Za jak dlouho změní barevná čtvrtka barvu?

Od: Datum: 11.02.13 22:02 odpovědí: 4 změna: 12.02.13 21:59

Dobrý večer, tušíte někdo, za jak dlouho změní barevná čtvrtka, která bude v rámečku (a bude na ni svítit slunce apod.) barvu? Za jak dlouho barvy "vyšišují"? Dík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.13 22:43

Záleží od kvality je mnoho druhů.

Datum: 12.02.13 04:10

Tak nekvalitní jsou na světle za pár měsíců vyšisovaný, nejvíc vydrží barevná čtvrtka, nějaká dražší a lepší značky. Pokud tenký papír, tak vyber co možná nejznámější značku nebo nejvyšší cenu.

Datum: 12.02.13 05:37

Vyšisuje každá barevná čtvrtka (bílá zase zežloutne) bez ohledu na kvalitu a značku. Neplatí, že se by k vyšší ceně nebo známé značce automaticky vázala vyšší trvanlivost barev.

Kdysi jsem potřebovala barevné pozadí, a jediné, co mi vydrželo přes 10 let bez vyšisování, byl černý papír, do kterého se kdysi balily fotografické papíry.

Byl o něco silnější než běžný papír a slabší než čtvrtka. Barva vydržela po celou dobu, kdy jsem potřebovala. Nevím, jestli by se dnes ještě dal sehnat ...

Datum: 12.02.13 21:59

Taky, pokud vím, nejrychleji "šisuje" červená. Ale ostatní barvy dříve či později taky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.