Jezdit autem do školy?

Od: Datum: 29.09.15 21:26 odpovědí: 43 změna: 05.10.15 19:04

Ahoj, rád bych znal váš názor na tuto věc: Začínám na VŠ. Dojíždím denně 25 Km. Radši bych jezdil autem, benzín bych si samozřejmě platil z brigád, ale rodiče mi auto nechtějí půjčovat, prý se opotřebovává. (Máme 14 let starou Felicii). Řídím dobře, navíc tuto trasu znám nazpaměť. Mám všelijaký rozvrh, takže někdy čekám třeba hodinu,než mi začne výuka, protože nejede pozdější spoj. Navíc končím často až za tmy, takže by to bylo autem bezpečnější.(Na zastávkách bývá hodně bezdomovců a opilců).+Budovy univerzity jsou roztahané po celém městě.

Přes léto jsem si vydělal na brigádě 20 tisíc, z toho jsem si chtěl koupit nějaké staré auto, ale rodiče mi to zakázali. Přitom jezdí do školy hodně dalších studentů a veřejnou dopravou už by nejeli.

Díky za vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 29.09.15 21:36

Zkuste jezdit napred MHD a kdyz to bude neunosne, tak presedlate treba na auto. Ono pri studenstkych letech je auto nekdy na obtiz - nesmet si dat s kamarady treba pivo mezi hodinama. JInak to volno nez zacne vyuka se da celkem rozumne zuzitkovat k tvorbe seminarek a referatu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: q
Datum: 29.09.15 21:37
Pokud chceš jezdit, tak vlastním autem. A na místě tvých rodičů bych měl velký strach z tvé mentality "Řídím dobře, navíc tuto trasu znám nazpaměť."
Jako důvod pro ježdění autem bych určitě bral dostupnost hromadné dopravy - pokud má způsobovat delší prostoje, nebo dokonce pokud někdy nebude dostupná vůbec, tak ano. Ovšem s výhradou, že když řídíš, nemůžeš dělat nic jiného, zatímco když jedeš autobusem nebo vlakem, tak se můžeš například učit, takže to není jednoznačná výhoda.
Proti roztahanosti univerzity po celém městě ti podle mě auto nepomůže, pokud ovšem to není takové město, že se u všech budov dá dobře parkovat (existuje takové?). Jinak bych ti na přejíždění mezi lokalitami doporučil MHD.
Možná se zeptej rodičů, proč ti zakázali auto. Důvodů může být víc, například také obava z toho, jak kvalitní to auto za 20K bude a kolik peněz tě bude stát, abys ho dostal do provozuschopného stavu a následně ho v něm udržel. Řekl bych, že tohle je faktor, kde jsi až příliš optimistický - hned po koupi auta tě čeká přinejmenším pojištění a benzín, dost možná taky ekologický poplatek a nejspíš i nějaké ty opravy (nové gumy apod.). Budeš schopný to zatáhnout, když máš vydělaných 20K?
Pro úplnost informace: Já jsem autem jezdil hlavně z lenosti
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezditcine
Datum: 29.09.15 21:56

Dobře. Díky za názor.

Jen si říkám, když vidím a viděl jsem, jak jezdí sotva osmnáctileté "slečinky" každý den autama na střední, proč by to měl být takový problém u mě. Ale co, jsem zvyklej na nepohodlnej život. Budu držet pusu a krok.

Od: paw®
Datum: 30.09.15 06:38
A zeptal ses tech slecinek, kdo jim to auto financuje a jak je stare? Bylo to za 20 000 nebo od papinka/milence neco mene olitaneho. A pak ze neexistuje ooacna diskriminace. Feministky na ne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: adriana
Datum: 02.10.15 08:23
I některé 18 ti leté slecinky si na své auto sami vydělali a dokáží ho uživit ;) jezdím "pouze" 15 km do školy, jezdila jsem s ním na střední a nyní i na VŠ.. Při dnešních cenách autobusu mě PHM vyjdou na stejno jako dam za autobus a nemusín brzo vstávat ani čekat na spoj. Mam Octavii I, 1.9TDI, a jezdí jako víno, nic se mi na ní nese*e zkrátka výbornej kousek. Auto za 30 tis před 4mi lety ;) Jestli chceš auto a mas nějakej měsíční příjem, tak záleží už jen na tom umět hospodařit s penězi a dobře si vybrat auto! Rodiče by ti v tom neměli bránit, i jim by tvé auto mohlo byt dobre až se jim začne srat felda ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.15 08:36
avatar

jo jo, znám spoustu děvčat co si na auto vydělaly.

