Volební preference- koho budete volit?

Od: Datum: 13.08.13 22:40 odpovědí: 136 změna: 04.09.13 20:02

Dobrý den, kde se dají sehnat nějaké pravdivé volební preference? Protože mě hlava fakt nebere jak může mít ODS a TOP09 tolik procent. To je nějaká cílená propaganda? A koho budete volit vy?

viz. http://www.sanep.cz/pruzkumy/…ven-ii-publikovano-21-6-2013/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.13 23:12
avatar

O jeje - to zase bude flame!

Propaganda to být ,samozřejmě, může. Nicméně i z těchto ,,propagandistických ´´ údajů je jasné, že lid český pochopil po svém slova génia naší pravice pana Topolánka o tom, že ,,líp už bylo´´ a proto se teď zřejmě obrací kolo dějin k socialistickým zítřkům *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jack®
Datum: 13.08.13 23:20

No myslím si že i kdyby vyhráli komunisté tak se "totalita" opakovat nebude. Docela by mě zajímalo jak by na to zareagoval okolní svět kdyby tady s drtivou většinou KSČM všechny smetla:D

Datum: 13.08.13 23:24
To se nestane, a i kdyby, tak ve vedení KSČ už dávno prakticky nejsou lidé s opravdovým komunistickým smýšlením.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 14.08.13 00:16

Stát se může všechno, ale nerad bych čekal dalších 40 let, až se to srovná. Celkem to mám ale promyšlené, bohužel by mě asi živnost zabavili, ale snažil bych se stát se alespoň národním správcem, pak bych asi vstoupil do družstva a možná by mě ve svém vlastním podniku alespoň nechali dělat vedoucího (protože sehnat kádry s tím má potíž každá strana i každý režim). A ve finále bych na tom mohl být i líp - konkurence zlikvidovaná, pokud bych pochleboval, tak by mě i věřili ( koukáte na Okres na severu). A kdo chce dělat, tak si vydělá v každém režimu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 11:13
avatar

Martine, zatím by Vám živnost nesebrali, ale donutili by Vás, vzít více pracovníků, aby klesla nezaměstnanost. Páč každý má mít právo na práci.

To že pro všechny nebudete mít tolika práce je vedlejší..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 21.08.13 02:35

To souhlasím, protože za Jednoty nás v hospodě bylo asi tak třikrát víc, moc jsme nenadřeli, a výdělky byly dost slušné. Co přišel kapitalismus, tak to musím v podobné hospodě zvládat vlastními silami, ale nestěžuju si, ale občas si vzpomenu na heslo "Zlatej socík"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.13 23:20
To není moc k divení. Prostě není koho volit, takže se vlastně opět jen volí "proti" tomu, co každý za sebe chápe jako větší zlo, přestože to znamená volit více méně stejné mafiány a zloděje.. :(
doplněno 13.08.13 23:30: A co se týče pravdivých průzkumů preferencí, ty neexistují. Vždy jsou dělány s nějakým záměrem, navíc na poměrně malém vzorku lidí a ještě k tomu k volbě některých stran se lidé díky mediální masáži neradi hlásí. Pokud to bude fungovat jako v posledních letech, tak průzkumy budou opět sloužit pouze k tomu, aby mobilizovaly voliče před "levicovou tsunami", takže přidají levici 5..10% hlasů, aby dostali k urnám "pravicové" voliče.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.13 23:51

ODS, ale i ČSSD mají stálé voliče, kteří je budou volit i kdyby se ukázalo, že kradou kudy chodí a przní malé děti. Já budu volit neparlamentní stranu, která sepíše smysluplný program a na kandidátce nebude mít provařeného zloděje či mafiána. Je mi špatně z toho, kolik lidí se dnes veřejně přiznává k tomu, že budou volit komunisty. Ukazuje to naprostý morální úpadek tohoto národa. Ale nedělám si iluze o tom, že by byl někdy morálně na výši. Přísahám na všechno, co je mi svaté, že pokud se komunisté dostanou k moci, tak se natrvalo odstěhuji do zahraničí (dokud to půjde) a za sebou spálím všechen svůj nemovitý majetek, aby ho nemohl užívat žádný z těch odporných tvorů a kdyby mi někdo jen slovíčkem naznačil, že mi něco znárodňují, půjde k zemi.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jack®
Datum: 13.08.13 23:58

To dneska není možné. Znárodnění- možná tak velkých firem VZP atd. Jinak řesko není vlastenecký národ. To třeba chorvaté nebo všeobecně jižanské země jsou dost horké hlavy.

Datum: 14.08.13 11:15
avatar

amadeusi, skoro souhlasím, ale jen se zeptám...

"a na kandidátce nebude mít provařeného zloděje či mafiána"

vy znáte všechny "provařené zloděje či mafiány"?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 05:42
avatar

Myslím si, že současní komunisté by byli úplně jiní, než ti minulí. Hlavně proto, že by nebylo co znárodnit. Vše je rozkradené, vytunelované, v čudu /a to je ještě velice kulantně řečeno:D/. Jak by mohla proběhnout třeba kolektivizace zemědělství, když na polích bují plevel, u nás v Polabí se nezakopne o řepné pole a jistě víte, jak dopadl moderní cukrovar v Hrochově Týnci. EU nám diktuje, kolik krav smíme chovat, kolik čuníků a nejsou to právě vysoká čísla /aby měli odbytiště - za jakoukoliv cenu a v jakékoliv kvalitě/. Už dávno nejsme soběstační. Nebýt hadrů a nekvalitních bot z Číny, co se vyrobí u nás? Kde je Sázavan, Otavan, Jitex, Makyta, OD Prostějov, ZDA Partizánské, Baťa ze Zlína? Co lidí našlo práci v českých podnicích a v českém zemědělství. Všechno je to pryč. Spíš než kdysi rudý bratr z Východu nám dneska diktuje Západ. Myslím si, že dějiny se prostě časem opakují. Sice si nabijeme hubu /jako od roku 1989/, ale oklepeme se a život jde dál. Jeden známý se před pár lety rozvedl a 3 roky na to si tu bývalou kometu zase s velkou pompou vzal. Proč? Protože lidé dělají pořád stejné chyby. Jaga.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 14.08.13 07:14
avatar

Mě se líbí, jak každý nadává, kdepak jsou naše zlaté podniky. No kde by byly? Většinou si takhle stýskají ti, kteří by si stejně místo kvalitních bot za tři tisíce koupí křusky u Huanga za náměstím na rohu za "cista". Asiati výrobek vyrobí za hrst rýže, čech by za to ani nevstával do práce. Co na tom, že ten čínskej je šunt, když si ho ten línej čech stejně koupí. Tak proč by tady měly být podniky, když si jejich zboží stejně koupí málo lidí?

Dělám v obchodě. Dovážíme jeden druh zboží určený na oděvy. Kvalitu nebudu komentovat. Za vše o Slezanu Fýdek Místek hovoří výňatek z Wiki:

Po pádu komunismu byla roku 1990 Fondem národního majetku založena akciová společnost Slezan.[4] Některé jeho provozy byly v 90. letech 20. století uzavřeny a byly přebudovány, či zbourány a na jejich místě postaveny jiné budovy.
Vlivem silné konkurence zejména asijských dovozců a ekonomické krize[zdroj?] se společnost od prosince roku 2008 nachází v insolvenčním řízení.[5
Hlavně, že si zákazníci často stěžují, jak je látka nekvalitní. No co by za ty prachy chtěli? Proč neodebírali od Slezanu a teď si stěžují?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 14.08.13 09:24
avatar

A Vy si myslíte, že za to můžou lidi? Můžou za to papaláši, kteří nepřijmou zákon o dovozu šuntu.Nikde v Evropě nenajdete tržnice plné hnusu tak, jako u nás.Jsem z textil. oboru, tak vím , o čem mluvím...Psala jsem dotaz na Svaz tex. průmyslu a vůbec nikdy jsem nedostala žádnou odpověď.Ať žije podnikání a volný obchod!Volte zase ty hovádka, co tam jsou...

doplněno 14.08.13 09:26:

A ještě jsem zapomněla: volte ty, co posílají fyzicky pracující lidi do důchodu v 67 letech, to bude teprve blahobyt!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 11:19
avatar

iviku, NECESTUJI po světě, proto se Vás jen zeptám v souvislosti s větou: "Nikde v Evropě nenajdete tržnice plné hnusu tak, jako u nás"

To znamená, že to dodávají jen nám?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 14.08.13 11:33

Iviku, promiň - ale blábolíš...

