Nohy na stole

Od: Datum: 16.03.13 11:49 odpovědí: 5 změna: 16.03.13 12:47

Mám takový zlozvyk - u svého stolu nedokážu sedět jinak než tak, že si dám nohy na stůl. Ovšem jsem schopný to hnát až do extrému - nohy nesundavám ani když mě tzv. už brněj, to jenom pohybuju prstama sem a tam abych prohnal krev v žilách...

Má otázka zní, zda-li při této aktivitě podléhám nějakému zdravotnímu riziku. Co myslíte? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.13 12:00
avatar

Myslím si, že obecně je to spíš ku prospěchu, (ovšem to brnění bych už bral jako trochu výstrahu). Na druhou stranu určité konkrétní poruchy zdravotního stavu by to nemusely mít rády. Nevím jaké, ale nějaké jsou, a bude to záviset na konkrétní vaší disposici, takže bych se možná zeptal doktora. Tedy ne že bych se k němu speciálně kvůli tomu hnal, ale třeba v rámci preventivní prohlídky nebo tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fuxa®
Datum: 16.03.13 12:13

Určitě jste si už všimnul,že tělo někdy vydává "varovné" signály. To funguje tak,že určitá část těla chce sdělit majiteli,že něco není v pořádku, a že by se s tím mělo něco dělat. Poměrně známá je třeba bolest zubů. V podstatě se tím říká:"Hele,není čas navštívit zubaře?

Takže když vás brněj nohy,berte to tak,že protestují. Jsou to ale vaše nohy. Dělejte si s nimi, co chcete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.13 12:24
avatar
Pokud ty nohy jsou v botách, nebo v nevypraných používaných ponožkách nebo třeba jen holé a neumyté, nemají na stole z hygienických důvodů co dělat! Tam je zdravotní riziko dost pravděpodobné.
Ke kultůře a estetice se raději nevyjadřuji, vím jen, že pozvání k tomu stolu bych určitě odmítl.
doplněno 16.03.13 12:37: Je doporučované při oddechu situovat nohy výše, pro zlepšení průtoku krve. Nevíme ovšem ani Váš věk ani zdravotní (in)dispozice, ani způsob položení na stůl, zřejmě už něco brání správnému krevnímu oběhu. Zkuste změnu polohy, nebo relaxujte v čalouněném polohovacím křesle s nohami výše.
Na webu se dají najít případy těžkých zdravotních problémů vzniklých dlouhým sezením bez pohybu třeba za letu v letadle nebo v autě.
Je to Vaše zdraví, je chvályhodné, že se o něj začínáte zajímat! Otázka je, či není třeba už dost pozdě?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.13 12:40
avatar

tak me takto sedet doporucil lekar nemusim je mit na stole,ale dam si je na protejsi kreslo pod ne jeste polstarky a pohodicka ;)on ten stul dost talci.Ja mam krecove zily

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.13 12:47
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.