Porod princezny Kate

Od: Datum: 17.07.13 14:24 odpovědí: 36 změna: 20.07.13 13:24
avatar

Den v nemocnici princezny Kate stojí 200 000kč.

Danové poplatníkům to nevadí?

Mně by zajímalo,co stojí tolik peněz? To nemůže rodit jako normální ženská? To musí mít kolem sebe takové serepatičky?

Nenávidím tyto lidi z královských rodin. Však danový poplatníci to zaplatí že,tak proč si nedopřát luxus že? Je mi na blití.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.13 14:27
avatar

Nežiješ v UK, tak nechápu, co ti na tom vadí, až bude Zemanova manželka v nemocnici za 200 000 Kč na den z našich peněz, pak to bude horší, ne?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 17.07.13 14:46
avatar
Take nechapu,proc Te to tolik rozcilujeJe to kralovstvi,a tam se mimo jine zije absolutne jinak,nez u nas.Precti si neco o jejich Zemi,kupr.to,co jejich obyvatele maji zdarma,jak se maji dobre oproti nam,kde je to sama korupce a svinstvo!Britove kralovskou rodinu miluji a cti,a na novy kralovsky prirustek se tesi jako by to melo byt jejich vlastni.Jina mentalita,jiny rad...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.13 15:17
avatar

Klidně ať si stojí i 500 000, nám to může být jedno. Nebo to jde snad z tvých daní?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 15:24
avatar

*sok*Vy jí to snad závidíte?! Až budete anglická princezna, budete ty výhody mít taky. Tak pro to něco dělejte!;).

doplněno 18.07.13 08:37:

"Nenávidím tyto lidi z královských rodin... ...vůbec nezávidím,to ani náhodou..."

Zapomněl jste napsat "protože mají peníze a já je nemám". *zed*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.13 15:51
avatar
Mně je na blití z tebe. Styď se.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 15:54
avatar

Myslím si, že zrovna Kate je v Británii tak populární, že by se jí na ten porod daňoví poplatníci dobrovolně složili ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.13 16:31
avatar

Divím se, proč vás zajímá právě tohle. Proč vás nezajímá, co se děje s penězi daňových poplatníků v téhle republice. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 17.07.13 16:40

Zdravím,

at´ to stojí co chce, já bych tak pod drobnohledem mědíí rodit nechtěla ani za milión.

doplněno 17.07.13 16:42:

Je mi jedno co to koho stojí, hlavně at´je vše v pohodě.

Navíc Britanie má velmi solidární zdravotní systém a to nejenom vůči královské rodině! Máme se co učit...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kociannova
Datum: 17.07.13 16:59
avatar

Ahoj - mně v současné době vadí mimo jiné např. nehorázné církevní restituce, když jsem ateista - a na církve přispívat v žádném případě nechci!

Svého času jsme ze svých daní platili taky drahou léčbu V.Havla a jeho humánní aktivity (rozsáhlá amnestie atd.) - ale ten nám alespoň nedělal v cizině ostudu - což se o dnešních politicích říct nedá. Teď abych se styděla v cizině "žbleptnout" česky.

Angličani se za nic stydět nemusí - a do své monarchie si asi mohou cpát peníze podle libosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 17:17
avatar

Princezna Kate mi nevadí. Je jasné, že bude daleko sledovanější, opečovávanější,medializovanější a oslavovanější, než když se Máně Novákové ze Lhoty narodí malý Pepíček. To mi víc vadí jiná věc: cikáni se poperou s kudlou, bezdomovci vypijí nalezený fridex, feťáci se předávkují a taradá, už se to všechno veze do nemocnice. Já vím, jsou to také lidi, ale 1/ zdravotní problémy si způsobili sami svým jednáním a 2/ vsadím se, že nemocnice z nich nedostane ani korunu. Naše 88 letá babička byla týden na neurologii a hned mě obrali o 700 Kč. Z téhle lůzy nedostanou nic. A za týden je tam možná mají znova. Tohle mi vadí, porod princezny Kate mě nechává klidnou. Přeji jí, aby to všechno dobře dopadlo, měla pěkné miminko a ona i to malé se těšili dobrému zdraví. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 17:51
avatar

