Jak zviditelnit firmu?

Od: Datum: 01.03.13 11:08 odpovědí: 8 změna: 03.03.13 22:13

Dobrý den, potřeboval bych zviditelnit firmu pro nové zákazníky a to za rozumnou cenu. Tato "reklama" nemám to slovo rád by měla říct asi toto "Dělám přestaby běžných jízdních kol na elektrokola, dále i zakázkovou výrobu celoodpružených elektrokol. Jde o poctivou ruční práci z kvalitních komponent. Pokud chcete ušetřit za dopravu, nebo se bez námahy vozit navštivte nas v Chlumci nad Cidlinou..."

Nechci jít hlava nehlava za zákazníky co je toto téma vubec nezajímá, nehodlam masově prodávat tisíce kusů protože by se to podepsalo na kvalitě výrobků a už byto tato moje práce nebyla zálibou do které dam vše. Rád bych oslovil zákazníky kterým není lhostejné, že cena benzínu bude brzo na 40kč a pokud se potřebuju třeba 5km -15km podívat za kamarádem, vyřídit nějakou záležitost, nebo si například nakoupit do batůžku

Mam totiž pocit, že celá společnost se naučila jezdit autem skoro na záchod a i já jsem na tom byl podobně dokud jsem neudělal první elektrokolo co za to stojí, dnes jezdim třeba na oběd 5km+5km na kole nestojí to téměř nic (5kč/100km) oproti jedné cestě autem cca 35kč (350/100km) Než se autem vymotam přez město trvá to asi 5min a celou cestu mam na kole asi na 8min -5km. Ten časový rozdíl je zanedbatelný.

Druhá skupina lidí co jí může toto oslovit jsou majetní lidé, co prostě nechtějí něco, co je běžně v obchodě a mohou si dovolit zakázkovou výrobu elektrokola dle jejich přání. Samozřejmě je možné se u mě povozit.

Pokud Vás zajímá více koukněte na www.novakola.cz

Zde si nehodlám dělat řeklamu, ale uvést Vás do myšlenky, proč se tímto zabívám a jakou skupinu lidí bych chtěl oslovit.

Předem děkuji za rady a přeji hezký den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zepe®
Datum: 01.03.13 12:30

No kola mě nezajímají ale ten web je hrozný nezáživný nic mi tam neříká abych si ho prohlížel (dle mého názoru).

Nechal bych ho předělat na veselý a přitažlivý připadá mi že si prohlížím web krematoria

doplněno 01.03.13 12:39:

jak sem také koukal moc povídání tam také není. vyhledávače web nevidí v tom je také problém

udělal bych stranku na facebooku tam bych to prezentoval.

,,Zde si nehodlám dělat řeklamu, ale uvést Vás do myšlenky, proč se tímto zabívám a jakou skupinu lidí bych chtěl oslovit '' *haha*

Od: novakola*
Datum: 01.03.13 13:03

Pokud chcete vidět web který za nic nestojí a nebyl levný podoivejte se na www.prestavba-na-elektrokola.cz Ještě běží, ale rozhodně tam dále investovat nebudu. Tento aktuální alespoň vypovídá něco o tom co dělam ve zkratce, lidi nebudou číst romány o elektrokole to už mám vyzkoušené. Jo a vim že nejsme všichni stejní, někomu se líbit bude jinému ne *slunce*

Od: ben®
Datum: 01.03.13 12:46

Dobrý den, jak píšete, tak nejde o velkovýrobnu, ale o dost speciální úpravy kol. Vaši případní zákazníci nebudou asi jen z regionu, ale z celé republiky. Takže nejlepší (dle mého názoru) bude prezentace přes internet. Stránky máte - teď je musíte dostat do vyhledávačů. Z praxe vím, že většina lidí používá jen Seznam nebo Google. Tam si stránky přidejte. Jde to bezplatně nebo si potom můžete zadat i reklamu placenou.

