Simulujete do školy nemoc?

Od: Datum: 07.12.15 08:07 odpovědí: 8 změna: 08.12.15 16:46

Ahoj

jen mě tak zajímá(ptám se asi těch mladších..nebo těch,co si vzpomínají na školu),jestli simulujete nemoc do školy často? A kvůli testu,nebo protože se vám prostě nechtělo? Co nejčastěji před rodičema používáte? Vychází vám to?

V noci jsem zvracela a dneska nejdu do školy..stejně tak pár mých spolužáků,ale ti to jen simulují..tak mě napadlo tohle téma..jestli je to fakt něco co si zažil každej žák/student?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.15 08:14
avatar

Já nesimulovala. Já se snažila, aby rodiče pochopili, že mi je FAKT ZLE. Občas to dalo víc práce, než jiným simulovat.

Pamatuju si na obzvlášť těžký úkol - v 5. třídě jsem si namlela hubu a byla pár minut v bezvědomí (aspoň si to myslím, naposled si pamatuji, jak sestra odběhla domů pro mámu, a pak si už pamatuju jen, jak máma přišla - bylo to asi 3-4 minuty cesty domů, takže klidně 8 minut o jsem o sobě nevěděla). Bylo mi šíleně zle a druhý den mě máma chtěla poslat do školy. Jestli si dobře pamatuji, tak jsem to prohrála a do té školy šla.

Když už jsem si psala omluvenky sama, tak jsem občas "byla u lékaře" a "zaspala", ale přímo rodičům jsem myslím nikdy nesimulovala... ale to je asi pochopitelné, byl by to rovnou prohraný boj.


doplněno 07.12.15 19:48:

Ben mi připomněl případ, kdy jsem málem simulovala ve škole (= v zaměstnání).

Byla jsem nemocná tři dny, pondělí - středa, na nemocenské. Ve středu už mi bylo o dost líp, ale věděla jsem, že ve čtvrtek máme jarmark (= práce od 7 do 19) a v pátek chybí kolegyně, se kterou jsem půlila třídy, takže narušený rozvrh celých 5 hodin v kuse (je to náročné, třídy jsou rozjeté, přípravy musí být jiné a trvají déle apod.). Bylo tam k tomu v ten pátek ještě něco, buď jsem měla supla nebo dozory o přestávkách, prostě celé dva dny záhul jako blázen. Měla jsem tehdy vážně v úmyslu zůstat ještě ty dva dny na nemocenské, protože jsem se bála, že by se mi nemoc mohla vrátit. Ale neudělala jsem to.

Od: kralicek
Datum: 07.12.15 08:31

Jo..mě mamka taky posílá do školy za všech možných okolností..udělala vyjímku,mám totiž pocit že si myslí,že jsem v tom.

No,tak aspoň do té školy nejdu :D

Od: ben®
Datum: 07.12.15 08:36
avatar

Dobrý den, není to správné, protože tím stresujete rodiče. No, žák si to snad občas dovolit může, ale vyučující by neměl - není to fér ke kolegům (a pan ředitel musí hledat náhradu). Zdravím!

Od: jayjay
Datum: 07.12.15 10:31

Dělávala jsem to jeden rok na základce půlrok, pak bylo po moji mamku dost obtížné mi uvěřit když mi bylo fakt zle. Takže jestli máš v plánu něco podobnýho tak to nedělej. Důvěra rodičů se totiž špatně získává zpátky

Datum: 07.12.15 20:37
avatar

Nikdy jsem si netroufl za celou dobu školní docházky (tj. základní škola, učňák, pak studium při zaměstnání) nejít do školy (jít tzv. za školu) nebo něco simulovat - se zlou bych se potázal jak doma, tak ve škole. A když sem po vyučení studoval při práci, tak ještě v práci (protože jsem měl v práci úlevy 3 hod týdně a ty mi platila fabrika, kde jsem dělal). Jednou jedinkrát jsem odmítl nastoupit na vyučování a to už jako studující při práci, když sem byl trhat zub a rozsekali mi pusu tak, že jsem nemohl ani mluvit. Přesto jsem z nemocnice jel do školy se omluvit (bez omluvy bych v práci šel na kobereček a možná by se k tomu přidal i finanční postih, protože docházka do školy se sledovala), ale pan třídní, i když viděl, že mi z pusy teče krev a sotva stojím na nohách, mi řekl, že to nic není a poslal mne do třídy. Do třídy jsme teda nešel a jel jsem domů. Bylo mi 21. Jenže to bylo za socialismu ( v roce 1981), ne dnes.
Jinak za celé svoje studium od ZŠ po SŠ pamatuju několik záškoláků - jednu holku na ZŠ, po 100 neomluvených hodinách v 7. třídě u nás ve škole skončila a kam zmizela netuším, ale tipova bych na pasťák či něco podobného, dřív se tohle hodně hlídalo. Na učňáku to s několika lidmi skončilo rychle - 40 neomluvených hodin (omluvených od lékaře, nic jiného se neuznávalo) a žák ve škole skončil, někdy si ho vzal jeho zaměstnavatel do fabriky a zaměstnal ho na nějaké pomocné práce, někdy ho prostě i zaměstnavatel vyhodil a dotyčný šel možná "zametat ulice" (nevím, nikdy jsem se po tom nepídil). Fabriky si to hlídaly proto, že i učeň už byl zaměstnanec a po vyučení (na náklady fabriky) měl v té fabrice zajištěné pracovní místo odpovídající jeho kvalifikaci (ne, že seš sice vyučený, ale budeš zametat dílnu) a samozřejmě té kvalifikaci i odpovídající plat.

Datum: 08.12.15 11:00
avatar

Tak to já klidně přiznám, že jsem na ZŠ, na učňáku a SŠ za školu chodila ale mohla jsem si to dovolit jelikož jsem i tak patřila k těm lepším studentům, hodně mi bylo prominuto, reprezentovala jsem školu na všemožných akcích (olympiády zeměpis, přírodopis, recitační soutěže). Na VŠ jsem za školu nechodila. S dcerou jsem měla, pokud studovala, domluvu, za školní rok si mohla vybrat 5 dnů volna, nikdy toho nezneužila, nikdy nezůstala doma když se psala písemka. L

Datum: 08.12.15 12:24
avatar

Zdravím,

na škole jsem nesimuloval, když jsem měl ráno teplotu a bylo mně špatně-rodiče mě nechali doma a když to druhý den nepřešlo šli jsme k doktorovi..

simuloval jsem ale, když jsem měl jít na 4. lekci tanečních (bolest zad atp.) - vůbec mě to nebavilo ! ale tady o nic nešlo a vstupenku jsem dal tancechtivému kamarádovi.. a docelase mi ulevilo..neb tančím asi jako Pavlásek ve Stardance

Datum: 08.12.15 16:46
avatar

Asi 4x do roka mé děti prosily, aby do školy nemusely. Nakonec jsme tomu doma říkali "čína". Napsala jsem omluvenku. Učily se dobře, problém nebyl. Tak co?!

 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.