Já bych je nenazývala lůzou. Ono se to těžko hodnotí a chápe, když tohle člověk nezažil. Stačí drobnost (ztráta zaměstnání, úmrtí v rodině...) a blbá psychika a už se to s vámi veze. Je potom hodně těžké se z toho dostat. Ale já tyhle lidi neodsuzuju. Ještě na škole jsme měli "výlet" na jakési pracoviště, kde se starají o feťáky (dávají jim čisté jehly atd.) a potkali jsme tam několik lidí, co s fetem (třeba i po dvaceti letech) přestali, založili rodinu a teď pomáhají ostatním. Mi stačí si vzpomenout na Raye Charlese, Johnnyho Cashe nebo Craiga Fergusona a další - všechno to byli feťáci a alkoholici (po spoustu let), ale nakonec přišel nějaký "zlom", díky kterému přestali - a svůj největší "přínos" (ať už myslíme hudební díla, rodinu nebo pomoc jiným) přinesli až se z toho dostali.

Je pokrytecké a špatné odsuzovat někoho za něco, co jsme sami nezažili. Navíc to "nemocnice z nich nedostane ani korunu. Naše 88 letá babička byla týden na neurologii a hned mě obrali o 700 Kč" je s prominutím dost... strašné vůbec napsat/vyslovit. Platila by i kdyby tam toho feťáka nedovezli, vůbec to s tím nesouvisí. Možná, že ten feťák nezaplatí nemocnici nic, ale to vás ani vaši babičku nemusí zajímat, je to problém té nemocnice a poplatek vám nesníží, i kdyby všichni feťáci platili poctivě. Na druhou stranu ten feťák se může za 10 let vyléčit, vystudovat medinu a jednou vás třeba zachránit. Život je nevyzpytatelný a je nespravedlivé a pokrytecké odsuzovat jednu skupinu lidí, která si zrovna nemůže pomoci. A i kdyby se měl vyléčit jen jeden z deseti... i kdyby to byl jeden ze sta (!) vždycky to stojí za to. Každý si zaslouží druhou šanci od života. A ne, aby na ně lidi pohlíželi jako na lůzu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 17:36
avatar

Naštěstí nejsem princezna a žádná VIP to pronásledování by mi dost vadilo, co to bude stát je mi celkem jedno, mám svých starostí dost. Pokud bych se chtěla o něco zajímat, tak v naši republice by toho bylo dost co mi vadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 17:40
avatar

Nechápu s čím máš problém. Na rozdíl od nás, kde se všichni distancují (nebo dokonce stydí) za svou minulost a na každou předchozí generaci plivou, tak ve Spojeném království se ještě jakž takž udržuje tradice a úcta k historii. A pokud vím, tak daňoví poplatníci se na tyhle věci neskládají, ty peníze berou někde jinde (de facto z "platu" královské rodiny - na oblečení nebo kadeřnici taky neberou peníze od daňových poplatníků). Navíc sama Kate pochází z bohaté rodiny, takže si to může zaplatit sama z kapesného.

Závist je hnusná věc...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 17.07.13 17:46

de facto z "platu" královské rodiny - na oblečení nebo kadeřnici taky neberou peníze od daňových poplatníků

A kde se ten "plat" prosim vezme? To se proste zjevi na stole v Buckinghamskem palaci penize? Nebo jsou to penize vybrane od turistu na Windsoru?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 17:55
avatar

Prezident má přece taky plat. Oni taky mají plat. Nezvýší si ho, aby měli pro Kate na porod. Jindy by si za to koupili třeba dovolenou v Africe. Jistěže "původ" těch peněz je z daní, ale je to prostě fixní plat, který berou nehledě na to, jestli je zrovna někdo z nich těhotný. Je to stejné, jako by si váš šéf měl stěžovat, že z jeho peněz (pochází od něj) si jedete na dovolenou do Chorvatska nebo kupujete novou ledničku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 20:09
avatar

Závist a nenávist jsou pěkně hnusný vlastnosti. Ty to neplatíš, tak co je ti po tom?

Navíc, královská rodina vládnoucí celé Británii je těžce někde jinde, než trapáci, co "vládnou" tady. Královna a její rod jsou opravdu někdo, národem milované a podporované nejznámější tváře, na které desetitisíce lidí stojí frontu, aby je viděly. A dokonce, ačkoli to malý český človíček prostě zaboha nemůže pochopit, si to popatníci rádi zaplatí. A na mimino se ještě těší.