Některé ji mají jako staré prostitutky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adriana
Datum: 02.10.15 15:19
Vlastní zkušenost? ;)
Možná se tomu nechce věřit, ale v dnešní době někdo opravdu chodí do školy a zároveň do práce! Každej se jenom nefláka doma, tak neurážej debile když nic nevíš
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezditcine
Datum: 02.10.15 19:59

-nejsem autor příspěvku, na který jsi reagovala.

Ale promiň, to určitě si vydělají jen tak na Oktávii za 120 tisíc. A neřikejte mi, že jim to platí přítel, který sám bydlí u rodičů a je chudý student.

Od: adriana
Datum: 03.10.15 23:27
Nemluvím o Octavii za 120 tis ale za 30... Na tu jsem si poctivě vydělala ve fabrice... A když zmiňujete chudé studenty... Můj přítel chudý student byl schopen vydělat si na audi za 100 ;) musí se chtít pracovat a umět hospodařit... Pak jde vše ;) i jezdit autem do školy, což je dnes už naprosto běžné
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezditcine
Datum: 03.10.15 23:56

Samozřejmě. Mám vyděláno 20tis. a jak jsem říkal, když budu mít čas, fabrika mě ráda uvidí na brigádě. Mám stále smlouvu.

Mimochodem, střední škola na kterou jsem chodil, byla státní a vůbec ne prestižní. Maturitu tam dali i blbcům. A přesto tam jezdili Superbem 1.generace, Oktáviema zhruba rok výroby 2008. A samozřejmě jezdili i malýma Fordíkama.

Jen jde o to, proč všem vadí, že bych jezdil starou kraksnou a odrazujou mě od toho, když bych si to finančně zajistil a po nikom nic nechci. Navíc, starší bratr mi přislíbil pomoc s nečekanýma výdajema.

Od: adriana
Datum: 05.10.15 17:45
Tak co řešíš? Kup si auto a jezdi ;) peníze mas, brigádu mas, podporu sourozence... A rodiče si taky zvyknou, a bude se jim to hodit...
doplněno 05.10.15 17:47: A jestli to finančně utahnes zjistíš časem, když to nezkusis tak nevis. Když zjistíš ze to nejde, nezbude než se auta zbavit a rodičům dat za pravdu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezditcine
Datum: 05.10.15 19:04

 

Datum: 29.09.15 21:56

Tak, že ti auto nechtěj pučovat ať je to z jakýhokoli důvodu se dá pochopit, ale že ti zakážou koupit si něco svýho za vlastní peníze už teda moc nechápu. Sice jo auto za 20 000 se ti rychle rozsype, ale ten pricip, že to sou tvoje prachy a tvoje věc...přece si dospělej... Já třeba na VŠ čekám mezi hodinama i 4 hodiny, domu se mi to taky nevyplatí, ale bohužel možnost jezdit autem nemám takže si na tom ještě dobře... a zítra se dostanu domu až kolem 22:00 večerní...ano kvůli škole a ano za tmy. Takže na tom nejsi nejhůř.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rods
Datum: 29.09.15 21:56

Začínáš na VŠ a chceš jezdit autem, tudíž předpokládám, že ti bude 18 a máš řidičák

Rodiče ti zakázali koupit si své vlastní auto?

Jsi snad dospělý, kup si co chceš, nebo jsi další mazánek? Asi jo..

Když ti rodiče zakážou jít na záchod, také nepůjdeš?

Probuď se a ve tvém věku si kup a jezdi čím chceš, pokud na to máš vlastní peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezditcine
Datum: 29.09.15 22:54

Řidičák mám téměř 2 roky.(Vím, je to málo). Ale snažím se jezdit bezpečně a dle předpisů.