Další info najdete jistě na těch stránkách vyhledávačů. Je dobré ten Váš web dobře přizpůsobit k vyhledávání (o tom si něco najděte pod pojmem "SEO optimalizace" - je to celý obor). Vhodné je na web umístit zpětné odkazy na obdobné stránky (po dohodě s jejich majitelem). Můžete se prezentovat na webech a fórech s touto tématikou nebo ohledně kol a cykloturistiky. Zkrátka, čím více se bude adresa Vašeho webu vyskytovat na internetu, tím je větší šance, že ho někdo najde. A snad i bude chtít koupit Váš výrobek. Také si můžete zadat (asi placené) inzeráty na své výrobky nebo přidat web do různých katalogů. A potom je také stále inzerce i v tisku nebo reklamní letáky (asi jen v regionu). Obecně - je těžké se prosadit a bude to vyžadovat čas a práci.

Tak, doufám, že se Vám to podnikání dobře rozjede. Zdravím!

Datum: 01.03.13 13:13

Děkuji mnohokrát tato odpověď mi přijde vážně užitečná *palec* Musim na to přijít jak zadat firmu v seznamu, dříve jsem dělal něco jiného a tak pod stajnym ičem už tam firma je, budu to muset nějak obměnit. V google jsem o tom vubec nevěděl tak na to kouknu. Máte pravdu že je to dost specifické odvětví a dejme tomu vyhlášení v rozhlasu, nebo reklama na výlepové plochy moc nefunguje. Počkáme ještě na nějaké reakce, něco jsem slyšel o cílené reklamě na googlu pro určitá slova atd... Ale tak moc tomu zese nerozumim.

Datum: 02.03.13 11:47

Potěšilo mne, že Váš web není zbytečně přeplácán javascriptem, takže se rychle načítá. (To se dnes moc nevidí.)

Odstranila bych z webu počítadlo návštěv. Působí poněkud amatérsky, případné klienty nezajímá (a Vy máte kontrolu v administraci). Odkaz na poskytovatele počítadla můžete v nenápadné formě dát do patičky.

Ke kolům v Galerii bych přidala stručné popisky.

Doplnila bych některé technické údaje (mne by např. zajímalo, o kolik by bylo moje kolo po úpravě těžší).

Na webu bych uvedla obchodní podmínky.

Na stránku s kontakty bych doplnila odkaz na živnostenský rejstřík a přidala kontaktní formulář, aby měl návštěvník, kterého Vaše nabídka zaujme, možnost Vás ihned kontaktovat.

Doporučuji zaregistrovat web/y do katalogů Seznam, Google a Centrum, ostatní vyhledávače (z kterých chodí mnohem méně návštěvníků) Vás časem zaregistrují také.

A pozor na duplicitní obsah - na obou webech máte úplně stejný obsah, což nemá rád např. Google.

Ke zviditelnění by Vám mohla pomoci cílená inzerce na webech s cyklistickými mapami (plány) měst, možná i na webech, věnujících se cyklistice a kolům (míním z technického hlediska).

Rozvedla bych obsah - text, který jste použil zde v dotazu patří na Váš web (nezapomeňte na korekturu!).

Texty bych přeformulovala, mělo bych by z nich být zřejmé, co Váš web a Vaše služba klientům přinese (Vy píšete o tom, čím se zabýváte).

Z jazykového hlediska bych dala přednost činnému rodu před trpným.

___ Např. místo: "Zakázková elektrokola jsou vyráběna dle představ zákazníka, který si vybere například výkon motoru, barevné provedení, řidítka, sedadlo, pedály a druh brzd.

Kola obsahují plynule nastavitelné vzduchové vidlice a tlumiče pro komfortní jízdu na nerovném povrchu. Dále je možné zvolit dojezd bez příšlapu od 35 km, přes 55 km a více."

bych napsala: Máte vlastní představu o svém kole? Vyrobíme Vám je přesně podle Vašich představ. Vyberte si výkon motoru, barvu, řídítka, sedlo, pedály, ... a kontaktujte nás. (Odkaz by měl vést na stránku s kontaktním formulářem nebo s objednávkou.)

Váš web mi barevně přijde trochu smutný a navíc nemám ráda žlutou, takže z grafického hlediska bych volila jiné řešení. Ale to je subjektivní pocit, někomu se to naopak může líbit.

___ Poznámky:

(1) Podle mne je škoda, že na dotaz ohledně Vašeho IČ vyjede i původní web, který se načítá mnohem hůře než současný. Já bych původní web asi zrušila úplně, nebo bych smazala celý obsah s výjimkou úvodní stránky, na níž bych informovala o změně domény.

