Cikanska pracovni moralka

Od: Datum: 27.05.13 15:05 odpovědí: 10 změna: 27.05.13 21:00

TOTO neni otazka ale zkutecnost, mel by si to precist kazdy a mozna se hnou ledy

Senátor Zeman v interwiew otevřeně o cikánech. Naprosto a bez výhrad souhlasím. Až jakákoliv strana bude mít toto ve svém volebním programu, bude mít zaručeně podporu občanů. Senátor Jaroslav Zeman je i starostou Albrechtic v Jizerských Horách a provozuje nejstarší českou továrnu na výrobu dřevěných hraček v přilehlém Jiřetíně, bývalou TOFU, dnes DETOA.

Vy se nebojíte otevřeně se vyjadřovat k romské otázce. Když položím otázku velmi jednoduše: Co si myslíte o Romech?

"Cikáni už druhou generaci nedělají. Já na rozdíl od těch všech Kocábů a spol., kteří se proklamacemi o právech cikánů od revoluce dobře živili, jsem za těch dvacet let, co mám fabriku, zaměstnal ročně tak šest cikánů, čili dohromady cca 120. Jejich pracovní výkony byly vždy katastrofální, trvale pracovat byli schopni dva, tři, čtyři. Zbytek po několika dnech či týdnech skončil. Bylo tam i vysoké procento těch, kteří u nás něco provedli a dostali následně podmíněné tresty. Tedy, že něco ukradli a podobně.

Všichni ti lidskoprávní zmocněnci pro romskou otázku, co se na cikánech po léta bezostyšně přiživují, jsou mi k smíchu. Myslím si, že stát, který dává cikánům peníze, by po nich měl chtít bez pardonu a v první řadě práci. Ať dělají veřejnou službu, ať uklízí veřejné prostory. Z mého pohledu má každý právo být líný - pak může ležet v příkopě, na to má také svaté právo!

Ale vy ani já nemáme povinnost někoho takového živit. Když je někdo nemocný, slabý, má problém, tak pomozme - to je naše morální povinnost. Ale když je někdo líný, má na to svaté právo - ale nesmí se pak divit, že nedostane peníze. A co si myslíte o těch nevládních organizacích, které mají pomáhat řešit romskou problematiku? Když tu bude nevládní organizace provozovaná ze soukromých peněz, tak ať jich je tu třeba 300. Ale žádné peníze ze státního rozpočtu bych jim nedával. Tyto organizace jsou plné lidí, kteří se tzv.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.13 15:31
avatar

V dnešním časopisu Překvapení na str. 32 píše ředitelka dětského domova o chování cikánských dětí.

Píše doslova: Po svých rodičích si nesou v genech to špatné. S těmi prostě nehneme. Jsou povahově jiní, než ostatní děti. Společnou mají obrovskou spontánnost a nadšení pro věc, což jim, bohužel, vydrží jen do okamžiku, kdy musejí začít něco dělat. Mají sklon k vyvolávání konfliktů, jsou agresívní a dalším rysem je i lenost. Každý myslí jen sám na sebe, takže si navzájem úmyslně ničí věci, závidí si, žalují jeden na druhého.

A to je psáno o 7 - 10 letých dětech. Co potom dospělí? Ta agresivita i lenost zůstávají a navíc gradují. K tomu už nemám slov. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jodo*
Datum: 27.05.13 16:05

