Podsedák pro děti

Od: Datum: 13.10.15 20:33 odpovědí: 2 změna: 14.10.15 00:06

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat od kolika let nebo kyl se smí používat dětský podsedák?

předem děkuji za odoovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.15 20:41
avatar

Vážená Aneto. Podobný dotaz je zde asi 1x do měsíce, dokonce i na ostatních poradnách.

Ještě nikdy se odpovídající neshodli, páč předpis si každý vykládá jina. Je třeba odpověď hledat v zákoně 361/2000, v §6.

Tam se nikde nepíše o podsedáku, ale jen o zádržném systému autosedačka.

Pokud máte na podsedáku atest, že je to autosedačka, tak je to OK. Ale to žádný výrobce nemá. Takže nelze pro děti používat podsedák jako autosedačku.

Na Váš dotaz je stručná odpověď, ale spoustu přispěvovatelů se mnou nebudou souhlasit, ale nepředloží žádný právní argument.

doplněno 14.10.15 07:27:

asd, ale to je jiná, páč to pak není podsedák, ale autosedačka.

Vždyť má schválení, jak sám píšete, že je to autosedačka...

Od: asd1
Datum: 14.10.15 00:06

Ale to žádný výrobce nemá

to není pravda, mmch. odkaz na konkrétní podsedák s homologací jsem vám posílal Je to autosedačka skupiny III, pro děti 15-36 kg".. atest ECE R44/04 - vypadá to jako podsedák, ale jde o autosedačku. Bez této homologace to je jen podsedák a pro dítě ho použít nesmíte.

V každém případě plnohodnotná autosedačka je při nehodě výrazně lepší (ochrana hlavy)

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.