Přejeli jste někdy autem zvíře?

Od: Datum: 03.11.15 13:19 odpovědí: 13 změna: 03.11.15 16:32

Dobrý den,

stalo se Vám někdy, že jste přejeli autem zvíře?

Co jste potom dělali? Mně to nikdy nepotkalo naštěstí, ač jezdím autem každý den, ale vždy, když mi do cesty vběhne třeba kočka nebo pes, tak si říkám, co bych tak asi dělal. Asi bych zastavil, ale člověk si říká, že najednou ho začnou lynčovat chodci nebo dokonce páníček a tak... Nevím, stalo se Vám to už někdy?

Děkuju za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.15 13:47

To se prostě občas stane. Přejel jsem ježka, srazil zajíce a několik ptáků... Bydlím nad městem a občas se mi stane, že musím objet kočku slunící se uprostřed cesty. Jsou to takové potvory, že neuhnou ani když houkám. Pak musím vystoupit, to hloupé zvíře poponést a pak teprve jedu dál. Fakt!

Datum: 03.11.15 13:52
Kocka , zajic... Kdyz to jde tak samozrejme pribrzdim , jenze oni skocili primo pred auto. Jinak v 90tce jsem srazil psa , skocil metr pred auto z prikopy a proletel se do druhe prikopy. Znamku nemel a ja nemel zadne poskozeni krom laku na narazniku. Takze nebylo co resit...
Od: fik
Datum: 03.11.15 13:54

Stalo,kdysi ještě s favoritem,srnka vyběhla za zatáčkou,nedalo se nic dělat(možná se srazit s protijedoucím nebo sjet z 15 metrové meze). Rychlost cca 95km/h,předek rozmlácený až k motoru,chladič KO,pravé světlo KO,nárazník KO,kapota a chladičová stěna taky. Jednou jsem přejel mezi vesnicemi kočku,to jenom kleplo o podvozek a kočka na maděru,škoda žádná a zajíce snad už ani nepočítám,to taky jenom klepne a je to bez škody(u nás jich jsou mraky)

doplněno 03.11.15 14:06:

Jednou se nám taky povedlo zmasakrovat kočku v motoru,zalezla dovnitř,já nic netušící jdu,nastartuju,najednou v motoru strašnej rachot tak vyděšeně otevřu kapotu,všude v motoru krvavý chlupy a zbytky kočky namotaný na řemenu k alternátoru,ten skoro přervanej a konzola alternátoru zničená,to bylo mrtě práce to vyčistit,oprava byla rychlá,jen nový řemen a konzolu alternátoru za 20kč z vrakoviště,ale vyčistit to

Datum: 03.11.15 14:06
Ne vždy zajíc jen klepne... Známý trefil zajíce tak blbě, ze mu proběhl chladičem a znepojizdnil mu felicii.
Jinak každý řidič párkrát neco přejede ať chce nebo nechce.
Datum: 03.11.15 14:10

Já mám taky felicii,tam většinou to klepne o spodek motoru nebo převodovky,tyhle části jsou na silentblokách a ty ten nárez utlumí takže se ničemu nic nestane,nárazník je dole pružný,ten se ohne a chytne to vystouplý motor a převodovka,které jsou oproti ostatním částem níže,to ten zajíc asi musel zrovna skočit že ho to místo na spodek nasměrovalo až na chladič. Zabránit se nedá,protože většinou skočí až těsně před auto,a radši vezmu zajíce,i kdybych něco musel opravit,než nabořit protijedoucího nebo skončil ve škarpě(či ve stromě)

Od: paw®
Datum: 03.11.15 14:11

Stalo se. Slepice, zajic. Srnku sklepnul bratr nakladakem. Rano byla na dvore. Tak honem stahnout, vzvrhnout a rozbourat. Gulas byl dobry.

Datum: 03.11.15 14:13

To ta kterou jsme srazili my už by byla maximálně tak na sekanou,tak jsme to tam nechali

Datum: 03.11.15 15:03

Autem jsem sice nic nepřejel, ale ne motorce jsem přejel pejska.*plac*Jen mi mašina nadskočila. Stalo se to tak rychle, že jsem neměl šanci zareagovat. Byl jsem v takovém šoku, že jsem zbaběle jel dál. Později jsem si to omlouval tím, že toulaví psi bez vodítka na ulici nemají co dělat. Zážitek to ale byl dosti traumatizující. Myslím, že kdyby jste zastavil, nikdo vás lynčovat nebude, pokud to nebude vaše chyba. Později jsem taky na motorce málem přejel zajíce, co vystartoval z vedlejšího pole rovnou pod zadní kolo. Instinktivně jsem natáhl nohu, v podstatě jsem jej odkopl. Byla to taková šupa, že jsem skoro vystoupil za jízdy. A to jsem nejel ani 50. Ve zpětném zrcátku jsem viděl, jak zajíc na silnici rotoval. Ustál jsem to, zastavil a šel k němu a předpokládal že je po něm. Jak mě zajda zmerčil, normálně odstřelil pryč. Tak jsem vyrovnal svůj dluh a uklidnil svědomí.