Z evolučního hlediska, je Romský národ extrémně zajímavý, třebas jenom tím, že existence tohoto národa, prakticky popírá teorii multikulturalizmu. Ta říká, že jsme všichni stejní, máme stejné cíle, stejná morální kritéria, atd. Jenomže mocná matka příroda, vybavila tento národ, za velmi krátkou dobu silnými zbraněmi, na přežití v cizím prostředí. Oni jsou prostě svou mentalitou jiní a je třeba k nim tak přistupovat. V žádném případě se je nesnažit "převychovat", ale taky jim v žádném případě nepovolovat. V 17. století, po Třicetileté válce, šlechtě scházely pracovní síly, takže někoho napadlo, použít na nevolnické práce Romy. Co myslíte, jak to dopadlo? Šlechtici neměli šanci! V době, kdy čeští sedláci pracovali na šlechtu zadarmo 5 dní v týdnu, platili 50% daně a to, co vypěstovali pro šlechtu, si museli sami povinně kupovat zpátky, se Romský národ nenechal zotročit. A šlechta měla pořádné donucovací prostředky, viděli jste někdy mučírnu na hradě či zámku? Nemá smysl, se k Romům chovat přehnaně vstřícně. Oni si totiž dovolí přesně to, co jim dovolí hostitelský národ. Když vidí, že za zločin dostanou směšný trest, tak prostě nemají důvod, ho neudělat. Ale to NENÍ jejich chyba, to je chyba ideologie, která se jich zastává. Uvedu jiný příklad. Cestovatel Frič, svého času do Prahy přivedl domorodce z Jižní Ameriky - jménem Červuiš. Jednou Červuiš viděl na ulici žebráka a ptal se, kdo to je. Frič mu to vysvětlil, že je to člověk, kterému lidi dávají peníze jen tak, z útrpnosti. A Červuiš byl u vytržení a prohlásil, že tohle chce dělat taky, že je to nejlepší povolání na světě. Romové se nikdy nemůžou vzdát své evoluční výbavy, oni nejsou hloupí. My a naše ideologie, jsme pro ně jenom epizoda, jsme jim pro smích a naprosto zaslouženě. Můžete obdivovat lva, nebo tygra, ale nikdo normální, by ho nepustil z klece v ZOO. Můžete klidně posílat zločinci pomeranče a navštěvovat ho, ale rozhodně byste nechtěli, mít ho za souseda. Ale ideologie říká, že my MUSÍME žít vedle romů, kteří mají úplně odlišnou mentalitu a vnímání dobra a zla. A z toho vznikají všechny následné problémy. Kdyby se to od-ideologizovalo a řešilo věcně a s rozumem, žádný romský problém by nebyl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.13 16:27

jodo. Plný souhlas. Jenže... NIKDO z politiků (nebo jen pár světlých vyjímek) se toto neodváží aplikovat v praxi. V tu chvíli se ozvou hlasy "pseudohumanistů" a je zle. A my všichni, místo abychom řekli, že OPRAVDU nechceme tyhle všechny "příživníky" živit a postavili se všichni na jednu stranu, tak mlčíme.

Ale opět: asi to tak má být. Asi je to výběr silnější "rasy", která se umí lépe všemu přizpůsobit. Třeba je to evoluční vývoj v praxi. V Astrálii se taky přemnožili králíci, protože měli vhodné podmínky a žádné nepřátele. A ještě jedna zajímavost: k "čistokrevným" cikánům se přidávají i cikáni "bílí". Lidé, kteří nemají s romy nic společného. Jen se jim zalíbil způsob jejich života. Tohle všechno je obrovský problém, který ač řešitelný, nikdo řešit nebude. To vše ve jménu humanismu postavenému na hlavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jodo*
Datum: 27.05.13 17:23

Tohle sahá výš, mnohem výš. Romové jsou super klacek, kterým nás EU (rozuměj Německo) může mlátit po hlavách pořád dokola. Multikulturalizmus, to je importovaná ideologie, která původně vznikla v 60. letech v USA. Neosvědčila se, ale o tom se nesmí mluvit, v Americe je to zakázané téma, takže tam vznikl klasický doublethink. Něco jiného se říká doma, něco jiného na veřejnosti. Lidé, kteří zažili komunizmus, tenhle doublethink velmi dobře znají. Amerika to vyváží do všech svých kolonií, ke kterým bohužel patříme i my. No a němci, kteří EU reálně šéfují, se zaradovali, že mají důvod nás mlátit. A tak to prostě dělají, protože čím hůř je u nás, tím líp pro ně. Čím větší máme potíže, v čím větším jsme marazmu, tím větší mají naději, že jednou se zase domůžou toho, co jsme jim vzali po 2. Světové. Oni tomu říkají Krádež a my jsme pro ně zloději. Romy považují za užitečný nástroj, pátou kolonu. Budou se jich zastávat do roztrhání těla. Můžeme je poslouchat, ale to je cesta do pekel, anebo vystoupit z EU a zkusit si najít jiná odbytiště - svět je velký.