Ty chceš, aby ti "papaláši" určovali, co máš či smíš koupit? *ee**bzum*

Tržiště "plná hnusu" máme proto, že zákazníci ten hnus kupují, ne naopak. A prohlášení "Nikde v Evropě" je velmi nadnesené - zřejmě se po Evropě a evropských tržištích zase tak moc nepohybuješ (plácáš smyšlenky odposlechnuté ´u piva´). Mimochodem - která tržiště jsi poslední dobou navštívila? :-D

Ale ano - v těch zemích, které obvykle souhrnně označujeme jako ´západoevropské´ skutečně na tržnicích s potravinami nepotkáš takové hnusy, jako mnohde u nás. Tam ale takové hnusy nepotkáš ani v kamenných prodejnách. A není to proto, že by tamní tržiště regulovaly nějaké zákony "o dovozu šuntu" - je to proto, že tamní zákazníci jsou náročnější a za své peníze chtějí kvalitní zboží - a než by koupili šunt, raději nekoupí nic (a ještě si daného obchodníka s hnusem ´zaškatulkují´ jako ´hnusáka´ a nenakoupí u něj ani příště). Shodou okolností nedávno proběhla medii reportáž o tom, že obchodníci stáhli z prodeje ´křehčené maso´ (a to je fakt hnus) - ne proto,že by vyšla nějaká vyhláška nebo vstoupil v platnost zákon - proto, že zákazníci to nekupovali.

BTW - člověk, který koupí hnus (dobrovolně - nikdo jej s bičem či zbraní v ruce nakoupit nenutí) a pak na něj nadává je blb.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ivik®
Datum: 15.08.13 08:55
avatar

Ale prosím tě, kdyby byli třeba Němci tak nároční, proč by Vietnamci měli tržnici u hranic s Německem? Proč tam Němci lezou nakupovat? Protože v Německu žádný tržnice nemají!U Vietnamců u nás kupujou taky jen blbý socky, protože na drahý zboží, za který naši výrobci platíDPH na rozdíl od nich, nemají.Pivo nepiju a mám to v hlavě dost srovnaný.

A divím se, že nikdo nereaguje na můj doplněk o tom odchodu do důchodu! To je to každýmu jedno a anebo už tady píší stávající důchdci, kteří jsou za vodou...?To je mladým lidem jedno, že se rozkradli fond na důchody a teď se řve, že na důchody nebude?

Já bych zavedla, že do politiky se bude chodit zadarmo, jako to bylo za první republiky, za odměnu jako čest a ne tohle svinstvo.Národ má takovou vládu, jakou si zasůlouží a že jsme národ ovládaných blbečků, to je pravda a dobře nám tak.Kdyby se jen to DPH a daně vybíraly,jak se má, budeme bohatší než Švýcaři, to řekl renomovaný ekonom z VŠ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 15.08.13 10:53

S tím DPH souhlasím, vietnamci mají poměrně propracovaný systém úniku a mají to i na správných místech podplacený, že ikdyž to člověk kriminálce naservíruje tak to vždy někdo někdo utne. Ono se těžko konkuruje když musí být člověk o 25% dražší. Pracovití jsou o tom žádná, ale zákany by měly platit pro všechny.

U hranic už jsou dnes ty tržníce spíše jako zastěrka pro prodej drog.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 15.08.13 11:11

Iviku - už jsi někdy na tržnici "u hranic s Německem" viděla nakupovat Němce? :-D - tedy pokud pominu ´prodejny´ trpajzlíků a nekolkovaných cigaret...

Důchod - je to jednoduché - tak, jak populace stárne (a to snad nezpochybníš - jen za těch cca 20 let bez vlády jedné strany se u nás zvýšil průměrný věk dožití o cca 4 roky), někdo na důchody těch starších, holt, vydělávat musí. Žádné důchodové fondy se nerozkradly, prostě systém byl nastaven na jiné podmínky.

"Do politiky zadarmo, jako za první republiky" - proboha - a to ti zase nakukal kdo? Dtto - "řekl renomovaný ekonom z VŠ" - proč a kdy a za jakým účelem to řekl - uvědom si, že lhát mohou nejen ti, kdo říkají to, co nechceš slyšet.

Vidím, že to máš "v hlavě dost srovnaný" - ale kapku šejdrem...

Jediné, s čím jsem ochoten souhlasit je, že lidé ´daňově unikají´ - třeba i ty "blbý socky", který kupují ´bez dokladu´.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.08.13 08:39
avatar

Můžu se zeptat, jestli máte ekonomické vzdělání? Jestli ne, raději se zdržte diskuze,melete nesmysly jeden za druhým...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 16.08.13 09:43

Iviku - mám i ekonomické vzdělání...

A mohu - na oplátku, já slyšet, kromě vašich blábolů, i nějaký logický argument, který by rozporoval má tvrzení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.08.13 10:08
avatar

O i ekonomickém vzdělání u tebe nemůže být ani řeč.Proč populace stárne? Jak mají v tomhle bordelu mladí lidé zakládat rodiny?Kde mají získat praxi, když když důchodci berou důchod a ještě zároveň pracují.Např. v Německu by tohle tohle nešlo, pracuj nebo ber důchod, obojí ne.O fondu na důchody, který byl už se bavit nehodlám.Jste asi z těch, komu tenhle bordel v naší zemi vyhovuje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 16.08.13 10:18

Píšete, že pivo nepijete - a věřte, není to znát... Naopak, nyní váš příspěvek připomíná žblebty linoucí se těsně před zavíračkou z knajpy tak sedmé cenové skupiny... :-D

Populace stárne -a to je fakt, se kterým těžko něco naděláte. Důchodový systém není na takovou situaci nastaven - to je taky fakt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.13 13:55
avatar

Jak mají v tomhle bordelu mladí lidé zakládat rodiny?Kde mají získat praxi, když když důchodci berou důchod a ještě zároveň pracují.Např. v Německu by tohle tohle nešlo, pracuj nebo ber důchod, obojí ne.

To mi zni jako rozumna otazka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.13 11:22

Za první republiky dostávali poslanci velmi výrazně nadprůměrný plat. Jediný rozdíl byl v tom, že politické strany nedostávaly nic od státu a musely si peníze shánět samy. To, že zadarmo by politici pracovali lépe (tzv. "pro lidi), to je kravina, to snad nikdo s mozkem nemůže myslet vážně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.13 16:38
avatar

iviku, prosím, sdělte které důchodové fondy rozkradli? Páč to se mýlíte. Máme průběžný důchodový systém. Lidi odevzdají na důchody částku, ta je hned vyplacena důchodcům, ale stále je to málo, páč důchodců je stále více...

Ale nadávat můžete klidně dále,,,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.08.13 21:50

muilancukrar:

byl důchodový fond, který topolánek utratil, ale vy o tom nechcete vědět protože jste divnej *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.08.13 08:43
avatar

Pro bmbx : díky, alespoň jeden normální člověk se ozval a ví,o čem je řeč...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.08.13 08:42
avatar

Jste zabedněnec nebo kdo? Nemáte potuchy o tom, co se zde po uměle vyvolané revoluci rozkradlo a zničilo.Pijte dák pivo v hospodě a povídejte si o tom, jak vám plyne důchod z průběžného systému, nic lepšího není...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 14.08.13 11:35

Můžou za to papaláši, kteří nepřijmou zákon o dovozu šuntu.