Hrozný, co?

doplněno 17.07.13 20:31:

V tom případě nechápu výkřiky "Nenávidím tyto lidi z královských rodin," a "je mi na blití".

Princezna holt nemůže rodit jako kdejaká Máňa z Horní Dolní, a myslím, že to není tak těžké pochopit. Navíc, když se má narodit dlouho očekávaný následník britského trůnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 20:14
avatar

Jo je to hrozný. A vůbec nezávidím,to ani náhodou.

Jen mi prostě vadí,že za "obyčejný" porod se vyhodí z okna zbytečně tolik peněz.

doplněno 17.07.13 20:18:

Jako kdyby nemohla rodit za normálních podmínek jako miliardy žen před ní.

Datum: 17.07.13 21:28

Stejně tak měsíčný plat královny. 100 milionů tuším za nic. Jen reprezentuje což by dovedl kde kdo... *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 18.07.13 01:08

Naprostý souhlas, tak to prostě na světě chodí, akorát nechápu ty "trapáky", co nám tady vládnou. Někdo to řídít musí a není nic strašnějšího pro normální lidi, když moc leží takzvaně na ulici, a zvedne jí ten nejvyčůranější. Každý má možnost jít k volbám a rozhodovat o tom, kdo mu bude vládnout (alespoň zatím). Škoda, že to tolik lidí u nás vzdává a pak se rozčilují. Prostě si vyberu stranu, která nejvíce vyhovuje mým zájmům a potřebám, volím jí, doufám, že dostane nejvíce hlasů a pak čekám, jak si bude stát a jak mě bude hájit. Víc se asi nedá dělat, pokud člověk nechce sám jít do politiky. A většinou na to nemá každý dost času.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.13 07:31
avatar

*sok* Nějak mi uniká souvislost Vašeho příspěvku s porodem anglické princezny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 18.07.13 22:48

Pro Magdon,

Odpověď je jasná, tak to na světě chodí, že někdo má více peněz, moci, vlivu a nevím čeho ještě chcete. Tím jsem odpověděl na první část otázky - t.j. tím, kolik stojí to, či ono se vůbec nezabývat. Zaujala mě ale narážka na náš politický systém, který hájím, není sice dokonalý, ale proti jiným na něm oceňuji především toto - svoboda názoru, svoboda pohybu, svoboda podnikání, zajištěný sociální systém - tj. nikdo nežízní a nehladoví, pokud sám nechce. Myslím si, že náme na rozdíl většiny světa docela štěstí, tak abychom se nerouhali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.13 14:57
avatar

Asi žijeme každý v jiném státě. Svoboda projevu? Řeknete něco před špatným člověkem a už se vezete. Svobodu projevu mají leda cigáni. Zajištěný sociální systém? Myslíte ten, že když jeden z mladých rodičů přijde o práci a druhý je na mateřské, tak můžou jít leda pod most, když nemají na nájem? Že matka, jejíž dítě má vážnou nemoc, dostane směšnou částku, která nepokryje ani desetinu potřebných věcí? A možná by nebylo na škodu zajít se podívat na UP. Jistě, nikdo tam nehladoví, nežízní, ale zoufalých lidí na pokraji bídy, co nemohou sehnat práci i několik let, je tam dost a dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 20.07.13 01:39

Pro martinaa, Ale nikdo Vás dneska nezavírá za nesouhlas. Říká se, že koho chleba jíš, toho píseň zpívej, a to se dneska zapomíná (to hlavně narážím na vztah zaměstnavatel - zaměstnanec). A každý si může dovolit, jen na to, na co má. Tak to bylo vždycky. A co se týká zdravotního systému, ten platí docela dost a spíše se poukazuje na to, jestli je to vše smysluplně využité. Ale já si myslím, že je to dobře, doktoři si alespoň na nových, i když drahých postupech léčení alespoň vyzkouší, jestli to funguje a může to léčbu, i když drahou, posunout dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.13 13:24
avatar

ČR je tuším na nějakém 14. místě, co se svobody (projevu atd.) týče. 14. místo! Před námi jsou jen takové státy jako Norsko nebo Švédsko a podobné. Ano, ono to vždycky vypadá, že za plotem je tráva zelenější, ale tentokrát jsme za tím plotem my. Bohužel to ale mnozí nevidí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.07.13 07:43
avatar

Přej a bude Ti přáno...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.13 07:58
avatar

no tak pravda, vy socky budete prskat vždycky.