Rodiče mi řekli: "Za 20 tisíc to je nesmysl si kupovat nějakou rachotinu, jezdi radši autobusem. Když jsem řekl, že za 20 tisíc už se nějaké staré auto sehnat dá, tak se urazili a vyčítali mi, že si nedám poradit, že je jim to jedno, že mi to platit nebudou až se to rozbije a pořád se tváří uraženě(nevím proč, kvůli takové blbosti), až jsem radši ustoupil.

Proč myslíte, že jsem mazánek? Vážím si každého názoru, jen by mě to zajímalo, proč bych měl být mazánek.

Od: q
Datum: 30.09.15 19:03
Já si taky myslím, že za 20 tisíc se ti bude obtížně shánět něco použitelného. Jde to, sám jsem nedávno takové auto prodával, ale musíš počítat s tím, že při této ceně to auto je těsně před koncem své životnosti a závady, které se kvůli věku budou projevovat, polezou do peněz. Dá se očekávat, že až to koupíš, tak tam bude řada věcí, do kterých budeš muset rychle investovat (např. koupit zimní pneu, protože to auto bude na hodně sjetých letních), protože ten, kdo to auto prodává, samozřejmě předtím do toho auta žádné peníze vrážet nebude.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 29.09.15 22:14

Proč ti rodiče zakazují koupit si auto? Seš snad nějak nezodpovědnej? Proti jejich vůli nejednej, jen se je snaž přesvědčit, dobrý důvod pro koupi auta je to, aby se začínající řidič rozjezdil. Nejhorší je, když někdo po autoškole sedne za volant jen párkrát za rok:(

Náš mladej jezdil od 16 do školy na motorce (přes léto) a od 18 autem, bydlíme ale mimo civilizaci, takže do 16 jsem ho musela do školy vozit já :( Jak já byla šťastná, když dostal řidičák )

Já jsem pro jezdit, ale zodpovědně, pomalu a opatrně, žádné frajeřinky, to už pár lidem vzalo život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezditcine
Datum: 29.09.15 22:56

Nejsem nezodpovědný. Občas autem jedu a bez problémů. Vím, co auto stojí, proto říkám, že benzín bych samozřejmě platil z brigád+ nějaký příspěvek na servis.

Děkuji za názor

Od: buss
Datum: 29.09.15 22:23

Máš více než 18 let? Tak co se ptáš, kup si své, nebo jsi na ně odkázaný ekonomicky? Asi ano, nežijež za své. Půjčovat ti rodiče nic nemusí,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezditcine
Datum: 29.09.15 22:59

Dobře, jen nevím, proč je to takový problém, půjčit auto alespon 3* do týdne. Samozrejme vim, co stoji benzin a opotrebeni, proto mám našetřeny nějaké peníze z brigád. Stejne s nim nikdo jiny v tu dobu nejezdi, max. o vikendu jedou rodice nakupovat.

Datum: 01.10.15 00:49
avatar

Rodiče jsou povinni Vás živit, dokud se připravujete na budoucí povolání,

ale nejsou povinni Vám na dojídění do školy půjčovat své auto.

U rodičů problém nevidím ...

doplněno 01.10.15 00:56:

Míním půjčení auta,

do koupě by Vám podle mne mluvit neměli ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.15 22:26
avatar

Já jako rodič bych se nechtěla dívat na to, jak jezdíte v kraksně za dvacet tisíc. Svoje auto, nevím, občas jej rodiče také potřebují, ne? A Vy byste ho měl neustále celé dny. To asi ne-e. Počkat rok, našetřit si víc a pak koupit lepší auto?

Na druhou stranu, 25 km z domova na VŠ busem/vlakem jezdilo, jezdí a jezdit bude plno mladých lidí a taky to zvládají. Já se teda kvůli tomu stěhovala k příbuzným, protože by mě to asi zabilo, takže dobře vím, čemu se chcete vyhnout a chápu to. Ale chápu i rodiče, že nechtějí přijít o možnost využít vlastní auto a že nechtějí, abyste si kupoval šrot.

doplněno 29.09.15 22:45:

k2, díky za upřesnění, taky mne to napadlo, ale v autech se nevyznám, tak jsem tipovala, že tam rozdíl bude.

doplněno 29.09.15 22:47:

I když na druhou stranu, jedna věc je mít doma spolehlivé, byť staré auto, které znám, a kupovat za stejnou cenu jiné, ne? Babička má auto, které by za víc než 10 000 neprodala, ale znám jej, tak se jím jezdit nebojím. Stará se o něj dobře. Ale sama bych si auto za deset tisíc (ani za dvacet či třicet) nekoupila.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 29.09.15 22:37

Kraksne za 20 tisic? Pokud tazateli nekdy rodice pujci svou 14let starou felicii, tak se na to divat budou muset...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.15 20:38
avatar

Kraksna za 20 000kč a felicia rodičů je jedno a totéž,navíc je třeba rozdíl jaká ta kraksna bude,třeba takový citroen Xantie (dá se do dvaceti i v HáDéÍ stejného stáří jako felda) je jistě několikrát bezpečnější nežli fileta,nebo třeba pežot 306!

doplněno 02.10.15 16:18:

No Viíš Danysi,tímto jsi potvredil že jsi vybral špatně.pokud bys vybral dobře tak ji jen chválíš,teda pkd nejsi klasický čech (tzn vše co není od VW potažmo škoda je špatné!)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danis
Datum: 01.10.15 11:52
Diesle: Xantie je mozna bezpecnejsi nez felicie, ale je to neskutecna kasicka! Pokud chce sypat prachy do oprav,at si koupi xantii! Mel jsem ji a uz nikdy vice! Vetsi shit jsem snad nemel!1
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.15 22:41
avatar

Dojíždění autem do školy mi u studenta přijde jako zbytečná pohodlnost a přepych navíc pouze 25 km. Veřejná doprava vyjde podstatně levněji. Já když jsem chtěl žít po svém tak jsem se od rodičů odstěhoval a žil podle svého, ale také zcela za své. A to již bylo v 18ti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezditcine
Datum: 29.09.15 23:02

25 km tam a 25 zpátky. Ale dobře, beru Váš názor.

Od: fik
Datum: 29.09.15 23:21

Upřímně,já jsem jezdil už od 18 let vlastním autem do školy na které jsem si vydělal a nikdy bych se na veřejnou dopravu nevrátil,možná je to pohodlnost,ale kolik to ušetří času a nepohody,docházení na dopravu v podzimmních a zimních sra*kách,vstávání o zbytečnou dobu dříve. A když se domluví více lidí a jezdí společně vyjde to stejně nebo jen o zanetbatelnou částku dráže než veřejná doprava

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 29.09.15 23:12

Já bych synovi nic nezakazovala, chceš auto za 20 tisíc - kup si jej, ale já ti přispěji měsíčně jen tolik, kolik stojí hromadná doprava..

Z čeho zaplatíš eko daň, pojištění ( v tvém věku je to balík), gumy na zimu, přezutí + zákonité opravy, PHM atd?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 29.09.15 23:13

Jsi dospělý,rodiče ti nemůžou zakázat koupit si auto. Tímhle přístupem si už tolik lidí zkazilo život,dokonce jedna moje dávná přítelkyně vyměnila lásku za poslušnost rodičům a velmi perspektivní vztah jí utekl(to jen na okraj). Prostě si nenech diktovat,jsi vysokoškolák,dospělý,máš řidičský průkaz a jsi svéprávný..nemusíš tudíž udělat každou p***** kterou ti rodiče řeknou.

Jestli máš na auto svoje peníze jdi do toho,to je jediná rada kterou ti můžu dát

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezditcine
Datum: 30.09.15 00:08

*palec*Dík za názor

Datum: 30.09.15 06:20
avatar
Co takhle skůtra? Pár tisíc za nový, méně za trochu ojetý..
V létě podle tvého, na skůtru. Tu kočku za zády položíš i do trávy.
Až bude zima, dopravní hromadou. Podle přání rodičů.
Skončíš VŠ, skůtr prodáš.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 21:46
avatar

+1. 25 km není zas tak moc, to někteří jezdí i na kole.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.15 06:49
avatar

Ahoj, já bych si nějaké to starší autíčko koupila. Sama dojíždím skoro 20km do práce a pokud jedu busem, musím vstávat o hodinu dřív a na zpáteční spoj buď 3 km pěšky, nebo dvě hodiny čekat. :). Jsem v tomhle líná, takže díkybohu za auto. Pokud ho tedy skutečně zvládneš uživit, ono to není jen benzín, ale i opravy, technická, zimní gumy apod.