A jak prosim ten sunt v zakone definujete? Vy si to predstavujete jak hurvinek valku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.08.13 08:50
avatar

Pro k2: šunt je to, co inspekce zveřejní tu a tam, že to škodí malým dětem, že to obsahuje zakázané látky a tak.Víš? máš vůbec potuchu o tom, co si na tržnici a nejen tam kupujeme? Je to veškerý svinstvo z Číny a tak pod.Koupil by sis čínský pneumatiky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 14.08.13 06:47
Člověk by neměl volit podle preferencí ale podle svého svědomí. Já jsem pro svobodu jednotlivce a omezení státu jako takového. Proto už pár let volím Stranu svobodných občanů.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: martin1965*
Datum: 21.08.13 02:44

Jenomže, to jsme pouze dva. A jelikož si nejsem jistý, aby hlasy této strany nepropadly, tak volím TOP09 (Omlouvám se ODS, ale to už nedávám). Levicové strany uznávám, hájí zájmy svých voličů, ale to nejsou rozhodně zájmy mé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 14.08.13 07:42

Chybou je že volbami se nic nezmění.

Člověk odevzdá hlas a tím oněj přijde.

Nikdo už jej nebere vážně. Zato ti zvolení se tímto hlasem ohánějí aniž by co kloudného pro člověka vykonali.

V parlamentu sedí 200 kývacích psíků, kteří musí hlasovat jak jim nařídí šéfové stran.

V současném parlamentu to dokonce bylo tak, že vše řídil z povzdálí Kalousek a toho buhví kdo.

Takže řízení společnosti je strašlivě neefektivní a pouze v zájmu lobystických skupin.

Peníze vybrané na daních se zašmoulí a potom chybí tam na co byly určeny důchody, bezpečnost, invalidé a dávky.

Tohle potrvá tak dlouho dokud lidé nezískají zpětnou vazbu na řízení společnosti, možnost kontroly a odvolávání zastupitelů.

Uplně celý systém řízení společnosti by bylo potřeba opravit,

aby zastupitelé přestali mít nekontrolovatelnou moc a systém měl automatické kontrolní mechanismy

např. vláda by byla kontrolována stínovou vládou se stejnými pravomocemi

a na vše by dohlížel úřad ombudsmana se stejnými pravomocemi

na který by se obraceli občané s připomínkami k navrhovaným zákonům

navíc tento systém by musel být průběžný a online.

Ne že se vydá zákon a v platnost vejde za 3 roky.

To mohlo fungovat v historii za padišáha kdy poslové na koních objížděli města se zvěstěmi.

Více na http://harmonie111.webnode.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 11:21
avatar

jh, desítky hodin bychom mohli hovořit o Vašem příspevku, zkusím jen jednu větu:

"vláda by byla kontrolována stínovou vládou se stejnými pravomocemi"

obě vlády stejné pravomoce? to znamená jeden čehý druhý hod...kam tedy půjdou koně?

Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 14.08.13 11:42

Je to schematicky podobné zapojení regulačního obvodu se zpětnou vazbou z regulační techniky.

V regulátorech to funguje, díky nim se pohybuje i vozítko po Marsu,

to se o současném parlamentu říct nedá.

To by určitě skončilo v prvním pangejtu. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 09:00
avatar

Opravdu nevím koho budu volit. Určitě ale neparlamentní stranu. Čím dál víc nabývám dojmu že je lepší pro mé svědomí tzv. vyhodit hlas, než volit ty mafiány.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.08.13 11:24
avatar

ringo, respektuji názor každého, ale domnívám se, že magiáni nejsou v parlamentu, ale stojí v pozadí a tahají za nitky. Ty vedou vždy k těm co můžou změnit to co potřebuje mafián. Určitě ne k tomu nejvyššímu, ale k jeho poradcům, aby oni přesvědčili toho důležitého, že toto je to správné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 09:32
avatar

Přestává mě bavit politiku sledovat, je to jeden parchant větší než druhý a bez rozdílu politické příslušnosti, a´t zvolíte koho chcete tak se spolu domluví, uzavřou koalice a udělají vše proto aby oni měli svá koryta plná. Že by to vyřešila defenestrace? Nejspíš ne. Zkusme si sáhnout do svědomí, když tam budu sedět já tak si to koryto taky budu držet, myslím si, že i s člověk co dnes vykřikuje, já bych myslel na lidi by se choval stejně. K volbám půjdu ale koho budu volit nevím, za mě to nebude jistě žádná pravicová strana a žádná malá, nová strana s nějakým nastrčeným známým jménem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.13 11:26
avatar

Liduš, souhlasím, ale toto se děje i na komunální poltice v malých obcích, větších, mestysech, městech, krajích atd...

Stačí otevřít kterýkoliv tisk a hledat ve svém kraji..

Třeba Pardubice a dostihový spolek... co tam je za nejasnosti (volím slušná slova)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrcolina*
Datum: 14.08.13 10:52

Já budu volit nejspíše pana knížete nebo Karolínu Peake nebo křesťany. Jedno z toho si vyberu podle jejich programu a jak si povedou na předvolebním kolbišti, tv...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 11:02
avatar

Vím, koho volit nebudu: komunisty a ty, kteří jsou ochotni s nimi spolupracovat. Narozdíl od spousty lidí jsem totiž neztratil paměť.

A doufám, že budu mít vůbec koho volit...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.08.13 11:27
avatar

jethro, stejná volba, snad směrem více vpravo..

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.08.13 13:56
avatar

Bohužel mám pocit že je nás málo. Skoro celá Morava bude zase volit komanče a socany. Inu když je prázdný talíř, zaprodáš se i ďáblu...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.13 15:22
avatar

Ringo co pro vás a pro lidi udělalo OF, ODS, TOPKA, KDU, VV, Lidem-co ji nikdo nevolil? Pro mě nic, rozprodali a rozkradli republiku, v soc. službách nadělali jen paseku. I já volila po revoluci OF, čekala, že se něco změní k lepšímu, říkala si dost už bylo vlády jedné strany je čas aby se naše děti měly líp. Omyl, mají se čím dál hůř.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: axus®
Datum: 14.08.13 15:50
avatar

Lidko. Aniz bych se zastaval kterekoliv strany, kterou ste zminila (a nevsiml jsem si, ze by o kterekoliv z ni Ringo hovoril a navic muzeme se pouze dohadovat, zd toto jsou ci nejsou strany pravicove), obcan volici pravici ve skutecnosti neocekava, ze pro nej strana bude neco delat, tak jak to ocekavaji volici levice. Pravici volici obcan pouze ocekava, ze pravicova vlada zajisti chod statu a do veci obcanu se bude michat co nejmene.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.13 15:55
avatar

Moje řeč! Dobře napsáno. Navíc opravdu nejsem volič ODS, TOP atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 16:22
avatar

Ringo, opět souhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 15:56
avatar

@axus: Tak podle vašich slov OF, ODS, TOPKA, KDU, VV a Lidem nejsou ani náhodou pravicové strany! *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 16:14

Nejsou pravicové, pouze to o sobě tvrdí. To má ale s realitou pramálo společného - rozhodují činy a ty nemají s pravicovým chováním a názory nic společného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 14.08.13 16:44
avatar

Tak podle vašich slov...nejsou ani náhodou pravicové strany

To ale nejsou moje slova, Anzionko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 16:32
avatar

