Jaký název společnosti?

Od: Datum: 13.10.15 17:25 odpovědí: 33 změna: 17.10.15 22:10

Dobrý den všem rádcům,

potřebovala bych poradit,pomoct vymyslet jméno pro společnost,která bude provozovat domov pro seniory a pacienty s alzheimerovou chorobou.Už se tím zabýváme dost dlouho a všechny názvy,které jsme vymysleli nám právník zamítl s tím,že už existují a nelze je použít.Zkoušeli jsme češtinu,latinu,angličtinu,vše obsazeno.Prosím nenapadá vás něco vhodného,aby to vystihovalo smysl naší práce?

Moc děkuji za případné nápady,

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.15 17:27

Laskavý domov

Datum: 13.10.15 17:35

Děkuji,ano to je výstižné a pěkné,ale mám na mysli spíš jedno slovo.Aby to bylo snadno zapamatovatelné,já vím,není to legrace něco vymyslet.Při telefonickém hovoru se představíme domov pro seniory ...xy,tak aby to znělo dobře.

Od: hanesz
Datum: 13.10.15 17:55
Co třeba Pohoda?
doplněno 13.10.15 17:58: Nebo Rodina. Se sloganem U nás nebudete nikdy cizí
Datum: 13.10.15 18:20

Děkuji,pohoda je již zaregistrována,rodina je dobrá,necháme ověřit a uvidíme.

Datum: 13.10.15 18:17

Zdravím,mě by se líbilo EMPATIE,krátké,výstižné.

Datum: 13.10.15 18:22

Empatie je super!

Tento název byl mezi prvními nápady,taktéž obsazen*bum*i tak děkuji.

Od: fifi
Datum: 13.10.15 18:43

v rychlosti mě napdají slova BOHEMA, SYMBIO

Datum: 13.10.15 19:49

Díky za nápady,přidávám na seznam*palec*

Datum: 13.10.15 20:24

Symbio je reklamka z Prahy.

doplněno 13.10.15 20:30:

A můj návrh je Primavera = jaro.

Datum: 13.10.15 20:29

Jo jo,když jsme začali vymýšlet název,mysleli jsme,že to bude hračka,ale termín založení společnosti je za dveřmi a nic nemáme...

Datum: 13.10.15 18:06

No, cizojazyčné názvy seniory asi neoslovují. Zvolte své krátké jméno. nic víc. Zbytek obstará reklama. Pamatujete Baťu?

Datum: 13.10.15 21:56

Ano to chápu,ale hledáme kde se dá.Navíc naše služby bude víceméně vyhledávat spíše rodina klientů a pacientů,která usoudí,že už domácí péči z různých důvodu nezvládá.

doplněno 13.10.15 21:58:

Taktéž díky pro fifi a nikdo za nápady.

Datum: 13.10.15 22:10

Jen pro zajímavost - domov pro seniory hodláte provozovat na základě registrace u krajského úřadu nebo bez registrace?

Datum: 13.10.15 20:50

VERITA... ,DORIAN (obraz Doriana Greye...dál mě napada CADERE (italsky podzim), AMARE (opet italstina- laska)-A ZAROVEN JE TO TAKOVY ZVUČNY..

Datum: 13.10.15 20:57

Hvězda? Šťastná hvězda?

Datum: 14.10.15 11:28

Ještě mě napadla NADĚJE...na klidné stáří atd.

Od: ria®
Datum: 14.10.15 12:03

Co Valhalla, Pandora, nebo nějaká mýtická místa? :)

Od: ben®
Datum: 14.10.15 12:16

Dobrý den, snad jen poznámka - název společnosti (provozovatele) může být třeba zkratka a ten název budovy může být zcela jiný. Založíte např. společnost "Novák a syn i dcera" a potom budete provozovat budovu s názvem "Vaše stáří - naše starost". Zdravím!

doplněno 14.10.15 13:52:

jentak - no, já jsem tím chtěl říci, že pro zaregistrování společnosti by měl být její název unikátní, ale název budovy už může být jiný a i opakovaný. Vždyť "U Nováků" může být hospoda v několika městech a nikdo (snad) nemůže tvrdit, že má na ten název výhradní autorská práva.

Od: jentak
Datum: 14.10.15 13:42

Bene jsi mi napověděl s tou zkratkou: S(p)KS, Společnost pro klidné stáří, nebo jen Klidné Stáří..

Od: pt®
Datum: 14.10.15 12:56

Slovo: "Pomoc (pomocník)", "Senioráček", "Rodina"...

Datum: 14.10.15 20:11

Děkuji všem dalším za nápady a podněty,zatím stále nemáme o názvu jasno,zkratky jmen jsou také ve výběru,ale raději bysme název vystihující předmět společnosti.

doplněno 14.10.15 20:55:

Téměř vše co jste poradili,dnes jsme předali k návrhu,tak uvidíme co projde.

