Bývalý kamarád ze ZŠ

Od: Datum: 13.10.15 22:10 odpovědí: 2 změna: 14.10.15 09:03

Před 9-ti lety jsem v Brně dokončil ZŠ a následně jsem se přestěhoval do Ostravy, kde žiju dodnes. Nástup na SŠ a celkově přestěhování pro mě znamenalo nový začátek , a čím delší doba uplynula , tím více jsem rád, že už je to tak dávno a období kdy jsem chodil na ZŠ je minulostí.

Měl jsem v té době a té škole pouze jednoho dobrého kamaráda, kterého s odstupem času už nehodnotím tak dobře, jako když jsme spolu na tu školu chodili, ale přece jen kamarád to byl. Od té doby jsem ho tedy nikdy nevyhledával a na vše jsem zapomínal. Jenže on se mě pokoušel během těch 10-ti let několikrát kontaktovat (před asi 5 ti lety jsme se náhodně potkali a chtěl po mě číslo, bylo to ve spěchu, já už vystupoval za chvíli z autobusu a od té doby už ne. A on tak průměrně 1x za rok mi napíše SMS nebo se pokouší dovolat s tím, že by se se mnou rád sešel a pokecal atd. Ale já s tím mám problém ten, že prostě nechci už se do minulosti žádným způsobem vracet, a tedy ani s ním se scházet a bavit se s ním, vzpomínat na staré časy atd. Překvapuje mě, že i po 10 ti letech si na mě občas vzpomene a pokusí se mě kontaktovat, i když na to nikdy nereaguji. Prostě jsem od určité doby spálil mosty za minulostí a nechci s tím co bylo už mít nidky nic společného, protože to bylo pro mě období na které už nechci vzpomínat, teď se mám o hodně lépe.

Takže vím, že to může ode mě vypadat hnusně, asi mě bral za dobrého kamaráda , ale já už prostě nechci mít s tou minulostí a lidmi v ní nic společného a nehodlám se k tomu vracet a s někým na ty časy vzpomínat, i když jsme byli v té době kamarádi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.15 02:39
Mel byste byt rad, ze ma ten clovek po tolika letech zajem se s vami bavit. Taky už má svuj zivot, přesto by chtěl at jste jeho součástí.. to by vás mělo těšit ne?
Jestli zrovna na toho kamaráda nemate ošklivé vzpomínky, nechápu proc se s nim nechcete scházet a udržovat kontakt.
Pokud se nechcete vracet do minulosti a zrovna on s tim nemá co docineni tak nevidím důvod, proc ho nepustit do života. Ale vy ten důvod máte, tak mu to napište na nic se neptate, nevím co byste chtěl za odpovědi..?
Od: jinx®
Datum: 14.10.15 09:03

Mal som tak ako ty.Rozdiel je v tom že sme z jedného mesta.Narozdiel od teba som spoločné posedenie neodmietol.Školu som končil v roku 1996.Tiež nerád spomínam na obdobie ZŠ.Zaujíma ma však akým spôsobom sa vyvíjajú naše životy ale nie len nás dvoch ale som rád aj za nejaké info ako sa darí tomu či onomu spolužiakovi / žiačke.Kolektív už by sa v kompletnej zostave už nikdy nestretol to viem určite.Niektorých som naposledy videl v posledný deň v škole a odvtedy neviem o nich nič,jeden už nežije.Čo sa týka nás dvoch ...poznajú sa aj manželky medzi sebou.Nakoniec vychovávame zhruba rovnako staré potomstvo ktoré sme spolu pri narodení aj zapili.Nejaké extra stretnutia sa nekonajú.Je to čiste v nenásilnej forme a stretnutia som prijímal rád.Keď sa nato pozriem dnes,nenapadlo by ma že vedľa mňa pred 20 a viac rokmi sedel človek ktorá je dnes vysoko uznávaným odborníkom s titulmi a v ešte nedávnej minulosti pracoval na rôznych výskumných projektoch a dnes už niekoľko mesiacov pracuje v Japonsku kde chystá zázemie pre svoju mladú rodinu ktorá je ešte na Slovensku.Aj napriek vymoženostiam vedy mi ten pocit že sa už fyzicky asi nestretneme vadí a je mi ľúto že je to takto ,ale nieje v tom závisť.Aby ťa to nemrzelo.

2)Dôvod na stretnutie sa nájde vždy.Druhý extrém je ak ten tvoj spolužiak má finančné problémy a použije minulosť ako zámienku a TY nič netušiaci naletíš.

3)Stáva sa že zo zoznamu známych sa používajú ako kandidáti na stretnutie s finančným poradcom práve spolužiaci.

Tvojmu spolužiakovi však asi ide o čisto neutrálne stretnutie podľa toho čo si uviedol :).

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.