Tak jo a je to má poslední reakce. Co že to ty pravicové strany v tomto státě zajistily? Rozdělení republiky, rozkradení, rozprodání, zlikvidování zemědělství, zlikvidování zdravotní a sociální péče, školství to je také celé vzhůru nohama, kdeže je ta slibovaná podpora mladým rodinám?, asi proto jsou mladé matky bez porodného a mladé rodiny se zadluží až do důchodu chtějí-li bydlet. Jo cizích značek aut tu je požehnaně a můžete si hned koupit i 4 ale ani ta Škodovka už není naše. Lichva ta byla trestný čin a dnes je posvěcená. Obchody plné šuntů, shnilé banány i v létě, jahody co se jako jahody tváří i o Vánocích. Cestovat můžete kam chcete ale musíte na to mít. EU se plete do všeho a nerozumí ničemu, asi proto jsme jako řepařská oblast museli řepu a cukrovary zrušit, za to můžeme pěstovat řepku a kukuřici do bioplynek-hurá a na polích se místo zlátnoucího obilí lesknou fotowoltaické panely- zase jenom pro někoho. Mohla bych popsat ještě mnoho listů. Dík, už mám jasno volím LEVICI, bohužel v tom dnešním marasmu netuším která ze stran to vlastně je, ani jedna nesplní co slibuje. Chápu, že stát někde brát musí, selským mozkem vím, že nemůžu projíst víc než mám a stále se víc a víc zadlužovat, bohužel ti co ve vládě sedí asi do školy nechodili.Jasně i já jsem proti aby mi někdo diktoval-ovšem stále něco musíte, pořádek být musí a nemůže si každý dělat co chce. I se svým ID si nemyslím, že patřím mezi sociálně slabé, mám na slušný život dost, mohla bych tedy spokojeně mlčet, nebudu, je kolem mě spousta lidí kteří nežijí ale přežívají a neříkejte mi, že každý si může založit živnost a mít milionové příjmy, že práce je dost ale lidem se nechce dělat. Pevně věřím, že se nehádáme, jen máme každý jiný úhel pohledu, určitě jsou věci kde se shodneme. Já vážně netoužím po vráccení starých časů, žila jsem před 89 slušně, slušně vyžiju i dnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 14.08.13 16:41
avatar

EU je levicove orientovana. To jen pro uplnost vaseho rozhodnuti volit levici a nadavat na EU.

Samozrejme volete, koho uznate za vhodne. To je kazdeho pravo, do ktereho mu nema kdo co kecat.

-

Jak sem ale napsal uz predtim, zadne ze stran vyse se nezastavam (a o pravicovosti se da polemizovat).

Ono ve vysledku je stejnak jedno, zda jsou pravicove nebo levicove. Bud umi a nebo neumi.

Zadna nase vlada v poslednich 60 letech se prilis nevyznamenala. A proto je logicke pokracovat dal a zkusit nekoho, kdo u kormidla jete nebyl, nez se tocit stale v kruhu, zkouset stale znovu a znovu ty same a ocekavat rozdilne vysledky.

To se tyka vsech co vladly, od komunistu az po ods.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 21.08.13 03:13

O rozkradení republiky to jsou jen rádoby se opakující kecy. Kde nic není, tam ani ... A komunisti to docela rádi položili, protože nevěděli, kudy dál - pro neznalé doporučuji seriál Okres na severu, který se právě reprizuje na Barandově - tam je všechno vysvětlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 14.08.13 16:34

Jistě si tedy pamatujete,

že v socialismu neexistovaly krize

a byla plná zaměstnanost.

Což se nepopiratelně kapitalismu nikdy nepodařilo.

I když neustále tvrdím

že komunismus a demokracie jsou pouze prázdné pojmy

Pod pláštíkem komunismu se vytvářely privilegované vrstvy ovládající vše

a pod pláštíkem svobodné soutěže politických stran

nám pár lobystů diktuje svoje zájmy

a ti kteří křičí, že by se každý člověk měl sám o sebe postarat

jsou nejvíce přisátí k státnímu cecíku a žijí z předražených státních zakázek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 18:09
avatar

Socialismus byl jedna velká permanentní krize a plná zaměstnanost v podmínkách nucené pracovní povinnosti není nic, po čem by měl člověk toužit. V gulagu byla taky plná zaměstnanost...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 14.08.13 23:51

To byste měl vysvětlit skinům,

když pochodují na tu naši drahou menšinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 14.08.13 22:11

Nedá se ztratit to co nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 16:08
avatar

- asi vás všechny zase naštvu - ale po zkušenostech z minulých let, myslím - že ať zvolíte cokoliv - zase bude vládnout ODS (TOP 09, VV, LIDEM, KDU-ČSL atp... ) - v koalici s ČSSD. Vsaďte se! Zdravím. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 16:15
avatar

To je jasné. Dokud to tu bude jako na houpačce, bude to nahoře vypadat taky tak. U nás jsme všichni bojovali proti starému primátorovi a ačkoli nevyhrál ani omylem, všechny strany souhlasily s tím že tam zase zůstane. Tak co z toho?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 16:26
avatar

musí vládnou většina. Ale jak, když voliči (kdy to bylo?) rozdělili síly na 100:100 poslanců?

Když je většina křehká 105-110-115 poslanců, složeno z několika stran, které po čase určitě najdou neřešitelný problém, těžko se prosazuje program jedné z nich..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 14.08.13 16:38

Ale to je bolševismus vláda většiny rusky více bolše.

Jedinou možností je dialog po kterém všichni toužili v osmdesátomdevátom.

Chtěly se kulaté stoly.

Ale dnes vám Nečas a jeho tlupa řekne my máme většinu tak to všechno proválcujeme a hotovo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 16:53
avatar

jh, ale to je na dlouhééé povídání. Zkusím toto,

mám dva syny a řešíme co uděláme se střechou. každý má svůj názor, vedeme polemiku, a někdo ukecá toho druhého a již jsou dva proti jednomu. Klidně můžeme vést dialog několik týdnů, ale nedohodneme se. Jak se tedy udělá střecha, podle většiny či podle menšiny.

Většina je bolševismus?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 14.08.13 17:35

Dobře dva se shodnou souhlas

ale musí vzít v potaz i připomínky třetího

nebo vám ten třetí chalupu zapálí.

I to se stává

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 14.08.13 17:45
avatar

V idealnim svete by se jednotlive strany domluvili.

V nasem svete je potreba, aby jedna strana (ta vladnouci) mela rozhodovaci pravomoc - dostatecny a silny mandat rozhodnout.

To se nevylucuje s tim, ze by mela naslouchat. A dobra vlada by to delala, spatne ne. A tim uze se opet dostavame k onomu idealnimu svetu.

Je to stejne jako ve firme, kde sef rozhoduje, ale dobry sef si necha poradit a rozhodne po dukladnem zvazeni vseho, co zazni. Spatny sef se rozhoduje zpatra.

Kdyz nebude ale sef zadny, tak se nic neudela. Bude chybet jasny smer.

Asi neexistuje otimalni reseni.

*nevi*

doplněno 14.08.13 18:33:

Jethro. Mas pravdu.

Sef by mel mit vizi - to je ten smer, o kterem pisu ja. Vize je ale obecna predstava. V konkretnich dilcich usecich je dobre vyslechnout si mineni / radu odborniku na konkretni dilci problem.

-

S tim osvicenym absolutismem si vzpominam, ze sem to sem taky nekde kdysi psal, jenze takovy se asi jeste nenarodil. Stejne, jako jakakoliv jina utopicka myslenka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 18:11
avatar

Jedno z nejlepších státních zřízení je diktatura rozumného a osvíceného vládce. Akorát - kde ho vzít?

doplněno 14.08.13 18:12:

O tom šéfovi se to dá říct i naopak - ten dobrý má vizi a za tou jde. Ten špatný si do toho nechá od kdekoho mluvit.

Jaký byl šéf Tomáš Baťa?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 14.08.13 23:54

Baťa stejně jako Steve bylůi vizionáři.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 20:18
avatar

jh, jasně že poslouchám připomínky toho třetího, ale on chce střechu úplně jinak. On musí uznat, že většina má právo rozhodnout a nesmí přemýšlet o pomstě, že zapálí chalupu.

To bych pak měl ze strachu o chalupu přistoupit na rozhodnuté menšiny?

To bychom si spolu pokecali, kdybychm stále u sebe..

Přeji hezký večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 14.08.13 23:18

Dohoda je o něčem jiném.

Na chvíli zapomenout na svůj názor a podívat se na problém očima toho třetího.

Můžeme třeba zjistit, že pro třetího je řešení drahé a nemůže si jej dovolit

ale souhlasil by třeba s řešením

které by bylo dostatečné ale v ceně 2 třetiny.

Což by se vám dvěma nelíbilo z hlediska životnosti.

