Živý přenos zatmění měsíce 2015

Od: Datum: 28.09.15 05:09 odpovědí: 13 změna: 28.09.15 21:41

Dobrý den, nenapsal byste mi sem někdo prosím odkaz na přímý přenos na dnešní zatmění měsíce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.15 05:15
Zaspal jsi.
Úplné zatmění potrvá 1 hodinu 12 minut a při jeho maximu ve 4:47 SELČ bude Měsíc 0,07° od středu zemského stínu. Navíc stínem projde jižně, tedy ta část měsíčního povrchu pokrytá větším množstvím tmavých „moří“ bude v tmavší části stínu – bude tedy možné očima vnímat mnohem výrazněji kontrast barev zemského stínu od středu k okraji. Úplné zatmění končí v 5:23 SELČ
Už je po zatmění!
Časem někdo dodá záznam..
doplněno 28.09.15 05:35: Teď stojím venku, mraky se roztáhly, vidím malinké jasné "céčko" takže zatmění pokračuje. Respektive končí
Omlouvám se, zřejmě to bude tím SELČ posunuté...
Nebo má zpoždění jako dráhy...
Od: luks
Datum: 28.09.15 05:33

Proč jsi psal ve 5:15, že je už po zatmění, když tam máš napsáno, že Úplné zatmění končí v 5:23. To nechápu.

Můžu se ještě zeptat, píšeš že zatmění trvá 1 hodinu 12 minut, kdy teda začlo, v kolik hodin?

Datum: 28.09.15 05:41
Vše začne zhruba okolo 2:50 SELČ, Částečné zatmění začíná o 17 minut později, ve 3:07 SELČ. Úplňkový Měsíc v té době najdeme 32° nad jihozápadním obzorem v souhvězdí Ryb. Měsíc bude přibližně hodinu pozvolna vstupovat do zemského stínu a úplného zatmění se dočkáme ve 4:11 SELČ.
Teda už je po úplném zatmění. Nějak jsem ti nerozuměl, omlouvám se.
Datum: 28.09.15 06:10

Todle to jsem, chtěl vědět. A ještě todleto, jsem nepochopil, jak jsi psal v 5 hodin a 15 minut, že je po zatmění, když jsi psal že trvá do 5:23. Tak bylo v 5:15 už po zatmění nebo ne?

Jinak díky.

Od: ria®
Datum: 28.09.15 06:28

Já kvůli tomu vstávala a máme zataženo :)

Datum: 28.09.15 05:25

Už ve 4:00 hodiny jsem vstal ale nic sem neviděl, asi to bylo tim že bylo zataženo.

Datum: 28.09.15 06:53

*haha*

Datum: 28.09.15 07:47

Já jsem asi ve čvrt na čtyři ráno na několik minut viděla půlku měsíce trochu začervenalého v okraji. Trvalo to krátce, něco kousek od něho neustále blikalo. Ale mohla to být hvězda, která problikávala skrz mraky. Za pár minut bylo po všem, zakryly to mraky. To v sobotu v noci jsem viděla právě ten měsíc celý. Bylo jasno. Jelikož mi vypadlo z hlavy, že má být v neděli to zatmění, podivila jsem se jak je veliký a šla jsem spát. Dneska jsem kvůli tomu vstala a neviděla skoro nic.

Datum: 28.09.15 07:50

Já jsem v Ostravě koukala z okna, na nebe bez mráčku, s vykouslým kouskem měsíce, nějak po 3, hodině. Byla veliká zima, bílá louka plná rosy, krásné nebe s podivným měsícem. Až se chce říci, kýč! Kyč jak prase! :-D

Datum: 28.09.15 07:58

Jako blbec jsem vstal, zataženo a tak jsem viděl ouplný ho.no. A jestli někdo něco viděl tak budu pěkně nasr...

Datum: 28.09.15 08:08

Sama bych nevstala, ale pes chtěl vyvenčit, tak jsem viděla větší část ubývání,pak snad i úplné zatmění a ještě později mezi mraky občas růst. Ale načervenalé natož hodně červené to nebylo.

Datum: 28.09.15 15:24

Já jel zrovna ve 4.45 do práce, takže nádherný pohled. Cca v 5.30 už začínal měsíc trochu zezhora svítit.

Datum: 28.09.15 21:41

Taktéž jsme s přítelem toužebně čekali super zážitek a viděli jsme pouze načervenalé mraky a zase mraky. Tak zase za 18 let ;).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.