Na vejšce už mi přijdeš dost dospělý na to, aby sis koupil nějaké to přibližovadlo i bez svolení rodičů, chápala bych to v 16, ale bude ti dvacet (nebo je), tak jako pardon, ale to rodiče docela přehání.

Co se týče slečinek jezdících vlastními auty na střední... tak záleží, co je za střední a co jsou ony zač. Expartner studoval soukromou VŠ, kam hodně studentů a studentek jezdilo svými bmw, mercedesy, infinity, hummery apod. Projít kolem parkoviště u školy bylo vždycky jak na výstavě. Buď měli bohaté rodiče, nebo bohaté milence, bohužel se smiř s tím, že vip holt není každý. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezditcine
Datum: 30.09.15 11:15
Díky za názor. Máš pravdu, nemůžeme být všichni VIP. :)
Jinak ta střední škola byla obyčejná státní. (to jen tak pro info).
Od: pb®
Datum: 30.09.15 09:49

Naopak na takové dojíždění je stará felda snad to nejlepší. Taky takovou máme, na popojíždění po městě a parkování v super hyper nebudu tahat z garáže nové naftové auto, to by se ničilo neustálým startováním. U feldy je to jedno, pořizovací cena zrovna té naší 1,9 v naftě byla 12tis., za 20 už se dá sehnat pěkná po renovaci. Skoro všechny náhradní díly se dají na vrakáči sehnat za 200Kč. Akorát za páté dveře chtějí 500Kč . Můj partner říká, že je to auto jak stavebnice Merkur, všechno si tam člověk zvládne opravit sám. Jezdí za 4l nafty, takže tankujeme tak jednou za dva měsíce. Nevýhodu to má jednu, nesmí se v tom člověk nabourat, protože živý by nejspíš nevylezl. Jste plnoletý, chodíte na brigádu, koupit si můžete co chcete. Autobus také není levná záležitost, schválně kolik dáte za autobus měsíčně? Třeba zjistíte, že cesta autem ve výsledku vychází stejně. Jezdit můžete s nějakým spolužákem a pak tovyjde ještě levněji. Já bych cestování možná kombinovala, při vhodných časech výuky jela busem, pokud by cesta busem znamenala ztrátu času, jela autem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezditcine
Datum: 30.09.15 11:12
Ano, přesně tak jsem to myslel, jezdit tak 3* do tydne, kdyz mam rozvrh hodne roztahany s dlouhymi pauzami apod.
Jizda autobusem vyjde na skoro 1000 mesicne, to uz je srovnatelne skoro s autem. +By se se mnou obcas svezla sestra a bratr a to auto by se uz vyplatilo.
Dekuji za nazor
Od: asd1
Datum: 30.09.15 13:30

1000 měsíčně srovnatelné s autem - to jsi hodně mimo. Běžné malé auto jezdí jen spotřebák (palivo, olej, filtry, pneu) 2 - 3 Kč/ km, dál náklady na pořízení, opravy, pojištění zhruba jednou tolik, tj 50 km denně = měsíčně spotřebák 3000,- a zhruba to samé servis a rozpočítané náklady na pořízení. A to se ti musí vyhnout větší opravy typu motor v háji, drobnější nehoda atd.

Pokud koupíš starou plečku za 20k - zaplatíš převod, pojistku, vyměníš rozvody a náplně, něco málo opravíš, koupíš nové pneu na zimu a jsi už na začátku za 40k, k tomu 3k měsíčně za provoz. Občas ti odejde nějaký čep, výfuk, ložisko, elektronika a budou lítat další tisíce.

