Co se zbytky mýdla?

Od: Datum: 24.09.15 22:00 odpovědí: 9 změna: 25.09.15 10:38

Máte nějaké zkušenosti na využití zbytků toaletního mýdla? Doposud jsem dávala do prádelníku nebo sáčků do skříní. Dříve se ještě někdy podařilo 2,3 kousky nějak spojit. V poslední době Fa, Palmolive aj. druhy jsou tuhé a vyhazovat se mě zdá divné , protože je docela brzy doma odmydlené.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.15 22:13

Nedá se to vyřešit tekutým mýdlem. Jako malej jsem taky vždycky nadával, když jsem ty zbytky tahal z odtoku.

Od: uska®
Datum: 24.09.15 22:15

Běžně používáme tekuté mýdlo, ale semotamo musím koupit normální a to tehdy, když u šicího stroje mi dojde. Vymydlenou placku používám u šití jako křídu. Je jistota, že mýdlové čáry při vyprání zmizí.U krejčovské křídy to tak jisté není.

Od: buss®
Datum: 24.09.15 22:30

Mýdlo musíte rozpustit, využijte glycerín. Na intu najdete postupy.

Datum: 24.09.15 22:31
Nedělám to (používám tekuté), ale zkusila bych to nastrouhat a vtlačit do formičky. Mona
Datum: 24.09.15 23:12

Dřív se používaly síťky, do kterých se mýdlo dávalo. Do nějaké síťky můžete dávat i zbytky a domydlit ho úplně.

Datum: 25.09.15 01:06

Zbytky mýdla házím do PET lahve s trochou vody. Co se rozpustí, přelévám do nádobky po tekutém mýdle a používám na mytí rukou, nebo občas přistrouhám do doma připravovaného pracího prostředku (mýdlo s jelenem + soda).

Datum: 25.09.15 06:54

Moje maminka zbytky mýdla rozvařila a v tom roztoku prala háklivé prádlo. Dnes bych ho použila do pumpičky na mytí rukou.

Od: host
Datum: 25.09.15 10:19

Normální druhy našich toaletních mýdel šlo vždy spojit. Když bylo mýdlo už jenom malá placička, tak se mokrá připlácla na namočené nové mýdlo. Obvykle to po zaschnutí normálně drželo na sobě a vymydlilo s tím velkým.

Nebo se již skoro vymydlená mýdla, malé placičky, dávaly do papírového pytlíku, který mimo jiné pěkně voněl všemi jejich vůněmi, a když jich bylo víc, tak se daly navlhčit a zmačkat po několika dohromady do nových kousků k mydlení, nebo se najednou nastrouhaly na šupiny a použily na praní.

Datum: 25.09.15 10:38

Jojo. Moje babička je dávala do papírové krabice od pracího prášku a když jsem se u ní koupala, dostala jsem barevná "mejdlíčka" a hrála si s nimi. Snažím se o totéž neteři, ale ty mrchy se ne a ne spojit. Což na hraní asi tolik nevadí, ale mě právě to spojování bavilo. A jak byla blemcavá

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.