Petice proti manipulaci a pseudo-humanismu

Od: Datum: 05.09.15 21:04 odpovědí: 15 změna: 06.09.15 08:44

Dneska jsem se přidal k petici. Můj postoj není vyloženě proti uprchlíkům, ale petice dokonale vystihuje můj názor:

http://www.protiimigraci.cz

Výtažek z petice:

"Nejsme lhostejní k utrpení obětí válek a dalších katastrof současného světa, ale odmítáme manipulaci veřejným míněním založenou na zneužívání přirozených pocitů solidarity s migranty. Odmítáme převádět dnešní migrační problém na debatu o dostatečně vstřícném či nevstřícném přístupu Evropanů k jiným kulturám, náboženstvím, rasám a etnikům. Vidíme nepopiratelná rizika a hrozby plynoucí z umělého mixování nesourodých národů, kultur a náboženství."

"Pokládáme za nepřijatelné, aby pod hlavičkou EU, ale pod tlakem převážně Německa a Francie byla porušována pravidla schengenského prostoru a aby těm zemím, které se je snaží dodržovat – jako například Maďarsko – bylo vyhrožováno sankcemi EU."

Nechci sem vnášet kdoví jaké přenice, ale souhlasím. Petici jsem našel na idnes.cz u článku je i přiložená anketa, jestli s anketou souhlasíte nebo ne. Jako orientační hlasování to vypadá že tak zhruba 10% hlasujících s peticí nesouhlasí a zbytek je souhlas: http://praha.idnes.cz/klaus-p…150905_111812_praha-zpravy_jj

A ještě můj osobní názor, co mě dneska napadlo jak bych řešil imigrační krizi: azyl nabídnout převážně jen dočasný (uprchlíci by se měli vrátit do své země až skončí válka/konflikt) a do té doby jim nabídnout ubytování a pozemky. Potraviny bych jim poslal pytle s moukou, cisterny s mlékem, dobytek, slepice a ať si pečivo vyrobí. Nevidím důvod proč bychom měli být spasitelé světa. Každý ať se stará sám o sebe. Dávat jim kapesné? To se snad někdo zbláznil, ale jsem zvědav jak dlouho jim to vydrží...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.15 21:11
avatar

Přesně na tomhle jde vidět rozdílnost mentality postkomunistických zemí a západem. Lhostejnost vládne nám, šak co je nám do nějakých migrantů. Obávám se, že kdyby byla válka u nás, zachovali bysme se stejně jako oni.

doplněno 05.09.15 21:27:

Pohanko, určitě i někteří zůstali doma, aby bojovali za svou vlast. Vy byste třeba zůstala, ale dalších 10 by raději odešlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 21:20
avatar

My bychom bojovali, naši mladí, starší, i ti nejstarší, kteří zažili válku, i já bych se hlásila na ošetřovatelku. Nejsme zbabělci. Podívejte, putují kolik dní a jak jsou většina vymydlení, oholení, vystříhaní, čisťounké oblečení i boty. Jak to, že jsou tak upravení, ale v tom spěchu si nikdo nevzal doklady, pas?

Přijmeme uprchlíky, ženy, děti, vdovy, staré dědečky a babičky, kteří zůstanou na hranici EU, ale kteří se nehrnou do Německa. Kde jsou 12, 13, 14, 15,16 ti letá děvčata? Těch je opravdu po skrovnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 21:36

S těma dokladama, tak to teda máte postřeh! Jako mě je jasné že jsou z měst. Kdyby jim někdo řekl: běžte dělat na pole, vypěstujte si obylí, jděte pást ovce, kozy, dobytek a uvařte si jídlo, tak asi by nad tím ohrnuli nos, protože oni přece přišli za lepším životem, za prací, za svobodou ne dojit kozy a krávy... Tohle nejsou žádní vesničané, tihle určitě museli mít peníze na to aby se dostali až sem a v tak krátkém čase. Jsou to ti první, ti bohatší. Nevím jestli ti co nic neměli nebo přišli o vše příjdou později?

Jo, a ať tady jen nediskutujeme. Bylo by fajn, kdyby se každý kdo souhlasí s peticí pod ní taky podepsal. Ono, jedna věc je psát svůj názor na netu, a stejně tím nic nezměníme, ale druhá věc je podepsat se pod petici, tím snad aspoň dáme najevo že se za své názory nestydíme a kolik nás doopravdy je.

Datum: 05.09.15 21:31

Válka tu sice nebyla (aspoň ne tak zlá jak tam na blízkém východě) ale byl tu komunismus. A většina lidí zůstala tady pokud vím. Ale to je stejně úplně jiná kapitola. Tady spíš o to kdo jsou oni, jsou jiná kultura, jiné náboženství, které je místy velmi radikální. Předpokládejme, že tito migranti jsou opravdu neškodní a chtějí tu pracovat, bydlet a založit rodiny. Pak je otázka co se z toho vyvine za desítky let. A místní obyvatelé opravdu mají co říct a mají mít právo rozhodnout o tom jestli je tu chtějí nebo ne. Mě se tohle míchání ras nelíbí, nevím jestli mě kvůli tomu nazvete rasistou, ale v historii každé země to tak bylo, že si chránila své hranice aby chránila své zájmy, nechápu proč by to v případě Evropských zemí mělo být jinak.

