Jak mám žít?

Od: Datum: 10.09.13 16:42 odpovědí: 5 změna: 11.09.13 11:03

Na začátku bych se chtěl omluvit jestli to bude chaotické, ale budu to psát jak to teď cítím.Jsem ve čtvrtém ročníku střední školy a tento rok budu maturovat a mám z toho nehorázný strach sice učitelé říkají, že mi věří a mám velkou šanci odmaturovat v klidu, ale já si nevěřím vůbec, prostě mám strach jak to dopadne.Taky jsem hroznej introvert a pesimista a taky s prominutím velký debil.Nemám kamarády, každý mě využívá a já si to nechám líbit nebo věřím, že tentokrát to bude jiný. A nikdy to jiný není. Když se chci učit nebo číst si nějakou knihu klidně i nějakou o kterou se zajímám tak ji nikdy nedočtu a když příjdu domů tak místo abych se něco učil buď do školy nebo do budoucna to co mě baví tak přijdu, vysleču se a lehnu si do postele a přemýšlím jaký by to bylo kdybych nebyl nula kterou jen někdo využívá.Sice se hodně bavím z dospělíma, ale přeci jen s nimi nemám nic společného a nedokážu se s nimi bavit déle než hodinku.A se spoluvrstevníkama už vůbec já totiž neznám nic jiného než počítače.Vždycky mě bavily počítače a dokážu s nimi i docela dost věcí, od zprovoznění systému přes grafiku, sítě, servery až po záchranu dat s PC.Neříkám vždycky jsem si myslel, že něco kolem PC budu dělat i jako práci, a i tomu věřím, ale v poslední době nedokážu nic dotáhnout do konce. Tak rád bych se zase učil něco nového nebo dělal něco s PC nebo grafikou ale vždy to skončí u toho, že začnu přemýšlet nebo spíše snít nad něčím a pak je už večer a přitom jsem absolutně nic neudělal.Vždycky jsem si myslel, že nic nedotáhnu do konce, protože jsem většinou neměl žádnej určenej cíl a jen jsem něco zkoušel, ale teď i když by to na něco bylo tak prostě místo toho abych něco dělal tak si sednu a přemýšlím jaký by to bylo být oblíbený nebo někam zapadnout.Mám hodně plánu co bych dělal a myslím že tyto plány by se nějaký daly uskutečnit a dalo by se z nich něco vytěžit, ale když přemýšlím nad tím, že by to trvalo minimálně půl roku a pak díky mojí debilitě bych to nemusel ani prosadit tak vždy raději přemýšlím jaké by to bylo to udělat, ale nikdy to neudělám.Přemýšlím nad tím na co vlastně ten život je.Těm co to dočetli do konce pokud se vůbec někdo takový najde tak děkuji za přečtení. Potřeboval jsem se jen vyzpovídat někomu a když nemám v okolí to komu říct tak jsem

to musel napsát sem.Pokud by se někdo našel kdo by mi dokázal nějak poradit jak se dát do kupy byl bych rád, ale stejně asi sám ze sebou nic neudělám a budu se pořád jenom litovat. Jsem prostě blbec no.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.13 17:24
avatar

Ahoj, poradím ti. PC je sice fajn koníček, ale i pokud by ses tímto živil, že to dost jednostranné. Vidím to u táty, IT specialista, ale přesto od těch komplů musí někdy vypadnout.

Místo ležení a neustálého probírání svých problémů se zvedni a jdi ven, nejlépe, kdybys začal nějakým sportem nebo jiným koníčkem na "vzduchu". Poznáš nové lidi, najdeš nové cíle.

Foukat si doma v koutě na bolístky nic neřeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kl*
Datum: 10.09.13 16:50

maturity se neboj, zvládla jsem ji já a to už je, co říct, zvládneš ji i ty..když ti učitele říkají, že ji zvládneš určitě ti při ní alespoň trošku poradí, samozřejmě, že se musíš i něco naučit..ale opravdu to není taká hrůza, jak si každý myslí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.13 18:39
avatar

Dokud lidem dovolíte, aby Vás zneužívali, budou Vás zneužívat. Zastavte to a nastavte jasná pravidla.

Dokud budete budete dávat přednost ležení v posteli před smysluplnou činností, budou Vaše obavy z maturity na místě. Budete-li si říkat, že neodmaturujete, neodmaturujete.

Maturovat budete minimálně ze 4 předmětů, což obnáší minimálně 100 maturitních otázek a témat. Školní čtvrtletí má cca 11 týdnů.

Rozvrhněte si maturitní okruhy a každý týden zpracujte a naučte se 1½ až 2 témata. Před maturitou už jen zopakujete.

Témata ani "hotové otázky" nestahujte z internetu, ale vypracujte si je sám. Zdroje můžete použít z internetu, ale doporučila bych spíše knihovny.

___ Ale začněte tím, že zapomenete na podmiňovací způsob (rád bych/chtěl bych) a nahraďte jej indikaticem (chci, udělám, napíšu, naučím se, ...)

doplněno 10.09.13 18:39:

Oprava překlepu: indikativem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.13 08:28
avatar

Omlouvám se, ale já budu protivná. Na otázku, jak mám žít, znáte vy už dávno odpověď. Jen z nějakých nejasných důvodů sedíte, dloubete se v nose a přemýšlíte nad tím, co by bylo, kdyby bylo. Je potřeba pohnout prdelí a uvést v život to, co už dááávno víte. Jen sám sebe vykopat ze zaběhaných způsobů a z vyšlapaných cestiček! A začít žít to, co jste si vysnil. Dobře víte, že bez snahy a práce, nikomu nic z nebe nespadne. Musíte být připraven, protože štěstí přeje připraveným. Musíte vědět a umět a znát! A to není jen samo sebou. Nehloubejte, pohněte se! ;) Přeji vám k tomu hodně sil a hodně odvahy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.13 11:03
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.