Aukce energií - jaký je váš názor?

Od: odpovědí: 3 změna:

Město pořádá e-aukci a já řeším mám do toho jít nebo ne? Děkuji za názory a zkušenosti.

3 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar pavouk

pokud neznáme podmínky, tak vám půlka řekne že ano a půlka že ne, ale co se tak dozvídám z doslechu, měl by řadový občan na tom vydělat

doplněno 25.09.15 12:58:

až budete znát podmínky můžete porovnat s ostatními dodavateli el. en. v kalkulátoru např. zde:

kalkulator.tzb-info.cz/...

 


0x

U nás měli smlouvu na 2 roky a úsporu 20% oproti dominantnímu distributorovi. Mluvilo se ale o příspěvku zprostředkovateli, nevím přesně, ale měla to být částka ve výši 5% mojí spotřeby. Takže bych ušetřil 15%. Já ale mám jinde smlouvu na neurčito a úsporu asi 15%. Proto se o dodavatele nadále starám sám. Nejdřív si zjistěte podmínky. Když uděláte průzkum trhu ještě dnes, možná stihnete najít levnějšího a stihnete ještě do posledního zažádat o převod, tak ušetříte za měsíc topení v zimě jinde dráž.

 


0x
avatar lujs

Já sem se e-aukce zůčastnil a i když zvítězila firma VEMEX (neměl sem v ní moc velkou důvěru protože patří ke GAZPROMU a v představenstvu to byl samej rus a izraelec) tak nakonec sem se k nim dal protože mi garantovali cenu elektřiny o 25,4% menší a plynu o 27,4% menší než u ČEZu resp. RWE a ještě bez měsíčních poplatků. Podrobný porovnání faktur sem ještě nedělal.

Prostě sem měl taky strach ale nakonec je to lepčejší. Akorát si pohlídejte výpovědní lhůty u stávajících dodavatelů a pročtěte si podrobně obchodní podmínky abyste potom při rušení nějakýho neuváženýho kroku neplatil/a zbytečně několika tisícový penále.

Pokud je to ale e-aukce vašeho města tak by vám případný dotazy měli odpovědět na Městským úřadu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]