Tak by se ale problém redukoval na to jak získat peníze na tu jednu třetinu.

Mohli by ste se domluvit na splátkách, které by třetí časem splácel

nebo v případě kdy by vás to nezatížilo,

tak by jste vy dva uhradili rozdíl ceny mezi levnější a dražší variantou.

Toto je příklad ke kterému se dá dojít dohodou

ale ne zaťatými postoji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 14.08.13 23:23

Vase teorie o dohode ma jeden problem. Neuvazuje situaci, kdy se dva (tri, ctyri...) proste nedohodnou, ci je kompromis vzhledem k povaze situace nemozny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 14.08.13 23:39

Jestli se to týká uváděného příkladu

tak dohoda by byla na pořízení levnější varianty střechy.

To že většina chce dražší variantu nevychází z reality

když se nedohodnou na jejím financování

přestože mají většinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.13 21:10

A co kdybychom se všichni shodli na tom, že budeme volit kandidáty hnutí Úsvit vedené senátorem Tomio Okamurou? Přečtěte si jeho program preferující přímou demokracii! Ta sebranka v současném parlamentu chce kompletně odstavit od koryt!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 21.08.13 03:17

Další naiva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.08.13 18:09

Pokouším se popsat nezpochybnitelné rysy pravicové a levicové politiky. To pro lepší orientaci co je v politice pravicové a co levicové. Má někdo jinou charakteristiu? Hezký den - miro

doplněno 14.08.13 18:40:

Jelokož předcházejí je zřejmě nečitelné , tedy jonou formou


Základní rysy pravicové politiky

Různé pravicové směry vyznávají odlišné myšlenky, spektrum se pohybuje od principů jakými jsou svoboda, individualismus, tradice, až po principy jako autorita, řád, hierarchie, povinnost, reakce a nacionalismus.

Pravice odmítá rovnostářství, nerovnost mezi lidmi vnímá jako neodstranitelnou či odstranitelnou za cenu omezení svobody, ale vnímá nerovnost někdy také jako užitečnou, jelikož má podporovat neutuchající boj za zlepšení společnosti. Pravice (na rozdíl od levice) klade důraz více na individualismus než na kolektivismus.

Prosazuje zaručenou ochranu soukromého vlastnictví a svobodu podnikání, to považuje za podmínky nezbytné k životu a prosperitě společnosti. Její liberální odnože převážně odmítají výrazné zásahy státu do fungování ekonomiky, podle principů neviditelné ruky trhu. Pro neliberální to nehraje velkou roli. Za pravicové se považují konzervativní, ekonomicky liberální a monarchistické politické strany a uskupení.

Za krajní pravici se považují politické strany a uskupení (neo)fašistické a (neo)nacistické. Toto pojetí například kritizoval myslitel Rakouské školyFriedrich August von Hayek, který tvrdil, že nacismus a fašismus pro svůj kolektivismus, komunitarismus a intervencionismus nemohou být řazeny na pravici, která se projevuje opačnými idejemi, ale právě na levici, jako radikální vyústění socialismu.

Kapitalismus je ekonomický systém, v němž jsou výrobní prostředky v soukromém vlastnictví a provozovány za účelem dosažení zisku. Ekonomické parametry (např. ceny) jsou určovány prostřednictvím volného trhu (nabídkou a poptávkou), a to i ceny práce, nikoli řízeny pouze zásahy státu (jako v Kapitalismus je ekonomický systém, v němž jsou výrobní prostředky v soukromém vlastnictví a provozovány za účelem dosažení zisku. Ekonomické parametry (např. ceny) jsou určovány prostřednictvím volného trhu (nabídkou a poptávkou), a to i ceny práce, nikoli řízeny pouze zásahy státu (jako v řízených či plánovaných ekonomikách).

Základní rysy levicové politiky

Vyznačuje se sympatiemi pro takové principy, jakými jsou svoboda, rovnost, bratrství, pokrok, reforma a internacionalismus.

Akcentuje rovnostářství, prosazuje politickou rovnost, sociální rovnost, v různé míře i ekonomickou rovnost a prosazuje také rovnost příležitostí prostřednictvím ochrany sociálně slabších vrstev. Dále upřednostňuje státní, družstevní nebo jinou společnou formu vlastnictví výrobních prostředků před vlastnictvím soukromým. Je pro náboženskou rovnost, případně se staví proti náboženství.

Hájí práva a zájmy nižších a středních vrstev společnosti, zvlášť zájmy zaměstnanců proti vlastníkům výrobních prostředků. Vyžaduje, aby se tyto vrstvy účastnily na uskutečňování politiky (prostřednictvím odborových organizací či samosprávy pracujících).Přiklání se spíše ke kolektivním formám podnikání, staví se za vyšší míru zásahů státu do ekonomiky. Snaží se zavést rozsáhlé sociální zabezpečení, které vede k vysokému zdanění příjmů. Prosazuje decentralizaci moci, klade spíše důraz na kolektivismus než na individualismus. Za levicové se považují sociálně-demokratické, socialistické, eurokomunistické, radikální a mnohé liberální politické strany, většinou i strany zelených

Za krajní levici se označují komunistické strany, především nereformované a anarchistické organizace. Výjimečně se k levici řadí i nacionalistické subjekty, většinou se separatistickým programem.

Socialismus v širším smyslu jde zaprvé o ekonomický systém charakterizovaný společným vlastnictvím výrobních prostředků, kolektivismem a plánovaným hospodářstvím. V ekonomickém smyslu je protiváhou kapitalismu. Za druhé jde o politickou ideologii, kdy je tradičně spolu s liberalismem a konzervatismem považován za jednu ze tří nejvýznamnějších ideologií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 14.08.13 23:43

Tady už si nikdo na pravici a levici nehraje.

Wocogou je jasné získat moc

a rozhodovat o státních zakázkách

a tím z nich inkasovat malé domů.

Dávno již nejde o souboj ideí

protože žádná strana je nemá

takže ani nenabízí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 14.08.13 20:47

Zase ukázková diskuze o tom jak jsme debilní národ *haha**haha**haha*:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 20:49
avatar

Zase jen kecáme u PC a skutek utek? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 21:27
avatar

Pro "anzionka"

- ahoj tygříku - no ale, co se tedy dá dělat? - kromě OF na začátku "revoluce" , volím celý život ČSSD - a teď poprvé budu volit KSČM - ale - ať volím cokoliv - je to stále stejné - samozřejmě nevěřím ani těm komunistům - ale na to, abych vzala pušku, nebo "bejsbolku" - a vyšla do ulic, už nemám. Ale - stejně - tímto způsobem se zviditelňují zatím jenom skinhedi, nebo fašisti.

Poraďte tedy - co dělat? Byla bych moc ráda. Zdravím. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 21:46
avatar

Pro "culdabulda1":

To bylo jen takové povzdechnutí. Češi už jsou takový, sedět u piva a nadávat, to jim jde. Dnešní politici by se měli zamyslet, co je špatně, když lidé sami od sebe začínají volit KSČM. Evidentně něco špatně je, ale hlavně, že jste (nemyslím teď vás) cinkali klíčema...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 22:42
avatar

Pro "anizonka"

- klidně můžete myslet mne - taky jsem "jako blbá "cinkala klíčema" - ale tohle, co se děje dnes - mne ani ve snu nenapadlo!

