Mám hlas jako gay?

Od: Datum: 20.08.13 14:31 odpovědí: 21 změna: 22.08.13 22:03

Dobrý den, mohli by jste mi poradit. Někteří lidé říkají, že mluvím jako gay, prej kvůli hlasu. Můžete si to prosím poslechnou a říci váš názor? A kdyžtak i nějakou radu? PS: už jsem sem jednou psal podobný dotaz, ale bez vzorku, tak dodávám vzorek, nevím si rady

Předem díky za rady

Tomáš, 16

doplněno 20.08.13 14:33:

https://skydrive.live.com/?cid=1C0D7F66EEC59AD7&id=1C0D7F66EEC59AD7%21105


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.13 15:06

Ano máte hlas jako 100% gay,ale s tím asi nic neuděláte.:(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kupy96*
Datum: 20.08.13 15:18

díky, hned se si to myslel : :)

doplněno 20.08.13 15:18:

PS: je to ironie :)

Od: janaa*
Datum: 20.08.13 15:14

Mě teda vůbec nepříjde. Možná mito spíš připomíná "pražský" přízvuk :))... odkud jsi? : )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kupy96*
Datum: 20.08.13 15:17

no bydlím kousek od Prahy :) a mockrát děkuji, že jste mi odpověděl :)

Datum: 20.08.13 15:50
avatar

Nemyslím si, že máte hlas jako gay. Znám několik gayů a nikdo nemluví takhle. Ale myslím si, že špatně pokládáte jazyk při výslovnosti některých hlásek. Konkrétně nejvíce z, ž, s, š a spoustu ostatních hlásek. Jestliže se této výslovnosti chcete zbavit, poklikejte na nějaké logopedické stránky a procvičujte jednotlivé hlásky ve slovech, která jsou na tohle specializovaná. Naučte se správně vyslovovat. Tak jak mluvíte, to se blíží k tomu, čemu se u dětí říká patlání. ;) Když budete sám, dělejte něco, čemu se říká gymnastika mluvidel. Jazykem vytlačit tváře, z jazyka udělat žlábek, čerta-brnkat o horní ret. Napodobovat: kukačku, vrtačku, motorku, střelbu, zavolat na kočku, atd. Zadržet dech a vydávat zvuky téměř bez dechu. Říkat jazykolamy : budliky budliky, chvíli opakovat stále jedno slovo. Jen u všeho dávat pozor, jak pokládáte jazyk, poslouchejte jak to zní a snažte se o správné provedení. *placni* Chce to jen stále jazykem pohybovat, ale ne jak chce jazyk, ale jak chcete vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kupy96*
Datum: 20.08.13 16:22

děkuji mockrát za rady, pokusím se s tím něco udlat, asi si nejdříve zajdu na logopedii :)

Od: axus®
Datum: 20.08.13 15:52
avatar

No co si budeme povidat, mezi "nejmuznejsi" nepatri a jak na konci slov zvyraznujes posledni slabiky, misto klasickeho utlumu, tak to fakt zni trochu prihrate.

Ne, ze bych nejak specialne vedel, jak normalne gayove mluvi, pac vetsina jich bude zrejme mluvit naprosto normalne, ale tohle zni klasicky tak, jak to clovek slycha v TV a pod. kdyz tam mluvi nejaky gay a nebo i kdyz je pouze nekdo paroduje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kupy96*
Datum: 20.08.13 16:21

popravdě jsem to taky vypozoroval, že ta koncová hláska je nějaká divná, že jí zvyšuju, místo abych jí snižoval, ale nevím jak na to, asi budu muset zajít na logopedii :) a jinak díky :)

Datum: 20.08.13 16:10
avatar

Podle mého,posuzovat jestli je někdo gay jen podle hlasu je blbost. může v tom být porucha řeči. Když už se nějaký gay prezentuje "gayovskou" výslovností,tak už u toho používá i "gayovská" gesta. A řeč těla prozradí víc než výslovnost. A vlastně ani jsi nenapsal jestli fak gay jsi nebo ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 20.08.13 16:15
avatar

Podle mého,posuzovat jestli je někdo gay...

To ale tady nikdo neposuzuje. Ani tazatel nepsal, ze si o nem lide mysli, ze je gay, jen, ze mu rikaji, ze mluvi jako...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kupy96*
Datum: 20.08.13 16:18

gay nejsem, jsem heterosexuál

Od: klarinka*
Datum: 20.08.13 16:18

Nemyslím si, spíš mluvíte jako byste kladl důraz na to, co říkáte. Tohle není hlas gaye ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kupy96*
Datum: 20.08.13 16:21

děkuju :)

Datum: 20.08.13 18:01
avatar

Tomáši, podle tvých dotazů ti lidé opakovaně říkají, že mluvíš jako gay.

Co´s od posledního dotazu udělal proto, abys mluvil jinak? Obrátil ses už na některého odborníka na mluvu nebo na logopedii?

Opakováním dotazu a pořizováním nahrávek situaci nezměníš. A nezměníš ji ani tím, že dotyčným budeš tvrdit, že to není pravda.

doplněno 20.08.13 18:42:

Reakce na Kupy96, 20. VIII. v 18.30:

Právě proto jsem ti už dříve radila, aby ses obrátil na hlasové odborníiky. Za dva měsíce prázdnin už jsi mohl někam pokročit - už jsi mohl umět správně dýchat a správně používat přízvuk.

Chyby ve výslovnosti se odstraňují od několika týdnů po několik měsíců až let. Ovšem pro změnu působení je potřeba správně posadit hlas a správně dýchat. Když si představím, co´s mohl za 8 týdnů zvládnout... Škoda, že´s letošní prázdniny promarnil...

