Jsem smutný. Ota Petřina už není

Od: Datum: 23.09.15 22:52 odpovědí: 4 změna: 24.09.15 01:02

Ahoj. Právě v telce řekli, že fenomenální kytarista a skladatel muziky zemřel. Hrával s Prorockem a Petrou Janů. A s bratry Neckářovými v Bacilech. Měl jsem ho rád. Dobrá byla i deska Superrobot. Že jste ho měli taky rádi? Smutním.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.15 23:38

Ota Petřina ale bohužel již zemřel 11.července 2015.Nic ale nezmění fakt, že je to smutné a je škoda každého fajn člověka.

Datum: 23.09.15 23:45

Dobrý den.Já jsem ho měl rád moc.Jeho LP desky Super robot a Pečeť mám dnes už i na CD.Naposledy jsem na něm byl přesně před rokem,když u nás byly na náměstí slavnosti piva a na závěr byl koncert Vaška Neckáře.Na toho chodím od roku 1975,konkrétně od 8.srpna.Měl koncert na Velké scéně tehdejšího PKOJF,dnešního Výstaviště.Byl to myslím pátek a byl jsem tam se třemi kamarády a mámou jednoho z nich.Hostem tenkrát byla Jana Robbová,která zazpívala 3 písničky:Co je to láska,Řekni mi lásko(vyšlo 1977 na SP) a Já jsem ten typ(1973).Tenkrát to byla bomba.Když si uvědomíte co bylo za rok a na podiu byla umělá mlha,světelné bomby,majáky,svítící kabely,stroboskopy.Tenkrát tam ale Ota nehrál a ani pozdější roky.Nicméně Neckář zpíval jeho skladby,ať už Potulný hráč,Tomu,kdo nás má rád(ta deska zrovna vyšla),Planetárium,Meteor(z desky ,která vyšla o 2 roky později).Po převratu se zase vrátil Ota na podia,jako druhý kytarista-do té doby měly Bacily jednoho.Nejprve Jana Hausera,pak Pepu Kůstku-tehdy ex Blue Effect a Jindru Vobořila-ex Skupina F.R.Čecha).Pak tam byla různá obsazení a po tom zmíněném převratu se vrátil Ota.Jeho obě CD jsem si pouštěl před pár dny.No,trochu jsem se rozepsal a trochu i odbočil,tak se snad nebudete zlobit.

doplněno 23.09.15 23:50:

Ten Jindra Vobořil byl basák.Po Pepovi Kůstkovi přišel Peter Máhrik a je tam dodnes.

Datum: 24.09.15 00:49

Ahoj Gamo. Dobře jsi to doplnil. Deska Tomu, kdo nás má rád byla hodně povedená. Někdy v roce snad 1972 jsme byli v divadle ROKOKO. Malý dost podlouhlý divadélko. A jak to hoši do nás vesničanů prali. Z toho kraválu se mi klepalo v tělíčku srdíčko i s plícema. Největší zážitek byl asi ten stroboskop. Velmi zajímavý byly ty škubavý pohyby Vaška a změny barev oblečení pomocí barevných světel na bílém oblečení mistra. Jsem si myslel, že ten Jindřich hrál kejtru. Je už to dost dávno. Děkuji za reakci. Ahoj.

Datum: 24.09.15 01:02

Tady je odkaz na rok 1979-jeste obsazení Neckář,Vobořil,Kůstka a Vondrák.

doplněno 24.09.15 11:08:

Roku 1973 vyšlo album Doktor Dam Di Dam a jeho Bacily a to bylo zivě nahráno právě v Rokoku.To bylo jediné LP které jsem kdysi nesehnal.Od Tomu,kdo nás má rád mám na SP i LP všechno(dnes i na CD).Sehnal jsem díky kamarádům i desky,které už tenkrát na pultech po tom pětasedmdesátém, nebyly.Ale toho Doktora ne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.