Např. Karlu Krylovi - to "docvaklo" velice brzy (asi proto, že žil v Německu) - a tím více si ho vážím (oproti nynějším umělcům)! - ale už to není nic platné ani jemu, ani nám. Tak hodně štěstí. Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.13 21:15

Marcelko, chce to volit nějakou novou dosud mimoprlamentní stranu, třeba hnutí Úsvit vedené senátorem Tomio Okamurou. Ten by s těmi současnými kmotry zatočil!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.13 21:20
avatar

S celkovým ziskem hlasů kolem 5 %, asi těžko ne? *sok**cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 16.08.13 21:40
avatar

Pořád je to větší naděje na úspěch, než volit komouše...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 16.08.13 21:45
Minimálně je to gesto pro ty současné že jim všechno donekonečna procházet nebude
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 21:16
avatar

Ano, jste :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 14.08.13 22:24

Říkám si jak to dělají, že ti pravičáci co jsou v pracovním procesu dokáží tady celý den diskutovat. Levičáci chybí. Ti musejí makat na ty pravičáky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1111
Datum: 14.08.13 22:25

A na to jste přišel jakým způsobem? :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 14.08.13 23:55

Jisté loginy toho o sobě dost prozradily. Není každý důchodce. Stačí se podívat na čas příspěvku. Ovšem je možné, že vybírají dovolenou. V tom případě mají dovolenou cca 365 dnů v roce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 22:26
avatar

@jibar: Jste to takhle večer pěkně zabil... :D*smich**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 15.08.13 00:00

Pozor! Národ nemůže být na rozdíl od jednotlivých lidí debilní. Tuším, že je nás 10 milionů, co člověk to jiný názor. Co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat z nejrůznějších důvodů tomu druhému. Svobodné volby jsou právě supr, že se o myšlení ostatních 9999999 lidí dozvíme a můžeme reflektovat. Proč si asi myslíte, že právě totalitní režimy svobodné volby nemají tak rádi?

doplněno 15.08.13 00:02:

Ještě faktická oprava, voličů je o něco míň, než těch 10 milionů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.08.13 10:12
avatar

Někde jsem četla, že se dělal test IQ vzorku národa a vyšlo to kolem 90-95, hrůza!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hadraba
Datum: 14.08.13 20:56

milancukrar měkký a vláčný jako želé, jethro a spol co si hrajou na pravičáky, to je zase legra...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1111
Datum: 14.08.13 21:24

Nyní běží na ČT2 dokument: "Vítejte v KLDR" - Dokument. Co si z návštěvy Severní Koreje odnášejí čeští turisté, kteří kdysi žili v podobném politickém uspořádání? No to je něco... Tam, aby se člověk bál vycestovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.13 21:51
avatar

Také se na to dívám...

Pro "1111", kdyby vlády a politici od roku 1989 vládli pořádně, tak se dnes nemusíte bát, že se do Česka vrátí režimKim Čong-una.

:-P

doplněno 14.08.13 21:56:

Ještě přemýšlím, kolik ta šaškárna, výlet do KLDR, musela stát. Také bych se tam ráda podívala, ale bohužel.

doplněno 14.08.13 22:03:

Když už jsme o té TV, tak právě teď na ČT 24...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 14.08.13 22:19

Sice to nesleduji, ale dovedu si to představit. Před 25 lety by ti samí novináři vychválili ten režim až do nebe. Koho cleba jíš ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1111
Datum: 14.08.13 22:21

No, to je ta chyba, že to nesledujete, nejedná se o novináře, ale o české turisty...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.13 09:03

Já se tedy po zhlédnutí tohoto filmu hlavně styděl za neomalené chování Čechů, především toho nejmlašího.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 16.08.13 10:15
avatar

Měli jsme na ZŠ soudružku učitelku, která kluky tahala za vlasy, když jim nešla ruština,po revoluci se ze soudružky stala paní předsedkyně ODS, podnikatelka,prostě hnus!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 16.08.13 15:58

Jakej hnus. Takovejch je většina ódeesesáků. Teď co ODS jde do kelu možná přesedlaj a třeba se dají k socanům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1111
Datum: 20.08.13 22:29

Z tovární kantýny fabriky Chodos nečekaně Jana Nagyová postoupila do vyšších pater podnikové hierarchie. "Stala se významnou funkcionářkou KSČ a postoupila na lepší místo. Psal se rok 1985, když jsem dostal předvolání, abych se dostavil do zasedací místnosti naší fabriky. Bylo tam několik komunistických funkcionářů a spolu s paní Nagyovou se do mě pustili. Prý jsem před zaměstnanci urážel naše socialistické zřízení. Měl bych prý vědět, že já se svou minulostí si takové řeči nemohu dovolit. A když se to stane znovu, pošlou hlášení na Státní bezpečnost," tvrdí bývalý politický vězeň Ladislav Frank Nykl serveru Prvnízprávy.cz

Jana Nagyová dokázala to, co se podaří málokomu na světě. Z kantýnské prodavačky a zanícené tvrdé komunistky se během let "metamorfózovala" na členku ODS a vedoucí provozního oddělení Hlavní kanceláře ODS a následně na vrchní ředitelku Sekce kabinetu předsedy vlády České republiky Petra Nečase s měsíčním příjmem ve stovkách tisících korun. O tom, jakou záhadnou cestou získala vysokoškolský diplom, by nám mohl vyprávět třeba právní expert ODS M. Benda. Takže mi dovolte tomu děvčeti, která kdysi vařilo kafe někde v Sokolovně, poděkovat. To, co v životě dokázala, opravdu nedokáže každý, ale hlavně patří dík soudruhům, kteří jí dali morální základy a obrovskou ctižádost. No řekněte sami, znáte nějakou jinou zemi na světě, kde se ze zanícené soudružky kantýnské stala "první dáma vlády" a dokázala tuto zemi zbavit podvodníků, vyžírků, odsouzených zlodějů a jiné havěti, která tloustla z našich daní? http://www.jansustek.cz/news/komunistum-patri-velky-dik-/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.13 00:22
avatar
Hadrabo, otázka zní: koho budete volit?
Nehodnoťme uživatele!
Kdybys tak věděl, kolik lidí svoje názory v tomto vlákně skrývá za "náhradní" nicky...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.08.13 00:35
avatar

Hejkálku, hlavně to nezveřeňuj! ;)

Jak teď na to koukám, tak mě začíná zajímat ten Babiš...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jack®
Datum: 14.08.13 22:40

Prosím nehádejte se :) já se ptal na názor o volbách a nehajím ýádnou stranu.

Jiank co si myslíte o Babišovi? Ten člověk má peníze takže pro peníze do politiky nepoleze a jeho názory taky nevypadají zle. Otázka je aby u moci neoddělal veškerou konkurenci a nepřejmenoval Řesko na "tady je Babišovo" No nevím na rozhodování času dost.

Od: jh11
Datum: 14.08.13 23:45

Pan Babiš chce politiku řídit přímo bez lobystů

v zájmu rozšíření svého imperia.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1111
Datum: 16.08.13 16:40

http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/2803-andrej-babis Ing. Andrej Babiš
* 2. 9. 1954, Bratislava

Ing. Andrej Babiš
Podnikatel, zakladatel občanského sdružení ANO 2011. Absolvent Fakulty obchodní VŠE v Praze. Od roku 1978 působil v PZO Chemapol Bratislava v obchodní skupině, kde se zabýval kontrolou dovážených surovin. Byl členem KSS. Od roku 1980 byl evidován jako spolupracovník StB, od roku 1982 byl veden ve spisech jako agent StB. A. Babiš vědomou spolupráci s StB odmítá a podal v této záležitosti žalobu na ochranu osobnosti. Mezi roky 1985_1991 zastupoval PZO Petrimex v Maroku. V letech 1991_1995 působil ve funkci ředitele obchodního oddělení 32 PZO Petrimex. Po vynuceném odchodu z Petrimexu začal podnikat v oblasti potravinářství a chemie. Byl členem řady statutárních orgánů společností, známý je především svým působením ve společnosti Agrofert. V listopadu 2011 založil občanské sdružení ANO 2011, které připravuje své působení v politické sféře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1111
Datum: 16.08.13 17:16

Josef Vondruška, ten měl podle obžaloby jako vychovatel v Minkovické věznici na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let bít a šikanovat vězně Jiřího Wolfa, nyní osvobozen. - Základní biografické údaje exposlance Vondrušky:

Josef Vondruška, narozený 12. února 1948, vystudoval střední průmyslovou školu v Liberci a někdejší Vysokou školu Sboru národní bezpečnosti v Praze. V letech 1969 až 1972 a počátkem 90. let pracoval jako zámečník. V letech 1972 až 1990 byl dozorcem ve věznici Minkovice u Liberce. Od roku 1993 pracoval jako podnikový právník. Do KSČ vstoupil v roce 1967, na počátku 90. let byl členem užšího vedení KSČM. V roce 1992 byl poslancem Federálního shromáždění. V roce 2004 neúspěšně kandidoval do Senátu. V letech 2005 až 2010 byl členem Poslanecké sněmovny za KSČM. Působil i v komunální politice, v letech 1993 až 2006 byl zastupitelem v Liberci. V letech 2000 až 2008 také zasedal v zastupitelstvu Libereckého kraje. http://www.denik.cz/z_domova/…vyroku-soudu-vezne-nebil.html

Takoví zůstali věrni straně, jiní odešli např. do ODS, ale myslím, že se dokáží opět vrátit odkud vyšli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1111
Datum: 16.08.13 17:31

"No, má to ale Pán Bůh pěknou čeládku."
ThDr. Josef Zvěřina
"Komunističtí bachaři se chovali hůř, než ti nacističtí."
Josef Heřman Tyl, opat z kláštera Teplá, vězeň nacistických i komunistických lágrů - http://www.vladimirhucin.cz/?q=node/527 Hlavní poučení z kauzy Vondruška jsou rozbourané iluze o "klidných" letech osmdesátých.

Až nám zas bude někdo vyprávět, jak se "nikomu nic nedělo", připomeňme: neznámý Jiří Wolf se kvůli letákům a nápisům na zdech dostal na deset let do kriminálu.

Za minkovickými zdmi se děly věci, které jsme považovali za výhradní doménu let padesátých. Je to tak málo? Svou právní při vězeň a buřič Jiří Wolf prohrál. Za odhalení kusu pravdy o časech velmi nedávných zaslouží přinejmenším fanfáru: hanba vítězům, čest poraženým!

Petr Kamberský Lidové noviny 29.4.2011 Drzost extrémistů z KSČM nezná mezí, ale Filipa usvědčil z chronického lhaní právě osud Pavla Wonky, který v dnešní MF DNES popsal ve výborném komentáři Luděk Navara. Wonka se stal mučedníkem bolševické totality jenom proto, že chtěl kandidovat do tehdejšího parlamentu, což mu zaručovala tehdy platná Ústava z roku 1960. Článek třetí, odstavec první zní jasně.

Volební právo do všech zastupitelských sborů je obecné, rovné a přímé s tajným hlasováním. Volit může každý občan, který dosáhl věku 18 let. Zvolen může být každý občan, který dosáhl věku 21 let.

Pavel Wonka splňoval všechny předpoklady pro to, aby se mohl ucházet o zvolení do Federálního shromáždění, ale stát mu to nedovolil. Režim, který bez vážného důvodu a tedy protiprávně zabrání občanovi v jeho nezadatelném lidském právu, je zločinný. Proto v letech 1948- 1989 u nás protiprávně existovala komunistická totalitní diktatura.

Jan Ziegler Virtually.cz 28.04. 2011

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.13 09:20

"Ten člověk má peníze takže pro peníze do politiky nepoleze" To je samozřejmě omyl. Peněz a moci není nikdy dost. Právěže Babiš narazil na limit, kdy už mu ke zvyšování moci nestačí mít pouze víc peněz a navíc už ho ani nebaví uplácet politickou mafii, aby se dostal k dalším penězům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 16.08.13 10:56

Je to velký hulvát a buran, ale na druhou stranu se mi některé jeho myšlenky o pracovitosti líbí. Je tam ale hodně otazníků. Určitě ale lepší než to co je ve sněmovně dnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.08.13 22:39
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pedrosa
Datum: 16.08.13 22:42

Babiše budu volit v případě předčasných voleb :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.13 23:04

Nebudu se nijak opakovat když řeknu, že budu volit toho, kdo má Filipa. Mám za to, že mnoho lidí je volit bude taky, protože prokázali minimálně slušnost.

doplněno 21.08.13 09:59:

Všimněme si, že všichni ti zdejší rádcové, se dají spočítat na prstech jedné osoby a vidíme, že jde pořád o jedny a ty samé, a nemají skoro nic proti dnešním komunistům a ta zhola nic, a vycházejí z jejich předchůdců, kteří se zpronevěřili zásadám. Omílají pořád to samé, jako odmítali všichni pravičáci- když nevěděli co by, tak zavzpomínaji min. na padesátá léta. Lid jim to ale stejně spočítal, protože si dokázal spočítat, že 3+3 je 6 a nikoliv slibovaných 9. Ale přesto, pokud volíte pravičáky, tak si je volte, a levičáky nechte na pokoji. Srdce vám stejně tíhne na levou stranu, nebo ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.13 08:51
avatar

Je fakt, že když se v 50. letech navzájem obviňovali a zavírali do lágrů, bylo to od nich slušné, ale to je tak asi vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.13 09:36
avatar

ringo, v 50 letech do lágru, v 80 letech do vězení...

klidně i za prkotiny...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1111
Datum: 21.08.13 09:41

http://aktualne.centrum.cz/do…reforma-ktera-sokovala-narod/ - Reforma, která šokovala národ rok -

Před šedesáti lety komunisté ze dne na den vyhlásili peněžní reformu, která umožnila režimu ekonomicky přežít _ ovšem za cenu toho, že obyvatelstvo přišlo o své veškeré úspory. Dlouho utajovaný krok vyvolal v červnu roku 1953 první velké protesty v komunistickém bloku Moskvou ovládaných států. http://myego.cz/item/hodni-a-nevinni-komuniste-aneb-jak-se-nam-pod-nimi-žilo - Proč se o tom tak široce rozepisuji? Protože komunisté se nezměnili, změnili jen taktiku podobně jako v letech 1945 _ 1948 a té podřídili své vyjadřování. Jejich cíl je stále týž: opět se zmocnit vlády, a pak vládnout podle svého. Demokracie je pouze prostředí, které využívají jen proto, aby ji mohli zničit. Opět se prosazují síly, které chtějí s komunisty spolupracovat, protože si myslí, že z toho budou mít prospěch. Opak je pravdou. Když komunisté dosáhnou svého, zničí nejen své odpůrce, ale i spojence, jako se stalo v Rusku i u nás po roce 1948. Spolkli spojeneckou sociální demokracii bez nejmenších výčitek.

Co by nás čekalo v případě, kdyby se komunisté dostali k moci, by mělo být každému myslícímu člověku zřejmé. Tím víc je udivující, že komunisty brání i lidé, kteří se nám představují jako duchovní autority. Proč jim tyto postoje vyhovují, ať si rozhodne každý sám. A pozor: platí skutky a nikoliv "ušlechtilé" úmysly a řeči. Podobnost snah o naší likvidaci s počínáním komunistů není náhodná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.13 08:53
avatar

Ano, slušnost prokázali skutečně minimálně.

btw kdo ví, jaké je dnes výročí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.13 09:01
avatar

Den hanby!

doplněno 21.08.13 09:01:

To piju jen černé pivo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.13 10:21
avatar

Čest soudruhu. Ty máš možná srdce vlevo a seš levej, ale normální člověk je pravák a srdce má vpravo. Tak to chce i příroda. Komanči nejsou jiní než dřív, jen si teď nemůžou vyskakovat. Nemůžou otevřeně říkat své názory, protože je demokracie a lidi by je nevolili, kdyby zjistili že jsou stále stejní. Jsou to kryptokomunisti. Stačí se dostat k moci a budete koukat co se stane. Je jedno jestli je 21. století. Podívejte se kolem do světa co se děje. Lidi jsou čím dál horší a nepolepšitelní zrovna jako komančové.

doplněno 21.08.13 10:22:

Nějak se to blbě uložilo. Reakce na Sanyho doplněk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.13 11:07

Platí jen pro ringa , ostatní to ví :


Srdce

Srdce je velký svalový orgán ve středu hrudníku. Ačkoliv si lidé často myslí, že je na levé straně těla, je ve skutečnosti uloženo ve střední čáře, jen má větší část vlevo od střední čáry než vpravo. Váží přibližně 340 gramů (12 oz) u mužů a o něco méně u žen

