Simulujete do školy nemoc?

Od: Datum: 07.12.15 08:07 odpovědí: 8 změna: 08.12.15 16:46

Ahoj

jen mě tak zajímá(ptám se asi těch mladších..nebo těch,co si vzpomínají na školu),jestli simulujete nemoc do školy často? A kvůli testu,nebo protože se vám prostě nechtělo? Co nejčastěji před rodičema používáte? Vychází vám to?

V noci jsem zvracela a dneska nejdu do školy..stejně tak pár mých spolužáků,ale ti to jen simulují..tak mě napadlo tohle téma..jestli je to fakt něco co si zažil každej žák/student?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.15 08:14
avatar

Já nesimulovala. Já se snažila, aby rodiče pochopili, že mi je FAKT ZLE. Občas to dalo víc práce, než jiným simulovat.

Pamatuju si na obzvlášť těžký úkol - v 5. třídě jsem si namlela hubu a byla pár minut v bezvědomí (aspoň si to myslím, naposled si pamatuji, jak sestra odběhla domů pro mámu, a pak si už pamatuju jen, jak máma přišla - bylo to asi 3-4 minuty cesty domů, takže klidně 8 minut o jsem o sobě nevěděla). Bylo mi šíleně zle a druhý den mě máma chtěla poslat do školy. Jestli si dobře pamatuji, tak jsem to prohrála a do té školy šla.

Když už jsem si psala omluvenky sama, tak jsem občas "byla u lékaře" a "zaspala", ale přímo rodičům jsem myslím nikdy nesimulovala... ale to je asi pochopitelné, byl by to rovnou prohraný boj.


doplněno 07.12.15 19:48:

Ben mi připomněl případ, kdy jsem málem simulovala ve škole (= v zaměstnání).

Byla jsem nemocná tři dny, pondělí - středa, na nemocenské. Ve středu už mi bylo o dost líp, ale věděla jsem, že ve čtvrtek máme jarmark (= práce od 7 do 19) a v pátek chybí kolegyně, se kterou jsem půlila třídy, takže narušený rozvrh celých 5 hodin v kuse (je to náročné, třídy jsou rozjeté, přípravy musí být jiné a trvají déle apod.). Bylo tam k tomu v ten pátek ještě něco, buď jsem měla supla nebo dozory o přestávkách, prostě celé dva dny záhul jako blázen. Měla jsem tehdy vážně v úmyslu zůstat ještě ty dva dny na nemocenské, protože jsem se bála, že by se mi nemoc mohla vrátit. Ale neudělala jsem to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kralicek
Datum: 07.12.15 08:31

Jo..mě mamka taky posílá do školy za všech možných okolností..udělala vyjímku,mám totiž pocit že si myslí,že jsem v tom.

No,tak aspoň do té školy nejdu :D

Od: ben®
Datum: 07.12.15 08:36
avatar

Dobrý den, není to správné, protože tím stresujete rodiče. No, žák si to snad občas dovolit může, ale vyučující by neměl - není to fér ke kolegům (a pan ředitel musí hledat náhradu). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jayjay
Datum: 07.12.15 10:31

Dělávala jsem to jeden rok na základce půlrok, pak bylo po moji mamku dost obtížné mi uvěřit když mi bylo fakt zle. Takže jestli máš v plánu něco podobnýho tak to nedělej. Důvěra rodičů se totiž špatně získává zpátky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 20:37
avatar

Nikdy jsem si netroufl za celou dobu školní docházky (tj. základní škola, učňák, pak studium při zaměstnání) nejít do školy (jít tzv. za školu) nebo něco simulovat - se zlou bych se potázal jak doma, tak ve škole. A když sem po vyučení studoval při práci, tak ještě v práci (protože jsem měl v práci úlevy 3 hod týdně a ty mi platila fabrika, kde jsem dělal). Jednou jedinkrát jsem odmítl nastoupit na vyučování a to už jako studující při práci, když sem byl trhat zub a rozsekali mi pusu tak, že jsem nemohl ani mluvit. Přesto jsem z nemocnice jel do školy se omluvit (bez omluvy bych v práci šel na kobereček a možná by se k tomu přidal i finanční postih, protože docházka do školy se sledovala), ale pan třídní, i když viděl, že mi z pusy teče krev a sotva stojím na nohách, mi řekl, že to nic není a poslal mne do třídy. Do třídy jsme teda nešel a jel jsem domů. Bylo mi 21. Jenže to bylo za socialismu ( v roce 1981), ne dnes.
Jinak za celé svoje studium od ZŠ po SŠ pamatuju několik záškoláků - jednu holku na ZŠ, po 100 neomluvených hodinách v 7. třídě u nás ve škole skončila a kam zmizela netuším, ale tipova bych na pasťák či něco podobného, dřív se tohle hodně hlídalo. Na učňáku to s několika lidmi skončilo rychle - 40 neomluvených hodin (omluvených od lékaře, nic jiného se neuznávalo) a žák ve škole skončil, někdy si ho vzal jeho zaměstnavatel do fabriky a zaměstnal ho na nějaké pomocné práce, někdy ho prostě i zaměstnavatel vyhodil a dotyčný šel možná "zametat ulice" (nevím, nikdy jsem se po tom nepídil). Fabriky si to hlídaly proto, že i učeň už byl zaměstnanec a po vyučení (na náklady fabriky) měl v té fabrice zajištěné pracovní místo odpovídající jeho kvalifikaci (ne, že seš sice vyučený, ale budeš zametat dílnu) a samozřejmě té kvalifikaci i odpovídající plat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.15 11:00
avatar

Tak to já klidně přiznám, že jsem na ZŠ, na učňáku a SŠ za školu chodila ale mohla jsem si to dovolit jelikož jsem i tak patřila k těm lepším studentům, hodně mi bylo prominuto, reprezentovala jsem školu na všemožných akcích (olympiády zeměpis, přírodopis, recitační soutěže). Na VŠ jsem za školu nechodila. S dcerou jsem měla, pokud studovala, domluvu, za školní rok si mohla vybrat 5 dnů volna, nikdy toho nezneužila, nikdy nezůstala doma když se psala písemka. L

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roman68*
Datum: 08.12.15 12:24

Zdravím,

na škole jsem nesimuloval, když jsem měl ráno teplotu a bylo mně špatně-rodiče mě nechali doma a když to druhý den nepřešlo šli jsme k doktorovi..

simuloval jsem ale, když jsem měl jít na 4. lekci tanečních (bolest zad atp.) - vůbec mě to nebavilo ! ale tady o nic nešlo a vstupenku jsem dal tancechtivému kamarádovi.. a docelase mi ulevilo..neb tančím asi jako Pavlásek ve Stardance

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.15 16:46
avatar

Asi 4x do roka mé děti prosily, aby do školy nemusely. Nakonec jsme tomu doma říkali "čína". Napsala jsem omluvenku. Učily se dobře, problém nebyl. Tak co?!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.