Nejlehčí a nejtěžší ročník na SŠ

Od: Datum: 30.08.13 15:33 odpovědí: 11 změna: 31.08.13 21:41

Dobrý den,

někteří už to mají za sebou a některé to teprve čeká. Řeč je o střední škole.

Chěl bych se Vás zaptat, který ročník na SŠ se Vám zdá/l nejlehčí a který naopak nejtěžší.

Děkuji, Jan Bandola


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 30.08.13 15:34
avatar

Prvák - čtvrťák - nejtěžší

druhák - třeťák - lážoplážo :))

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.08.13 15:48

Já šla na šestiletžý gympl - nejtěžší úplně první rok, pak čtyři roky lážoplážo (relativně) a pak poslední (šestý) ročník.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aaaaaa*
Datum: 30.08.13 15:49
všechny stejné, pohoda, pivo teklo proudem celé roky. První dva semestry na vš, to bylo těžké, to co na maturitu to na každou zkoušku. A pak v každém ročníku byla jedna či dvě chuťovky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 30.08.13 15:51
avatar

První ročník, než si zvykneš a poslední, protože už to začneš brát vážně. To mezitím, jsou krásná studentská léta. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.08.13 22:36
avatar

1, 2, 3 flakacka, 4 masakr

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.13 22:38
avatar

Osmiletý gympl - první čtyři roky náročné oproti základce, ale pro nás (úspěšné u přijímaček) docela v klidu, když se člověk snažil. Prvák byl takový přestupný, kde nám věčně hrozili, že už nám je 15 a jsme na SŠ, a ať se podle toho chováme. Druhák krásný kvůli tanečním, ale z hlediska učiva zdaleka nejbrutálnější ročník. Třeťák docela leháro (i proto, že jsme si volili některé předměty) a oktáva byla prostě maturitní se vším, co k tomu patří. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kitka*
Datum: 31.08.13 14:21

Náročný je začátek - tedy prvák, ale zhruba jen do pololetí, pak si člověk zvykne no a pototm závěrečný ročník s maturitou, ale když budeš poctivě makat, vše v pohodě zvládneš, chce to jen píli a pracovitost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.13 17:20
avatar

Obzvlášť díky odborným předmětům, kde je to něco úplně nového, to může být nejhorší opravdu první rok. Ale když to člověk nefláká, tak se to určitě dá nějak vždycky zvládnout. Pokud se ale někdo učí tak, aby se naučil jen to, co zrovna potřebuje a zbytek zase hned suverénně zapomněl, pak je pro něj docela makačka i poslední ročník, řekl bych.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.13 21:08
avatar

Prvák byl takový nový... hodně se opakovalo (+sem tam přidalo něco nového), aby byly všichni na stejné úrovni (to především v Aj). Druhák byl děs a hrůza, ale to hlavně kvůli tanečním, které (aspoň pro mě) byly "opruz" (=nesnášela jsem je)... Třeťák a 1. polovina čtvrťáku byly možná nejtěžší na učení (hlavně proto, že se došlo k "těžším" tématům (poválečná - hlavně česká - literatura a dějiny = spousta dat, jmen a informací, které když člověk neví přesně, tak je to trapas, nějaké ty těžší počty v matice atd.). 2. polovina čtvrťáku byla největší flákačka vůbec. Větší už byla jen potom na vysoké :D (kromě posledního roku... *ee* )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 31.08.13 21:25
avatar

Začátek prváku - pohoda v učení (opakování ze základky) ale průser v jiném chování vyučujících, najednou to někdy byly fakt autority.

Druhák, třeťák, tak nějak průměr, čtvrťák začínal houstnout, i profesoři se báli našich maturit, konečně je to i jejich vizitka, tak se na nás snažili dohnat co mohli...

...ale to už je dnes historie, SPŠE Praha Ječná, maturita 1984... :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.13 21:41
zalezi jaky si to "udelas" a pokud budes flakac jako ja:) tak jsou v pohode vsechny 4 rocniky. Pokud nemas nadstandardni schopnost uceni a budes chtit 1 nejhur 2ky, tak je to zase pro zmenu zahul od zacatku do konce. Jinak urcite nejtezsi prvak a pro me nejjednodusi ctvrtak-ze 70% opakovani, takze jsem mel "omluvenych" vic hodin nez za cele predchozi 3 roky:) ale maturaa s odrenyma usima a ikdyz jsem treba cj zvladl lehce nadprumerne stejne mi tu 4ku dali, secetli mi holt ty cele 4roky:)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.