Sýrie a válka USA a spol?

Od: Datum: 28.08.13 10:42 odpovědí: 25 změna: 01.09.13 21:48
avatar

Jaký máte nazor na tuto možnou válku. Mě tedy připadá, že jde o ukázku příliš neúspěšného případu vrtěti psem (nebo lidi se už nenechají dnes opít rohlíkem). USA opět vytáhla svoje nejšpinavější praktiky a začíná rozehrávat svoje okupanské divadlo. Ani nebudu raději psát, kdo za skutečným útokem asi stojí :(. Asada nemusím, ale v tomto vidim, že je mimo a neměl důvod v době úspěšného potlačování povstání něco takového podniknout. Jaký máte názor?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: imbecilobijec
Datum: 28.08.13 10:50

Blíží se 11. září, takže konspirační idioti se jako každý rok opět probouzejí a oblažují ostatní svými moudry. Bohužel se najde stále hromada lidí, co těmto nesmyslům věří. Takže samozřejme i v Sýrii vytáhne USA své nejšpinavější praktiky a za skutečným útokem zase stojí židovští vrazi z volstrýtu včele s antikristem Obamou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 31.08.13 23:27

ad konsp teorie: Až mi vysvětlíš, ty imbecilobijče, proč rychlost pádu dvojčat se rovnala rychlosti volného pádu, přestože ten vršek překonával 80 zdravých nepoškozených pater, tak tomu říkej konspirační teorie. Až vysvětlíš, jak je možné, že ocelová konstrukce se sesypala sama do sebe, a neuhnula ani o píď do strany, což se do té doby nestalo, tak tomu říkej konspirační teorie. Do té doby, než se ti to povede vysvětlit, tady něco zatraceně smrdí.

ad Sýrie: jen se budu opakovat z jiného dotazu: "Ale co se týče USA a Sýrie, na to mi stačí zdravej selskej rozum. Jakým právem, si kdokoliv osobuje vojensky zasahovat v cizí svobodné zemi, ať se tam děje co se tam děje? Kdo chce brát občanům Sýrie(a nejen Sýrie), právo, zařídit si věci po svém? NIKDO na světě, žádný stát, žádné OSN nemá právo k něčemu takovému svolit. To je pošlapání toho nejzákladnějšího práva občanjů daného státu, a žádná rezoluce na tom nic nezmění."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.13 11:13
avatar

Ona se tam chystá válka? Já myslel, že již několik let se tam vraždí jeden druhého a teď jedna strana vytáhla chemické zbraně..

Vše lze zdůvodnit nějak a (ne)souhlasit s kdečím.

Každá válka je zbytečná a hloupá. Spojovat to s jedním státem je hloupost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.13 11:26

Nemyslím si, že je válka zbytečná a hloupá. Dokáže velice dobře "nakopnout" ekonomiku, pokud jste samozřejmě ta "správná" strana.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 28.08.13 11:18

Když není co do huby,

Tak se bije na buben.

Ten kdo se orientuje v historii, ví že po krizi přichází válka.

Jinak to imperialismus neumí.

Bohužel v Sýrii má želízko v ohni Putin i Čína.

Je škoda, že s vývojem techniky se také nevyvíjeli lidé.

Technika je na takové úrovni,

že by bez problémů uživila celou planetu.

Technika již nyní umožňuje spravedlivé zpětnovazební řízení společnosti.

Bohužel lidé stále více přestávají používat mozek

a řídí se krátkozrakými krátkodobými výhodami,

důležité věci otázky přežití a budoucnosti,

také poučení z minulosti ignorují.

Zřejmě, aby se něco změnilo,

budou se muset narodit noví lidé

s jiným systémem vzdělání a jiným žebříčkem hodnot.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evropan
Datum: 28.08.13 11:39

No a ty sám se řadíš mezi ty "nové lidi"? Já myslím, že když zvládáš Ctrl+C a Ctrl+V máš pro to základní předpoklady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 28.08.13 12:27

Používáš klasickou metodu

když nemůžeš reagovat na myšlenku

tak alespoň plivneš na autora.

Jinak CtrlC ani CtlrV jsem nepoužil

protože již originál posledního odstavce nemohu najít

ale jelikož se mi to zdálo trefné tak jsem jej převyprávěl svými slovy.

Takže poslední odstavec je volná parafráze výroku

a originál bych rád nalezl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evropan
Datum: 28.08.13 12:58

Ok, ty sám musíš nejlíp vědět jak text vznikl ... ono to totiž i podle skladby textu vypadá tak nějak divně ;)

Mimochodem na jakou myšlenku mám reagovat? Že se narodí noví lidé? Takové očekávání už tady před mnoha destiletími bylo a nějak se pořád nedaří. Lidi jsou pořád stejné svině jako ve starověku a lepší to nikdy nebude. Musíme se s tím naučit žít.

A neodpověděl jsi mi na otázku, jestli se považuješ za toho nového člověka, nebo máš pořád starý žebříček hodnot.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 28.08.13 18:21

Myšlenka by měla vzejít z otázky diskuse.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.13 11:24

Ta anketa je postavená špatně a nepokrývá všechny možnosti.

