Záhadné objekty

Od: Datum: 08.04.13 22:46 odpovědí: 16 změna: 24.04.13 09:44

Dobrý den,

zajímalo by mě, co jsou tyhle kovové objekty, které vídáme všude po sídlištích. Nikdo neví, k čemu složí/ sloužily? Díky!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.13 22:50

No, já tedy na kovové trubce nic tak extra záhadného nevidím, ale na té Vaší fotce půjde zřejmě o odvětrání nějakého podzemního prostoru. Vzhledem k deklu v pozadí fotky bych tipoval kolektor nebo nějakou jinou šachtu.

Datum: 09.04.13 00:35

Mohl by to být výdech nádrže na vodu z parkoviště - za minulého režimu byly pod každým větším parkovištěm tyto nádrže. Voda z parkoviště spolu s oleji a nečistotami tam tam byla svedena a oleje se tam odlučovaly, aby se neznečišťovaly vodní toky. Dneska už se na ekologii v tomto směru kašle, nikdo tyto nádrže nekontroluje, veškerý nepořádek z parkovišť včetně olejů skončí v řekách.

Může to být i odvětrání šachty s uzávěry dálkových teplovodů, vodovodů, čehokoliv.

Datum: 09.04.13 07:34

podle mě se jedná o vypažený inženýrsko geologický vrt, který slouží k pozorování hladiny spodní vody a k příp odebírání vzorků vody

Datum: 09.04.13 07:58

Odvětrávání horkovodní nebo parovodní jímky. Vstup do ní je pod hranatým litinovým poklopem vpravo.

Datum: 09.04.13 19:34

Odvětrání to nebude. Ty roury jsou napevno "zavíčkované", žádný průduch tam není. Navíc se vyskytují i tam, kde rozhodně žádné horkovodní kolektory nevedou. Taky je možné je najít i mimo sídliště (v lese). Přikláním se k těm zapaženým vrtům.

doplněno 09.04.13 19:36:

V podstatě uzavřená vrtaná studna.

Datum: 09.04.13 20:35

dík, za "malou" podporu, podle mě máte pravdu. (i já) :-P

Od: mydecadence
Datum: 09.04.13 20:18

Moc všem děkuju!
Teď v zimě, když mrzlo, z toho kapala voda. Jindy jsem si vody nevšimla. Jeden máme i přímo za panelákem, asi metr od domu, nejsem si jistá, jestli je poblíž i poklop kanálu. Ano, "poklop" je napevno.

Datum: 09.04.13 22:11

Tak už to vím, viz odpověď známého: "Je to odvětrávací hlavice z podzemních kolektorů, kterými je Plzeň prošpikovaná. Kolektory jsou chodby, kudy vedeou trubky s vodou, plynem, kabely a horkovod."

Datum: 10.04.13 18:41

Ale Mlho, o tom tu už dobře dva dny hovořím... *smich*

Datum: 23.04.13 22:48

Nepopírám, jenže nehovoříte sám ;)

Datum: 11.04.13 12:50

ano, je to odvětrávání podzemních prostor a koridorů. V místě kde se koridory sbíhají a tvoří křižovatky, bývají v zemi vybudované malé obezděné prostory, kterým se říká jímky. Ty jsou důležité pro údržbu, aby se k těm trubkám bylo odkud dostat a když někde nějaká trubka praskne, aby se dalo aspoň trochu zjistit, kde praskla. No a do těchto jímek se vstupuje přes otvor, který bývá zakrytý litinovým poklopem, který vidíte na obrázku vpravo.

Přesně tak, jak jsem vám popsal už předevčírem. *smich*

Datum: 23.04.13 13:28

Tak tady máte tu rouru taky. Vážně chcete tvrdit, že tudy vede podzemní kolektor? Podle množství odvrtanáho materiálu (ta hromada vedle) by musel být aspoň 50 m hluboko *smich* . Navíc je to lokalita, kde se nedávno dělaly sondy kvůli ložisku uhlí.

doplněno 23.04.13 13:29:

y

Od: zabu
Datum: 23.04.13 22:27

Magdone, ta tvoje roura je jiná než na obrázku. Takových jako je tvoje jsou tisíce kolem Ralska, jsou to vrty, některé hodně hluboké, Některé jsou ještě připojeny a používají se dosud.

Datum: 24.04.13 09:44

Jsou jiné, jde o pozůstatky průzkumu a těžby uranových ložisek (vrtal je tam můj otec) a jsou opravdu hluboké. Z některých se ještě stále čerpá radioaktivní roztok. Ale jinak se zas tak moc neliší.

Datum: 23.04.13 22:50

Ale co by v tomhle případě dělaly takové vrty na sídlištích?

Datum: 24.04.13 09:40

I na sídlišti je potřeba znát geologickou skladbu podloží (takový panelák něco váží), případně je vhodné hlídat hladinu spodní vody.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.