Případně bych původní web (nechcete-li doménu rušit) přesměrovala na nový web (samozřejmě s předchozí informací návštěvníkům o přesměrování).

(2) Kdyby Vám šlo jenom o radu, zněl by Váš dotaz pravděpodobně jinak (nepoužil byste text, který patří na Váš web).

Datum: 03.03.13 22:00

Určitě děkuji za info, něco z toho bych asi rád změnil, něco nebude v mích silách a musel by se předělat vlastně čertvý web, který jsem zaplatil. Na druhou stranu možná zauvažuji o předělání pro více návštěvníků a kladné ohlasy. Přeci jen mám rád to co dělam a chtěl bych se dostat dál... Na barevné schéma asi moc sahat nebudu, oranžovou a žlotou mam rád, je to slunečná barva a dobře kontrastuje. Pro žebny by bal třeba hezká červená ale zase muži tuto barvu nemusí a mohlo by to působit jak pro nějakou menšinu .. Každopádně s dost věcma souhlasima pokud chcete napiště mi na e-mail leos.novak@novakola.cz ještě bych se s vámi třeba rád poradil. Děkuji Leoš

Datum: 02.03.13 12:21

nechal by si asi vytvořit více přitažlivý web možná i více interaktivní , černé barvě bych se spíše vyhnul. Co se týče propagace není nic lepšího než uspořádat akci která bude zaměřena na tyto kola a přitom tam příjdou i lidé kteří tomu nerozumí nebo se o to moc nezajímají takže nějaké opíkání prastka s představením kol jako konkrétních výrobků prodiskutovat výhody a nevýhody. Nebo uspořádat nějaké soutěže s koly třeba na nějakém naměsí si na jedno odpoledne pronajmout prostor postavit tam stánek , dát tam několik kol vymslet soutěže a takto nalákat lidi. Ovšem všechny tyto akce se spíše týkají léta a hlavně to musíte zařídit tak aby si tu akci lidé spojili s příjemnou věci a bylo to celkově pohodové aby bylo hezké počasí prostě pohodička. Inspirujte se prodejci vozů třeba jeden nejmenovaný prodejce ve Francii pořádal reklamní akci kde v jednom nepříliš velkém městě na náměsti si pronajal prostor a nabízely projíždení vozy soutěžily třeba v parkování na přesnost samozřejmě že zdarma ;) k tomu nějaké to dobré jídlo a pití to už za peníze lidi si užili zábavu a je to dokonalá reklamní akce.

Datum: 03.03.13 22:13

Ano umim si představit více interaktivní wek, umim si představit že si tam postavíte vlastní kolo i barevně a objednáte. Samozřejmě že chci lidi seznámit s vlastním produktem,ale upřímě nikdy jsem to nedělal a bojuju jak umim, pokud by mi někdo chtěl pomoci nebránil bych se, ale znáte to , moc spřízněných duší nenajdete, spíše těch co Vám vrzí kudlu do zad. Kolo je zatim jedno víte, top model stojí udělat tak asi 40tis a mit tam 3 kola na pujčení to neni jaksi bez investice moc reálné, zatim jsem rád za jedno, začal jsem sám od nuly a není to tak zlé se zájmem. Spíše je to ale na dlouhé lokty a já tomu chci jít naproti. Pokud budete mít nějaký nápad klidně pište na leo.novak@novakola.cz Samozřejmě chápu že jídlo , popovídání o produktu, svezení a soutěž by byla velmi dobrá cesta. Pokud by se chtěl někdo nějakým způsobem přidat, nebránim se. Momentálně jeden náš dodavatel s námi spolupracuje a bude kolo k vidění i na Ampéru 19.3.2013 Tak že kroky kupředu podnikáme, nehledě na to že se dá u nás elektrifikovat klidně i motorka, 4 kolka, loď. To jsem na webu nezmínil z důvodu zatim okrajové činnosti, každopádně vše toto má velkou budoucnost a věřím, že správní lidé se mohou ke mě přidat. Hezký den Leoš

doplněno 03.03.13 22:16:

leos.novak@novakola.cz Omlovám se za chyby v textu...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.