Moc dějuji za váš čas*klik*

Datum: 14.10.15 20:32

Mně se ty názvy, které explicitně pojmenovávají funkci společnosti, moc nelíbí. Ale zase by to samozřejmě chtělo něco, co má tu starost, laskavost a péči nějak v sobě a dobře zní. Nenašel by se název nějaké rostliny? Tulipán? Laskavec? Jetelík? Azalea?

doplněno 14.10.15 20:43:

Já mám ráda je "latinskou" variantu, amarant. I to si dovedu představit jako název, ale kdo ví, kolik lidí ví, že se jedná o jedno a to samé. Český název tam má tu laskavost

doplněno 14.10.15 20:54:

BimBam mi mluví z duše. A navedl mě k nápadu prostého ženského jména - Veronika? Marina? Katalina?

Já používám jako prostřední jméno baskické Sendoa, znamená to silná. Haizea (čti "aizé") znamená vítr. Ale tam by byl problém s výslovností. Amaia (šp. Amaya) znamená konec. Jak symbolické. Jestli se Vám baskická líbí, napište, nabídnu jich víc.

Datum: 14.10.15 20:42

Děkuji,moc se mi líbí Laskavec.

Datum: 14.10.15 20:34

Isis

Datum: 14.10.15 20:47

Taky dobré,ale mohlo by se zaměnit třeba s Institute for the Secularisation of Islamic Society ISIS*sok*

Datum: 14.10.15 20:44
Co takhle Holiday...lidi tam uz mamji proste prazdniny
Datum: 14.10.15 20:48

Mně se také dosavadní návrhy moc nelíbí. Skončila bych se zatím neúspěšnými a místy i násilnými pokusy vnést do názvu pohodu a péči. Protože pohodu a dobrou péči jistě zajistí zaměstnanci. Pokud kvalitně, tak reference o zařízení budou jen a jen dobré. Zkusila bych hledat v "zeměpisných" názvech, podle polohy zařízení. Nad řekou? Pod skalkou? U lípy? (Pokud není v okolí pěkný strom, klidně bych jako symbol vysadila na zahradě.) Nebojte se víceslovných názvů, i to představování v telefonu zvládnete.

Také se dávají názvy podle svatých, ale myslím, že i Zdislavy, Anežky či Veroniky už jsou v názevch jiných podobných zařízení.

doplněno 14.10.15 21:02:

Rozhodně se nechci nikoho dotknout, ale musím reagovat na název Laskavec. Kytka je to velmi pěkná, ale název pro domov seniorů - přeslazené a podbízivé. V latinské podobě Amarant okamžitě navodí vzpomínky na amarouny. A jídlo podobné amarounům, tedy pudingy, mixovanné směsi masa a zeleniny a jiné podobné se tam zcela jistě podávat budou Vím to, sama jsem o maminku s Alzheimrem dlouho pečovala. I proto by mi byly ty podbízivé názvy předem podezřelé. Pro maminku bych klidně vybrala ústav s nějakým neutrálním názvem. Daleko víc než pohoda v názvu by mě zajímala pohoda na pokojích. Ale jinak vám přeju hodně úspěchu v budoucí velmi nelehké práci!

Datum: 17.10.15 20:20

Bimbam,Vaše odpověď je velmi výstižná.Nechceme vnášet do názvu cokoli podbízivého,pochopitelně děláme vše proto,aby se klienti u nás cítili opravdu co nejlíp,počínaje útulnými pokoji,milými zaměstnanci(to bude asi nejtěžší),chutným jídlem a moře dalších a dalších starostí.Máme u budovy kaštan a šeřík,ale tento název v nás evokuje cosi jako pivnici pod kaštanem,nebo bistro u šeříku apod.Co se týče svatých,tímto směrem bysme nejspíš nešli,aby v naší péči klienti a jejich rodina,neviděli náboženské zaměření.A to je právě ono...neutrální název,který už není obsazen...Vše už máme promyšleno,jen ten název vázne.Asi nás donutí termín*sok* Kdyby Vás třeba ještě něco trklo,uvítáme to,děkuji a mějte se dobře.M.

Datum: 17.10.15 21:03

Když máte kaštan, co tedy Kaštánek?

Od: lasyce
Datum: 16.10.15 08:42

ja bych dala nejaky bylinny nazev.. treba DOBROMYSL

Datum: 16.10.15 12:44

Děkuji,taky dobrý nápad.

doplněno 16.10.15 12:46:

A obratem jsem zjistila,že už existuje OPS s tímto názvem:(

Datum: 17.10.15 10:55

Co třeba: KOPRETINA :) nebo ANDĚL :)

Datum: 17.10.15 22:10

U nás se domov důchodců jmenuje MARIE, co takhle nějaké jméno.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.