Datum: 03.11.15 15:10

poprvé jsem aute srazil vrabčáka. Klasika. Jedete autem a ptáci se slétají těsně před auto, kde rychle proletí a jsou pryč. Přijde mi, že to mají jako andrenalinový sport. Jeden to neodhadnul a srazil jsem ho. Zhruba měsíc jsem neustále slyšel to tupé ťuknutí. Za dalších pár týdnů další. Od té doby naštěstí už ne.

Před 2 roky jsem srazil kočku. Zda přežila nevím spíš ano.

Před měsícem jsem srazil další. z houští skočila rovnou před auto. Pneumatiky zapískaly, ale to už dávno bylo po ráně. Zda přežila nevím, spíš ne.

Mezitím jsem ubrzdil nebo uhnul dalším kočkám, bažantům, zajícům atd. Ale tyhle neměly to štěstí.

Od: pb®
Datum: 03.11.15 15:14

Jednou jsem štrejchla o srnku. Na autě škoda minimální, srnka nikde, všude kolem tma. Partnerovi se jednou namotal bišonek někam pod náklaďák. Prý nic necítil, vypadalo to, že pes proběhnul, i mu to potvrdil řidič za ním a za pár kilometrů odmotával zbytky psa z auta. Kamarádka jednou srazila srnu, vezla koně ( s těmi se prudce nebrzdí, protože by se zrakvili) a rámem od teréňáku vzala srnu. Ta chudinka ještě žila, tak jí musela dobít heverem. Žádný z přítomných mužů k tomu nesebral odvahu, tak se toho ta statečná žena chopila sama. Když jí kuchali, prý měla všechny vnitřnostti potrhané, takže jí jen ukončili trápení. Tak báječné srnčí ragů jsem ještě nejedla.

Já se vždycky modlím, abych nic nesrazila a kdyby náhodou, ať je to mrtvé. Přiznám se, že na veterinu bych netáhla nic. Ono být někde, kde ani nevím kde je veterinář a pak mu platit pár tisíc za operaci kočky, která ani nemá majitele... Nějak si nedovedu představit, jak bych to zorganizovala. Vzadu dítě, kufr žádný, jak nakládám na sedačku vedle dítětěte cizího sraženého krvácejícího ovčáka... Fakt nevím. Jo leda tak zavolat pomáhat a chránit, jestli by byli ochotní pomoci.

Od: vernon
Datum: 03.11.15 15:28
Skovala se mi naše kočka do předního podběhu, lehla si nahoru na pneumatiku. Bohužel nevyběhla když jsem nastartoval motor, takže jí při svižném rozjezdu vozu přejelo přední kolo, zadní kolo a dvě kola dvounápravového přívěsu. Měla smolíka, no...
Od: jmlc®
Datum: 03.11.15 15:33

Liška - mlhovka a nárazník

ptáček... chladič

sem tam myš...

Na srnky jsem měl zatím velké štěstí - jakoby předtucha - 2x jsem zastavil před hluchou srnkou (mám plašiče zvěře) a jednou mne brnkla o zadní část - jsem ji zahlédl až v zrcátku, ale jen mi vyleštila zadní světlo.

Datum: 03.11.15 16:32

Když jsem koupil auto, první jízda vedla na chalupu a hned pes, teda dva. Hárající fena proběhla a ten přiblblej nápadník to nestih. Odnesla to mlhovka a pes. Ležel uprostřed cesty a nehýbal se. Při pokusu odtáhnout ho ožil a vyjel po mně, nenechal na sebe šáhnout. Pak vyletělo ze zatáčky černý SUV, sotva jsem uskočil, pes nemohl. Blbec v SUV ho vzal mezi kola a s troubením zmizel. Pes se tím šokem probral úplně, zavyl a po třech poodběhl ke krajnici. To už tam došla nějaká paní, a že zavolá majitele, aby si se psem něco udělal. Asi za 10 minut dorazil "konvoj". Vpředu jel pán s kolečkem, na něm černej igelitovej pytel a vzadu nesla paní lopatu a smeták, evidentě úklidová četa. Čekal jsem hádku a výčitky, ale nic, lynč se nekonal. Největší problém majitele psa byl, že to pes nemá za sebou a že bude muset páníček v noci jet k veterináři. Nabyl jsem dojmu, že kdybychom tam nestáli, tak chudák pes dostal lopatou za ucho, aby si páníček nekazil večer. Dopadlo to dobře, pes přežil.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.