Jak šlukovat?

Od: Datum: 26.01.13 19:22 odpovědí: 14 změna: 05.03.13 23:41
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.13 19:23

Správné je nekouřit.

Od: erik*
Datum: 26.01.13 19:34

jestli jste normální tak nekuřte nebo jste feták

Datum: 26.01.13 19:40

Takové rady tady podávat je amorální.

Od: hop®
Datum: 26.01.13 22:17

Kolegové, jsme poradna pro jakoukoli otázku anebo sešlost moralistů? Dotaz ani rada nodporuje pravidlům poradny, takže pokud nechcete poradit, proč si alespoň neodpustíte nic neříkající reakce?! *cert*

A k dotazu: každý kouří a šlukuje trošku jinak, neexistuje asi nějaké "správně". Základem je natažení kouře do pusy a poté jeho vdechnutí, podržení v plicích a pak vydechnutí. Čím déle kouř podržíme v plicích, tím více škodlivin z něj nám zůstane v plicích a tím rychleji si zasíráme plíce a kazíme zdraví.

Pokud jsi ještě nekouřil, připrav se na to, že při prvním pořádném šluku začneš pěkně kašlat, přípdně se pobliješ hned. Pokud vydržíš napoprvé vykouřit více cigaret, počítej s řidší stolicí a těžkou nevolností. Budiž to pro Tebe znamením, aby ses na to vykašlal, dokud je čas. Pokud začátky kouření úspěšně zvládneš, vítej do klubu závisláků. Ale věř mi, že si později budeš vyčítat, jakej jsi to byl vůl, že jsi s tím vůbec začínal. Jako my ostatní kuřáci...

Od: egon®
Datum: 28.01.13 08:08

Souhlas, souhlas, souhlas. Jsem již 20 volem...

doplněno 28.01.13 12:29:

Jsem již 20 roků volem

Od: jirbar*
Datum: 05.03.13 11:29

Odpověď na takovouto otázku může být v rozporu se Z7 neboť navádí k poškozování zdraví, což je svým způsobem trestní čin. Pokud ovšem otázku nepoložila ONA.

Datum: 05.03.13 22:19

Ale to snad ne ;) Takze u nas v trafice se dopousteji trestneho cinu, kdyz prodavaji legalne statem schvalene drogy jako jsou cigarety?

doplněno 05.03.13 22:30:

Ale tak to zase jo, ksefty se musi hybat, to vis, podnikatele musi vydelat za kazdnou cenu.

Od: jirbar*
Datum: 05.03.13 22:22

Budeš se divit ale ano. V mnoha případech to prodají hajzlíkům mladších 18 let.

Od: ar*
Datum: 28.01.13 12:19

Mohuli ti radit VYS... se na to. Já právě přstávám a hoooodně to "bolí". Kdyby to šlo "umění" šlukovat bych ti klidně přenechal. Nechci být jako většina odnaučených a proto dělej jak myslíš. Na to šlukování přijdeš sám a z délkou závislosti ho budeš zdokonalovat.

Od: larry
Datum: 05.03.13 11:22

Každý kuřák to provádí trochu jinak, záleží na jeho zvycích, síle plic, momentální potřebě a chuti.

Já obvykle natahuji do úst a francouzským šlukem pustím trochu vnějškem do nosu a natáhnu do plic a zadržím dech.

Se zavřenými ústy předju na normální dýchaní a kdy se mi začne valit dým nosem ven přes vysunutý spodní ret vyfouknu mírně vzhůru.

Takto mě to učila starší kolegyně v zaměstnání.

Datum: 05.03.13 22:05

Není na tom nic těžkého. Tělo má určitý obsah. A když horním otvorem vtáhneš, spodním musíš vypustit, aby nastala rovnováha.

Věř mi, zažila jsem to s kamarádkou kdysi v kukuřici a nebylo to nic k závidění. Žádný učený z nebe nespadl.*ee*

Ovšem tuto aktivitu už hodně let neprovozuju. Leze to do zdraví i do peněz. To je opravdu lepší kus uzeného /i když to také není nic zdravého/. Jaga.

Datum: 05.03.13 22:21

2000 korun mesicne za cigarety. A pak ze nejsou penize na dovolenou... *ee*

Od: krkovicka*
Datum: 05.03.13 22:17
Je to jakoby Vás zaskočilo a poté vydechnete.Zkrátka nasajte vzduch(kouř/ale to později) a podržte ho v krku,jakoby jste chtěl zadržet dech.No a to je ono.
Datum: 05.03.13 23:41

Nadechnout se prudčeji, jako když se leknete. U nás se při tom vždycky říkalo "*šluk-* matka jde" :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.