doplněno 27.05.13 17:34:

Ještě k té páté koloně - stejnou funkci sehrála albánská menšina, před bombardováním Srbska. Místo zločinců, bombardovalo NATO oběti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.13 16:55

a máte ponětí, jaký důchod dostane takový cikán, ktreý v životě nic nedělal a jezdil si pro sociální dávky mercedesem? větší,než člověk, který celý život makal. Proč by nám nemohli alespoň uklízet ulice a parky, protože to ani neumí. Když člově vidík záběry z jejich ghet, jak a včem žijí, tak se mi chce zvr...t. Protože nic nedělají, tak z dlouhé chvíle přepadávají a mlátí lidi a okrádají malé děti za bílého dne. Jak zde psali výše, dělají to, co je jim dovoleno a Kocáb a spol. si na tom stavěli své ego, budiž jim chvála.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.13 17:26

V CZ je to všechno úměle vytvořené. V ostatních zemích EU se s podobnými národnostmi vůbec nepářou.

On je problém především v lidech. Kdykoli si čtu článek, vidím nespočet xenofobních příspěvků od směcice vůlgárních slov, až po příspěvky "se všemi do plynu", které nemůže člověk myslet vážně, a pokud ano, tak to nemůže mít v hlavě v pořádku. Pak plno dalších chytrolínů, kteří argumentují naprostými nesmysly.

Zeptám se vás osobně, víte osobně o nějakém cigánovi, který si jezdí v Mercedesu, celý život nedělal a důchod má větší než kdokoli jiný? Nebo je to jen další zprostředkovaný názor? Výroky typu "důchod nikdy nepracujícího roma se počítá z průměrné mzdy v ČR" jsou nepravdivé, jako mnohé další.

Postačilo by sjednotit lidi, zahájit místní referenda celou ČR a hned by se daly mlýny do pohybu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.13 18:32
avatar

Vzdyt to neni zadna pravda. Clovek ktery nevydelava, nedostane duchod. Pokud neni invalidni. Az do sve smrti to budou jen a jen socialni davky.

To ze duchydy pro pracujici se stavaji almuznou je ale vec uz jina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 27.05.13 17:12

Nejsem rasista, mám výhrady jen vůči nepřispůsobivým. Ani většina Čechů není rasistická, pokud někde žijí Cikáni, s nimiž nejsou problémy, nikdo si jich ani nevšimne. Božena Němcová vydala knihu o putování po Slovensku-1851, kde píše: K stálé těžké práci se Cikán nehodí, aniž při ní vydrží...Když jsem to, řádně ozdrojované, uvedl na Wikipedii, hned to nějaký humanista horlivě vymazal. Asi podezíral B. Němcovou z rasismu. Když policie nestačila ohlídat děti, napadané cestou ze školy, začala dobrovolně hlídkovat vlastenecká mládež. Plným právem mohli nosit trička s nápisem: Ostatní žvaní, my jednáme!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.05.13 17:32

Pan senátor a jiní zapomínají, že u nás není! povinnost pracovat. Ale stát se má postarat, požadavek pedagogického asistenta, kdo z vás ho měl ale hradíme jim je.. Je to nevyrovnané. Toto jsou přírodní lidé, kočující od pradávna, těžko převychovat, pokud ani rodiče nemají vzdělání a ví, že se dá žít i bez práce, tak proč dělat (čest výjímkám)? Jenže jaká práce pro ně, když není ani pro jiné?
Ale je to i náš problém, že se to trpí, natažená ruka dejte, dejte. ALE, jak řešit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.13 21:00
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.