Vyuzivate sluzeb Ceske Posty?

Od: Datum: 12.08.13 17:33 odpovědí: 12 změna: 14.08.13 13:06

Nepochybuji, ze lidi hodne vyuzivaji sluzeb Ceske Posty. Je ale moznost vyuzivat sluzeb - zasilani baliku a listovnich zasilek jinak, nez Ceskou Postou? Zda se mne v posledni dobe jejich cennik silene prodrazen, silene a nikdy nekoncici fronty na pobocakch, ochota a vstricnost lidi u prepazek mizerna ... (za ty platy, ktere asi berou postaci se jim ve finale nedivim). Jake spolecnosti vyuzivate prosim k zasilani balicku a pod. a s kym jste spokojeni?

(Jenom prosim ne Ceskou Postu) bleeeeh

Diky Fodo

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 12.08.13 17:50

Jinou možnost pokud si něco objednávám nemám, různí kurýři mne těžko zastihnou, když sám nevím, kde se budu druhý den pohybovat...

Datum: 12.08.13 17:58

Pokud něco objednávám volím pokud to jde vždy PPL eventuelně jiného dopravce, jsem spokojená. Listovní zásilky od doby internetu a mobilů neposílám. Ke kulatým výročím chodím přát osobně. SIPO hradím z účtu a od pošty na email mi příjde potvrzená platba. Vadí mi, že platím energie z účtu ale přeplatky musím vyzvedávat na poště, nechápu proč je nepošlou na účet.

Od: aaaaaa*
Datum: 12.08.13 22:06

no esli to není tím, že přes sipo, což není pro dodavatele z účtu

Od: hop®
Datum: 12.08.13 23:12

Liduš, pokud energie hradíte z účtu, lze na tento účet vracet i přeplatky, stačí se dohodnout s dodavatelem energie. Pokud ale platíte energie přes SIPO, není možné přes toto SIPO přeplatky vracet. I tak by ale mělo jít dohodnout vrácení případných přeplatků přímo na Váš účet.

Datum: 12.08.13 18:26

navrhuju, aby přispěvatelé zkusili uvádět alespoň nějaké ceny pro srovnání, bez toho to nemá moc smysl (třeba od minimální hmotnosti a rozměrů - kolik to je; i naopak maxima - např. kola, kočárky, lednice...);
autor dotazu to asi myslí při příležitostném používání, ne pro pravidelnou výdělečnou činnost? (to je pak rozdíl - možnost případného použití zásilkoven s pevnými výdejními místy - jednu i znám, a kdyžtak sem dám odkaz, ale to pochopitelně není příliš použitelné pro soukromníky, tak moc těch poboček zas není)

Datum: 12.08.13 21:41

Takměř vůbec,jen při aukrování,pokud něco prodávám,tak odesílám balíkem ČP

Datum: 12.08.13 21:51

Já před měsícem nakoupil 10 Kč známky, abych mohl posílat dopisy a teď zjistím, že to mezitím stihli zdražit na 13 Kč... za obyčejnej dopis... samozřejmě žádné 3 Kč známky se koupit nedají, takže to mám za 20... a to se vyplatí!

doplněno 12.08.13 21:52:

potřebuju poslat cenný balík a mám obavu, kolik za to na poště dám, když to minule stálo "jen" 85 Kč

doplněno 12.08.13 22:00:

lidus: ano, právě že mám 10 Kč známky, to s Áčky vím, tam by problém nebyl, ale v červenci mi v trafice prodali 10 Kč známky, ty s růží, aniž by mi cokoliv řekli *bzum*

Datum: 12.08.13 21:58

mikyhans vy máte známku 10kč? Já před zdražením koupila 2 známky za 10kč ale se značkou A, dcera posílala po zdražení blahopřání a na poště řekli A je v pořádku nic se nedoplácí. Prostě podle mého dnes ta AČKA už prodávají za 13 a nebude to jistě dlouho trvat a budou za 20, proto asi už na nich není vyznačená hodnota.

Datum: 14.08.13 13:06

Pokud máte zakoupené poštovní známky s vyznačenou hodnotou Kč 10,00; stačí tuto známku na dopis nebo pohled nalepit, stoupnout si na poště do fronty a u okénka Vám tam doúčtují jen rozdíl, tj. Kč 3,00 , tudíž nemusíte odesílat 1 listovní zásilku s 2 vylepenými známkami v hodnotě 2 x 10,00, jak píšete ;)

Od: petrcolina*
Datum: 13.08.13 11:10

Vzhledem k tomu, že mám eshop, tak o zasílání i přebírání něco málo vím. Asi to nebudeš chtít slyšet ale nejkvalitnější je stále Česká Pošta. Vrcholem jsou služby společnosti Geis. Doručovatel této společnosti Vám doručí balík pouze k první "brance", dveřím. Takže v praxi dojede doručovatel k paneláku a začne troubit na celé kolo, aby někdo doletěl...nezřidka doběhne více lidí co právě očekává balík...Nebo scéna...Doručovatel dorazí k luxusním vilkám s velkou zahradou - oplocenou a troubí autem na celé kolo na majitele, místo aby šel slušně k hlavním dveřím. Majitel neslyší _ je v zadu u bazénu... Další doručovatelé jsou stále DRAŽŠÍ než Česká Pošta a v nějaké dědince nebo městečku jim balíček předáte jen obtížně. Dotazy?

Datum: 13.08.13 11:13

Domnívám se, že takový Fedex či UPS poskytují podstatně lepší služby než Česká pošta. Proto se je snažím využívat vždy, když to je jen trochu možné.

Datum: 13.08.13 11:12

České poště se snažím vyhýbat co můžu. Noční můra je zásilka uložená na poště, protože vyzvednout ji na pobočce je zcela mimo mé možnosti.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.