Poradenstvi o praci

Od: Datum: 19.08.13 15:28 odpovědí: 5 změna: 19.08.13 20:12

Dobrý den mam moznost si přivydelat , ale nerozumim co znamena ve smlouvě. :spolupracovník je nezávislý subjekt, není zaměstnancem firmy práci vykonává jako osoba samostatně výdělečně činná je to přivydelek u reklamy vkladani letáku doobálek moc děkuji za odpověd regina


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 19.08.13 15:34

Pána boha - kde´s to našla? - kdo ti takovou smlouvu nabízí? A - máš vůbec ´živnosťák´?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.13 15:38
avatar

Tak tu smlouvu zahoď a zapomeň na ni. Zadej si tady do vyhledávače hesla jako domácí práce, práce z domova, práce na doma nebo přivýdělek a čti a čti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.13 16:50
avatar

To znamená, že byste nebyla zaměstnanec, ale podnikala byste na své jméno a náklady, tedy včetně plateb zdravotního a sociálního pojištění.

Jinak tyto a podbné nabídky nenabízejí práci (tedy zaměstnání s pracovní smlouvou, DPP nebo DPČ) a neřídí se zákoníkem práce.

Nabízejí podnikání vlastním jménem, na vlastní náklady (jako OSVČ). Zpravidla jde o smlouvu uzavřenou na základě občanského nebo obchodního zákoníku a platí vše, co si ve smlouvě sjednáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruda®
Datum: 19.08.13 18:31

Regino, odpověď je velmi prostá :

1) Jedná se o činnost, kterou budete vykonávat jako osoba smamostatně výdělečně činná ( tj. jako "živnostník" ), která je evidována

živnostenským a také finančním úřadem.

2) Nejste tedy zaměstnancem oné smluvní protistrany, ale jejím smluvním partnerem. Platíte si pak proto z této činnosti nemocenské i důchodové zabezpečení sama. Zdaňujete rovněž tento příjem (odměnu dle smlouvy) jednou ročně ("Přiznání z příjmu fyzických osob").

3) Nezbytné tedy je přihlásit se na živnostenstém úřadu v místě bydliště, kde Vás zaregistrují, poradí a sdělí Vám také veškeré další podrobnosti. Bude pak moci nabízet a vykonávat podobné práce i pro jiné smluvní subjekty.

Doporučuji si přečíst - třeba na internetu - Živnostenský zákon ( Zákon č. 455/1991 Sb. ) Např: www.zakonycr.cz/...

Přeji mnoho úspěchů a vše dobré. Ruda

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.13 20:12
avatar

sorry to je klasicka podvodna vec, kasli na to a rychle, viz hledani Velcl zde na poradne #velcl

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.