Ceske stihaci letectvo vs Gripeny

Od: Datum: 31.03.13 12:58 odpovědí: 9 změna: 01.04.13 00:42

Zajimalo by me kdyz CR ted resi prodlouzeni pronajmu na gripeny, jestli by nebylo vyhodnejsi si pronajmout jina letadla, popr. koupit...Treba F 35.Ty by nebyly vhodne?
http://cs.wikipedia.org/wiki/…heed_Martin_F-35_Lightning_II


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.13 13:25
avatar

Nebylo by vhodnější nepronajímat a nekupovat žádná letadla?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 31.03.13 13:43

Já doporučuji propojit letectvo se Slovenskem a koupit Eurofighter Typhoon. Už je má Rakousko. Nebylo by těch letadel dohromady potřeba tolik a vše by bylo levnější. Možná se na tom domluvit ještě s rakouskem a Maďarskem. Polsko je už moc velké, to by mělo mít asi samostatné letectvo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.03.13 14:02

A k čemu? Jsme ve středu €vropy, nadzvukový se ani pořáádně neotočí, nepotřebuji je. Když tak podíl několika států a dodat piloty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 31.03.13 14:39

Nadzvuková stíhačka se otočí při dvojnásobné rychlosti zvuku s poloměrěm 10km za necelé dvě minuty. Dopravní letadlo s třeba komunikačními problémy podzvukovým letounem nedoženete. Při ostré hotovosti stojí letadlo na letišti, vedle v místnosti je připraven pilot a technik letounu a pokud je potřeba, tak letoun vzlétá do pěti minut a nejpozději do deseti minut je vedle cíle!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: specialista
Datum: 31.03.13 21:55

To je sice pěkné, ale jako ministát budeme vždycky součástí nějaké vojenské aliance. Levnější a stejně efektivní je dohodnout se se sousedním státem na podmínkách ochrany našeho vzdušného prostoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 15:22
avatar

Největší blbost se udělala zrušením MIG-ů konkrétně 29 ,byli parametrově srovnatelné ne-li lepší,levnější jednoduší s veškerým zázemím,které šlo do... a místo toho velmi drahé vyškolení personálu,pilotů a daryhé "zapůjčení" letadel!Zajímavé,že v Něnecku si je po slučení ponechali a létají je!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 21:40
avatar

Přesně tak, pod to se podepíšu. Předražené Gripeny jsou jen tunel na naše peníze, není ale žádná snaha vyšetřit tu ohromnou korupci která se kolem nich válí. Asi z toho káplo hodně lidem a tak se teď kryjí navzájem.

Migy byly výkonnější, modernější a měly podstatně levnější provoz. Měl jsem možnost srovnání na leteckém dnu, Gripen vypadal koncepčně spíše jako Mig 21, výkonově s jedním motorem prostě nestíhal, moderní Migy měly takový tah motorů že dokázaly stoupat pod forsáží kolmo vzhůru jako raketa. A ten neuvěřitelný zvuk, na to se nezapomíná :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: specialista
Datum: 31.03.13 21:56

No tak tím zvukem určitě zažene nepřátele široko daleko *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 01.04.13 00:42

Víš k čemu je české letectvo a Gripeny?

Aby přletěli kámošům za flašku nad zahradní párty, aby vzali mechanika, který má narozky, podívat se nad Šumavu a Krkonoše, aby přletěli nad kdejakým srazem kluzáků atd atd.

A samozřejmě je to byznys pro ty, co jsou zrovna u koryta. Výběrová řízení na věci za desítky miliónů a v souvislosti s tím bokové nabídky prodejců jsou zlatým dnem. Přeci jenom jsou tam jen čtyři roky a potřebují se zajistit do konce života. Proto "potřebujem" moderní stíhačky pro tenhle plácek... Proč nemá letectvo třeba Švýcarsko...?

Hasiči, policajti - kteří jsou oproti armádě potřební - se potýkají se zastaralou technikou a armáda má nové transportéry (3x dražší než ty samé koupilo Portugalsko), prostě pomalu každý měsíc vypsané výběrové řízení na něco...

A nakonec když u nás byly povodně, tak státní, dobrovolní hasiči a policajti tam byli se střídáním 24 hodin denně - a pak s velkou slávou přijela armáda a "makali" od sedmi do tří (s pauzama na jídla) s tím, že nemůžou překročit denní pracovní dobu. A večer jich byla plná hospoda...

Takže tak

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.