Auto = pohodlí, ale musíš si ho zaplatit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: takystudent
Datum: 30.09.15 11:58

Dojíždění je tragédie obecně, ať už autem nebo sockou. Máš-li jen trochu možnost, ubytuj se v místě studia. Finančně to bude možná dražší, ale ten ušetřený čas má taky velkou cenu. Samozřejmě záleží, jak bys ho využíval. Ale ze své zkušenosti můžu říct, že hodina před začátkem výuky se moc smysluplně využít nedá. Na to, jen tak někde čumět je to moc dlouho, ale zároveň na to, plnit školní povinnosti... než najdeš místo k sezení, než se trochu probereš a začneš se něčemu soustředěně věnovat, už aby ses pomalu zase balil a šel na přednášku/cvičení. Hodinové přestávky mezi výukou jsou totéž. Ztracený čas. Tedy možná, že ty to náhodou takhle zvládat budeš. Ale třeba mě by to zabilo, muset tohle každý den. :)

Druhá možnost je, pokud si rozvrh sestavuješ aspoň částečně sám, pak je rozhodně snesitelnější si ho uspořádat jako já tak, abys byl např. jeden den ve škole celodenně a jiný den nemusel do školy vůbec. Předpokládám tedy, že rodiče nejsou de*ilové a půjde jim vysvětlit, proč o některé všední dny sedíš doma.

S tím o pobudech na zastávkách souhlasím, pokud už budeš muset jezdit mastnou tyčí, opatřil bych si na tvém místě něco na sebeobranu. Alespoň pepřák a teleskopický obušek (rozhodně nedoporučuji nůž, tím se dá útočník obtížně zneškodnit, ale snadno zabít, různé elektrické paralyzéry apod. taky nejsou moc efektivní) a trochu si natrénovat, jak se s tím zachází.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.15 20:07
avatar

jezdit autem je krásná věc ušetří to mnoho času na druhou stranu to prostě stojí peníze nejde jen o benzín de tu o pneumatky,oleje filtry,brzdy vejfuk atd -prostě opravu a ůdržbu auta

tady de o to jak máte tolerantní rodiče já když začínal jezdit měl sem s rodičemi dohodu že dem ve všem na půl ,časem sem se lecos naučil a taky jazdil víc než oni tak sem vše dobrovolně hradil sám odměnou mi byl neomezený přístup k rodinému vozu

pokud se tomuto rodiče brání a já bych jim to za zlé neměl pořid te si vůz vlastní a hodně rychle přijde te na to že to není legrace *palec*

p.s. rodiče ti v plnoletosti nemaj co zakazovat sežen si nákou feldu a pokud si myslíš že to finančně utáhneš jezdi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 09:46
avatar
Ahoj. Taky jezdím do školy autem. Mám to 14km, škola od 8h a vyjíždím v 7:35. Finančně mě to vyjde s autobusem dost podobně, rozdíl je v tom že na autobus to mám 30min pěšky. Musela bych vstávat o hodinu dřív, abych na něj došla a byla ve škole včas. Takže autem jezdím spíš z lenosti, raději si přispím :) Jen tě chci upozornit, že když všechny peníze, které máš, dáš za auto, zanedlouho se ti stane, že s ním stejně nebudeš moct jezdit. Za 20tis to nebude žádná hitparáda, brzo se něco rozsype a třeba nebudeš mít na opravu. Taky počítej evidenčku, přepis, povinné ručení, benzín, pneu. Když koupíš auto na zimních pneu, uteče to jako voda a budeš potřebovat letní. Budeš mít 4tis na nové? Nebo každý rok vyhodíš třeba 1600Kč za pneu na dojetí? Mě auto stálo 20tis, bylo od známého za nižší cenu, za tři dny to bude 7 měsíců co ho mám. Dalších 20tis Kč už v něm mám a to nepočítám kolik stála, nebo by stála, práce! A něco mě to ještě stát bude, jen to teď zrovna nehoří. Každopádně zimní pneu jsou na programu. Ale mám z něj od začátku radost a nelituju. Už máme najetých společně přes 10 000 km :)
A ještě malá poznámka, dojíždění autobusem do školy jsem si užila až až, třikrát týdně 2,5hod cesty tam a to samé zpátky. Nevadilo mi to :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: danis
Datum: 01.10.15 12:00
Kup si zachovalou felicii s lpg, nadrzi platnou aspon na 4 roky a jezdi! Voz i kamarady kdyz to pujde a utrzene penize si nech na opravy,stk atd.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.15 10:15
avatar

- když na to máte, proč ne - v Americe (alespoň ve filmech) jezdí do školy každej normální mladej.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.