Morální kocovina

Od: Datum: 25.09.15 10:51 odpovědí: 7 změna: 25.09.15 13:51

Tak jsem se včera v práci chytla s jedním kolegou. Já jsem sice byla v právu, ale příšerně jsem ho vytočila a teď, když jsem vychladla, tak si říkám, že to vlastně vůbec nestálo za to skazit někomu den kvůli takové banalitě. Mám smůlu, že se mi podobné situace pořád převalují v hlavě. Nejsem zrovna konfliktní typ, taky jsme na sebe nijak neřvali, ale kolegové mi pak líčili, jak tam kopal do dveří a vztekal se. Prostě mě to mrzí, tohle jsem nechtěla. Jak řešíte podobné pocity vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.09.15 10:54
avatar

Dobrý den, pokud později takovou situaci vyhodnotím jako přehnanou reakci (z mé strany), tak se jdu omluvit. Tím je to vyřešeno. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 11:19

Ono to z mé strany nijak přehnané nebylo, taky jsem mluvila klidně, ale kdybych předem věděla, jak moc ho naštvu, tak bych s tím za ním asi ani nešla.

Datum: 25.09.15 13:51
avatar

Pokud jste byla v právu a ani jste neřekla něco, co jste říct neměla, asi bych se neomlouvala, ale o nějaký smír či uzavření rozepře bych se pokusila. Asi bych řekla, že mě to mrzí, možná i to, že jsem nevěděla, že se tak rozzlobí/že ho to tak rozlítí/že to na něj takto zapůsobí či něco v tom smyslu.

Ale jestli víte, že Vaši omluvu nebude brát jako ústupek, neúspěch, Vaši slabou stránku, tak možná i tak. Já jsem s omluvami hodně opatrná, pokud vím, že jsem nic nepokazila, tak uzavření celé záležitosti nepojímám a nepodávám jako omluvu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 11:09
avatar

- omluva zabere vždy - včasná omluva předejde i vyhrocené situaci a nic Vás nestojí. K řešení situace se můžete ostatně později - s chladnou hlavou (a když nastane moudřejší ráno ) i vrátit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 11:22

Taky si myslím, že za ním dnes zajdu a pokusím se to nějak zlehčit, uvidím, jak bude reagovat. Nemám ráda konflikty a nemám ráda když na sebe s kýmkoli nějak zahlížíme. No všechno se prostě nepovede.

Datum: 25.09.15 11:23
avatar

Směj se kdykoliv můžeš. Omluv se, když máš pocit, že bys měla a nechej být to, co nemúžeš změnit *hej* To se dobře říká, že?! Alespoň se o to pokuste.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 11:39

Pokud je kolega "na úrovni", pochopí. Omluva pomůže. Pokud je to primitiv, je z hlediska následných vztahů úplně jedno, zda se omluvíte, ale Vám se v každém případě uleví.

Rovněž nejsem konfliktní typ, spíš ustupuju a hledám kompromisy. Ale čas od času to vě mně bouchne a příliš si servítky neberu. Takový konflikt na pracovišti je někdy nutný, vyčistí se vzduch. V mém případě z konfliktu vždycky vzniklo nějaké plus - zlepšila se spolupráce. Jednou jsme se taky dohodli, že další koexistence na jednom pracovišti by byla mírně řečeno problematická, tak jsem jako níže postavený změnil dres. Další dobrá zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.