Datum: 05.09.15 21:34
avatar

Jak to myslíte, že tu nebyla válka? 2. světová a koncentráky, a kolik lidí bylo umučeno, popraveno!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 21:39

No já to myslel tak, že jsme z toho vyvázli dobře. U nás se moc nebojovalo, jen při osvobozování se trochu střílelo.

Datum: 05.09.15 21:41
avatar

Tak každá evropská země ať si dělá co chce, je to jejich zájem. V4 k tomu má podobný postoj jako většina lidí u nás, zbytku Evropy se to nelíbí. Orbán se snaží dodržovat určité EU zákony ohledně pohybu osob z třetích zemí a je za to peskován. Pokud je chcou Němci, Britové, Islaňdané, tak co my proti tomu můžem udělat. My máme štěstí, že k nám nechcou, takže nějaké placení kapesného nás nemusí vůbec trápit.

Na druhou stranu je mi celkem líto těch uprchlíků, co skutečně prchají s dětmi před válkou. Bohužel je nereálné pouštět jenom je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.15 22:06

Co by dělali na Islandu? Tam snad nic není?

Od: rybana
Datum: 05.09.15 22:47

Souhlasím s peticí, i když mám pocit, že už je pozdě, když vidím tu masu lidí, co se sem žene, sem do Evropy.

Souhlasím s tím, že to jsou ti bohatší, co si to mohli dovolit, převážně mladí lidé, chlapi pod čtyřicet let.

Někde jsem četla, že nevypadají jak válkou zbídačelí lidé, ale jak fronta do fitness centra.:):( Výstížné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 08:42

Mno, ono bylo dobře vidět kolik mají muži síly, jak se cpali do přeplněných vlaků. Asi to svědčilo nejen o síle, ale i o inteligenci, když se cpou tři do dveří určených pro jednu osobu :D

Od: overeno
Datum: 05.09.15 21:41

A kde je ověřeno, že obyvatelé na západ se k ním chovají lépe než u nás. To snad jen proto, že to tvrdí média. Zatím jsem si nevšiml, že by je u nás někdo šikanoval zatímco tam na západ jim vypalují ubytovny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 06.09.15 01:08

Také souhlasím s peticí, i když Klause vůůůbec nemusím. Hrozně mě štve ta mediální masáž všude kolem (a to nemáme tv) *sok*, dnes třeba: "Další dětská obět migrace". Koho si myslí že tím dojmou?

Dostala jsem se přes různé komentáře a odkazy na jeden blog, kde si paní všimla zajímavých věcí...

http://fialovajitka.blog.idne…-vice-otazek-nez-soucitu.html

...a já si vzpoměla na jeden pěkný film. Jmenuje se Vrtěti psem. Dokonalý film o tom jak s námi media manipulují *zed*. O tom jak jeden producent dokáže do medii dostat fiktivní válku s Albanii, fiktivní albánské teroristy na kanadské hranici, fiktivního zapomenutého amerického vojáka v Albanii, sdrcervoucí útěk fiktivní albánské dívky (s kotětem) z hořící vesnice atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 08:44

Na zýpad od nás žijí muslimové, ti je tam vítají s úsměvem a arabštinou na rtech. To je jiné přivítání.

Mno, a kdyby západní Evropa byla opravdu tak solidární a opravdicky humanistická, tak by vypravila mezinárodní vlak přímo do Sýrie, aby nabírala právě ty nejchudší uprchlíky, co nemají peníze a třeba jsou i zranění, takže by sem pěšky nikdy nedošli.

Datum: 06.09.15 06:07
avatar

Proč řešit řwšitelné, muž ve věku do 60 let podléhá branné povinnosti / alespoň u nás/ tedy by v případě války musel narukovat, pokud ne je o zběh a toto se za válečného stavu řeší pouze a jedině trestem smrti zastřelením. Stačí tak málo držet se tohoto a důsledně dodržovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 08:37

To se týká jen občanů, ne uprchlíků. A pak vy byste muslimům byl ochotný dát do rukou zbraně? Já tedy ne. Mohli by ale pomáhat při povodních atd. Ale je opravdu otázka jestli by pro stát nebyli bezpečnostní riziko. Podívejte se na Iráčany co udělali s americkou výzbrojí. Amerikou vycvičení vojáci v Iráku se projevili jako naprosto nespolehlivý, dezertéři a kolaboranti s ISIS (tehdy ještě neměli tento titul). Nikdo neví čeho by byli schopni.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.