Rajtky na hradě-jaký trest?

Od: Datum: 22.09.15 19:34 odpovědí: 4 změna: 23.09.15 08:19

Ahoj.

Odpoledne jsme se sousedama, dali krátkou debatu na téma Trenky na Hradčanovi. Došlo to až na to, jaký trest a komu za tento incident? Chtějí odvolat šéfa ochranky. Koho by měli tedy odvolat? Tu hlídací směnu? Nebo toho velitele? Neměli by třeba hrabat trávu v Jelením příkopě? Když jim to hlídíní moc nešlo? Co myslíte? Ahoj.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.09.15 07:50
avatar

Dobrý den, no, tak tento podařený happening stále pokračuje a má další aktéry, kteří se ochotně přidali. Pan Ovčáček nezklamal a pan Zeman tomu také hezky přidává. Pokud vím, tak odvolávat šéfa ochranky chce pan Zeman - jenže, ten může odvolávat kulové nebo možná svého kancléře, který by tam už dávno neměl být. Odvolat šéfa ochranky může jenom jeho šéf - a to není pan Zeman. Trest nějaký bude, ale jestli personální nebo finanční se uvidí. Záleží na tom, jak to posoudí (bez nátlaku=?) ten policejní šéf. V pohádce Lotrando a Zubejda se trestalo předem (protože potom už to nemá cenu), tak třeba se to ujme i na Hradě. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 07:53
avatar

Podle mého názoru někdo odejít musí. Je to nespravedlivé, ale když z vězení uteče vězeň, taky většinou odstoupí šéf věznice, ač ho přímo nehlídal. Tady tedy by měl odstoupit někdo na vyšším postu, protože ten má mít pod sebou lidi, na které je spoleh a kteří hlídají sídlo prezidenta na 100%.

Jo a myslím že potrestání by měli být hlavně ti, kteří mají příslušnou oblast na starost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 08:09

No, myslím, že šéf ostrahy určil pravidla. A určil je tak, že po prezidentech (i cizích), je u nás možno házet vajíčka (i granáty), že po sídle prezidenta (kam chodí i státní návštěvy) může kdokoli lézt, cokoli ukrást (i prezidentskou standartu) a cokoli nainstalovat.

Řekl bych, že je to sakra špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.15 08:19
avatar

Pominu trenky. Mám v oblibě úplně jiný druh humoru.

Ale za neuhlídání jedné z nejdůležitějších budov v zemi bych trestala poměrně závažně. Vždyť i v docela malých obcích se ví, že když stojí lešení kolem nepříliš významného muzea, je možné v tom muzeu vystavovat maximálně dětské kresby. A také předpokládám, že šéfové ochranky Hradu nejsou kluci sotva po škole, takže už jistě viděli film Světáci. Po lešení se zkrátka leze. A ochranka jistě bere slušný plat na to, aby předpokládala, že ne každý na první pohled neškodný jev je opravdu neškodný. Právě za to předvídání je placená.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.