Brigáda od 13 let

Od: Datum: 07.09.13 16:29 odpovědí: 5 změna: 08.09.13 09:39
Dobrý den,
scháním brigádu, protože si chci přividĕlat, ale žádnou nemohu najít. Napadlo mĕ Mikuláš s čerty, ale to je moc pozdĕ..
Poradíte mi prosím?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.13 17:31
avatar

První brigádu (= zaměstnání s pracovní smlouvu nebo s dohodou) s tebou bude možné uzavřít až po dovršení 15 let a po ukončení povinné školní docházky. Do té doby tě nikdo nesmí zaměstnat.

Takže jedině sběr, výpomoc v sousedství, nebo - jsi-li dobrá v některé umělecké oblasti - umělecká činnost dítěte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.13 19:21

Začnu jinak - proč si potřebuješ přivydělat? V tvém věku to prostě nejde. Zkus si o tom promluvit s rodiči, můžou ti přidat na kapesném třeba za podmínky pomoci v domácnosti. Na brigádu můžeš od 15 let, ale sposta brigád je až od 17 nebo 18 let.

A Mikuláš s čertem? S tím si moc nevyděláš. Musíš se zpropagovat, aby si měla zájemce o svoji "práci" (inzeráty). Nemůžeš chodit od domu k domu a čekat, že ti všichni zaplatí. A odměna? 20,-/rodina? Nějaká sladkost? Kolik rodin bude mít zájem? Nevím, kolik očekáváš nebo si chceš vidělat, ale když odečteš náklady na kostýmy... Navíc, jak víš, že ti zavolá skutečný zájemce, který chce nechat postrašit děti a ne někdo, kdo ti chce ublížit? Nezapomeň, že budete chodit aspoň ve dvou (Mikuláš a čert, ale možná i anděl nebo další čert) a co si vyděláte si budete muset rozdělit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 07.09.13 20:18

Navíc, jak víš, že ti zavolá skutečný zájemce, který chce nechat postrašit děti a ne někdo, kdo ti chce ublížit?
Nectete az moc casto cernou kroniku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.13 20:15
avatar

Na Mikuláše s doprovodem je naopak právě ten správný čas. S dobrou kamarádkou a i s kamarády, se lze již nyní v dostatečném předstihu připravit, vyrobit kostýmy, letáčky a seznam známých rodin, příbuzných a sousedů, které předběžně oslovíte, a před Mikulášem ješte jednou upřesníte návštěvu, co a jak a ty podrobnosti, jakou variantu zlého čerta můžete použít. Pokud neseženete v okruhu svých známých dostatečný počet zájemců, tak můžete oslovit mateřskou školku o vyvěšení na nástěnku pro rodiče. To ale nemusí vyjít, některé školky tyto akce neuznávají. Též si nastíníte trasu po které půjdete, aby jste měli ten nejlepší čas a někde se zbytečně nevraceli. Napíšete si a nacvičíte nějaké povídání, jiné pro nejmenší děti, jiné pro větší, případně pro zbojníky a hodné holčičky, též pro děti, které by byly moc vystrašené, by jste měli být úplně ti nejhodnější bytosti. Vše si i s přesunem stopněte, aby jste věděli, kolik dětí navštívíte a kolik asi by jste si mohli říci. Pokud bude Vaše vystoupení dobře připravené, nebude rozpačité, tak i rodiče budou spokojeni, potom si můžete říci i víc než 20 korun. Berte to i jako školu do života. Procvičíte si pracovní výchovu, estetiku, paměť, samostatnost, finanční gramotnost, komunikaci, spolupráci a psychologii /to když musíte odhadnout, který přístup použijete/ atd. Pokud si nevyděláte tolik, kolik by jste si představovali, tak to berte jako školu života, že jste někomu udělali radost. Příští rok může být Vaše vystoupení o hodně lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 08.09.13 09:39

Ahoj,

Chápu, že si chceš vydělat nějaké peníze na dárky, nebo si chceš sama něco koupit. A dají se vydělat, ale musíš začít hned na jaře shánět. Ted už toho není moc.

Třeba u nás děcka, jak začnou byliny, ( lipový květ, hluchavky, květ bezinek a jiné) si domluví ve výkupu bylin Leros, zda mohou posílat usušené byliny. Pak jen sbírají a suší na půdě. Dá se takto pěkně vydělat.

Nebo, udělají si pěkný letáček ( 20x20 cm), že pro zájemce nasbírají borůvky, maliny, ostružiny. Cena za litr u borůvek je 60 kaček. Přidají číslo telefonu. Vždy se někdo najde, kdo nechce ohýbat hřbet, ale borůvky chtějí. U nás jsou to většinou chataři. S letáčkem zajedou do města ( 5km) a vyvěsí na nástěnce s inzeráty v Penáči, nebo v Coopu. Nebo chodí vybírat brambory u soukromého zemědělce. Nedostanou tolik peněz jako zaměstnanci, ale vydělají si dost.

Nebo prodávají věci na bleším trhu. Třeba knížky, které už nečtou, hračky, nebo jiné věci, které už nepotřebují. Ale musí to být čisté, vyleštěné, aby to nalákalo. Co se neprodá tak se odveze do sběrnáku.

Dají se vydělat peníze a i děcka chtějí si něco pořídit a někteří rodiče nemohou dávat velké kapesné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.