Bůhví, kde ho má ringo, dělá se chytrej, mohl by být víc, min. si plete co je vlevo a vpravo, takže možná ani neví, že je "levičák". Jen na vysvětlenou, když se díváš na osobu zepředu, tak její levá ruka je vpravo, ale normálně jí má na levé straně.Uniforma , avatar či obraz FJ ti asi už nikdy nepomůže. A ringo nepruď,... zůstaň kde jsi! Taky ti nevyčítám, že tam jsi ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 21.08.13 12:01

Nejsou všichni stejní. Někteří i takto pojali řešení důchodové reformy, aby pomohli tomuto DEMOKRATICKÉMU státu.

http://www.novinky.cz/krimi/3…-spatne-financni-situaci.html

Ringo neinspiruje tě to.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 21.08.13 14:17

Copak, copak, jako samostatny podklad k flame-u se to neujalo, tak zkousime provokovat primo adresne?

https://www.poradte.cz/volna-…-ze-by-duchodova-reforma.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.13 14:10
avatar

Ja porad nechapu proc se nekdo navazi do socasnych "komunistu". Porad tady plete nazory o tom, co bylo pred padesati lety, ale nesmite zapomenout, kolik tech byvalych komunistickych pohlavaru se dostalo do pravicove politiky. To se mi zda jako to nejhorsi. A dnesni komuniste, kteri kabaty neprevlekly ale vsem vadi.

Vzdyt ceho se bojite? Pokud by vyhrala KSCM co si myslite ze se stane? Ostnate draty na hranicich? Ta doba je pryc a nikdy se uz nevrati. Uz z toho duvodu ze jsme v EU. Uz z toho duvodu ze nejsme pod rukou sovetskeho svazu, uz z toho duvodu ze by nic takoveho nestihli.

No a hlavne zapominate asi na ty, kteri nam vladli v poslednich letech. To vam vsem vyhovovalo? Ta arogance politiku?

Budu volit CSSD, aby vyhrala volby v drtive vetsine, ne jako ve volbach poslednich. Ale jen z toho duvodu, ze maji moznost toho zmenit vice nez KSCM, ktera letos volby jeste nevyhraje.

doplněno 21.08.13 14:23:

Nove strany nemaji dostatek preferenci nato, aby neco mohly zmenit. Pokud bych volil mensi stranu, mel bych strach ze se moci znovu chytne ODS s TOPkou a verte ze arogantnejsi politiky nenajdeme uz v zadne strane.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 21.08.13 14:16

Dobrý den, stěžujete si na aroganci moci a volíte stejné arogantní politiky. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 21.08.13 18:04

Takhle uvažovali i jiné najivky a volili Veverky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1111
Datum: 21.08.13 14:28

Toto vše je veřejně na internetu: Svět bez komunismu - http://www.svetbezkomunismu.cz/proc-je-komunismus-zlo - Žádná morálka, Násilí, Zabíjení, Zničení víry a náboženství, Revoluce, Zabavení soukromého majetku, Podpora špatných lidských vlastností, Proč je idea komunismu hloupost?

Protože se v ní nabízí dosažení vysokého cíle nízkými prostředky _ jde tedy o podvod. Nabízí se získání něčeho drahého lacinou cestou. Je to asi stejné, jako by vám nějaká skupina profesorů na technice nabídla inženýrský titul za to, že odstraníte rektora. I kdybyste to udělali, a pak za to dostali diplom a právo psát si před jménem "ing”, skutečnou vysokoškolskou kvalifikaci mít nebudete. Jen jste obešli náročné a namáhavé několikaleté studium, při němž je nutný určitý talent a velká míra sebezapření. Navíc ponesete vinu třeba zločinu nebo jeho napomáhání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.13 14:36
avatar

Ten odkaz je na ucelove stranky. A mimochodem, my se tu porece nebavime o situaci, kdy by zde vladl pravy komunismus.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1111
Datum: 21.08.13 14:58

http://stara.inventurademokra…e-minulosti/navrhy/index.html - Inventura demokracie - .Komunismus tu nebyl odjakživa a přišel již k vrcholně demokratickému státu se zdravým sebevědomím a mnohými ctnostmi. Jak by se první republika vyvinula k dnešnímu datu, kdyby nebylo druhé světové války a únorového puče? Tam by mělo směřovat naše snažení o vyrovnání se s komunistickou minulostí, vlastně je to jediná cesta, jak získat to, co nám komunismus vzal.
.Jak se naopak zbavit toho, co nám dal? Toho špatného? A především toho špatného v každém z nás, nejenom názvů ulic a rudých hvězd na státních znacích. V reflexi minulosti národa neexistuje žádné "oni a my", jen "my všichni". Kdyby to bylo naopak, nemuseli bychom minulost vůbec řešit, dobré i zlé by odešlo s lidmi, co ho stvořili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 22.08.13 08:46

1111:

jedna jediná Vaše věta, Vás usvědčuje, že o teorii marxismu nic nevíte:"Protože se v ní nabízí dosažení vysokého cíle nízkými prostředky".

Nikde v Marxovi nenajdete, žeby nabádal k násilí. Jen předpověděl, že k němu dojde a taky zdůvodnil proč. Měl by jste více studovat klasiku, a méně internetové lži o reálném socialismu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1111
Datum: 22.08.13 09:33

pro zabu, proč býti ve při. Jsou zde pouze odkazy z veřejného internetu, třeba pro zábavu, třeba z hecu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 21:33
Již z historie víme že pokud se tři Svatoplukovi pruty rozdělí,nepřátelé nás porazí.Chtěl bych Český národ poprosit,aby śe aspoň jednou přestal mezi sebou hádat( jak říkají Angličané tam kde jsou dva Češi,vzniknou 3 politické strany).Už na to není čas,při slovech že je potřeba integraci pravice se mi chce sprominutím zvracet.Pravice se tu integrovala 8let,předvedla,korupci,podvody,neplacení daní,amnestie,nezvyšování mezd,nevytváření pracovních míst,církevní restituce.Nejhorší na tom je že už se naprosto nestydí,nepochubují o svých lžích a veřejně je prezentují v médiích.Za prezidenta Klause se hluboce stydím,Za Mirka Topolánka taky( jeho kámo Berlusconi je před soudem).Petra Nečase bych postavil za soustruh do fabriky dal bych mu 8tis. a Arabela by mu u toho mohla asistovat pak by ho přešli kecy o nezvyšování mzdy a tvrzení,že ten pracovník je moc drahý.VoLTE LEVICI VOLTE ČSSD.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 03.09.13 21:50
Jojo a pak to bude ráj na zemi
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 22:11

Dost těžko se dá současná situace svádět na pravici. Tu jsme tady neměli 65 let. V uplynulých 20 letech byla sice naděje, dokonce někdo o sobě i prohlašoval, že je pravice, ale to byly akorát tak s prominutím kecy a skutečnost vypadala jinak. Takže za mě rozhodně pravici. Myslím tím skutečnou, ne ty pseudopravicové levičácké experimenty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 03.09.13 22:19
Přesně tak.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 03.09.13 23:11

Tož se všichni probuďte,nevolte dál extremistické pravicové strany,které pohrdají Českým národem a jsou jen přisluhovači EU a Německa.Vyberme si vybereme svobodu a vlastní cestu.Volte levici,už ani krok špatným směrem.Ods už do sněmovny Nepusťme!Všechny je vyženeme!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 04.09.13 08:04
Ods není pravice. To je ten základní problém. Kdyby byla pravicí tak to tu vypadá za těch 8 let jinak.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 04.09.13 19:55

Ja bych uvítal, aby zde někdo definoval jeký je rozdíl mezi pravicovou a levicovou politikou. To proto, abychom tyto termíny používali správně a na správném místě, abychom si v diskuzích rozuměli. Děkuji. Hezký večer. - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnbv
Datum: 04.09.13 20:02
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.