokládat prsty a do pár dnů jsem song přehrála celý - samozřejmě s chybkami, žádný velký hudební sluch také nemám, takže dělám mezery tam, kde by být neměly, atdatd.. ale je skvělé se slyšet hrát :) ..

doplněno 13.09.13 20:34:

Já se přiznám, že jsem se jí celou nenaučila : ) ani jsem nemohla, když jsem začala trénovat tu poslední část, zjistila jsem, že mi nestačí klávesy :D mám jen 5-ti oktávové piano...: D Jak pak mistr jel do výšek, bych ale asi stejně nezvládla, to je fakt : )...

Datum: 10.09.13 23:51

@ria: Eliška je docela dobrá motivace pro začátečníky, já jsem na klavíru skončil Tureckým pochodem, ten jsem se naučil sám od sebe z radosti, že už nemusím chodit do OKD...
...ale když byl u nás doma slepý ladič pian a na zkoušku tam vyšvihnul Bugatti Step, tak jsem si uvědomil, že neumím vlastně vůbec NIC...

Datum: 13.09.13 17:11

"hope" opravdu celou? To začátečník a samouk nikdy nemůže zvládnout, Pro Elišku není tak snadné jak se zdá.

doplněno 14.09.13 20:29:

Hope celou Elišku, to jsou dva listy not, ne jenom to co vybrnkávají pravou rukou na klavír samouci a začátečníci.

Datum: 13.09.13 20:08

Co "opravdu celou?"

doplněno 14.09.13 20:31:

Liduš já vím, ale právě ten začátek pravou rukou je dobrá motivace, takhle jsem to myslel...

Datum: 10.09.13 23:35

Nejjednodussi to slecna bude mit se hrou na dudy. *smich*

Datum: 10.09.13 23:38

Škoda, že se neptá její přítel, s čím si pohrát, že? :-D

doplněno 10.09.13 23:39:

Ale vážně, dudy jako hudební nástroj není (_._), koordinace pohybů...

Datum: 11.09.13 09:51

Jaké dudy? Chodské nebo skotské? (Nebo ještě jiné? Ale to by asi bylo pro partnera, ne?

Datum: 11.09.13 11:08

Poradne ceske dudy vyhravaji pri jakemkoliv srovnani.

Datum: 11.09.13 07:33

V dětství jsem ráda používala hřeben s řidčími zuby a přes něj přeložený toaletní papír. Byl to ale takový ten pevnější, skládaný. 200 kusů za 1,80. A ten už dneska neseženete nikde. Seděli jsme na dvoře u "táboráku", opékali buřty, já "hrála" na ten záchoďák a rodiče zpívali. Bylo to hrozně prima, škoda, že je to už takových 50 let pryč a já vím, že se to už nikdy nevrátí. Táta je totž skoro 40 let po smrti a mamka by to už sama neuzpívala. A hlavně - nikde už se nesežene ten skládaný toaletní papír. Jaga.

doplněno 11.09.13 07:34:

pardon: s řidšími zuby...

Datum: 11.09.13 12:55

rumbakoule. ty jsou skutečně technicky nejjednodušší.

Ale jinak je to zobcová flétna. Písničku Běžela ovečka hore do kopečka zahraješ jednou rukou a za pár minut.

Od: narf
Datum: 11.09.13 16:02

Tamburína 8 s 5 rolničkami

Klasický hudební nástroj zvaný TAMBURÍNA. Perfektní hudební nástroj, který rozvíjí rytmus a pohyb. Tamburína skvěle doprovází jiný hudební nástroj, či zpěv. Je vyrobena ze...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.