Jen tak si postěžuji

Od: Datum: 21.09.15 10:20 odpovědí: 4 změna: 22.09.15 21:25
avatar

Dnes ráno jsem pustila pračku, vzala si batůžek a s Dorkou jsme se vydaly na trh pro ovoce. Z dálky jsem viděla sousedku, která má asi 40 let, je hezká, čistá. Vím, že "papíry na hlavu" nemá jen tak. Slyšela jsem několikrát kšílený křik a šílené rány, že takhle mlátí hlavou do skříně, když už nemůže jinak. Moc ráda se se mnou zastaví a postěžuje si, že měla včera záchvat. Já ji řeknu, že se musí snažit a musí být na maminku hodná a musí přemýšlet a takové uklidňující blabla. *sok*Žije s maminkou, která má také "papíry na hlavu", které přivodila nějaké úrazy. Postupně zlomené ruce, hodně modřin. Kdysi jsem se do toho obula a mamince zařídila přes sociálku na radnici nejprve lázně a pak domov důchodců. Do toho domova už pro ni přijelo auto a doktorka a sociálka. Velmi ostře všecičko,každou pomoc, odmítla. Není nesvéprávná, tak může. *sok* A tuhle Martinu (říkejme ji tak) jsem dnes potkala. Plakala tak stašně nahlas, dusila se vzlyky, že jsem se vyděsila. Mezi těmi vzlyky mi řekla, že má záchvat, že se strašně bojí. Že je objednaná na 12.30 k doktorovi. Bylo to tak šílené, že si to nikdo nedovede představit. Kladla jsem ji na srdce, že to musí vydržet a snažit se a hlavně nesmí ublížit mamince, která už nechodí ven. Kývala hlavou a vyla jako zvíře. Měla jsem ji chuť obejmout, přitisknout a pohoupat tak, jako se to dělá s autisty v záchvatu. Jenže ona měla obličej celý mokrý od slz, sople a z koutků úst ji vytékala pěna, která ji z brady kapala na bundu. Bylo to odporné. A já se teď za sebe stydím, že jsem to nepřekonala, že jsem prostě nemohla! pomoci. To šílené zoufalství v ní a bezmoc ve mně. *plac*Už je to několik hodin, já si přikazuji myslet na pravnoučka u dortu s jednou svíčkou a smích celé rodiny, včera odpoledne. Ale nepomáhá to. *zed* Teď už vím, jak může vypadat deprese, bolest duše, bezmoc.

Zažili, viděli jste někdy něco podobného?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.15 10:30

Nejlepsi pomoc v takovem pripade neni objeti ale privolani zachranky, prohlidka na nervovem oddeleni pripadne hospitalizace v psychiatricke lecebne.Pokud ma "papiry na hlavu" tak to neni pro nic za nic a pokud ma zachvaty tak budto nebere prasky nebo lecba nezabira. V praci potkavam dost takovychto lidi, kteri se po hospitalizaci vrati a chovaji se naprosto normalne ... dokud jim nedojdou prasky a pro nove si nezajdou a nebo je rovnou prestanou jist. :( Kazdopadne se kvuli tomu nemusite vubec citit spatne, nic zleho jste neprovedla ;)

doplněno 21.09.15 10:50:

Jj souhlasim s benem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.09.15 10:33
avatar

Dobrý den, udělala jste to, co jste udělat mohla. Ale, je fakt, že každý zná situaci, kdy její dobré řešení přijde v myšlenkách až později. Zažil jsem to vícekrát - tedy, že až následně jsem pochopil, co jsem mohl nebo měl udělat, ale v tu chvíli mně to "nedocvaklo". Jenže, už to nejde vrátit. Člověk nemůže být stále ve formě a ve střehu, aby vše dokázal rychle posoudit a správně zareagovat. Nic si nevyčítejte (třeba by to objetí ani nepomohlo). Zdravím!

doplněno 21.09.15 10:48:

Jo jo, z umělcova utrpení vznikají krásná díla - hudba, obrazy nebo básně. Ovšem, umělec většinou odchází mlád a nepřirozenou smrtí. Ta genialita je mnohdy provázena duševní poruchou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.15 10:42
avatar

Děkuji za slova útěchy. Občas si postěžuji, co já jsem to nafasovala za tělo! Ale děkuji za něj, protože bolavé tělo je mnohem lepší, než bolavá duše. *sok* Tohle jsem si poprvé uvědomila v lázních Klimkovice, kdy v hale vystavoval nějaký úmělec obrazy. Byly to abstraktní, divoké barvy, ale mi z nic naskákala husí kůže! Tam jsem poprvé řekla, že je lepší bolavé tělo, než bolavá duše. Že ten umělec musí být obrovský chudák.

doplněno 21.09.15 11:18:

Chlapi, máte naprostou pravdu ve všem.

Datum: 22.09.15 21:25
avatar

Podle popisu je ta "martina" posedlá démonem. Nemůže za to, ale je posedlá. Od dob Ježíše se zas tak moc nezměnilo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.