V Británii přijde na svět následník trůnu, protože Británie je monarchie. Není to tak dávno, kdy celý stát i s poddanými lidmi patřil králi, případně královně. Stát byl prostě jejich a pořád ještě do značné míry je.

Například vojenské letectvo RAF (royal air force) patřilo králi. A jestli to nevíte, pak třeba britské loďstvo patří princi Charlesovi atd. Mám pokračovat? Těch 200 tisíc KČ za den v porodnici je potom ale nějak moc málo, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.13 04:25
avatar

"figurek" já s vámi souhlasím ale ta první věta mě nazvedla se židle "vy socky...) nepřeji vám abyste přišel o práci, onemocněl, vyhořel... a zkusil si žít jako ty socky. Myslíte si snad, že ti lidé tak žijí dobrovolně a rádi? Nedivte se lidem, kteří jsou rádi, že mají na chleba když jim vadí, jak se někteří topí v milionech. Bohužel ne všichni se narodili do zlaté postýlky, holt někdo žije na zámku a někdo v podzámčí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.13 12:49
avatar

hmmmmm. Žena na mateřské, doma tři malé děti, žili jsme z ruky do huby, můj zaměstnavatel začal zpožďovat výplatu až zkrachoval definitivně, zůstali jsme skoro úplně bez peněz. Do toho přišla potopa a pobořila nám domek. Zůstali jsme úplně bez peněz a bez bydlení. Já dobře vím, co znamená slovo chudoba. Ale ani ve snu mě nenapadlo takhle brečet, jak to předvádí někteří zdejší sociálně slabší mistři. Bych se styděl sám před sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fry
Datum: 18.07.13 09:45

Takže, přečetl jsem si celé toto vlákno a musím ragovat na více příspěvků. Zaprvé žádní daňoví poplatnící pobyt v nemocnici princezně neplatí. Platí si to sama, protože jejich rodina je neskutečně bohatá. To zaprvé. Zadruhé, proč se na to nepodíváš tak, že každý den dá Kate vydělat 200 000 zaměstnancům té nemocnice? Ty peníze se nespálí, ale nemocnice je dá na přístroje, platy a léky a profituje z toho hodně lidí. Už dlouho jsem nečetl tak závistivý příspěvek...

Zadruhé - léčení prezidenta Havla. Myslím, že civilizovaná společnost se musí postarat o své nemocné ať to stojí, co to stojí. Toto nás odlišuje od zvířat.

Zatřetí - církevní restituce. Máte v zásadě dvě možnosti. Buď ty miliardy nechat státu, který je rozdá Janouškům, Grossům, Koženým a podobným mafiánům a nebo je můžete dát církvi, s tím, že už církev nebude od státu dostávat žádné příspěvky. Vím jedno, církev ty peníze neprožere a nerozkrade, zvelebí se za to historické objekty, pomůže se malým obcím a podobně. Věřte mi, že tam budou ty peníze v bezpečí. Píšete, že jste ateista, ale i tak zkuste poznat nějakého kněze a zjistíte, že tito lidé pro sebe nic nechtějí, jejich hodnoty jsou opravdu jinde.

Je mi smutno

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 18.07.13 23:05

pro fry

Můžu Vám poradit? Nebuďte smutný, protože jste rozumný a máte to v hlavě srovnané. Smutný bych byl jen z toho, že to tak nechápe více lidí. Ale to jsem už ve svém věku poznal, a spíše si je snažím omluvit, že asi k těmto názorům mají nějaké důvody. Většinou názory ovlivňuje hlavně osobní spokojenost. Pokud alespoň nějaká malá není, pak se viníci hledají všude možně, jen ne u sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kociannova
Datum: 19.07.13 12:16
avatar

Pro "fry" -

- pokud jde o V.Havla, tak asi do toho nemám fakt co kecat - a tenkrát jsme navíc na něj byli docela pyšní! - ale trvám na tom, že jeho amnestie se mu NEPOVEDLA! - a to mu dost lidí dodnes nemůže odpustit!

- pokud jde o církevní restituce - vůbec mne nenapadlo, že by tyto peníze a majetky připadly vládnoucím mafiánům - ale mohly by se investovat na pomoc zdravotně postiženým a postiženým dětem, a zvířatům, na které se dnes musejí pořádat veřejné sbírky, ať už prostřednictvím TV NOVA, anebo prostřednictvím pouličních dobrodinců.