Na nic už nečekej a začni něco dělat! V okamžiku, kdy se podaří první krůček, zjistíš, že se ti žije snáze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kupy96*
Datum: 20.08.13 18:30

No popravdě nic moc důležitého, snažil jsem se mluvit jinak, ale moc mi to nejde. A víte vůbec jak je pro mě těžký takhle žít? Mám psychický problémy, mám často i deprese, chodil jsem k psychologovi, nemám skoro nic, nedokážu si povídat s rodiči, jako by pro mě byli cizí, nemám kamarády, nemám nic, o prázdninách nikoho nezajímám, vůbec nikoho a když jo, tak promluvím a oni mě ani příště nechtějí vidět. Nechci to řešit sebevřaždou, a proto mi nezbývá nic jiného, než se takhle ptát. Zkouším všechno možné i nemožné, ale je to těžký. Bojím se i jít do krámu a pozdravit, co si o měli lidi pomyslí. Nevím, ale asi to nedokážete pochopit, jak se teď cítím, jak mi je. Zkouším si teď procvičovat správnou výslovnost a taky správně mluvit. Jako kdybych se učil číst v 1. třídě. A jinak díky, že jste se ozval a odpověděl mi.

Datum: 21.08.13 07:32
avatar

kupy, všechny tvé problémy nikdo, vůbec nikdo nevyřeší. Mám pocit, že ti ani nepomůže vyřešit je. Musíš sám! Musíš se zdokonalovat, myslet na to, co děláš a jak to děláš. Musíš to dělat lépe, než včera. Nemůžeš očekávat, že ti někdo poradí, ty to vyzkoušíš jednou a že tě to dramaticky změní. ;) Víš jak začíná dlouhá cestra? Prvním krůčkem. *hej*Bez systematické práce sám na sobě, nic nezměníš. Ještě se tě zeptám, kolikrát sis vyzkoušel různé zvuky, pohyby jazyka, opakování slov, od té chvíle, kdy sis přečetl mou radu? Jednou? Nebo 4 hodiny s malými přestávkami? A to není žádná práce! Dokonce ani žádná námaha! PŔESTAŃ SE LITOVAT A SNAŹ SE ZLEPŚOVAT SEBE! Pořád a systematicky!

doplněno 21.08.13 15:35:

kupy, není potřeba logopeda. Je to zbytečná finanční a časová zátěž. Zase mi to příjde, že se snažíš o to, aby tě někdo z něčeho dostával. Zase se chceš o někoho opřít. Ne! Seber se sám a pracuj sám! Nejsi břečťan! Jsi mladý mužský! Za chvíli budeš muset podepřít svou rodinu. Nauč se stát pevně a řešit si své problémy sám! ;) Hledáš-li pomocnou ruku, najdeš ji na svém pravém rameni!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kupy96*
Datum: 21.08.13 11:04

máte pravdu, od toho co jste mi napsala včera jsem si našel pár stránek a procvičuji to, přestanu se litovat a dneska řeknu rodičům, co chci, i když to asi pocitově pro mě bude hrozný, tak to udělám, můžu si totiž vybrat jestli se s tím naučím žít nebo s tím něco udělám, ta první varianta se mi nezdá a já to chci rozhodně změnit, takže proto to řeknu rodičům a něco najdeme, zjistil jsem si, že v Plzni je logopedická klinika (studuji v Plzni) a tak se tam v září půjdu podívat a zjistím si informace a co mi poradí odborníci. Takže děkuji :)

 

Datum: 20.08.13 21:33
avatar

Je to takové divné. (nenapadlo by mě, že je to "gay", ale divné jo) Snad jako byste četl v cizím jazyce, s kterým teprve začínáte, nebo jako by to měl být výrazný divadelní přednes, ale provedený úplně špatně. Záseky ve větách, přízvuky na slovech divné (jak už bylo řečeno). Nevím, jak to zní, když se nejedná o čtení z předlohy, ale o vlastní hovor, ale tohle by chtělo nějaký normální rytmus a tempo řeči.

doplněno 21.08.13 11:57:

Slova sice mají hlavní nebo vedlejší přízvuk různě, ale dané slovo ho má vždycky stejně.

Z angličtiny byste zřejmě měl mít nacvičeno i vázání slov a plynulost řeči, protože to mi přijde jako hlavní nedostatek. Možná mluvit rychleji a říkat větné celky pohromadě - pokud je nutné o tom přemýšlet, vymyslet nejdřív větu celou a pak ji říct naráz :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kupy96*
Datum: 21.08.13 11:06

no tak učím se angličtinu a tam není přízvuk daný na žádnou určitou slabiku, tam se mění, a já se angličtinu učím fakt hodně, takže možná už nerozeznám, kdy použít český přízvuk a kdy ten anglický, a zkouším teď nějaká cvičení na to abych zdůraznil přízvuk na první slabice a díky :)

doplněno 21.08.13 14:15:

Víte já v angličtině nepřemýšlím nad tím, kde je přízvuk, já přemýšlím spíš nad slovy, která říkám a tam si to pak doplním automaticky, jak to cítím, ale v češtině teď nad tím hodně přemýšlím, abych dal důraz na první slabiku, ale děkuji za všechno :) a hlavně, že se mi snažíte pomoct :)

Datum: 21.08.13 17:11

Ahoj, no a třeba je to mutace. Mutoval si už? Jinak otevíráš dost pusu u toho? Zkus mluvit víc nahlas a důrazněji... A věř mi gay se pozná už jen podle vzhledu není to jen o hlase :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: savah
Datum: 22.08.13 22:03

Buď tak mluvíš schválně,nebo máš fakt trošku přiteplenej přízvuk.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.