Co se týká USA, nevěřím jim ani nos mezi očima. V poslední době sleduji, že pokaždé, když se vyrojí nějaký průser, objeví se vzápětí nějaká událost, která tyto praktiky v očích veřejnosti omluví - něco ve stylu "vidíte, a kdybychom vás nešmírovali, mohlo to dopadnout hůře". Poslední takovou událostí je známá aféra kolem NSA, ale nejen ta. Je to příliš velká náhoda, aby to mohla být náhoda v tolika případech.

O Sýrii je taky zbytečné mluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 28.08.13 14:35

USA se chystají zase něco někam prsknout, následky de jich moc týkat nebudou, je to daleko. Také jsem pro nevměšování, oni si to tam vyřídí. Že půjde nejspíš zase o ropu, je nabíledni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 28.08.13 15:19

Začnu asi trochu ze široka - pamatuju doby, kdy jsme podporovali osvobozenecký boj tam, kde dnes po boku NATO bojujeme proti terorizmu, vysílali hrdinné rozvědčíky a k nám se plížili hnusní špioni, prostě každá doba má svá pro a proti. Pamatuji i kubánskou krizi a strach z války ...

Syrie není Lybie a případný úder odpoví - a co když se jim povede potopit některou z "humanitárně" střílejících lodí? To si USA bez ohledu na OSN i Radu bezpečnosti nebude moci nechat líbit a bude muset pokračovat. A máme tady nové křižácké války, Irán se postaví za Syrii (a jen tak mimochodem si to vyřídí s Izraelem) a vyzve islám k boji proti nevěřícím a pokud se přidá i Pakistán s atomem - potěš Pánbůh. Rusko vydá pár prohlášení odsuzujících ty i ty a až vše skončí, jako jediná zbývající velmoc nastolí ve světě rudý mír a pořádek.

Do pr.ele - ještě že už jsem starej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 28.08.13 15:27

To je jasné. Asad používá chemické zbraně. V Iráku taky byly atomové zbraně. Sice se nakonec nenašly, ale určitě tam byly. Jen špatně hledali.

doplněno 28.08.13 17:11:

Tak kdo má pravdu?

http://www.novinky.cz/zahrani…talci-tvrdi-del-ponteova.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.13 16:55
avatar

Tak tak,kdo chce psa bít hůl si vždycky najde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.13 13:55

Špatná otázka - nevěrohodné odpovědi. Co si myslíte, že vysledujete svou otázkou? Zcela sugestivní záležitost. Vyvolat bombardování v Syrii jen proto, aby potrestal ůdajnou vinu Syrie dokáží jen američané. Proč proboha v době dnešní techniky se někdo tedy nezasadí, aby potrestal autory této hnusné akce proti lidem - použití chymických látek. Raději zbombardují a zbijí stovky neviných lidí. Proč? Odpověd je zcela jednoznačná - je to proto, aby právě proto, mohli zasadit jakoby zdůvodnitelný úder komukoliv na světě. Přece nebudou odstraňovat "pár fanatických jedinců... je to americkej hnis, nebo hnus, je to úplně jedno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.13 14:13
avatar

dovolím se zeptat na ozázku ankety...

věříte tomu nebo onomu?

Ale co mu mám (ne)věřit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 29.08.13 15:36

To by´s nepochopil...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 29.08.13 15:42

Vyborny argument do diskuze. Jeste chybi ten, ze je na to jeste mladej, popripade uz moc starej.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.13 16:20
avatar

V té anketě chybí možnost "ani jednomu". Za tu bych hlasoval

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 31.08.13 23:39

Amerika je dost silná mocnost, nás v Evropě už vytáhla za poslední století nejméně dvakrát z průseru. Nic netrvá věčně, ale mám pocit, že se díky těm všem lidem, kteří mají všechny rádi (a nenesou žádnou odpovědnost), taky pozvolna rozloží. Komunisti jsou docela tvrdí lidé a mají heslo " Kdo nejde s námi, jde proti nám" proč se to to má upírat i jiným.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.09.13 02:08

Domnívám se, že by se do vnitřních věcí každého státu neměly plést ostatní. Tu ,,pravdu,, znají jen tamní obyvatelé, je to stejné jako to bylo v Africe, Jugoslávii, o Afganistánu ani nemluvím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 01.09.13 19:52

Mohl by jste mi konkrétně vysvětlit, z jakých dvou průserů nás vytáhli? Nějak si můj stařecký mozek nevzpomíná. Mohl by jste připomenout staříkovi?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 21:19

kolega myslí 2.světovou válku a pak válku v Jugoslávii, dva velké konflikty ve kterých opravdu američané zabodovali, v tom prvním určitě, to druhé je takové sporné,ono je to s tou Jugoslávií moc složité, pravice, levice, křesťanství, islám, pravoslavné náboženství, kmeny a klany, dlouhá paměť a znepřátelení po mnoha generací,no a pak stačilo málo,pár ..vůdců,, kteří osvěžili paměť a bylo to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waltr1*
Datum: 01.09.13 21:48

ta svinarna v jugoslaviji jim hold neprojde jen tak dvojicata byly mala obět musi neco pridat uvidime co to bude syrie je hold dobre bojiste a daji se tam vyskouset nove rakety a zbranove systemy v docela dobre konkurenci obrana z ruska a ciny se hold musi overit frantici i amici maji plne sklady tak co s tim

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.