Chci byt chirurg - zrucnost a tres rukou

Od: Datum: 21.09.15 12:51 odpovědí: 4 změna: 21.09.15 16:15
Dobry den, mym snem je byt chirurg, jsem ve tretim rocniku medicíny. Nikdy jsem nemodeloval nebo nesil, proste jsem nebyl na tyhle zrucnosti, spis me bavi sport. Myslite si, ze budu schopen se zrucnosti naucit? Taky se mi celkem klepou ruce, ale asi ne nejak mnohem vice, nez ostatnim lidem. Asi si jen zbytečně hledam problemy.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.15 13:23
avatar

Máte stále čas, uvidíte, třeba to výjde nebo svůj sen přehodnotíte. Mám kamaráda co chtěl být také chirurg, možná hlavně proto, že oba jeho rodiče jsou špičkový chirurgové a dnes je z něj špičkový urolog a k té chirurgii se při operacích ledvin také dostane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.15 15:52
avatar

Proč chcete být něčím, když víte, že určité vlastnosti vás limitují? *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.15 16:12
avatar

Snad to není zase pokus o vtip.

Třesou se mi ruce, ale chci být chirurgem. To, že nám napíšete, že sportujete, tak to je úplně momemtálně nic neříkající, možná, že jako chirurg, zubní lékař musíte být v kondici, abyste vše ustál, je to jistě zápřah na nohy, záda, ruce.

Pokud jste absolvoval již třetí ročník medicíny, tak můžeme přepokládat, že nejste žádný hlupák. Možná, že se hodnotíte příliš přísně a máte na sebe velké požadavky.

Co jste udělal pro to, abyste své ,,nedostatky,, nejen prověřil, ale případně poměřil s ostatními studenty a vylepšil.

Nevím, co se na medicíně modeluje, třeba ve stomatologii, ale šití jste si mohl jistě již několikrát vyzkoušet. Jsem naivní, když řeknu, že by bylo dobré koupit vepřové maso s kůží, vepřovou hlavu, a zkoušet si řezy a šití? Jako sestřičky injekční vpichy na pomerančích?

Musíte být jistý, co chcete dělat, mít jistotu, že to zvládnete, Vaše pochybnosti by mohly ohrozit kariéru, pacient to vycítí, Vaši kolegové též, přestanate se do práce těšit, začnete se dopovat, nakonec skončíte někde s flaškou v ruce. Promiňte tento černý scénář.

Vyberte si směr, který Vám sedne, nehleďte na prestiž. Medicína je velmi těžká, ne každý ji zvládne, je to celoživotní vzdělávání a dobrý lékař je každý, který člověku pomůže. Ať už léčí, oko, ucho, internista, otrhoped, proktolog, nebo na onkologii. Všichni jsou potřeba.

Jinak mě se ruce netřesou a je mi skoro 60.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.15 16:15

Zručnost je vrozená ... asi bych se od vás nenechala ošetřovat ... nedej bože operovat ...s třesem . Přemýšlejte o něčem jiném a nepřidělávejte si starosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.