Pracovní poměr na dobu určitou

Od: Datum: 31.03.13 12:29 odpovědí: 5 změna: 11.04.13 13:21

Myslím si, že omezení pracovního poměru na dobu určitou je nesmysl.

Zaměstnavatel aby nemusel uzavírat smlouvu na dobu neurčitou,tak prostě člověka propustí a veme nového .To asi těm nahoře nedocvaklo že jejich §65 může být taky přítěží.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jarcula*
Datum: 31.03.13 13:21

Jo to známe manželovi k 1.5 končila prac.smlouva a ted místo nové dostal 1.4 výpověd a když chtěl důvod napsat hrozily mu 53 takže radši podepsal dohudu.*nevi*

Datum: 31.03.13 14:18
avatar

Nějak tomu nerozumím,když mu končí 1.5.pracovní smlouva,proč by mu dávali výpověď k 1.4. s 2 měsíční výpovědní lhůtou? A pokud chtěli ukončit pracovní poměr dohodou k 1.4.,nemohou mu dát výpověď,pouze se "dohodnout" na ukončení pracovního poměru. Pokud tedy manžel přistoupil na DOHODU,měl by trvat na uvedení důvodu ukončení prac.poměru - jinak bud e mít problémy na úřadu práce v případě, že bude žádat o podporu. (Jjen na okraj, užití §53 není z právního hlediska tak jednoduché,a kažfý rozumný zaměstnavatel si to rozmyslí).

Od: jarcula*
Datum: 11.04.13 12:36

On chtěl důvod,ale řekli mu,že pokud mu ho napíši dají mu 53.Prostě nechtějí zaplatit odstupné.Před 2 dny byl u bývalého zaměstnavatele vyřídit nějaké papíry a bývala kolegině mu řekla že ho propustili,protože se jim po dlouhé nemoci vrátila uklízečka tak aby nemuseli vyhodit jí propustili chlapa který ani jednou nechyběl a musí živit 4 malé děti.A na jeho místě je ted uklízečka.

Datum: 11.04.13 13:17
avatar

Co znamena daji mu 53? Neplete te si to s §55?

Ale takovou vypoved, repektive ukonceni pracovniho pomeru nemuzou zamestavatele davat jak chteji, musi byt na to zakonne duvody. Ale chapu ze na vyhrozovani lidi vetsinou sklopi hlavu.

doplněno 11.04.13 13:19:

tak samo i plati ten vas paragraf 53.

§ 53
(1) Zaměstnavatel nesmí dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, to je
a) v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným, pokud si tuto neschopnost úmyslně nepřivodil nebo nevznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti zaměstnance nebo zneužití návykových látek, a v době od podání návrhu na ústavní ošetřování nebo od nástupu lázeňského léčení až do dne jejich ukončení; při onemocnění tuberkulózou se tato ochranná doba prodlužuje o 6 měsíců po propuštění z ústavního ošetřování,
b) při výkonu vojenského cvičení nebo výjimečného vojenského cvičení ode dne, kdy byl zaměstnanci doručen povolávací rozkaz, po dobu výkonu těchto cvičení, až do uplynutí 2 týdnů po jeho propuštění z těchto cvičení,
c) v době, kdy je zaměstnanec dlouhodobě plně uvolněn pro výkon veřejné funkce,
d) v době, kdy je zaměstnankyně těhotná nebo kdy zaměstnankyně čerpá mateřskou dovolenou nebo kdy zaměstnankyně nebo zaměstnanec čerpají rodičovskou dovolenou,
e) v době, kdy je zaměstnanec, který pracuje v noci, uznán na základě lékařského posudku vydaného zařízením závodní preventivní péče dočasně nezpůsobilým pro noční práci.
Nevim ale ktery pripad je ten vas.
Datum: 11.04.13 13:21
avatar

Zdravim vratimov.

no uprimne tem nahore je to uplne jedno. Stejne tak jako zkusebni doba, ted ani nevim jak je to s poctem opakovanim, a proste to tak je se vsim. Normalni clovek pokud si nenajde pracovni misto u nejakeho znameho, tak najit praci kde by se nestrachoval o budoucnost je snad nemozne.

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.