- nezlobte se, ale nevěřím, že peníze budou u církví v bezpečí. Církevní mafiáni se budou starat jenom o svůj prospěch, jako ostatně dnes všichni - a jako to dělali po celá staletí.

A - věřte - i mně je dnes velmi smutno, když kolem sebe vidím spoustu nezaměstnaných a bezdomovců - je možné, že je to jejich vina - ale za "komančů" to nebylo možné - všichni pracovat prostě museli. A naše hospodářství to nepoložilo.

- taky je mi moc smutno, když kolem sebe vidím rozkradené a zdevastované podniky, které kdysi byly naší chloubou a které zaměstnávaly tisíce lidí.

- ale, je taky možné, že se jenom pletu do věcí, kterým nezozumím, protože do "zákulisí" rozhodně nevidím. Pak se omlouvám a na můj příspěvek zapomeňte. Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.13 12:18
avatar

Za komančů bylo taky všechno rozkradené, republika na pokraji krachu a spousta bezdomovců a nepracujících. Jenže nebyli vidět, protože byli ve vězení atd. Navíc sice byli všichni zaměstnaní, ale co to bylo za práci? Produktivita byla velmi nízká a vrážely se peníze do věcí, které se nikdy nevyužily. Bylo to stejné jako dnes, ale dřív bylo zakázané o tom mluvit a nikde se to neprobíralo. Dneska noviny a zprávy neřeší pomalu nic jiného...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.13 13:40
avatar

Teda kolikokoli já tu v tu dobu slušně žila, fabriky a banky byly všechny naše, zemědělská výroba soběstačná, dluhů cca 9 miliard, zdravotnictví poměrně na vysoké úrovni, vzdělanost velmi dobrá. Kde, že byla ta spousta bezdomovců a nezaměstnaných? Neříkám, že bylo vše košer ale tak rozprodaná a rozkradená republika rozhodně nebyla, zcela jistě jste se nemusela bát jít k lékaři, že na ošetření nemáte, určitě jste nešetřila dětem od peřinky na školné a na poli nerostla jen řepka a kukuřice do bioplynek. Ano, zloději byli ve vězení, dnes jsou u vesla. Tehdy nám diktovalo SSSR, dnes nám diktuje EU a NATO a Američani nás učí co je to demokracie. Po 89 se mohlo hodně zlepšit ale to by se nesmělo vylít dítě i s vaničkou a krást i za bílého dne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 19.07.13 14:26

Jo, jo, "fabriky a banky byly všechny naše, zemědělská výroba soběstačná...", protože tomu předcházelo znárodnění (nacionalizace), zestátnění (etatisace) nebo vyvlastnění (expropriace) převod soukromého majetku do veřejného - socializace, ale i dělnické kontroly či združstevnění. V jiném významu slova se používá, jako synonymum konfiskace = je zabavování majetku. Toto se dělo po roce 1948. No a v dnešní době se mluví, že to je opačně, ze státního do vlastního. No, a prý jsou to jen děti, těch, co rozhodovali po roce 1948. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.13 15:02
avatar

Jojo, my jsme měli mlýn, na který dřelo x generací naší rodiny, ale pak nám ho sebrali, aby byl taky "váš". Nemůže být všechno všech (nebo naopak všechno soukromníků). Oproti např. USA je i naše největší pravice, pořád levice. A ta představa jít ještě dál... Jinak s tím koncem souhlasím. Měli bychom si vládnout sami a ne si něco diktovat od SSSR/USA/EU/SŘŘ/R-U... Samozřejmě můžu začíst s tím, že za komančů nebylo absolutně žádné soukromí (tetě při cestě do zahraničí přímo na letišti vybalovali i vložky, jestli tam nemá něco schované). Jak byl ten citát - kdo je schopen pro pohodlí (resp. "vlastní bezpečí") obětovat svobodu, ten si nezaslouží ani pohodlí (bezpečí) a ani svobodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 20.07.13 01:23

Pro Lidus, za komančů jsem měl asi tak třikrát vyšší výdělek, lepší postavení a dělal jsem tak pětkrát méně, než dneska, ale stejně bych neměnil, protože tak nějak tuším, že to tenkrát nebyla ta dobrá doba.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.